Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 1 минута, Skubi said:

Тоест?

Почти всичко от вчера е било свалено от украинското ПВО.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ново включване от Женя Недобахмутски:

https://www.mediapool.bg/prigozhin-sled-rechta-na-putin-ako-se-okazhe-che-tozi-dyado-e-palen-kreten-news347524.html?fbclid=IwAR2tPJp7VJqkPnCHnR6vLDVNhUFM2b6ZM64PLHvU4x8MhqJ4ZxKJC7YB9nc

"Щастливият дядо си мисли, че е щастлив... Как да спечелим войната, ако изведнъж случайно се окаже, че този дядо е пълен кретен", заявява Пригожин.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 6 минути, Warlord said:

Ново включване от Женя Недобахмутски:

https://www.mediapool.bg/prigozhin-sled-rechta-na-putin-ako-se-okazhe-che-tozi-dyado-e-palen-kreten-news347524.html?fbclid=IwAR2tPJp7VJqkPnCHnR6vLDVNhUFM2b6ZM64PLHvU4x8MhqJ4ZxKJC7YB9nc

"Щастливият дядо си мисли, че е щастлив... Как да спечелим войната, ако изведнъж случайно се окаже, че този дядо е пълен кретен", заявява Пригожин.

Общо взето потвърждава новината от вчера за украинска контраатака и отвоюването на терен в Бахмут.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въобще не е в номенклатурата на темата на онзи ден беше 6 май! 

С това видео искам да поздравя българските военни и настоящи и бивши! Не съм забравил че главнокомандващият българските въоръжени сили е особено "популярен" за пишещите тука! 😘 От кептъна "с любов"

 

Пък днес имаше парад на победата на Червеният площад. По този повод искам да ви запозная с видеото от Червеният площад Моска та русофобите малко да си сверят часовниците...

 

Редактирано от Capitainofmarine
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Capitainofmarine said:

По този повод искам да ви запозная с видеото от Червеният площад Моска та русофобите малко да си сверят часовниците...

Ясно е кои часовници са развалени. Този парад е пир по време на холера. Идиотска пропагандна
показност, на която само идиоти могат да се радват. 🙄

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По-жалък парад на победата не бях гледал досега. Повод за гордост си е, че тази година на жълтите павета имаше повече танкове и самолети отколкото на Червения площад.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 32 минути, gmladenov said:

Ясно е кои часовници са развалени. Този парад е пир по време на холера. Идиотска пропагандна
показност, на която само идиоти могат да се радват. 🙄

Далеч по ефектно би било да го направят в Бахмут.Само че има известни технически проблеми. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Capitainofmarine said:

Пък днес имаше парад на победата на Червеният площад. По този повод искам да ви запозная с видеото от Червеният площад Моска та русофобите малко да си сверят часовниците...

Мъка, мъка.... Какво остана от някогашното величие? Да правят парад с един музеен танк Т-34? И такава унилост лъхаше от кратката реч на Путин. Един безпомощен остарял дядка...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 минути, scaner said:

Да правят парад с един музеен танк Т-34? 

Другите са  ангажирани. Но трябва да си идиотски за да изкараш само един.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

Другите са  ангажирани. Но трябва да си идиотски за да изкараш само един.

Ми "Армата" така и не ги ползват, можеха да ги отбележат. Но май и те вече не са в движение :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 9 минути, scaner said:

Ми "Армата" така и не ги ползват, можеха да ги отбележат. Но май и те вече не са в движение :)

Мокрия сън на нашите русофили. Продължават да вярват че руснаците не се ползвали най модерните си оръжия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, resavsky said:

Мокрия сън на нашите русофили. Продължават да вярват че руснаците не се ползвали най модерните си оръжия. 

В момента на украинският фронт има рота Т 14 Армата преминават бойни изпитания. Според военните кореспонденти ползват ги основно като артилерия, тоест втори ешалон стрелба от оборудвана артилерийска позиция...

И прочие вземи разкажи отново за ПРОЧУТИЯ ОГРОМЕН УСПЕХ И ОТВОЮВАНЕТО НА ТЕРЕН В БАХМУТ-АРТЬОМОВСК, за да стане ясно това подмятане за мокрите сънища...

Преди 1 час, Warlord said:

По-жалък парад на победата не бях гледал досега. Повод за гордост си е, че тази година на жълтите павета имаше повече танкове и самолети отколкото на Червения площад.

