Отиди на
Форум "Наука"

Изводите които България следва да си направи от руско-украинската война


Recommended Posts

  • Потребител

Елена и Чау ги убиха, защото имаше заплаха от това, че привържениците му, секуритате, войскови части да не се организират и да не ги освободят. По това време се говореше и за някакви палестински военни части които уж са билина обучение в Румъния, да не се намесят на негова страна...Едно е сигурно ако го очистят няма за кого да се бият....Военният съдията който, ги осъди по-късно се самоуби. Тъй, че и Путин ако го удари оловен инсулт, няма за кого да да се бият...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 296
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 часа, Skubi said:

По това време се говореше

Това не се приема в нашия форум, камо ли в правосъдието. Да, това не беше никакъв съд, а подигравка със съдопроизводството. 

Но да се върнем към темата. Войната и размириците са страшно нещо, в което няма справедливост и правосъдие

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Това не се приема в нашия форум, камо ли в правосъдието. Да, това не беше никакъв съд, а подигравка със съдопроизводството. 

Но да се върнем към темата. Войната и размириците са страшно нещо, в което няма справедливост и правосъдие

Прикратиха ли се уличните боеве? Ескалира ли се в гражданска война? Не. От гледна точка на бързото решение на проблемът беше нужно....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 16 часа, Втори след княза said:

 щем- не щем се засилва недоволството от Зеленски.

Защо трябва да лъжеш за всяко едно нещо. До началото на войната рейтингът на Зеленски беше 31%, докато в момента практически целият народ стои твърдо зад него. Няма и помен от партизани, протести, падания от 6-ия етаж, задгранични антиправителствени канали и всички подобни явления, характерни за праведната Русия.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Skubi said:

Елена и Чау ги убиха, защото имаше заплаха от това, че привържениците му, секуритате, войскови части да не се организират и да не ги освободят. По това време се говореше и за някакви палестински военни части които уж са билина обучение в Румъния, да не се намесят на негова страна...Едно е сигурно ако го очистят няма за кого да се бият....Военният съдията който, ги осъди по-късно се самоуби. Тъй, че и Путин ако го удари оловен инсулт, няма за кого да да се бият...

Което потвърждава, че при война и размирици отсъстват справедливост и правораздаване, което и отбелязах.

Преди 3 часа, Warlord said:

Защо трябва да лъжеш за всяко едно нещо. До началото на войната рейтингът на Зеленски беше 31%, докато в момента практически целият народ стои твърдо зад него. Няма и помен от партизани, протести, падания от 6-ия етаж, задгранични антиправителствени канали и всички подобни явления, характерни за праведната Русия.

Защо трябва да влизам в обяснителен режим за прости неща?

  

Преди 19 часа, Втори след княза said:

Пригожин например смята, че месомелачката Бахмут действа, а значи няма намерение да го превзема, докато там върви интензивна денацификация. Яростните нацисти намаляват, сред украинците щем- не щем се засилва недоволството от Зеленски.

Пригожин смята, че ... и т.н. Повтарям за да не питаш "Пригожин смята."

Как разбра, че "целият народ стои зад Зеленски"? Някакво изследване или изборен процес?

Отсъствието на протести е по- скоро знак за терор, преследване на инакомислещите. Кажи какви протести е имало в Хитлерова Германия срещу Хитлер? Липсата на опозиция е по- скоро белег за липса на демокрация. 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.02.2023 г. at 13:56, Atom said:

И тъй като агентурната робата с изселените няма да се води директно от Москва, а от руския вече Киев, то и нашите русофили ще се прехвърлят от директно подчинение на Москва, към подчинение на регионалния център Киев. А може би дори не към Киев, а към Черновци.  Все пак Буковина ментално е по-близо до нас и от Киев  и от Москва. Или пък ще минат към  Кишинев, ако руснаците прилапат и Молдова. 

Като през турско. Тогава центърът за работа с българите е бил Одеса, а не Петербург или Москва.

