Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител

Когато е започнал един конфликт, много трудно се влиза във втори. Те не приеха от раз балтийските. А ги приеха след като почна войната. И когато се видя, че Русия спира напъна. Понеже ако не бе почнала, с Украйна, можеше да ударят и балтийска. Но Украйна беше подготвена за ситуацията, както се видя, тъй-като историята е дълга и започна от преди 14 та. Това, което се прави според мен, е изтощаване на Русия, за да не нападне Европа или друга страна.

Ако Украйна беше приета в НАТО още тогава (преди войната ) вече можеше да сме във война.

Едно е да заобикаляш/наближаваш нападащ лъв, съвсем друго е да заобикаляш току що нахранен и уморен лъв.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 9 часа, cucumerario said:

Еми щом е толко елем?нтарно, пий едно и го пиши за моя сметка! :)

Забелешка (елем?нтарно правило, този път без Й (и кратко)): и докато пи?ш, нема се расзмиваш, да не се зад?виш!

Поздравй Манка! Забелешка: не бъди мухлйо! Внимавай с Лошия вълк кога липсваш от вкъщи! ;)

Моето е техническа грешка. Нося очила 4 диоптъра и се боря с бледия шрифт на форума.
Твоето е неграмотност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, miroki said:

Когато е започнал един конфликт, много трудно се влиза във втори. Те не приеха от раз балтийските. А ги приеха след като почна войната. И когато се видя, че Русия спира напъна. Понеже ако не бе почнала, с Украйна, можеше да ударят и балтийска. Но Украйна беше подготвена за ситуацията, както се видя, тъй-като историята е дълга и започна от преди 14 та. Това, което се прави според мен, е изтощаване на Русия, за да не нападне Европа или друга страна.

Ако Украйна беше приета в НАТО още тогава (преди войната ) вече можеше да сме във война.

Едно е да заобикаляш/наближаваш нападащ лъв, съвсем друго е да заобикаляш току що нахранен и уморен лъв.

Нещо се бъркаш. "Балтийските републики", които сега кандидатстваха са Финландия и Швеция. И двете с дългогодишен неутралитет. Като фините въпреки че сериозно се подговяха за възможен сблъсък с големия източен съсед имах дори отношения с Русия. И по едно време бяха въоръжени едновременно с американско(Ф-18) и руско(т-72) оръжие. Е наглата руска атака промени всичко. Двете държави се почувстваха застрашени и поискаха място под чадъра на НАТО.
А т.нар Прибалтийски републики(Литва, Латвия, Естония) имаха късмета да бъдат приети в НАТО, докато Русия още ближеше рани. И както се вижда именно това ги предпази от реаваншистките мераци на Путин. А с тях щеше да му е много по-лесно чисто военно, отколкото с Украйна. Освен това има доста повече опорки, които да използва като поводи-ограниченията спрямо компактните руски малцинства. Единствената причина, да няма истерия по пропагандните канали за балтийски нацисти, които тормозят руснците е членството им в НАТО. Ако Украйна беше в НАТО, Русия също нямаше да я нападне. Но след 2014, когато бе на практик във война с Русия, това нямаше как да стане. А преди това, Украйна имаше доста лакатушещ път и желанието за членство в НАТО не беше константа. Отделно, че западът като цяло не желаеше да си влушава отношенията с Путин

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От вчерашното интервю на Путин пред Андрей Колесников:

Путин разказа на журналиста от "Комерсант" Андрей Колесников подробности от срещата си с Вагнеров и Пригожин в Кремъл на 29 юни.

Путин каза, че е предложил вагнеровците да продължат да служат в същото формирование, но под ръководството на командир с позивна "Седой", а не на Пригожин и Уткин. По-рано медиите писаха, че изпълнителният директор на ЧВК "Вагнер" Андрей Трошев има такава позивна. Според Путин много "вагнеровци" били решени да приемат такова предложение, но Пригожин казал, че "момчетата не са съгласни".

Ето и откъс от репортажа на Колесников.

"Разкажете ни тогава какво всъщност се случваше" - предложих аз.

- А какво наистина се случи? - Владимир Путин попита: "Това е много просто и очевидно за руското общество. Редовите войници на Вагнер се сражаваха с чест, така.... Фактът, че те са били въвлечени в тези събития, е жалък ... Ще го кажа така, много внимателно...

Той, разбира се, искал да се срещне с тях, с командирите на ЧВК, чиито бойци са се сражавали достойно. Не с Евгений Пригожин, а преди всичко с тях.

Беше очевидно, че той наистина искаше да се изрази внимателно.

- От една страна, на срещата с тях аз дадох оценка на това, което са направили на бойното поле, а от друга - на това, което са направили по време на събитията от 24 юни. От трета страна, показах им възможните варианти за по-нататъшната им служба, включително и за бойно използване. Това беше всичко.

И приключиха за три часа.

- Можем ли да предположим - попитах аз, - че ЧВК "Вагнер" ще бъде запазена като бойна единица?

