Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител

Да:

Пригожин потвърди споразуменията с Лукашенко за прекратяване на въстанието.

Той заяви, че разгръща ЧВК "Вагнер" и ги отвежда в тиловите лагери.

"Дойде моментът, в който може да се пролее кръв. Разбирайки отговорността, че може да се пролее руска кръв от двете страни, ние обръщаме колоните си и се отправяме в обратна посока към полевите лагери, както е планирано", каза ръководителят на Вагнер.

 

Но положението му остава много висящо. Днес от биизнесцентъра в Петербург му конфискуваха 4 милиарда рубли в кашони...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор

Все още няма потвърждение, че силите на "Вагнер" се изтеглят. Следим ситуацията отблизо. 

Има сигнали за противопостяване между руската армия и "Вагнер" в сирийската провинция Алепо.

https://t.me/drmjournal/5517

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

„В пушилните на силите за сигурност се носят слухове, че Шойгу е бил задържан от ФСБ. Но никой от източниците не може да потвърди или отрече тази информация“, - руски военен персонал

https://t.me/grpnewsua/67488

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Р. Теодосиев said:

Все още няма потвърждение, че силите на "Вагнер" се изтеглят. Следим ситуацията отблизо.

Пригожин няма много избори. Или трябва да продължи към Москва, или въобще да изчезне от картината.
Няма вариант, в който той се връща на фронта в Украйна - след като вече открито се е обявил срещу
руското МО. Ще видим какво ще стане накрая.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Р. Теодосиев said:

"амнистия" за това,

Когато по-лична заповед на Ердоган беше свален руски изтребител над турска територия и пилотът загина,Путин му се заканваше,но скоро след това се прегърна с него.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм на мнение, че днес бяхме свидетели на най-блестящата операция на Украйна от началото на войната. Както писаха и на други места, преди час излезе едно обръщение на Зеленски. Преди да се появи изявлението на готвача, че връща неговите войски назад. Ще цитирам изявлението на Зеленски:

"

Днес е ден, в който определено не трябва да има тишина. И лидерството определено е необходимо.
Днес светът видя, че господарите на Русия не контролират нищо. Нищичко. Просто пълен хаос. Пълна липса на всякаква предвидимост. И това е на руска територия, която е пълна с оръжие.
Светът не трябва да се страхува. Знаем какво ни защитава. Само нашето единство. Украйна определено ще може да защити Европа от всякакви руски сили - и няма значение кой ги командва. Ние ще защитим. Сигурността на източния фланг на Европа зависи само от нашата отбрана. И затова всяка проява на подкрепа за нашата защита е подкрепа за вашата защита, всички в свободния свят.
Ще кажа на руски. Човекът от Кремъл явно много го е страх и сигурно се крие някъде, не се показва. Сигурен съм, че вече не е в Москва. Звъни някъде, иска там нещо... Той знае от какво се страхува, защото той сам създаде тази заплаха. Цялото зло, всички загуби, цялата омраза - той сам го разпространява. И колкото повече може да бяга между бункерите си, толкова повече ще загубите всичко... всичко свързано с Русия.
Какво ще правим ние, украинците? Ние ще защитим страната си. Ще защитим свободата си. Няма да мълчим и няма да бездействаме. Знаем как да побеждаваме - и това ще се случи. Нашата победа в тази война ще бъде ясна.
И какво ще правиш?
Колкото по-дълго вашите войски останат на украинска земя, толкова повече разрушения ще донесат на Русия. Колкото по-дълго този човек е в Кремъл, толкова повече бедствия ще има."
 
Известно време след това дойде информацията, че Вагнер се прибират. Ако бяха влезнали в Москва какво щяха да постигнат? Нищо... Джуджето не е там. Повечето значими фигури на бандитската им власт също. Това е огромен град, какво се постига с няколко хиляди наемника при положение, че плъховете са напуснали кораба? За мен, и аз не мога да си обясня още как точно са го планирали, но това си беше украинска демонстрация на безсилието и разпада на една прогнила "нация". Блестящо... Мисля си, че края е близо.
Редактирано от Ignat
  • Харесва ми! 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Р. Теодосиев said:

„В пушилните на силите за сигурност се носят слухове, че Шойгу е бил задържан от ФСБ. Но никой от източниците не може да потвърди или отрече тази информация“, - руски военен персонал

https://t.me/grpnewsua/67488

Язък... Не успяхме да си доядем пуканките :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

Язък... Не успяхме да си доядем пуканките :)

И по-добре. Сега със сигурност ще има сътресения в Русия за известен период от време. Но ако беше започнала гражданска война света щеше да стане едно адски опасно и гадно местенце. Цивилизован разпад на Русия - да. Стига да си опекат добре нещата тия, които искат да се махнат от там. Разпад при гражданска война - по-добре да го виждаме това само в книгите и филмите. 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Наказателното дело срещу Пригожин ще бъде прекратено; бойците от Военната академия "Вагнер" ще получат юридически имунитет като членове на СВП, — росЗМІ

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Отново се потвърди, че кашевара е долнопробна лъжлива нула. Всичките му приказки за родина и чест не струват пукната пара. Подозирам, че са му платили няколко пъти в повече милиардите, които казват, че са му конфискувани. Всъщност него го вълнуват само парите, не случайно в последната му реч обвинението беше срещу олигарсите, които... С началото на войната се е почуствал изолиран от паричните потоци, които потекоха в джобовете на шойгу, герасимов и тяхното обкръжение. Заради това беше няколкомесечната му лъжлива слава на московитски герой. Това вече приключи. Да ги видя сега пригожинските фенове каква песен ще запеят. В цялата тази сага ми е странна ролята на картофения като спасител на путин. Откъде пък той се пръкна да преговаря за преврата?!