Одеса, Киев и изобщо територията на днешна Украйна винаги са имали особено значение за "българските" комунисти и руzоофили. Като се почне от Възраждането, мине се през междувоенния период и се стигне до днес. Там е мястото, където коминтерновския македонизъм е създаден, и където е била логистиката на комунистите при гражданските войни у нас.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Втори след княза said:

Което потвърждава, че при война и размирици отсъстват справедливост и правораздаване, което и отбелязах.

Защо трябва да влизам в обяснителен режим за прости неща?

  

Пригожин смята, че ... и т.н. Повтарям за да не питаш "Пригожин смята."

Как разбра, че "целият народ стои зад Зеленски"? Някакво изследване или изборен процес?

Отсъствието на протести е по- скоро знак за терор, преследване на инакомислещите. Кажи какви протести е имало в Хитлерова Германия срещу Хитлер? Липсата на опозиция е по- скоро белег за липса на демокрация. 

Пригожин е висш  руски функционер, който както се вижда има доста по-сериозен досег до фронта от Путин или пропагандистите седящи си в Москва. Но като прилагаш тези критерии ще ги приложиш ли към себе си, когато се обясняваш за "нацистите". Ходил ли си, питал ли си ги? Или пък за това, че в Източна Украйна са все руснаци. Ходил ли си да ги питаш един по един. Предполагам вярваш и на "референдумите" с почти 100% мнозинство за влизане в РФ. Прилагаш ли същия бръснач и към твърдението за "наркоманите"?
А и като сме започнали, абе, в Л/ДНР случайно да е имало протести срещу отцепването и присъединяването към РУсия? Има ли опозиция? Всъщност там изобщо има ли избори за парламент? Да не излезе, че там няма демокрация?

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Втори след княза said:

Защо трябва да влизам в обяснителен режим за прости неща?

Въобще не си длъжен, въпросът ми беше реторичен, дори не съм слагал въпросителна накрая на изречението. Както можеш да ни спестиш изсмуканите от пръстите си обяснения, така може и изцяло да ни спестиш лъжите си и плоската русоробска пропаганда във форума. Тук просто няма благоприятна почва за това, редовните участници са с твърде високо IQ за да клъвнат на лунатични приказки за нацисти, наркомани, сатанисти, биолаборатории и т.н. бълвоч. С изключение на още 2-3-ма като теб, на които това също им е ясно, но поради някакви свои си причини и те като теб са решили да бълват от същото.
Няма никакъв смисъл да си губите времето тук и да губите и нашето. Това е нещо като клуб, в който споделяме и дискутираме информация за действително случващото се, вашите фентъзи истории не ни интересуват. Пробвайте се в дир.бг, телеграм или някоя от стотиците тролски групи из фейсбук. Там вече кълвящи балъци - бол.

  • Харесва ми! 7
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Warlord said:

Въобще не си длъжен, въпросът ми беше реторичен, дори не съм слагал въпросителна накрая на изречението. Както можеш да ни спестиш изсмуканите от пръстите си обяснения, така може и изцяло да ни спестиш лъжите си и плоската русоробска пропаганда във форума. Тук просто няма благоприятна почва за това, редовните участници са с твърде високо IQ за да клъвнат на лунатични приказки за нацисти, наркомани, сатанисти, биолаборатории и т.н. бълвоч. С изключение на още 2-3-ма като теб, на които това също им е ясно, но поради някакви свои си причини и те като теб са решили да бълват от същото.
Няма никакъв смисъл да си губите времето тук и да губите и нашето. Това е нещо като клуб, в който споделяме и дискутираме информация за действително случващото се, вашите фентъзи истории не ни интересуват. Пробвайте се в дир.бг, телеграм или някоя от стотиците тролски групи из фейсбук. Там вече кълвящи балъци - бол.

 

Според моето средно IQ, идеята на форумите е да има  дискусия и да се дискутират  различните гледни точки а не само това което гали ушите ви!