- Но ЧВК "Вагнер" не съществува! - Владимир Путин възкликна: "У нас няма закон за частните военни организации! Тя просто не съществува!

Тоест, ако няма закон, няма и ЧВК.

И какво беше всичко това тогава?

- Няма такова юридическо лице, - обясни Владимир Путин.

Тук той очевидно говори като юрист.

Беше ясно.

- Има някаква група, но юридически тя не съществува! - Президентът повтори: - Това е отделен въпрос, свързан с реалната легализация. Но това е въпрос, който трябва да се обсъди в Държавната дума, в правителството. Това не е лесен въпрос.

По-късно Владимир Путин сподели с мен една история от тази среща. На срещата той предложил на командирите на "Вагнер", които, както потвърди президентът, наброявали 35 души на срещата ("Е, ето ви в Кремъл", казал им той), няколко варианта за работа, включително един под ръководството на прекия им командир с повиквателна Седой. Тоест човекът, под чието ръководство бойците от "Вагнер" са служили през последните 16 месеца.

- Всички те можеха да се съберат на едно място и да продължат да служат - каза Путин, - и нищо нямаше да се промени за тях. Те щяха да бъдат ръководени от същия човек, който през цялото това време е бил техният истински командир.

- И какво стана?

- Много хора кимнаха, когато казах това - продължи Путин, - а Пригожин, който седеше отпред и не го видя, каза, след като ме изслуша:

- Не, момчетата не са съгласни с това решение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, todorg said:

На тоя етап ,няма ,как ,да се приеме Украйна в НАТО.Шансът и бе до 2022 ,но тук и Западът е виновен ,че проточиха нещата и оставиха Путин ,да я атакува.Виновен е и Янукович ,който спечели Президентските избори с обещание към по умерените украинци за евроатлантическа интеграция ,на което обещание той най нагло се изплю 2013 и логично ,бе импийчнат.Защо Западът се забави и не прие Украйна още 2014 и да постави Русия пред свършен факт ,както стана с Прибалтийските републики.Защо Швеция и Финландия ,бяха приети така скоростно а с Украйна се проточиха нещата 8 години ?Да не е някаккъв тип харизване тип Чембърлейн?Да не каже  ,някой ,че гледам в едната посока само.И Западът носи вина за трагедията на украинците.

Eдин унгарски експерт каза, че украинският президент плачейки лижеше сладоледа....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 13 часа, cucumerario said:

Моля отворете си офтопична тема, ако ви интересува моята личност! След последните събития, тук набираме вече доброволци, за фронта, което в никакъв случай не е офтопик, ако случайно сте погледнали заглавието на темата...

За баналната защитна реакция, се извинявам, не мога да сдържа позивите си, когато съм в криза, около 2 седмици преди и след това...:)

Може ли и аз да задам просто реторичен въпрос, разбира се касаещ темата? Също не е нужно да отговаряте по разбираеми причини? Вие ще се запишете ли за фронта? Навит ли сте да дадете живота си, както го направиха стотиците хиляди украинци, залудо и за голи обещания?

 

Само да уточним - никой украинец не е умрял "залудо". Всичките умряха за родината си. При това не напразно, по всичко изглежда , че ще успеят да я спасят. Докато виж ватниците дето, дори не могат да произнесат думата денацификация, камо ли пък да я осмислят, нямат абсолютно никаква идея какво правят в една чужда страна и за какво умират.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, др-бр said:

Нещо се бъркаш. "Балтийските републики", които сега кандидатстваха са Финландия и Швеция.

Да, за тях говоря.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чорапа от Рожен днес: "Украйна настоява да води тази война".

Нема такова безгръбначно!

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Warlord said:

Чорапа от Рожен днес: "Украйна настоява да води тази война".

Нема такова безгръбначно!

Чорапа от Рожен днес: "Украйна настоява да води тази война"...................-  след кратка пауза добави: "и нека яденето на кебапчета и кюфтета започне сега!"

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Warlord said:

Чорапа от Рожен днес: "Украйна настоява да води тази война".

Нема такова безгръбначно!

Има за жалост и по-големи безгръбначни от него - журналистите. Как един представител на медиите не го попита: "Нима Русия не е тази, която настоява да води войната предвид факта, че като предварително условие за начало на преговорите, Путин изиска от Украйна да признае окупираните територии за руски?!" 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Warlord said:

Чорапа от Рожен днес: "Украйна настоява да води тази война".

Нема такова безгръбначно!

Тази Украйна се противопоставя най незаконно на Русия.....И отказва да де предаде в плен...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, resavsky said:

Тази Украйна се противопоставя най незаконно на Русия.....И отказва да де предаде в плен...

Така е. И ЕС и НАТО искат да продължават тази война...каза нашият гол охлюв Орбан.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, resavsky said:

Тази Украйна се противопоставя най незаконно на Русия.....И отказва да де предаде в плен...

