Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребители

От вчера насам ВСУ са навлезли на около 3 км. към Берховка и тамошното водохранилище. Струпване на рашка армия там не се вижда. През февруари тази година Вагнер завзеха това селище, преди него беше Парасковиевка и Пригожин се похвали, че през март-април ще обкръжи Бахмут. Днес друга песен пее - Бахмут пада в обкръжение - южният руски фланг поддаде, сега поддава и северният. Конашенко говори за прегрупиране на армията в района, а Женката говори за бягство.

Най-после DeepState започна да мърда с по 2-3 км. всеки ден на изток. В последните месеци все вървеше на запад - с по няколко метра на ден.:)

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор История

Жена

Преди 8 часа, Absurde said:

Тоя слух тръгна от Ким ;) инче точно вие със източниците от Блитц и Скат недейте да говорите за "източници".

Иначе, изглежда украинците се опитват да очувалят Бахмут:

Fv3-XY09-Xg-AAw-LX4.jpg

 

Женята предупреждаваше за това от месеци.Днес по обяд украинците докладваха за продължаващ напредък. Следващите един два ще се решаващи.   

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Жена

Женята предупреждаваше за това от месеци.Днес по обяд украинците докладваха за продължаващ напредък. Следващите един два ще се решаващи.   

Прах в очите е. Поне така ми се струва. Още не е почнало нищо сериозно

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Една новина, която мина незабелязано. Беше уволнен адмиралът, командващ тихоокеанския флот на великая. Пратиха го в някакво военно училище да чете лекции. Вероятно защото скорошното учения на тихоокеанския флот премина проблемно. Зли езици твърдят, че това учение е било насочено срещу Япония, която в последно време води активна външна политика в подкрепа на Украйна. А японците са сензитивни за такива неща. Путин смята, че Европа е естественото продължение на Азия. Он часто заявляет что „Европа могла бы стать частью большой Евразии“. Нооо, Европа и колективният запад включват Австралия, Нова Зеландия, Южна Корея, Япония. Так Путин - лучший геополитик современности изведнъж се озова в кръгово обкръжение на НАТО и неговите съюзници.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 12.05.2023 г. at 9:05, Absurde said:

Бившото село Маринка:

Песков - превод:

Цитирай

Ще кажете ли защо руснаците действат толкова бавно? Защото руснаците не воюват“, обясни Песков. Според него войната означава пълно унищожаване на инфраструктура и градове. „Ние не го правим. Опитваме се да спасим инфраструктурата и се опитваме да спасим човешки животи“, каза той.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Incorrectus said:

Опитваме се да спасим инфраструктурата и се опитваме да спасим човешки животи“, каза той.

То и "у Анадола опитите продължават", ама резултатът е все същия.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Типична дневна статистика на руските загуби от украинският ГЩ за последните седмици. Прави впечатление голямото количество бойна техника, унищожавано ежедневно.  В първите месеци на тая година се наблягаше на живата сила.

780x1037.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо много често почнаха да падат въртолети в Русия. В Брянска област, селище Клинци, е паднал втори въртолет Ми-8 за последните два дена. Според публикуваното видео, ударен от приятелско ПВО...

П.С. И един СУ-34 се е разбил там.

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 26 минути, scaner said:

Нещо много често почнаха да падат въртолети в Русия. В Брянска област, селище Клинци, е паднал втори въртолет Ми-8 за последните два дена. Според публикуваното видео, ударен от приятелско ПВО...

П.С. И един СУ-34 се е разбил там.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Според Spiegel Берлин подготвя (https://www.spiegel.de/politik/deutschland/ukraine-bundesregierung-schnuert-neues-waffenpaket-hilfe-fuer-die-fruehjahrsoffensive-a-220880d8-c19a-4785-a97b-8c2e94e68366) голям пакет от помощ от 2,7 милиарда евро за Украйна, като доставките ще пристигнат през следващите седмици и месеци. Той ще включва:

- 20 БМП Marder
- 30 танка Leopard 1
- 18 колесни гаубици RCH 155
- 4 системи за противовъздушна отбрана Iris-T-SLM, включително 12 пускови установки Iris-T-SLS
- 200 разузнавателни дрона
- 100 защитени бойни машини за превоз на войски
- Повече от 100 превозни средства за логистична поддръжка
- боеприпаси

Пакетът от помощи се очаква да бъде обявен утре, паралелно с връчването на наградата „Карл Велики“ на президента Зеленски.

