Отиди на
Форум "Наука"

Изводите които България следва да си направи от руско-украинската война


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 17 часа, skiahtro said:

Да е жив Ердоган и глупостите които прави, алах здраве и власт да му дава... 

Абе глупостите му са много но в създаването на мощен ВПК е твръдо последователен. Ние до 2000 год имахме балистически ракети, вече нямаме. Те от миналата година имат. Ние продавахме танкове, самоходни артилерийски установки, ракетни системи за залпов огън, рязахме най-далекобойната артилерия ликвидирахме вазода който правеше за продан по 1 500 БПЛА  годишно, ликвидирахме собствените си постижения като ЕИСБП /единна информационна система на бойнато поле/  про това създадена още през 1977 година във ВНВАУ Шумен на база Правец 16 и прочия и прочия. Въобще имам чувството че нашите политици искат България да се превърне в Дунавски вилает или Задунайская губерния...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 296
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 5 минути, Atom said:

Еха, ентомолог, че и анализиращ нещо си. Нищо не анализира, а е най-обикновен стандартен трол.  Целта му не е да анализира нещо, а да задоволява психо-потребностите си.

"Интернет трол: 
В жаргонната терминология на Интернет, тролът е човек, който публикува противоречиви, провокиращи или извън темата съобщения във Фейсбук, в онлайн дискусионни форуми, стаи за разговори (chat rooms), блогове, коментари към вестникарски статии и др.п., с основна цел да предизвика емоционален отговор от другите потребители, да ги провокира или тормози, или просто да попречи на нормалния тон на водения разговор."

Вярно е, че в темите за войната Русия-Украйна тролингът не му се получава и не е толкова ефективен. За един пълноценен тролинг е необходимо тролът да не се ангажира с темата и да не му пука много кой е крив, а кой прав, кое и истина и кое лъжа.  Важно е самото тролене, а не същността на дадената тема. Тук обаче номерът не става, защото човекът е убеден путинист и е емоционално ангажиран с темите засягащи войната. 

 

Тебе не ти ли омръзна да мрънкаш едно и също бе? Друго за мрънкане нямаш ли, фантазия ли ти липсфа? Как те търпят в къщи?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди да почнем да точим лиги за нова техника е добре да се уточни каква е военната доктрина. Щото май тя се смени последните два тридесет години. 

Пехота ще трябва срещу кого? Сърби гърци турци .... македонци? Румънците ги изключваме, те са братя.

Май най-добре ще е да се наблегне на авиация и ПВО. И да се измрънка в НАТО гаранция за защита ако ни нападне друга натовска страна.

 

 

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Atom said:

Еха, ентомолог, че и анализиращ нещо си. Нищо не анализира, а е най-обикновен стандартен трол.  Целта му не е да анализира нещо, а да задоволява психо-потребностите си.

Мислех, че иронията в "предположението" ми е напълно очевидна. 

П.П. За съжаление никак не са малко хората, при които между самочувствие и реалност има непреодолима пропаст. Повечето от тукашните путинофили/путинисти са именно от тази порода🙃

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, Capitainofmarine said:

Абе глупостите му са много но в създаването на мощен ВПК е твръдо последователен. Ние до 2000 год имахме балистически ракети, вече нямаме. Те от миналата година имат. Ние продавахме танкове, самоходни артилерийски установки, ракетни системи за залпов огън, рязахме най-далекобойната артилерия ликвидирахме вазода който правеше за продан по 1 500 БПЛА  годишно, ликвидирахме собствените си постижения като ЕИСБП /единна информационна система на бойнато поле/  про това създадена още през 1977 година във ВНВАУ Шумен на база Правец 16 и прочия и прочия. Въобще имам чувството че нашите политици искат България да се превърне в Дунавски вилает или Задунайская губерния...

За сега нищо непреодолимо, но за последователността си прав. За сметка на това пък последователността може и трабва да бъде стимул за околните държави.

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Шпага said:

Мислех, че иронията в "предположението" ми е напълно очевидна. 

П.П. За съжаление никак не са малко хората, при които между самочувствие и реалност има непреодолима пропаст. Повечето от тукашните путинофили/путинисти са именно от тази порода🙃

Разбира се бе очевидна, за жалост моята също...😀

П.П. Идва момент когато всичко се преодолява и самочувствие и реалност, явно още не ти е дошло времето...  :)

Редактирано от skiahtro
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 50 минути, Кибик said:

И да се измрънка в НАТО гаранция за защита ако ни нападне друга натовска страна.