Като на стар прител от великите времена на един забравен форум от една забравена Бълграия...

Повода ти за гордост е все още неунищоженото наследство на Народна Република България и БНА. Но както го карате на подаръци в направление либерал фашистката власт в Украйна и малкото което остана няма да го има. Повода за гордост са новите италиански колесни бойни машини които не са наши?!

Не мислиш ли че щеше да е повод за гордост трите  танка които показаха на парада реално да бяха в строя а не в параден разчет?!

Прочее, не мислиш ли че щеше да е повод за гордост тези тбългарски танкове да имаха система КУВ а в боекомплекта си УР ПТРК и дълъг подкалибрен оперен снаряд к отселяемо сабо, и това да беше примерно от убеднен уран или поне от волфрамовата сплав?! Инъче си караме на закалена стругувана стомана която дадо ти Добри навремето купи на ефтинийка. Къде им е термобаричният снаряд, разработен пак от страрорежимният генералитет?! 

Като си спомня навремето какви буз,мни планове правеше за отбранителна линия в една планина как я пълнеше с АГС-и и сензори за движение и ... а сега като ти прочета постовете...

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, Capitainofmarine said:

 

И прочие вземи разкажи отново за ПРОЧУТИЯ ОГРОМЕН УСПЕХ И ОТВОЮВАНЕТО НА ТЕРЕН В БАХМУТ-АРТЬОМОВСК, за да стане ясно това подмятане за мокрите сънища...

 

Това не го казах аз а един бивш готвач по настоящем пълководец. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, resavsky said:

Това не го казах аз а един бивш готвач по настоящем пълководец. 

А вчера като си говорих с готвача не чух такова нещо но го прочетох от тебе от Модератора. С твоите  жалки опити за подмятания и подигравки си смешен. Опитвай се да се сдържаш...

А пропо Научи ли кой и какво е Достоевски и какво е значението му?!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, Capitainofmarine said:

А вчера като си говорих с готвача не чух такова нещо но го прочетох от тебе от Модератора. С твоите  жалки опити за подмятания и подигравки си смешен. Опитвай се да се сдържаш...

А пропо Научи ли кой и какво е Достоевски и какво е значението му?!

Айде прочети пак днешното изявление на готвача. А Достоевски би се срамувал от тази война вярвай ми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Capitainofmarine said:

В момента на украинският фронт има рота Т 14 Армата преминават бойни изпитания. Според военните кореспонденти ползват ги основно като артилерия, тоест втори ешалон стрелба от оборудвана артилерийска позиция...

Малиййй, да ползваш супер-дупер танк като проста артилерия, съсипвайки преждевременно ствола му, явно голяма закъсвация е стиснала за гърлото руската армия :) Нещата са по-зле и от колкото можем да си представим...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, resavsky said:

Айде прочети пак днешното изявление на готвача. А Достоевски би се срамувал от тази война вярвай ми.

Като чета постовете ти и като виждам действията ти повярвай ми; никак не ти вярвам. Ти си просто поредният зомбиран русофоб а ако отчетем реакцията ти по повод демитологизирането на българските национални герои то съждението там е едно ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

Малиййй, да ползваш супер-дупер танк като проста артилерия, съсипвайки преждевременно ствола му, явно голяма закъсвация е стиснала за гърлото руската армия :) Нещата са по-зле и от колкото можем да си представим...

За разлика от тебе тези които са пипали оръжие и са служили в армия знаят че има едно такова нещо като количество артилерия на квадратен километър. Там са и Т 54-55 и Т 62. 

Освен това това им действие на руснаците говори едно нещо и чупи зъбите на пропагандата на фашизираните либерали русофоби а конкретно: русия не се е готвила предварително за тази война и за нея тя е принудителна... Логиката на събитията от последните година и нещо война доказват обратното за война западна Европа и Америка са готвели Украйна... Пък и това се потвърди от изказванията на Меркел и бившия френски президент...

Та прочее с лъжи можете да постигнете и постигнахте някакви квази успехи но това беше до определено време. Сега руснаците изчакват и чакат вашият нов "контранаступ" о ще ви разкатаят в огнен чувал със старите Т 5-4-55 и Т 62, както вече го правят със старите планиращи ФАБ 500...

Естествено на вас диванните стратези не ви пука за украинците които ще изгорят и изгоряха през ноща на 7 май в двата квадратин километра при бомбардировката със 500 кг термобарични и магнезиеви авиобомби...