1916 г. са имали същите претенции. Нахлувайки в България, руснаците се жалват, че българите се съпротивляват.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, miroki said:

1916 г. са имали същите претенции. Нахлувайки в България, руснаците се жалват, че българите се съпротивляват.

За днешните путинофили най-мразеният българин в исторически план е Стефан Стамболов, веднага след  него е ген. Иван Колев.

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Старомайорске, на юг от Макаривка, е превзето от ВСУ. Съобщават го поне двама руски военкори. Това е 3-4 км. движение в окупираните територии в района.

Този младеж вчера е заловен от доблестното ФСБ в опит да убие Собчак и Симонян. Вербуван от Буданов, който го преоблякъл във фланелка с надпис Waffen SS и го пратил да търси къде в Масква живеят Собчак и Симонян. Явно младежът и Буданов не ползват нет, затова този е ходил по улиците с фланелката да разпитва за двете важни особи. Този път даже ватният народ не повярва и съсипа ФСБ от подигравки. Само Симонян повярва, че опят украинците са искали да я убиват и в унисон с руския култ към смъртта каза, че е по-добре да умреш от куршум, отколкото да гниеш от някаква болест. 

 

Screenshot 2023-07-15 174422.jpg

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.07.2023 г. at 11:55, др-бр said:

Нещо се бъркаш. "Балтийските републики", които сега кандидатстваха са Финландия и Швеция. И двете с дългогодишен неутралитет. Като фините въпреки че сериозно се подговяха за възможен сблъсък с големия източен съсед имах дори отношения с Русия. И по едно време бяха въоръжени едновременно с американско(Ф-18) и руско(т-72) оръжие. Е наглата руска атака промени всичко. Двете държави се почувстваха застрашени и поискаха място под чадъра на НАТО.
А т.нар Прибалтийски републики(Литва, Латвия, Естония) имаха късмета да бъдат приети в НАТО, докато Русия още ближеше рани. И както се вижда именно това ги предпази от реаваншистките мераци на Путин. А с тях щеше да му е много по-лесно чисто военно, отколкото с Украйна. Освен това има доста повече опорки, които да използва като поводи-ограниченията спрямо компактните руски малцинства. Единствената причина, да няма истерия по пропагандните канали за балтийски нацисти, които тормозят руснците е членството им в НАТО. Ако Украйна беше в НАТО, Русия също нямаше да я нападне. Но след 2014, когато бе на практик във война с Русия, това нямаше как да стане. А преди това, Украйна имаше доста лакатушещ път и желанието за членство в НАТО не беше константа. Отделно, че западът като цяло не желаеше да си влушава отношенията с Путин

Швеция ,даже не е и Република  ,ама маани.Да не задяваме толкова на момчето.има да учи много по география и история още.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.07.2023 г. at 12:59, Skubi said:

Eдин унгарски експерт каза, че украинският президент плачейки лижеше сладоледа....

Дали унгарците изведнъж са заобичали Путин и Русия ,или поради наложената авторитарна власт там в рамките на ЕС и НАТО (един ден ,ще бъде изследван и анализиран този процес).Доколкото познавам унгарците ,а познавам доста  ,повечето от тях мразят Русия и в дъното на душата си и всичко руско не само заради 1956).Там наблюдаваме феномен ,нещо ,като Беларус на управленческо ниво  ,крайно различно от мнението на хората и въпреки това безусловен член и на ЕС и на НАТО.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, todorg said:

Дали унгарците изведнъж са заобичали Путин и Русия ,или поради наложената авторитарна власт там в рамките на ЕС и НАТО (един ден ,ще бъде изследван и анализиран този процес).Доколкото познавам унгарците ,а познавам доста  ,повечето от тях мразят Русия и в дъното на душата си и всичко руско не само заради 1956).Там наблюдаваме феномен ,нещо ,като Беларус на управленческо ниво  ,крайно различно от мнението на хората и въпреки това безусловен член и на ЕС и на НАТО.

Корект. Не се знае с какво стиснал таш...ите Путинчо на Орбан, но така се държи сякаш е 5. колона на РФ в НАТО и ЕС....СЛОВОМ. Но макар и врълата антилиберална пропаганда от страна на правителството му, в действие прави каквото отчакват от него, само се опитва да изкара колкото се може по-благоприятни предимно финансови условия за правителството на РУ. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

Корект. Не се знае с какво стиснал таш...ите Путинчо на Орбан, но така се държи сякаш е 5. колона на РФ в НАТО и ЕС....СЛОВОМ. Но макар и врълата антилиберална пропаганда от страна на правителството му, в действие прави каквото отчакват от него, само се опитва да изкара колкото се може по-благоприятни предимно финансови условия за правителството на РУ. 

Вашият президент е почти като сиамски близнак на българското недоразумение, изпълняващо позицията президент. В Европа и пред партньорите говорят едно, а пред електората, на местна почва, се надпреварват да ширят путлерски опорки. :)

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Думнали са Кримския мост с водни дронове камикадзе.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Поредна атака срещу Кримския мост тази нощ.Щетите се уточняват - има сериозни повреждания.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...