Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 12 минути, resavsky said:

Авторитета на Путин отиде безвъзвратно в канавката.

А дали? Дали няма да извъртят нещата как Пригожин след като е отказал да влезе неговата армия под шапката на Руската армия не са го купили/подвели, но Путин и Лукашенко майсторски са отиграли сериозната ситуация, избегнали гражданска война и сега армията ще се заавърне още по-единна и силна? Отделно цялата ситуация+паниката, която на места се е появила, несигурността - ще плачат за по-силна ръка, още повече войски в Украйна за да се свърши бързо войната, може би и пълна мобиизация за да стане всичко за месеци, а не години. 
Не подценявай излишно възпитаниците на КГБ и техните близачи на...

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 10 минути, Димитър Йорданов said:

А дали? Дали няма да извъртят нещата как Пригожин след като е отказал да влезе неговата армия под шапката на Руската армия не са го купили/подвели, но Путин и Лукашенко майсторски са отиграли сериозната ситуация, избегнали гражданска война и сега армията ще се заавърне още по-единна и силна? Отделно цялата ситуация+паниката, която на места се е появила, несигурността - ще плачат за по-силна ръка, още повече войски в Украйна за да се свърши бързо войната, може би и пълна мобиизация за да стане всичко за месеци, а не години. 
Не подценявай излишно възпитаниците на КГБ и техните близачи на...

Да, дори в България това е новата упорка ;)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пригожин явно си е издействал имунитет . Според ТАСС:

  • Уголовное дело в отношении Пригожина будет прекращено,
    он "уйдет в Белоруссию", заявил Песков.

https://t.me/tass_agency/198013

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

В сегодняшних боестолкновениях с ЧВК «Вагнер» погибли 15 военных

Сегодня в ходе конфликта с бойцами ЧВК «Вагнер» погибли 15 военнослужащих ВС РФ. Большая часть из них — это боевые летчики. В момент самой серьезной эскалации был сбит борт Ил-18, на котором находились не менее восьми человек.

Кроме того, сегодня был уничтожен ударный вертолет Ка-52 «Аллигатор» — экипаж погиб в полном составе. Эти военнослужащие были верными своей присяге до конца.

https://t.me/strelkovii/5703

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може би Пригожин ги е притиснал за нещо и го е получил. Жалко, щеше ми се цирка да продължи по-дълго за да има повече време на хаос, през което ВСУ да атакуват.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Британското разузнаване потвърждава информацията, че Украйна е подновила мащабни настъпателни операции в три направления. 

Въоръжените сили на Украйна напредват бавно, но със стабилни резултати в ключови сектори на фронта. 

Украйна планира пробиви въз основа на опита от предходните две седмици. Украинските бойци предотвратиха пробив в участъка на фронта при Кремина.

https://t.me/drmjournal/5521

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

!!!

Тази нощ бяха индексирани пожар и силни взривове в складовете за боеприпаси на фирмата "Емко" на оръжейния търговец Емилиян Гебрев в Карнобат.

https://t.me/drmjournal/5523

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Русия има нов празник:

"С Днём военного мятежа!"  :)

-------

Отзиви: "Най-кратката гражданска война в историята на Русия".

------

Повдигнали пред Пригожин въпроса, защо е свалил самолета Ил-18 (после се оказало, че бил Ил-22), на борда на който имало 10 души. Оправданието на Пригожин:

"дурак-ПВО-шник в колоната стреляше по всичко, което летеше". И се съгласил да изплати 50 милиона рубли на семействата на загиналите...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 11 минути, scaner said:

В Русия има нов празник:

"С Днём военного мятежа!"  :)

-------

Отзиви: "Най-кратката гражданска война в историята на Русия".

------

Повдигнали пред Пригожин въпроса, защо е свалил самолета Ил-18 (после се оказало, че бил Ил-22), на борда на който имало 10 души. Оправданието на Пригожин:

"дурак-ПВО-шник в колоната стреляше по всичко, което летеше". И се съгласил да изплати 50 милиона рубли на семействата на загиналите...

Язък за разкопаната магистрала. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 27 минути, scaner said:

Повдигнали пред Пригожин въпроса, защо е свалил самолета Ил-18 (после се оказало, че бил Ил-22), на борда на който имало 10 души. Оправданието на Пригожин:

"дурак-ПВО-шник в колоната стреляше по всичко, което летеше". И се съгласил да изплати 50 милиона рубли на семействата на загиналите...

