Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, todorg said:

Човекът е българин от Ниш.

Вече не съм сигурен в модерните класификации. Може би римски българин от Ниш..

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 567
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

По сериозно малко Крим е загубена кауза за Украйна.Ако тази война ,ще има край и ,ако няма ,да се стига до глобален конфликт с ядрено оръжие(тогава нищо ,няма да има значение) ,при бъдещи преговори Украйна трябва,да задраска Крим с дебелият фулмастер.И преди съм споменавал ,контактувам с много хора от бившият СССР ,жителите на Крим 99% са проруски настроени.Даже и такива от украински произход  ,който личи от фамилиите им ,и те са фанатизирани.Това не се отнася за Донецка и Луганска област там нещата са 50:50  ,даже бих казал и 60:40 в полза на Украйна.Има си едно нещо наречено вътрешна миграция по времето на СССР и след това много от жителите на тези региони са от Западна Украйна или от Беларус ,отделно малките населени места са си с чисто украинско самосъзнание.Като говорим за Западна Украйна и за Беларус  ,винаги има и полски елемент в уравнениетоТа при бъдещи преговори Крим е нещото ,което Украйна  ,може свободно  ,да жертва.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, todorg said:

По сериозно малко Крим е загубена кауза за Украйна.Ако тази война ,ще има край и ,ако няма ,да се стига до глобален конфликт с ядрено оръжие(тогава нищо ,няма да има значение) ,при бъдещи преговори Украйна трябва,да задраска Крим с дебелият фулмастер.И преди съм споменавал ,контактувам с много хора от бившият СССР ,жителите на Крим 99% са проруски настроени.Даже и такива от украински произход  ,който личи от фамилиите им ,и те са фанатизирани.Това не се отнася за Донецка и Луганска област там нещата са 50:50  ,даже бих казал и 60:40 в полза на Украйна.Има си едно нещо наречено вътрешна миграция по времето на СССР и след това много от жителите на тези региони са от Западна Украйна или от Беларус ,отделно малките населени места са си с чисто украинско самосъзнание.Та при бъдещи преговори Крим е нещото ,което Украйна  ,може свободно  ,да жертва.

Украйна никога няма да се откаже от Крим. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

Украйна никога няма да се откаже от Крим. 

Населението там  си иска Русия.Факт.Когато водиш преговори трябва  ,да има ,какво да жертваш.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, todorg said:

Населението там  си иска Русия.Факт.

Кримските гърци и татари не искат и да чуят за Русия .Факт.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, todorg said:

И преди съм споменавал ,контактувам с много хора от бившият СССР ,жителите на Крим 99% са проруски настроени.Даже и такива от украински произход  ,който личи от фамилиите им ,и те са фанатизирани.Това не се отнася за Донецка и Луганска област там нещата са 50:50  ,даже бих казал и 60:40 в полза на Украйна.

Това е без значение. Днес хората говорят и мислят едно, утре говорят и мислят друго. Единственото важно условие на този етап е кой държи фактическата власт, т. е. силовите структури на място. Който ги държи, негова е територията, негово е и  населението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Кухулин said:

Това е без значение. Днес хората говорят и мислят едно, утре говорят и мислят друго. Единственото важно условие на този етап е кой държи фактическата власт, т. е. силовите структури на място. Който ги държи, негова е територията, негово е и  населението.

Ами не е съвсем така.Много от украинците от изтока до сакралната дата 24.02.2022 бяха раздвоени.Под Изток имам предвид Харков ,Днипро ,Запорожие  ,сега 90% от тях са украински фанатици  ,когато контактувам с тях .Жителите на Мариопул предадоха Украйна в някаква степен  ,но на тях не им бе дадена възможност ,да се оттеглят по скоро имаха такава възможност само на Изток и подобно на жителите на Сталинград се сблъскаха с войната челно и в момента лижат задниците на временните владетели на Мариопул.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, todorg said:

Ами не е съвсем така.Много от украинците от изтока до сакралната дата 24.02.2022 бяха раздвоени.Под Изток имам предвид Харков ,Днипро ,Запорожие  ,сега 90% от тях са украински фанатици  ,когато контактувам с тях .Жителите на Мариопул предадоха Украйна в някаква степен  ,но на тях не им бе дадена възможност ,да се оттеглят по скоро имаха такава възможност само на Изток и подобно на жителите на Сталинград се сблъскаха с войнаат челно ив момента лижат задниците на временните владетели на Мариопул.

Фанатизмът на запорожците ще трае до момента, в който там стъпи руски ботуш. Същото се отнася и до Крим по отношение на украинския ботуш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Кухулин said:

Фанатизмът на запорожците ще трае до момента, в който там стъпи руски ботуш. Същото се отнася и до Крим по отношение на украинския ботуш.