Ако имаме в превид член 4-ти, член 5-ти от НАТОвкия договор, може да изиграе подобна функция.

За съжаление, всичко зависи от настроенията и интересите. Много лесно нападението може счетено за защита. Според м/ународното право, всяка държава има право на превантивен удар, ако са застрашени националните и интереси и няма друг начин по който да ги отстои...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Skubi said:

Затова трябва да помагаме на украинците, защото те там и за нас се бия

Скуби моля те не прави политика... Казахме вече тука пишем само за това какво следва да си направим като извод от течащата война. Да-а нашият приятебл който цитираш правилно посочва и Армения...

Проблема там е че Армения сама си е виновна... Ми тя призна суверенитета на Нагорни Карабах. Там тръгна война и Армения не вкара войска а остави да отиват доброволци. Там воюваха азери с турци срещу оипълчение на Нагорни Карабах...

Винаги съм казвал че когато един народ не иска да загуби война и когато политиците не искат да губят войната войната става НАРОДНА и ногава никой не може за го победи...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кибик said:

Румънците ги изключваме, те са братя.

Братя, братя но имат териториални претенции и си го казват южна Добруджа е наша...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Amazonski said:

Изводите са, че трябва спешно да се разкарат русофилите и некадърниците от армията, флота и ВВС. 

Казахме в темата без политика... Моля!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Абе глупостите му са много но в създаването на мощен ВПК е твръдо последователен. Ние до 2000 год имахме балистически ракети, вече нямаме. Те от миналата година имат. Ние продавахме танкове, самоходни артилерийски установки, ракетни системи за залпов огън, рязахме най-далекобойната артилерия ликвидирахме вазода който правеше за продан по 1 500 БПЛА  годишно, ликвидирахме собствените си постижения като ЕИСБП /единна информационна система на бойнато поле/  про това създадена още през 1977 година във ВНВАУ Шумен на база Правец 16 и прочия и прочия. Въобще имам чувството че нашите политици искат България да се превърне в Дунавски вилает или Задунайская губерния...

Все още имаме Точка У. Освен ако тихомълком не са ги пратили на Украйна..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Стефан Василев said:

НЕКА ГОВОРИМ ФАКТИ

1. Путин е диктатор. В Руzzия няма свобода на словото. Ако кажеш нещо против режима отиваш в затвора или в ковчега. Много са политиците, журналистите, и бизнесмените които бяха убити за последните 20г.

2. Руzzия е фашистка държава. Действа по идентичен начин с режима на Хитлер преди 80г. Нацистка Германия напада Чехословакия под същия фалшив предлог че там етническите германци са тормозени. 

3. Руzzия започна войната.  Не САЩ, не Англия, не Франция, не марсиянците. А онзи нисък диктатор който се крие в бункера под Кремъл и нарежда бомбардировки по детски градини.

Нападнаха братския народ на Украйна под фалшив мотив. Путин използва паметта на руснаците за ВСВ за да ги нахъса пак да се бият срещи тези ''лоши украински нацисти''. АБСОЛЮТНА ЛЪЖА.  Редица международни организации обявиха мотива на Путин като тотална измишльотина.

4. Русия извършва военни престъпления в Украйна. Избиват цивилни хора жени и деца, атакуват електроцентрали и водопроводи. Руzzнаците дори признаха публично за тези зверства.

5. Украински народ има. И в този народ има над 300 000 етничеки българи. Много от тях загинаха във войната. А българския народ си мълчи и хвали откачения руски диктатор....

Киев вече е бил голям и важен град 500г преди основаването на Москва.  Цяла Русия е започнала от Киевските руси. 

Украйнския народ никога няма да се остави да бъде покорен от един жалък диктатор. 

Прочетете ''писмото на Запорожките казаци до турския султан'' и ще разберете какво имам впредвид.

6. Путинския режим тотално съсипва руската държава. 23г е на власт с помоща на олигарсите. Резултата е следния:

- Демографска криза

- Икономическа криза

- Политическа изолация. Единствените съюзници на Раша са Иран, С.Корея и Беларус. Все диктаторски държави.

- Изтичане на мозъци. Младите и кадърните руснаци бягат от рая на Путин

- Тотална липса на чуждестранни инвестиции. Всички западни бизнеси изчезнаха.

7. Руzzия губи войната. ''Специалната операция'' дето трябваше да приключи успешно за 2 седмици продъжава вече 1г.  