Аз предлагам  ако Украйна, загуби войната да го закриете тоя форум, визирам тарикатите с твърде висoкото IQ🤣

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Veritas Sit Amet said:

 

Според моето средно IQ, идеята на форумите е да има  дискусия и да се дискутират  различните гледни точки а не само това което гали ушите ви!

Аз предлагам  ако Украйна, загуби войната да го закриете тоя форум, визирам тарикатите с твърде висoкото IQ🤣

А ако Русия загуби?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Veritas Sit Amet said:

Аз предлагам  ако Украйна, загуби войната да го закриете тоя форум, визирам тарикатите с твърде висoкото IQ🤣

Разбира се, че Украйна може да загуби войната. Това дали ще има 'победа' или 'загуба', освен от битките на бойното поле до голяма степен зависи и от настроенията на обществото.   

Да си представим следната ситуация: Украйна изтласква напълно агресора от четирите области - Донецка, Луганска, Херсонска и Запорожска, но по някаква причина Крим остава руски.   

Настроенията на украинското общество са такива, че дори да отблъснат агресора напълно от четирите области, това пак може да се почувства като загуба, тъй като Крим остава руски.   Нищо не пречи  горната ситуация да се представи от Кремъл за 'победа'. Ще кажат нещо от рода на:  "Русия водеше война срещу НАТО и целия западен свят, които искаха да унищожат РФ, но руската армия победи, благодарение на което запазихме страната си цяла и я спасихме от унищожение"

Т.е. освен от битките на бойното поле,  това коя страна ще победи и коя ще загуби зависи и от субективната оценка на събитията.  

Личното ми е мнение е, че Русия загуби тази война в деня в който е започна.  

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, др-бр said:

А ако Русия загуби?

Ако Русия загуби , тези с твърде високото IQ , нама да се превърнат в  балъците  с най ниско IQ.

Явно не си разбрал  какво  искам да кажа с това ,че форума трябва да се закрие при евентуална загуба на Украйна🤣

 

 

Редактирано от Veritas Sit Amet
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Veritas Sit Amet said:

Явно не си разбрал  какво  искам да кажа с това ,че форума трябва да се закрие при евентуална загуба на Украйна🤣

Въпросът е ти какво правиш в този форум преди Русия да е победила.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, Veritas Sit Amet said:

Според моето средно IQ, идеята на форумите е да има  дискусия и да се дискутират  различните гледни точки а не само това което гали ушите ви!

Аз предлагам  ако Украйна, загуби войната да го закриете тоя форум, визирам тарикатите с твърде висoкото IQ🤣

Хайде да видим ти какво ще правиш в този форум като не може да пишеш в темите за войната :)

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Veritas Sit Amet said:

Според моето средно IQ, идеята на форумите е да има  дискусия и да се дискутират  различните гледни точки а не само това което гали ушите ви!

Не ти е ясна идеята на форумите!

Има две причини да ви дърпат ушите.

Първо.) Форумите не са създадени да пропагандират педофилството, убийствата, изнасилванията, .... . Вие споделяте един и същ морал с престъпниците . Няма как да се получи дискусия с вас защото имате други ценности. Не е редно да пропагандирате престъпления във форума.  

Второ.) Нали казвате, че Русия води война с НАТО. А ние сме в НАТО . Ние също изпращаме военна помощ на Украйна и Русия ни обяви за неприятелска държава . България е избрала да бъде в ЕС и НАТО, които са срещу Русия . Значи, когато България е страна в конфликт, няма друга гледна точка, освен тази срещу врага.  И в тази война  русофилите поддържате неприятеля. Как се нарича това ?

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Veritas Sit Amet said:

 

Според моето средно IQ, идеята на форумите е да има  дискусия и да се дискутират  различните гледни точки а не само това което гали ушите ви!