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

За разлика от тебе тези които са пипали оръжие и са служили в армия знаят че има едно такова нещо като количество артилерия на квадратен километър. Там са и Т 54-55 и Т 62. 

Това всичко е ясно. И говори за наистина тежката снарядна криза в руската армия. А да ползваш такъв танк като артилерия, значи голям зор е опрял до петата точка.

Преди 4 минути, Capitainofmarine said:

Освен това това им действие на руснаците говори едно нещо и чупи зъбите на пропагандата на фашизираните либерали русофоби а конкретно: русия не се е готвила предварително за тази война и за нея тя е принудителна... Логиката на събитията от последните година и нещо война доказват обратното за война западна Европа и Америка са готвели Украйна... Пък и това се потвърди от изказванията на Меркел и бившия френски президент...

Какви Меркели сънуваш? Не трябва да се градят толкова сложни конспирации, истината е проста - руснаците са в безисходица, щом са предприели такива безумни действия. Сами се нахакаха в тая война, сега ще търпят.

Боже, колко мъка има по света, какви оправдания може да си търси човек само... Меркел и Европа му виновни.

 

Преди 6 минути, Capitainofmarine said:

Естествено на вас диванните стратези не ви пука за украинците които ще изгорят и изгоряха през ноща на 7 май в двата квадратин километра при бомбардировката със 500 кг термобарични и магнезиеви авиобомби...

Ние с украинците ще се оправим. Но ти къде ще се завреш после с тези си кръвожадни русофилски нагласи, е любопитниоят въпрос :) Почвай от сега да се готвиш, че мишите дупки са малки и искат много работа...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ни Россия, ни НАТО не примут Украину под свой ядерный зонтик после формирования новой архитектуры безопасности в Европе, пишет в статье для 19FortyFive доцент кафедры политологии Университета Колорадо Питер Харрис.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, scaner said:

Това всичко е ясно. И говори за наистина тежката снарядна криза в руската армия. А да ползваш такъв танк като артилерия, значи голям зор е опрял до петата точка.

Какви Меркели сънуваш? Не трябва да се градят толкова сложни конспирации, истината е проста - руснаците са в безисходица, щом са предприели такива безумни действия. Сами се нахакаха в тая война, сега ще търпят.

Боже, колко мъка има по света, какви оправдания може да си търси човек само... Меркел и Европа му виновни.

 

Ние с украинците ще се оправим. Но ти къде ще се завреш после с тези си кръвожадни русофилски нагласи, е любопитниоят въпрос :) Почвай от сега да се готвиш, че мишите дупки са малки и искат много работа...

Преди много-много години когато бях млад и глупав като тебе, имаше едно много популярно анимационно филмче в който героя беше "Глупчо Бездънски", съвсем като тебе. Ти не снпираш да ми го напомняш. Аз пораснах набрах опит и както се казва в библията; опит мъдрост печал. Но понеже ти си оставаш в инфантилната възраст ме развеселяваш за което искренно ти благодаря!

А пропо в момента си правя късна вечеря, купих вчера гъска. Та пълнена с кисълки ябълки гъска гарнирана с кисълко зеле с сушени сини сливи и курагу... Една Хайнекен... Ти вечеря ли и какво?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Capitainofmarine said:

Преди много-много години когато бях млад и глупав като тебе, имаше едно много популярно анимационно филмче в който героя беше "Глупчо Бездънски", съвсем като тебе. Ти не снпираш да ми го напомняш. Аз пораснах набрах опит и както се казва в библията; опит мъдрост печал. Но понеже ти си оставаш в инфантилната възраст ме развеселяваш за което искренно ти благодаря!

Не мога да се сравнявам с тебе. Твърде глупав си бил. А помъдряването е свойство, което сам трудно може да оцениш пбективно, и в случая приказките ти те опровергават. И оценките ти, и това да се възхищаваш от занаятчийското използване на танковете, абе да не изброявам...

Преди 12 минути, Capitainofmarine said:

Ти вечеря ли и какво?

Обикновено не вечерям :)

 

  

Преди 18 минути, Capitainofmarine said:

Ни Россия, ни НАТО не примут Украину под свой ядерный зонтик после формирования новой архитектуры безопасности в Европе, пишет в статье для 19FortyFive доцент кафедры политологии Университета Колорадо Питер Харрис.

Като че ли някой ще го пита тоя.

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...