Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 52 минути, Capitainofmarine said:

За разлика от тебе тези които са пипали оръжие и са служили в армия знаят че има едно такова нещо като количество артилерия на квадратен километър. Там са и Т 54-55 и Т 62. 

Освен това това им действие на руснаците говори едно нещо и чупи зъбите на пропагандата на фашизираните либерали русофоби а конкретно: русия не се е готвила предварително за тази война и за нея тя е принудителна... Логиката на събитията от последните година и нещо война доказват обратното за война западна Европа и Америка са готвели Украйна... Пък и това се потвърди от изказванията на Меркел и бившия френски президент...

Та прочее с лъжи можете да постигнете и постигнахте някакви квази успехи но това беше до определено време. Сега руснаците изчакват и чакат вашият нов "контранаступ" о ще ви разкатаят в огнен чувал със старите Т 5-4-55 и Т 62, както вече го правят със старите планиращи ФАБ 500...

Естествено на вас диванните стратези не ви пука за украинците които ще изгорят и изгоряха през ноща на 7 май в двата квадратин километра при бомбардировката със 500 кг термобарични и магнезиеви авиобомби...

Знаеш ти кой какво е докладвал на Путин.

Една стаия на DW от 2019

https://www.dw.com/bg/защо-русия-трупа-толкова-много-пари-и-злато/a-49941185

А запада така се е готвел за тази война че една година не могат да окомплектоват 2-3 танкови бригади да дадат на Украйна.

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 часа, Capitainofmarine said:

Ни Россия, ни НАТО не примут Украину под свой ядерный зонтик после формирования новой архитектуры безопасности в Европе, пишет в статье для 19FortyFive доцент кафедры политологии Университета Колорадо Питер Харрис.

Този колорадски политолог на руски ли е написал мисълта си, или ти я намери в руски източник и я копна от там?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 часа, Capitainofmarine said:

Но както го карате на подаръци в направление либерал фашистката власт в Украйна и малкото което остана няма да го има. Повода за гордост са новите италиански колесни бойни машини които не са наши?!

Ти вече сам се разграничаваш от нас и от България, и явно си приел някакво самосъзнание на русопитек, така че няма нужда да ти отговарям на нищо повече. Дано тия на които си избрал да служиш, ти дадат по-хубави колесни машини и това да те направи достатъчно щастлив, докато всъщност си живееш в ЕС.

  • Харесва ми! 8
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А най-жалкия му ход е, че продължава да се мъчи да блесне с благополучие и охолство🤣 За пореден път... Скромния ми опит сочи, че подобни действия предприемат хора които са тежко увредени с комплекси именно от недоимък. Май наистина на стари години е принуден да слугува и копае градинки на заможни западняци. Вероятно и от там идва агресията му срещу всичко западно. Липсата на реализация и несбъднатите надежди какво ли не правят 🤣

Редактирано от Ignat
  • Харесва ми! 5
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Ignat said:

А най-жалкия му ход е, че продължава да се мъчи да блесне с благополучие и охолство🤣 За пореден път... Скромния ми опит сочи, че подобни действия предприемат хора които са тежко увредени с комплекси именно от недоимък. Май наистина на стари години е принуден да слугува и копае градинки на заможни западняци. Вероятно и от там идва агресията му срещу всичко западно. Липсата на реализация и несбъднатите надежди какво ли не правят

И бърка това с някакво зле разбрано "помъдряване". ... Абе мъка отвсякъде.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, това се нуждае от потвърждение:

Андрий Билецки съобщи за поражението на 6-а и 8-а рота от 72-ра бригада на руските въоръжени сили край Бахмут

"В резултат на настъпателните действия на 3-ти ОШБр на ВСУ бяха разгромени подразделенията на 72-ра бригада на Руската федерация, фактически напълно бяха унищожени 6-та и 8-ма роти на тази бригада, беше разгромено разузнаването на бригадата, бяха унищожени значителен брой бойни бронирани машини, бяха взети значителен брой пленници. Така нареченият Трети щурмови отряд на Вагнер понесе тежки загуби.

Настъплението се провежда в полоса, широка 3 км и дълбока 2,6 км, и целият район е напълно освободен от руските окупационни сили.

https://t.me/nexta_live/52156

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, rumcaiz said:

Този колорадски политолог на руски ли е написал мисълта си, или ти я намери в руски източник и я копна от там?