--------------

Генералният щаб на #Украйна съобщи за 47 сблъсъци през изминалото денонощие в Бахмутско и Маринско направление. 

Руските сили са се опитали да атакуват и в Купянско направление. 

Регистрирани са въздушни удари и артилерийски обстрел в Авдеевско, Лиманско и Вухледарско направление.

---------------

В Луганск беше ударен завод, който беше използван като пункт за снабдяване и ремонтна база на руските сили.

Сепаратистите в Луганск потвърдиха вчерашното използване на 2 крилати ракети "Storm Shadow" в комбинация с ракета примамка ADM-160B срещу пункт за снабдяване и ремонт на руските сили в Луганск.

"Според уточнената информация вчера по време на ракетната атака срещу Луганск Украйна е използвала две крилати ракети Storm Shadow и една примамка ADM-160B MALD."

https://t.me/drmjournal

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 41 минути, scaner said:

Нещо много често почнаха да падат въртолети в Русия. В Брянска област, селище Клинци, е паднал втори въртолет Ми-8 за последните два дена. Според публикуваното видео, ударен от приятелско ПВО...

П.С. И един СУ-34 се е разбил там.

Този в Брянск откровено си е бил свален.  

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, resavsky said:

Този в Брянск откровено си е бил свален.  

Денят още не е свършил, а възстанието на машините (ПВО) продължава.

До този момент в Брянска област се докладва за два въртолета Ми-8 свалени, както и за два "паднали" Су-34 и Су-35 до Стародуб, границата с Украйна.

Очаквам бис :)

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, scaner said:

Денят още не е свършил, а възстанието на машините (ПВО) продължава.

По средствата за масова информация се шушука за трети паднал въртолет, в Унечский район близо до село Волкустичи, пак Брянска област:

СМИ: еще один вертолет упал в Брянской области

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, scaner said:

По средствата за масова информация се шушука за трети паднал въртолет, в Унечский район близо до село Волкустичи, пак Брянска област:

СМИ: еще один вертолет упал в Брянской области

 

Определено черен ден за руската авиация. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

По средствата за масова информация се шушука за трети паднал въртолет

За сега се опровергава тази информация. Но явно на страха очите са големи :)

 

В същото време:

Евгений Пригожин, в рамките на конфликта си с руското министерство на отбраната, вече почти директно призовава руските войници да се разбунтуват срещу командирите си.

"В тази безмозъчна война единственият светец и абсолютно невинен и напълно пре@бан е руският войник, който е хвърлен на произвола на съдбата и е решено, че трябва да умре, както им е угодно от махагоновите им кабинети. И така, когато този руски войник осъзнае какво се случва около него, вдигне глава, сигурен съм, че ще разбере кой го е подгонил и ще разкъса задника до нацисткия знак на виновниците за трагедията, в която е бил изоставен", каза Пригожин (видеото в линка).

Реториката, както виждате, вече е почти същата като тази на войнишките агитатори в руската армия през 1917 г. след Февруарската революция за "златопагонните офицери, които гонят обикновените хора на заколение".

Пригожин обективно се превръща в един от основните помощници на Украйна в деморализирането на руската армия в навечерието на настъплението на ВСУ.

Тук подробно сме анализирали какво влияние ще окаже конфликтът му с руското командване върху хода на бойните действия.

https://t.me/stranaua/104680

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Денят още не е свършил, а възстанието на машините (ПВО) продължава.

До този момент в Брянска област се докладва за два въртолета Ми-8 свалени, както и за два "паднали" Су-34 и Су-35 до Стародуб, границата с Украйна.

Очаквам бис :)

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 19 часа, scaner said:

Денят още не е свършил, а възстанието на машините (ПВО) продължава.

До този момент в Брянска област се докладва за два въртолета Ми-8 свалени, както и за два "паднали" Су-34 и Су-35 до Стародуб, границата с Украйна.

Очаквам бис :)

Добре че тия са пълни дебили и се пребиват сами. Иначе вече щяха да са успели да прегазят Украйна и вече да налетят на някой друг.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Вагнеровци са разстреляли руски войници самоволно напуснали позициите си. 

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Diman Georguev:

Тревожно е положението!

Скабеева:

"В последните месеци украинската армия е получила над 600 ВИДА различни оръжейни системи.

Няма друга армия в света с толкова разнообразен арсенал"

Само общовойсковите командири знаят какво значи това.

https://www.facebook.com/reel/815444409997464?s=yWDuG2&fs=e

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...