Отиди на
Форум "Наука"

Вашата житейска философия?


adito

Recommended Posts

  • Потребител

Предлагам анкета/упражнение на тема: "житейска философия"...

Имам нещо като анкета, т.е. - въпроси, които ми е интересно да задам.

Няма формула да се охарактеризира "какъв човек си", сам виждаш в отговорите си житейските "изводи", ако една "анкета" изобщо може да ти ги даде. И да подчертая, не са измислени от мен тия неща, но много искам да ги пусна, от интерес. Анкетата ми даде моя позната.

I. Довърши следните изречения:

1. Животът е ........, защото..........

2. Светът е ........., защото..........

3. Природата е......., защото..........

4. Бог е............., защото..........

5. Човекът е........., защото..........

6. За мен май - висшата ценност е......, защото.....

7. Моята цел в живота е................, защото.....

8. Любовта е........., защото..........

9. Надеждата е......., защото..........

______________________________________

II. Можеш ли да причислиш твоята житейска философия към някоя от следните:

1. Нихилистична - отрича смисъла на красотата в живота; твърди, че всичко е илюзия; отрича съществуването на Бог;

2. Скептична - съзнава несигурността на познанието; нито отрича, нито одобрява нещата от живота; не е догматична; постоянно търсеща;

3. Цинична - полемична нагласа; разобличава привидността и лицемерието; стреми се към разкриване на "голата истина" за нещата.

4. Хуманистична - човекът е поставен в центъра на света и на познанието; Човекът не може да надхвърли своите граници; вяра в по-доброто бъдеще, толерантност;

5. Догматична - знае истината; доврие в авторитети; идентифицира се като привърженик на определена позиция; несъгласните с тази позоция се считат за "заблудени" и дори - за врагове.

6. Мистична - отрича научното обяснение за света и философията; устрем към вечността, живее "извън" времето; радикална критика на "този" свят; отрича правилата, законите и реда; отрича материалните и обществените основания на своето съществуване.

Поздрави! :)

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

за I-то по късно ще пиша а за II-то най-блиско до мойта житейска философия е Цинична

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Животът е мистерия, защото е непредсказуем!

2. Светът е мистерия, защото е необятен!

3. Природата е мистерия, защото е величествена!

4. Бог е мистерия, защото е над всичко!

5. Човекът е мистерия, защото е глупаво-суетен!

6. За мен май - висшата ценност е мистерия, защото е строго индивидуална за всеки!

7. Моята цел в живота е мистерия, защото си е моя!

8. Любовта е мистерия, защото ни променя!

9. Надеждата е мистерия, защото винаги остава!

Самият аз се определям като мистик-циник...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител
Предлагам анкета/упражнение на тема: "житейска философия"...

Имам нещо като анкета, т.е. - въпроси, които ми е интересно да задам.

Няма формула да се охарактеризира "какъв човек си", сам виждаш в отговорите си житейските "изводи", ако една "анкета" изобщо може да ти ги даде. И да подчертая, не са измислени от мен тия неща, но много искам да ги пусна, от интерес. Анкетата ми даде моя позната.

I. Довърши следните изречения:

1. Животът е несъвършен, защото е на заем и до време.

2. Светът е жесток и красив, защото ни дава и жилото и меда.

3. Природата е несъкрушима, защото е заразена с живот.

4. Бог е всемогъщ, защото иначе е непотребен.

5. Човекът е лисица и лъв, змия и орел, защото събира хитрост и гордост, коварство и величие.

6. За мен май - висшата ценност е свободата, защото сме нищо без нея.

7. Моята цел в живота е щастие и свобода, защото останалото не струва.

8. Любовта е измамна , защото ни обещава вечно щастие.

9. Надеждата е илюзия, защото края е близо.

______________________________________

II. Можеш ли да причислиш твоята житейска философия към някоя от следните:

1. Нихилистична - отрича смисъла на красотата в живота; твърди, че всичко е илюзия; отрича съществуването на Бог;

2. Скептична - съзнава несигурността на познанието; нито отрича, нито одобрява нещата от живота; не е догматична; постоянно търсеща;

3. Цинична - полемична нагласа; разобличава привидността и лицемерието; стреми се към разкриване на "голата истина" за нещата.