Херсон бе първият голям украински град завладян от агресора ,но населението там се противопоставяше всякак и след акта на окупация.В Мариопул се оказаха малко женски полови органи с извинение.То и там 2014 имаше инцидент с милиционерският участък ,който се би с армията на собствената страна?

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 минути, Кухулин said:

Фанатизмът на запорожците ще трае до момента, в който там стъпи руски ботуш. Същото се отнася и до Крим по отношение на украинския ботуш.

Ако стъпи....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, todorg said:

Херсон бе първият голям украински град завладян от агресора ,но населението там се противопоставяше всякак и след акта на окупация.

Населението се противопоставяше всякак през първото денонощие, докато росгвардията не размаза двайсетина трупа по дърветата с 30 мм автоматичен огън. После настъпи мир и радост с елементи на свободни демонстации.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, laplandetza2 said:

Такова е и в България. Чакаме турската армия............................ хляб сол, петмез, баклавъ и квото е рекал алаха:D

Извън майтапа Турция свали руски самолет в Сирия  ,после уби московският посланик в Анкара.Нещо случи ли им се освен ,че Русия взе  ,да ги ухажва повече.Сега при зърненият проблем турците казаха украинското зърно ни трябва и московците свиха опашки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Кухулин said:

Населението се противопоставяше всякак през първото денонощие, докато росгвардията не размаза двайсетина трупа по дърветата с 30 мм автоматичен огън. После настъпи мир и радост с елементи на свободни демонстации.

За моето ментално здраве подобни канали в Телеграм ,които показват войната с цялата и бруталност не ползвам вече.В началото и аз бях абониран за такива канали и от двете страни и си зададох въпроса  ,как може едно човешко същество да действа по такъв начин ,да го и снима и да го постне после  .това е изродщина .Не го приемам/Войната по този начин с убийства трябваше  ,да е нещо преодоляно 21-и век ,модерните войни трябваше  ,да са икономически.Но не би.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, todorg said:

По сериозно малко Крим е загубена кауза за Украйна.

Украинците са тъпи ако си мислят, че ще им върнат Крим ... но ще са още по-тъпи да не го използват
като разменна монета в евентуални преговори. В крайна сметка Крим си беше тяхна територия преди
2014г ... и Русия се е съгласила на това през 1991г. Това не може да се отрича.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, todorg said:

За моето ментално здраве подобни канали в Телеграм ,които показват войната с цялата и бруталност не ползвам вече.В началото и аз бях абониран за такива канали и от двете страни и си зададох въпроса  ,как може едно човешко същество да действа по такъв начин ,да го и снима и да го постне после  .това е изродщина .Не го приемам/Войнаат по този начин с убийства трябваше  ,да е нещо преодоляно 21-и век ,модерните войни трябваше  ,да са икономически.Но не би.

Какво да ти кажа. Трябва да си каляваме менталното здраве, защото 21-ви век тепърва има да се вихри.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandetza2 said:

Турците могат да рупат и руско зърно....................могат ли?

Има ли?Те затова русите буат гречка(елда) по селата (нещо гнусно) защото имат много зърно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, todorg said:

Войната по този начин с убийства трябваше  ,да е нещо преодоляно 21-и век ,модерните войни трябваше  ,да са икономически.Но не би.

Точно така разсъждавам и аз ... но ние не сме руски фараони, явно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, laplandetza2 said:

Колко излиза да избегнеш мобилизация и преминеш през границата? Говорят за от 4 до 6 хил.евро избягване на мобилизация и към 5 хилки бягане през граница. как стоят нещата?

По дяволите ,защо мен ме питаш?Не съм в Русия  ,не знам как стоят нещата ,по лична причина контактувам с най  вече ,с жени от Русия и много от тях през сълзи ми споделяха ,как са мобилизирали техните роднини ,на по 40-50 години и директно са ги пращали на фронта ,въпреки че  версията е била за обучение.Трябвало е ,да си плащат и за военната екипировка  ,.което е един от най големите абсурди.И после телеграма вашият съпруг ,баща , син ,брат загина изпълнявайки службата си към Родината.Спасибо и до там.Със сигурност ,не е толкова лесно ,да напуснеш Русия  ,ако си мъж  ,който подлежи на мобилизация.За щастие  Русия е и много корумпирана страна и е факт ,че много млади мъже я напуснаха .Най лесният подход  ,бе с полет до Белград  ,за Сърбия не с е изискват визи.Много мъже се добраха и до турската граница и я преминаха по някакъв начин ,там е също по облекчен режима.Предполагам си има чиновници ,които трупат печалба и от тази ситуация.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, laplandetza2 said:

Питах за Украйна. В Русия ще да е подобно........