А до вчера казваше, че щял да "свали всички", които му се пречкат. Интересно в безгръбначното им общество никой ли не се пита как така тоя разбойник може да си сваля машини на ВКС, да си прави превратаджийски походи към Москва и накрая всичко да му прощават?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, Warlord said:

А до вчера казваше, че щял да "свали всички", които му се пречкат. Интересно в безгръбначното им общество никой ли не се пита как така тоя разбойник може да си сваля машини на ВКС, да си прави превратаджийски походи към Москва и накрая всичко да му прощават?

А бункерният плъх заяви че всички забили му нож  в гърба ще бъдат жестоко наказани.И че армията има конкретна заповед да потуши бунта.Видяхме какво се случи ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А може би Пригожин им е обещал нещо, не безвъзмедно разбира се. Киев. В момента силите на ВСУ са насочени на Изток. А от Беларус Пригожин може да атакува изненадващо Киев.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, resavsky said:

А бункерният плъх заяви че всички забили му нож  в гърба ще бъдат жестоко наказани.И че армията има конкретна заповед да потуши бунта.Видяхме какво се случи ...

Мисля, че тук няма да се мине без продължение...

Знаем какво се случи с Литвиненко, със Скрипал... Веднъж предател - винаги предател, кредото на Путин.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 11 минути, scaner said:

Мисля, че тук няма да се мине без продължение...

Знаем какво се случи с Литвиненко, със Скрипал... Веднъж предател - винаги предател, кредото на Путин.

Неговата власт е основана на поддържане страх у обикновените хора.И ако те видят че Пригожин е дигнал ръка срещу царя и след това му се е разминало нещата вече няма да са същите.А най унизителното е че Путин беше спасен от беларуския колхозник когото винаги е презирал и подценявал.   

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 17 минути, Amber said:

А може би Пригожин им е обещал нещо, не безвъзмедно разбира се. Киев. В момента силите на ВСУ са насочени на Изток. А от Беларус Пригожин може да атакува изненадващо Киев.

Трудна работа, това не са руините на Бахмут, които някак превзе с триста зора и десетки хиляди жертви. Киев в момента е един от най-добре защитените градове в света и по въздух и по суша. Освен това мостовете към Беларус са разрушени, вероятно всичко там е минирано.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Според руски канали, военното летище “Милерово” все още е под пълен контрол на “Вагнер”, както и летище Ростов, и преден команден пункт на руските ВКС.

По-късно се появи информация, че “Вагнер” са напуснали летището на Ростов.

https://t.me/drmjournal/5524

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Личното ми мнение е, че това беше цирк на ФСБ и СВР РФ...

Опасенията, че се прави с цел главата на МОРФ да падне и там да бъде назначен някой "ястреб" не изглеждат логични, понеже тоя "пуч" показа Пуйло като неспособен, а една засилена мобилизация, каквато е нужна за руска офанзива съвсем ще убие доверието в него...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, isav said:

Личното ми мнение е, че това беше цирк на ФСБ и СВР РФ...

Опасенията, че се прави с цел главата на МОРФ да падне и там да бъде назначен някой "ястреб" не изглеждат логични, понеже тоя "пуч" показа Пуйло като неспособен, а една засилена мобилизация, каквато е нужна за руска офанзива съвсем ще убие доверието в него...

СМСМ За цирк е малко грубо да се говори с оглед на свалените 6 въртолета и загиналите пилоти....Но, до колкото съм чел Шойгу и другият ахмак са си поддали оставката...само което незнам, че приета ли е?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А не се ли случи просто това, което Пригожин искаше? Разкарват Шойгу и Герасимов, назначават хората, които Вагнер иска и всичко приключва. Пригожин против Путин не е говорил, проблема му са тия двамата, получи каквото искаше, победи. 

Редактирано от Konche
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Оценка на резултатите и последствията от метежа. Показват интересни кадри как след като Вагнер са си тръгнали от Ростов и избягалите правителствени сили се завръщат в него, тълпата ги посреща с освирквания и скандирания "Позор" и "Предатели".

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...