До тук руските загуби са над 120 000 убити, 3200 танка за скрап, корабля Масква е на дъното. Изгубиха Херсон, Лиман и Харков. Няма как бедната и измъчена Русия да се конкурира с военната индустриална мощ на НАТО.

0.5% от оръжието на НАТО се оказа достатъчно за да спре тотално руската армия.

България е длъжна да помага на братския народ на Украйна по всички възможни начини. 

България не бива да има НИЩО ОБЩО с Руzzия докато тя е диктаторска държава.

Ако наистина обичаш Русия трябва да си срещу Путин. Защото той е НАЙ-ЛОШОТО за руския народ, култура и държавност.

 

 

Това всичкото е за друга тема... Ще помоля ако имате какво да кажете по темата пишете но не пишете политика... Моля!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, новорегистриран3 said:

 

Така е, тарикатлъци винаги ще се измислят! Но в случая мисля, трудно ще се опаше цяла фронтова линия в рабица. Особено пък в движение 🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, skorpion1980 said:

Между другото макар и не изцяло, поне отчасти решаването на кадровия проблем с армията ни може да бъде съчетано с частичното решаване на един още по-голям наш проблем, а именно демографския. Ако България проведе политика на заселване на българското малцинство в Украйна (по официални данни около 200 хиляди души, неофициално повече) у нас, както Германия и Гърция заселиха стотици хиляди свои сънародници от бившия СССР, то сред него със сигурност има вече предостатъчно хора с боен опит и военна подготовка на светлинни години от тази на родните военни. Съответно за тези от българите в Украйна, които отговарят на споменатия критерий, да им се дава предимство ако искат да бъдат част от армията ни, в най-лошия случай да бъдат зачислени като резервисти. Всичко това няма да реши изцяло нито кадровия проблем в армията ни, още по-малко демографската криза, а само частично, но със сигурност би се направила голяма и значителна крачка в тази посока.

Прекрасна идея! Впрочем още един комплимент, когато не се натоварваш политически си доста приятен човек!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Димитър Йорданов said:

Съгласен съм с повечето от написаното, но това няма връзка с темата. Има други теми в които да се напише всичко това. 

Сега по темата. 

Според мен голяма част от участващите във форума си имат различни политически пристрастия. Някои дори може да са членове на различни движения или партии. Няма ли някаква възможност да се създаде някаква дългосрочна стратегия за развитие за следващите 20, 30 или 50 години, която да се следва от всички правителства и партии? Повечето пишещи тук сте умни хора с контакти в най-различни области. Ако използвате тези контакти за да се предложи нещо общо и единно в различните политически организации и то да се приеме някой ден дали ще има успех? План, който да се следва и прилага без значение от дребните или не толкова дребни разлики в политическите програми, пристрастия и цели? 

И всичко това с което сте съгласни тук въпреки че тук има путинофили и фоби, русофили и русофоби все пак да бъде предложено и огласено там където може реално да бъде и направено. 

Аз още в началото на темата казах и помолих, да забравим политическите и емоционалните пристрастия нека на първо място да сме БЪЛГАРИ! Не на 100% безрезервно съм съгласен с тебе. Тук в този форум има мине не мине година и повдигам този въпрос. Търся поддръжници БЪЛГАРИ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кибик said:

Преди да почнем да точим лиги за нова техника е добре да се уточни каква е военната доктрина. Щото май тя се смени последните два тридесет години. 

Пехота ще трябва срещу кого? Сърби гърци турци .... македонци? Румънците ги изключваме, те са братя.

Май най-добре ще е да се наблегне на авиация и ПВО. И да се измрънка в НАТО гаранция за защита ако ни нападне друга натовска страна.

 

 

 

 

Това също е важно! Мно-ого по важно от техниката. Това е началото на началата във въоръжените сили... 

Благодаря!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Мислех, че иронията в "предположението" ми е напълно очевидна. 

П.П. За съжаление никак не са малко хората, при които между самочувствие и реалност има непреодолима пропаст. Повечето от тукашните путинофили/путинисти са именно от тази порода🙃

Добре де, направете си тема за мравките путинофили и си общувайте там... Моля! Не тролете темата!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, Capitainofmarine said:

Проблема там е че Армения сама си е виновна... Ми тя призна суверенитета на Нагорни Карабах.