Копира направо от агитпроп бюлетина който го получава всеки ден.🤣😂🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 18 минути, scaner said:

Хм, това се нуждае от потвърждение:

Андрий Билецки съобщи за поражението на 6-а и 8-а рота от 72-ра бригада на руските въоръжени сили край Бахмут

"В резултат на настъпателните действия на 3-ти ОШБр на ВСУ бяха разгромени подразделенията на 72-ра бригада на Руската федерация, фактически напълно бяха унищожени 6-та и 8-ма роти на тази бригада, беше разгромено разузнаването на бригадата, бяха унищожени значителен брой бойни бронирани машини, бяха взети значителен брой пленници. Така нареченият Трети щурмови отряд на Вагнер понесе тежки загуби.

Настъплението се провежда в полоса, широка 3 км и дълбока 2,6 км, и целият район е напълно освободен от руските окупационни сили.

https://t.me/nexta_live/52156

Затова вчера готвача прерава на умряло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, scaner said:

Хм, това се нуждае от потвърждение:

Андрий Билецки съобщи за поражението на 6-а и 8-а рота от 72-ра бригада на руските въоръжени сили край Бахмут

"В резултат на настъпателните действия на 3-ти ОШБр на ВСУ бяха разгромени подразделенията на 72-ра бригада на Руската федерация, фактически напълно бяха унищожени 6-та и 8-ма роти на тази бригада, беше разгромено разузнаването на бригадата, бяха унищожени значителен брой бойни бронирани машини, бяха взети значителен брой пленници. Така нареченият Трети щурмови отряд на Вагнер понесе тежки загуби.

Настъплението се провежда в полоса, широка 3 км и дълбока 2,6 км, и целият район е напълно освободен от руските окупационни сили.

https://t.me/nexta_live/52156

72 бригада е избягала при Клищивка. С нея е побегнал и ЧВК „Факел“ (тези са на Газпром). Женката затова рева онзи ден и показва трупове. Вагнер уж опитали да задържат рухващия южен фланг. ВСУ са откъснали парче земя от югозапад на Клищивка и явно идеята им е да напредват към този град/село. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всичко продължава по план. Хуйло започна СВО за да спре разширяването на НАТО към Русия (по неговите думи), а сега след Финландия и Швеция е напът да се заобгради с НАТО и от изток.

img_1_1683721546111.jpg

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Киев поставиха марка с путин в съда в Хага.  (картинката в линка https://t.me/besarabskifront/8763) :)

Всеки може да се снима с путин, доведен в съда от главнокомандващия на ВСУ Валерий Залужний. Марката е създадена за 9 май от представители на движението “ЧЕСТНО”.

Дано скоро това да може да се види не само във фотозона. 😏

Източник: Pravda Gerashchenko

 

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Япония, Лорде, няма да влезе в НАТО докато Курилските острови са под руски контрол. Да, може да започне преговори, НАТО може да ги признае за временно окупирана японска територия, но докато руснаците са там просто няма как да стане. А Япония да тръгне да си ги връща силово много ме съмнява.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, skorpion1980 said:

Япония да тръгне да си ги връща силово много ме съмнява.

При една гражданска война или размирици и разпадане на Русия,(което мисля,че е неизбежно),Япония лесно и бързо може да си върне Курилските острови...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те не искат да влизат в НАТО заради въпроса с Курилските острови, а поради същата причина, поради която и всяка друга държава в опасна близост до Путлеристан.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, resavsky said:

Путин май ще обявява обща мобилизация.

"Украинска Правда" потвърждава новината:
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2023/05/10/7401558/

Президентът на страната-агресор Владимир Путин обяви призоваването на руснаци в резерва за военно обучение.
Руснаците се успокояват, че това са уж планирани мерки за подобряване на бойната подготовка на запасняците,
които се провеждат ежегодно.

През април CNN, цитирайки западни служители, съобщи , че Кремъл има проблеми с изграждането на „подготвена
военна сила“, но се притеснява да започне нова вълна от мобилизация в Русия поради обществените настроения.

--

Путин го е страх от открита обща мобилизация и търси начини да я направи неявно.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И като обяви всеобща моГилизация с какво ще окомплектова това море от хора? С Шпагин и Мосин ли?

МОРФ-ините нямат вече почти никаква годна бойна техника за съвременна война, нямат и кураж да хвърлят толкова пушечно месо без никаква защита!!!

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като при Сталинград - напред един с пушка, зад него няколко без, като го убият, тоя зад него я взима, после следващия и така.