Да отбележа, че от цялата световна аналитично общност от вчера насам единствен проф. Преображенский от Туитър каза, че нищо няма да се случи и превратът на готвача е фейк.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Димитър Йорданов said:

И по-добре. Сега със сигурност ще има сътресения в Русия за известен период от време. Но ако беше започнала гражданска война света щеше да стане едно адски опасно и гадно местенце. Цивилизован разпад на Русия - да. Стига да си опекат добре нещата тия, които искат да се махнат от там. Разпад при гражданска война - по-добре да го виждаме това само в книгите и филмите. 

Това нямаше да бъде описваната в историята гражданска война. Каква гражданска война, като в Ростов докато вагнеровците залягаха по площада, гражданите се разхождаха между тях с интерес, и ги снимаха на телефоните си? За гражданска война са нужни и граждани, които да участват на някоя от страните, а не се забелязват такива желаещи. Фронтът ги отвя отдавна.

Това щеше да е разрушение на Путинската власт. Която само по такъв начин може да бъде разрушена, за съжаление. Тук няма възможност за цивилизован разпад, според мен.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Дори и да приемем, че "Това е, разпръскваме се" - тогава остава да констатираме, че РЕВОЛЮЦИЯТА СЕ СЛУЧИ УСПЕШНО. Вторият (фактически) човек в държавата беше насила отстранен от власт.

https://t.me/strelkovii/5700

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Очаквано глътна водица мастър шеф.

Или другата опция, която не изглежда невероятна при това развитие на събитията - всичко е било цирк с някаква цел. 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, sir said:

Очаквано глътна водица мастър шеф.

Или другата опция, която не изглежда невероятна при това развитие на събитията - всичко е било цирк с някаква цел. 

Още вчера се чудех същото. 

 

"А има ли вариант това да е инсценировка със скрита цел - пълна мобилизация в Русия с последващо пращане на още много войски в Украйна? 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, sir said:

Или другата опция, която не изглежда невероятна при това развитие на събитията - всичко е било цирк с някаква цел. 

Според мен се случва следното: шеф Женя е научил, че е в черния списък ... след което си издейства
да го махнат от там. Поне наужким.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе и Путин и Пригожин са едни джентълмени, направо лордове. Единия доколкото си спомням размазваше глави на дезертьори с чук доскоро, ся изведнъж се загрижи за кръвопролитие и джентълменски споразумения, в Ростов се чува че всички затвори са опразнени и затворниците са приети във Вагнер.

Не се връзват логически нещата. 

 

 

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Версията на колегата Младенов ми се струва най-вярна. Пригожин е научил някак си,че Путин е решил да го премахне. И в акт на отчаяние той пък на свой ред е решил да изнудва Путин с пуч срещу него...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единственото логическо обяснение би било ако собствените хора на Пригожин са го предали и арестували и той е дал това изявление с пистолет опрян в главата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, deaf said:

И затова е решил да заплашва и изнудва Путин!!!

Да, той не може да превземе и задържи масква, без доставки, които са боеприпаси и пари. Без боеприпаси и пари армията му я няма. А тези неща идват при него от държавния бюджет. Тук една копейка преди време спореше, че ЧВК били частна армия. Как ще са частна, като се снабдяват от държавните складове?! Путин, медведев и сие, по стара руска традиция, офейкаха и напуснаха столицата, иди ги търси по задуралските бункери, за да ги свалиш от власт. А в последният му звуков файл казва (предавам по смисъл), че прекратява настъплението към масква, защото имало опасност от проливане на кръв. Това означава, че е разбрал, че не всички армейски части ще го подкрепят. Освен това никой от официалните лица не го подкрепи. 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как ли цялата тази "суматоха" ще се отрази на войната в Украйна? Може ли да се окаже, че по някакъв начин през тези дни е било положено "началото на края"?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Изданието на "Фонтанка" в Санкт Петербург първо публикува новината, че в офиса на Пригожин са открити златни кюлчета, "много бял прах, торби с долари, варели и двойно", а след това беше изтрито.

Вечерта журналисти съобщиха, че в хотел Trezzini, който се смята за седалище на Пригожин, са открити 600 печата от номинални компании, а в кабинета на шефа на службата за сигурност са открити „чанти с валута“. Там са намерили и - 5 килограма злато, шест опаковани пистолета, пет брикета бял прах, всеки килограм.

И четири паспорта със снимка на мъж, който прилича на Евгений Пригожин, но с различни имена. Изданието придружи новината със снимки, върху които са поставени водните знаци на изданието. След известно време новината беше изтрита (както от сайта, така и от tg-канала Fontanka).

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 9 минути, Шпага said:

Как ли цялата тази "суматоха" ще се отрази на войната в Украйна? Може ли да се окаже, че по някакъв начин през тези дни е било положено "началото на края"?

 

Само положително за Украйна!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...