Ами най-вече сама си е виновна защото не получава от никъде подкрепа... А защо е така, никой не може да каже...😃

Поставена в тези условия Украйна също сама щеше да си бъде виновна. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Absurde said:

Все още имаме Точка У. Освен ако тихомълком не са ги пратили на Украйна..

Честно ще кажа:  Тук в форума минавам за русофил и путинофил! Дреме ми на поливалката какво мислят, аз данък обществено мнение не плащам... Но относно нашите точка У. С тия 8 ракети и 6 пускови установки с максимална далекобойност 80 км какво можеш да се постигне?!

Та прочие аз путинофила и русофоба предлагам, дайте ги на украинците но не така а с уговорката да получим нещо за тях от големият брат чичо Сам...

Ето холандците искат да им дават на украинците Ф 16. Ама то е нужно преподготовка на пилоти. Нямаме ли политически мъже да вземат да отлепят дебелите задници от служебния мекичък стол и да вземат да предложат на холандия да ни даде бройка за бройка поддържани Ф 16 срещу нашите бройки Миг 2– па барабар със СУ25... Аз путинофила никак няма да псувам и ще подскачам от радост. Честно-честно!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

Ами най-вече сама си е виновна защото не получава от никъде подкрепа... А защо е така, никой не може да каже...😃

Поставена в тези условия Украйна също сама щеше да си бъде виновна. 

Извинявай не си прав, нападната беше не Армения а непризната от света а само от Армения република Нагорни Карабах. Това първо Второто е бе Армения има договор за взаимопощ военна с Русия и ако Армения беше признала не суверенитета на НК а го беше признала като своя територия то тогава Русия ще не ще  щеше да се включи. А така?! Арменците не салоши хора но все гледат да са кротки агнета и от повече от две майки да цицат... Уважавам ги но, фоктите са си факти. Предлагам ти да спрем да спамим темата и да продължим строго по канона!😜

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Capitainofmarine said:

Това всичкото е за друга тема... Ще помоля ако имате какво да кажете по темата пишете но не пишете политика... Моля!

Т1. Да!

Т2. Да! - Фашизмът (от италиански: fascismo) е радикална, авторитарна и националистическа политическа идеология.[1][2][3][4]

Затова само едно може да се направи...Което Финландците, Шведите направиха....

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Извинявай не си прав, нападната беше не Армения а непризната от света а само от Армения република Нагорни Карабах. Това първо Второто е бе Армения има договор за взаимопощ военна с Русия и ако Армения беше признала не суверенитета на НК а го беше признала като своя територия то тогава Русия ще не ще  щеше да се включи. А така?! Арменците не салоши хора но все гледат да са кротки агнета и от повече от две майки да цицат... Уважавам ги но, фоктите са си факти. Предлагам ти да спрем да спамим темата и да продължим строго по канона!😜

Да продължим по канона тогава.

Къпър бе нападнат и вече 50 години 40% от територията му е окупирана от чужди войски. Нито гък, нито мък, Кипър сам си е виновен, просто факт при който всички дигат рамене... Територията му е систематично и тенденциозно заселвана с неместно население което има чуждо некипърско самосъзнание, което според м/ународното право в определената ситуация се тълкува като геноцид...

Не е ли странно, че няма озверели чичкофци и лелички?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, skiahtro said:

😀

...Ето например фразата "Изключително по гръцки бих казал." издава емоцията ти... :)

Това са наложени емоционални капаци от някой по-умен, ти няма как да разсъждаваш трезво, не можеш да видиш нещо което не ти е определено. Та и това това ми дава право да те "слагам в народопсихологията", както и да цитирам твои мнения, развивайки опита... ;)

Достатъчни са само някакви глупави етикети и клишета, за да бъдеш манипулиран елементарно и да ти отнемат способноста да разсъждаваш. Та съдбата е да теглиш чуждата каруца...😶

ad hominem и отново ad hominem. Преди известно време пискаше да не се обръща внимание на личността ти, а на темата. Но всъщност това е основният ти приом, когато някой ти отговаря сериозно. Просто нямаш какво да кажеш по същество. И разбира се синдрома на детската градина. В твоя случай във вида ти си много тъп и не искам да си пиша с теб. Сега се опита да характеризираш цял народ от позицията на своята злоба. В случая сам осъзнаваш своята слабост, защото си достатъчно умен, за да знаеш, че дебат не се аргументира така. И започнеш ли с ad hominem вече си загубил. А за "по гръцки" каква емоция и какво лошо видя? Доколкото съм запознат гърците са мъдър и пресметлив народ действащ спрямо интересите си. Точно според цитата, който аз подкрепям. Това, че ти придаваш на израза "по гръцки" отрицателен смисъл е твой проблем. Ти явно имаш някаква отрицателна емоция. Но моля не я преписвай на мен.