Аз предлагам  ако Украйна, загуби войната да го закриете тоя форум, визирам тарикатите с твърде висoкото IQ🤣

Дискусират. А не мантрират панелите на Путинският агитпроп. Иначе украинците са спечелили вече. Първичното намерение на Путинчо да завземе страната с блицкриг- на хуй. Вторичното намерение да превземе крайбрежието на Черно море до Молдавия и....ако може и Молдавия да "спаси" от "фашисти", и то на хуй....Сега дращят по Жуковски модел с тонове пушено месо, да задържат поне двете креатури на Народните Републики е в процес...Предлагам ти да визираш до кога ще останеш тук с право на писане ако продължаваш в подобен стил....Визирам ти не дълга кариера....😂🤣🤣

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Още един тъжен извод за България:

331976658_585383710143635_5292772833355397674_n.jpg

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абсолютни кретени сме, че не се възползваме от такава невероятна възможност. Това ще спести милиарди, както и много време и усилия за неизбежното обновяване на авиацията ни. Но русоробията е рак, който не прощава...

333087802_1257602684828322_2481108972723427088_n.jpg

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Администратор

Русия е обявила "учения" в "изключителната икономическа зона" на България в Черно море

Макар да не става дума за териториалните води на страната ни, действията на Москва крият риск от директна конфронтация с НАТО

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/voinata-v-ukraina/

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Прави впечатление, че обявената от руския флот "временна предупредителна зона" не просто не е в близост до водите около Крим, а около три четвърти от нея се намират в българската "изключителна икономическа зона"

Прави впечатление, че обявената от руския флот "временна предупредителна зона" не просто не е в близост до водите около Крим, а около три четвърти от нея се намират в българската "изключителна икономическа зона" Преглед на оригинала
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Медийна сергия | "Война и мир" вместо "вечна дружба"

Далечен потомък на Лев Толстой размаха юмрук към България, пак я приравни със "задунайска губерния"

България и Румъния са просто бази на НАТО... В България цялото крайбрежие са наши граждани. Те ще започнат да протестират, не се притеснявайте. В този смисъл няма проблеми. Това не са държавите, с които си струва да се лигавим."

Автор на поредното руско безочливо изказване по адрес на страната ни е депутатът Пьотр Толстой - зам.-председател на долната камара на руския парламент и праправнук на Лев Толстой, автора на знаменития роман "Война и мир". В края на миналата седмица именитият потомък беше гост в предаването "60 минути" на пропагандистката Олга Скабеева по телевизионния канал "Россия-1". Там той разви своята визия за напрежението в Черноморския регион и бе директно питан дали Русия е готова да воюва с държави като Турция, Румъния или България.

За разлика от своя прапрадядо, Толстой пренебрегна мира и се фокусира основно върху войната. "Просто ще ги цапардосаме ли", през смях подметна Скабеева след пренебрежителния коментар. "Ще ги цапардосаме, но първо трябва да довършим в Украйна, Оля", светкавично и самоуверено отвърна младият Толстой.


Макар да е просто поредната демонстрация на тотално пренебрежение към България, изказването на руския политик закономерно провокира малка политическа буря у нас. "Някой на Изток си мисли, че още живее в 1944 г. и може да вършее със сърпа и чука, само че тук сме България - Европа", написа във фейсбук профила си депутата от ПП-ДБ Ивайло Мирчев. И добави, че според него е задължително посланик Митрофанова да даде обяснение защо зам.-председателят на руската "Дума" твърди, че "българското Черноморие било всъщност руско". В сряда парламентарната група на ПП-ДБ официално поиска от българските спецслужби да направят проверка по повод изявлението, съобщават повечето водещи медии у нас.


Изказването на зам.-председателя на руската Дума Пьотр Толстой е "нагло, недопустимо, неприемливо и не кореспондира с международното право", коментира пред "Нова телевизия" и зам.-министърът на отбраната Атанас Запрянов. Според него обаче то не трябва да се приема като пряка военна заплаха, а повече като пропаганда и като "симптом за мисленето в близкото обкръжение на Путин". "Отговорът при евентуално нападение на НАТО от Русия ще бъде не само на територията на нападнатата държава. Той ще бъде по всички руски военни обекти", обобщава Запрянов.

Три дни след словоизлиянията си в ефир Толстой даде на заден и определи изказването като "хумористично". Не пожела обаче да се извини.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...