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, scaner said:

Случващото се около Бахмут:

ВСУ отбросили ВС РФ на 2 км | Пригожин взбесил Путина | Возможный заговор в РФ

 

Поредни конспиративни теории по руските форуми.Готвача умишлено пуснал украинците запад получи снаряди.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Warlord said:

Ти вече сам се разграничаваш от нас и от България, и явно си приел някакво самосъзнание на русопитек,

Ти си знаеш какво ти го казвам на български... 

И човек като се замисли разбира; аз се разграничавам от вас, които с приказките си давате смелост на продажните политици да разсипват България вече 30 и кусур години. И вместо обещаната демокрация се стига до тайни сделки които по принцип са конюктюрни и антинационални и са зад гърба и без знанието на парламента и СУВЕРЕНА НА ВЛАСТА В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД...

Всъщност ако много се разровиш; вие сами се разграничавате и ако погледнеш какво сте писали тука в сайта – как да стане  няколкото процента псевдодемократи да наложите официално политическа воля над огромната част от народа. И това ви е демокрацията?!

А резултата ви е : разсипана деиндустриализирана държава. Депопулация на държавата и  гендерна политика проповедите на Мравин в детските градини...

Да имаш да кажеш нещо?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, isav said:

МОРФ-ините нямат вече почти никаква годна бойна техника за съвременна война, нямат и кураж да хвърлят толкова пушечно месо без никаква защита!!!

Разбра се, че Т-34 от парада са го взели под наем от Мосфилм. Елитът и глубинният народ в техните медии коментират, че на парада нямало техника, защото трябвало да се покаже единството на народа, хората били важни, не техниката.

При южния участък на Бахмут са побегнали и вагнеровците, а тези на Газпром не искали да бъдат пушечно месо. 72 бригада пък не знаела, че вагнеровци са напреднали по фланга и не ги подкрепили, затова на вагнеровци се наложило да бягат. Командирът на бригадата (72) дори лично подкарал бронирана машина в атака, но уви, нищо не постигнал. 

Пълна логистична каша на ватната армия и никакво разузнаване. Рехава войска без техника на фронт от 1000 км. По законите на войната това е пълна идиотия.

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 33 минути, Capitainofmarine said:

Ти си знаеш какво ти го казвам на български... 

И човек като се замисли разбира; аз се разграничавам от вас, които с приказките си давате смелост на продажните политици да разсипват България вече 30 и кусур години. И вместо обещаната демокрация се стига до тайни сделки които по принцип са конюктюрни и антинационални и са зад гърба и без знанието на парламента и СУВЕРЕНА НА ВЛАСТА В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД...

Всъщност ако много се разровиш; вие сами се разграничавате и ако погледнеш какво сте писали тука в сайта – как да стане  няколкото процента псевдодемократи да наложите официално политическа воля над огромната част от народа. И това ви е демокрацията?!

А резултата ви е : разсипана деиндустриализирана държава. Депопулация на държавата и  гендерна политика проповедите на Мравин в детските градини...

Да имаш да кажеш нещо?!

Реших че под разсипана деиндустриализирана държава имаш предвид Русия... 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 12 минути, Incorrectus said:

При южния участък на Бахмут са побегнали и вагнеровците, а тези на Газпром не искали да бъдат пушечно месо. 72 бригада пък не знаела, че вагнеровци са напреднали по фланга и не ги подкрепили, затова на вагнеровци се наложило да бягат. Командирът на бригадата (72) дори лично подкарал бронирана машина в атака, но уви, нищо не постигнал. 

Пълна логистична каша на ватната армия и никакво разузнаване. Рехава войска без техника на фронт от 1000 км. По законите на войната това е пълна идиотия.

Имат късмет, че украинците са напреднали само 2-3 км и са спрели. При тоя батак при руснята има мегдан да им издухат целия фланг южно от Бахмут. Но явно все още не е времето, а явно и няма да е това мястото, на главния удар на контраофанзивата.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 минути, resavsky said:

Реших че под разсипана деиндустриализирана държава имаш предвид Русия... 

Господинът е безкрайно объркан. Като му чета последното мнение... голям комплимент прави на форума, без да го иска. Псевдодемократите на форума давали с приказките си смелост на политиците и налагали „официално политическа воля над огромната част от народа“. Той си въобразява, че демокрацията е власт на народа, но още от времето на Аристотел това се нарича демагогия. Демокрацията е власт на закона и на единици достойни лидери - демократи по убеждение.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...