А за съдбата ми барем хвърли едни карти,или да ти дам датата си на раждане да ми определиш наталната карта. Ще е много християнско.

 

 

 

 

 

 

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, др-бр said:

ad hominem и отново ad hominem. Преди известно време пискаше да не се обръща внимание на личността ти, а на темата. Но всъщност това е основният ти приом, когато някой ти отговаря сериозно. Просто нямаш какво да кажеш по същество. И разбира се синдрома на детската градина. В твоя случай във вида ти си много тъп и не искам да си пиша с теб. Сега се опита да характеризираш цял народ от позицията на своята злоба. В случая сам осъзнаваш своята слабост, защото си достатъчно умен, за да знаеш, че дебат не се аргументира така. И започнеш ли с ad hominem вече си загубил. А за "по гръцки" каква емоция и какво лошо видя? Доколкото съм запознат гърците са мъдър и пресметлив народ действащ спрямо интересите си. Точно според цитата, който аз подкрепям. Това, че ти придаваш на израза "по гръцки" отрицателен смисъл е твой проблем. Ти явно имаш някаква отрицателна емоция. Но моля не я преписвай на мен.

А за съдбата ми барем хвърли едни карти,или да ти дам датата си на раждане да ми определиш наталната карта "християнино". Или по-скоро фарисеино, със сърце изпълнено със злоба, гордост и пренебрежение. Или по-скоро комплекси някакви. 

Но както и преди съм казвал отвори си отделна тема за упражненията ти по псевдо психология и не цапай другите 

 

 

 

 

 

 

Разликата е, че ти сам си правиш изводите, на база аргументи които давам и това хич не ти харесфа.. :)

Когато осъзнаваш фактите са обидни, но не бива да виниш мен за това... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, др-бр said:

ad hominem и отново ad hominem. Преди известно време пискаше да не се обръща внимание на личността ти, а на темата.

 Не е той, аз бях. В няколко последователни поста обвинявах skiahtro в тролене и че анализира личността ми. Доколкото разбрах има някаква автоматична програма за банване на тролове. Така Втория след княза не само го баноса, но и му изтри всички мнения и теми във форума. Наложи му Damnatio memoriae . Но въпреки че го обвинявах няколко пъти в тролене, системата не разпозна skiahtro .  Изглежда е толерантна защото по малко троли и не товари толкова форума колкото втория. Може би има някаква граница. Край на О.Т.:)

============

Capitainofmarine, ние имаме ПРОГРАМА ЗА РАЗВИТИЕ НА ОТБРАНИТЕЛНИТЕ СПОСОБНОСТИ НА ВЪОРЪЖЕНИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ 2032.   https://www.mod.bg/bg/doc/proekti_documenti/20201222_Proekt_programa_2032.pdf

Сетне План за развитие на въоръжените сили на Република България до 2026 г.  https://www.comd.bg/sites/default/files/public_files/zapovedi/mo/plan_vs_2026.pdf

Значи освен  конституционните задължения на въоръжените сили на Република България, имаме национални ангажименти към колективната отбрана на НАТО и Общата политика за сигурност и отбрана (ОПСО) на ЕС. И не на последно място имаме бюджет. И новите оръжия трябва да са съобразени с  всичко това.  Не може да се превъоръжаваме с каквото на теб ти харесва. Ти не вземаш предвид планове,  задачи, цели, програми, и т.н.

Преди 9 часа, Capitainofmarine said:

ликвидирахме собствените си постижения като ЕИСБП /единна информационна система на бойнато поле/  про това създадена още през 1977 година във ВНВАУ Шумен на база Правец 16 и прочия и прочия.

  Не зная вече колко пъти лееш сълзи по Правец 16. Тоя компютър го откраднахме на времето от запада. Както и повечето части за него. Сега той е остарял. Не можем да гепиме друг защото ще ни осъдят. Камо ли да произведем нещо наше. Има си патенти, лицензи и технологични възможности. Тогава крадяхме от врага(запада), сега Русия е наш враг, ама нямат компютър, че да го спиздим.Виждам, че като всички ватници с чувство за малоценност си умираш да се похвалиш с някакви наши постижения, ама случая не е такъв.🥲

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...