Официалната версия  за Украйна  е ,че не са мобилизирани войници всичко е доброволно има една българска дума доброзорно.Факт е ,че има млади мъже украинци ,коитов момента се вихрят по българското черноморие например ,друг факт е и че много жени и млади момичета и възрастни хора се записаха доброволци за фронта и много от тях и загинаха.Всичко е до съвест.официално закон за мобилизация в Украйна не е имало.Поне аз не знам за такъв?Но си има  и един момент от световните войни ,когато на всеки млад боеспособен мъж се е гледало с презрение ,ако получи ,някаква службичка далеч от фронта ,във всички страни..Предполагам това действа в Украйна и сега освен онези ,които емигрираха.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, laplandetza2 said:

Какво става с Кърджалийско ако ние, аз съм мюсюлманин, пожелаем да се отделим от вас, така както в Косово, така както беше  в Кипър и пр. Ние искаме собственна държава, Кърджалистан, тогава ще пустните ли тема Чий е Кърджалистан?:D

Точно, но понеже темата е за Крим, въпросът е какво предложи Украйна на населението там освен кютек, разбира се? ми нищо. Корупция, кражби и разпад.

Ако в Украйна беше хубаво, никой нямаше да иска да се отцепва от там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Tomata said:

Точно, но понеже темата е за Крим, въпросът е какво предложи Украйна на населението там освен кютек, разбира се? ми нищо. Корупция, кражби и разпад.

Ако в Украйна беше хубаво, никой нямаше да иска да се отцепва от там.

В България  ,няма области с компактно малцинствено ,население.Има области със смесено население.България  ,не признава и национални малцинства ,тъй като никога ,не е завладявала територии на друга страна с небългарско население.Ако една област иска ,да се отцепва ,това си е сепаратизъм и ще последват всички цивилизовани мерки ,да се избегне това  ,по горе съм дал примерът с Каталуния и Испания.Например съседна Румъния има такъв проблем окупирали са области с компактно унгарско населние и днес Орбан и Унгария правят инфраструктурни подобрения именно в тези области и пример за това е болезнено познастият на част от българските футболни фенове ФК Сепси.Други футболни клубове по подобна унгарска програма са Дунайска стреда в Словакия и Осиек в Хърватия.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, laplandetza2 said:

Аха, обаче и руснаците имат неограничени природни залежи на кютек,корупция, ограбване ,безхаберие, непокизъм,дебелизъм,неефективна бюрокрация и пр.С други най-прости думи, за Кримчани ще има Още от Същото!:D

Да, ама направи мост, летище и джамия, а Артек от кебабчийница стана футуристичен център за обучение на младежта..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, laplandetza2 said:

Ше ме извиняваш, но в Крджалистан ние сме мнозинството, не го забравяй. Ако продължавате да си съсипвате държавате.............ще ви бием шута!

Ами не е така.В Кърджали бе избиран и български кмет 1999 въпреки феодалните структури на ДПС.Огромна част от мюсюлманското население там гласуват за ДПС ,заради страх и заради легализирани криминални практики.Отделно ДПС държи българските мюсюлмани умишлено в бедност и примитивизъм ,за да ги капсулират.Имам много познати български мюсюлмани и те изпитват културен шок ходейки за пръв път в Истанбул .Мисля ,че  не е добра идея да отправяш заплахи към етническият мир в България ,дори и през анонимен профил ,нали се сещаш ,че лесно можеш ,да бъдеш открит.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, todorg said:

В България  ,няма области с компактно малцинствено ,население.Има области със смесено население.България  ,не признава и национални малцинства ,тъй като никога ,не е завладявала територии на друга страна с небългарско население.Ако една област иска ,да се отцепва ,това си е сепаратизъм и ще последват всички цивилизовани мерки ,да се избегне това  ,по горе съм дал примерът с Каталуния и Испания.Например съседна Румъния има такъв проблем окупирали са области с компактно унгарско населние и днес Орбан и Унгария правят инфраструктурни подобрения именно в тези области и пример за това е болезнено познастият на част от българските футболни фенове ФК Сепси.Други футболни клубове по подобна унгарска програма са Дунайска стреда в Словакия и Осиек в Хърватия.

Не се заблуждай, правото е на страната на силния. Ето, САЩ решиха и разсипаха Югославия против всякакви международни правила и норми.. 

Населението е стадо.  Да не би в Косово по-добре да живеят сега, след като ги споходи „демокрацията“? Във всеки народ има голяма доза сепаратизъм по рождение. Въпросът е да има равни, по възможност добри условия за живот за всички.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Tomata said:

Ето, САЩ решиха и разсипаха Югославия против всякакви международни правила и норми..

Като я чуя тази опорка и кипвам.

Бомбардировките в Сърбия бяха в отговор на сръбския геноцид срещу Босна и Косово.
Като правиш геноцид, ще те бомбардират.

А според русоробите излиза, че сърбите имат право да колят мюсюлмани ... но е зверство
те да бъдат бомбардирани в отговор на геноцида. Хайде у лево. 🙄

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...