4. Хуманистична - човекът е поставен в центъра на света и на познанието; Човекът не може да надхвърли своите граници; вяра в по-доброто бъдеще, толерантност;

5. Догматична - знае истината; доврие в авторитети; идентифицира се като привърженик на определена позиция; несъгласните с тази позоция се считат за "заблудени" и дори - за врагове.

6. Мистична - отрича научното обяснение за света и философията; устрем към вечността, живее "извън" времето; радикална критика на "този" свят; отрича правилата, законите и реда; отрича материалните и обществените основания на своето съществуване.

Поздрави! :)

Скептик, но без крайности. Защо няма вариант- стоическа? Допада ми, но не бих се нарекъл стоик, твърде истеричен съм- ха ха ха.
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

1. Животът е хубав, защото зависи от нас.

2. Светът е колкото лош, толкова и добър, защото трябва да има равновесие.

3. Природата е най-красивото нещо, защото така е направена :)

4. Бог е всичко, защото всичко е Бог.

5. Човекът е нищо и в същото време всичко, защото сам определя "съдбата" си.

6. За мен май - висшата ценност е добродетелта и любопитството, защото съчетани двете, се постига всичко.

7. Моята цел в живота е щастие, защото това е смисъла на живота.

8. Любовта е незабравима, защото не се забравя на кого си дал част от себе си.

9. Надеждата е всичко и нищо, защото ако вярваш и действаш е всичко...ако се оставиш само на надеждите е нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Привет и поздравления за темата.. Аз понеже съм разсеяна сега я видях...

НЕка опитаме туй упражненийце:

1. Животът е хубав, защотопо-хубаво нещо от това да сме живи не познаваме

2. Светът е безкраен, защотоиначе нямаше да съществува

3. Природата едива, защотоили когато не е култура

4. Бог еизраз на мечтата на човекът за съвършенство, защотозащото на човекът му е ясно, че не съществуват съвършени неща в природата

5. Човекът еценно, движещо се късче от безкрайността, защотоима съзнание и чрез това съзнание реалността се самопознава

6. За мен май - висшата ценност еживотът, защотобез живот и съзнание всички останали неща губят своя смисъл

7. Моята цел в живота еда го реализирам - живота в неговата пълнота - да оставя следа в безкрайността - генетична най-вече и друга ако обстоятелствата позволят, защотоспоред мен това е смисълът на живота

8. Любовта епринцип на органичната материя и валиден за веществото изобщо, защотов последна сметка освен ентропия във вселената има и друг принцип - на взаимодействие и привличане, конфигуриране, кохерентност...който се израдява в нас органичните същества като любов - така създаваме още по-сложни структури, по - устойчиви и с по-висока енергия - като този форум :)

9. Надеждата еположителна нагласа, понякога изцелителна и произвеждаща чудеса, защотоза да си получи "добрия завършек" човек трябва на първо място да е с положителна нагласа

______________________________________

По-скоро може да се каже, че съм на границата между скептика и в известна степен догматика...когато става дума за научни проблеми - т.е. спазвам установените научни правила и граници.

Иначе съм вечно търсеща...за това и утре бих била на друго мнение по горните въпроси :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Потребител

Живота е прекрасен, защото е динамика

Света е чудо, защото трябва да бъде разбран

Природата е истинската красота, защото е невъзможна за създаване от човек

Бог е колкото познат, толкова и непознат, защото го търсим там, където НЕ трябва

Човека е глупав, защото вярва в невъзможно и вижда несъществуващо

За мен най-висшата ценност е знанието, защото за да СЪМ, трябва да осъзная ...

Любовта е най-голямата движеща сила, защото даваш, преди да получиш

Надеждата е основа, защото всичко се крепи на нея

:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

1. Животът е безцелен ( безсмислен ), защото не е резултат от разумна дейност.

2. Светът е красив, защото съдържа в себе си огромно разнообразие, чийто отделни елементи непрекъснато се менят - не мо'о ти писне.

3. Природата е, също като света - красива, защото бидейки част от света заключва в себе си огромно многообразие, което много ме радва.

4. Бог е утеха, защото е всевластен. ( Бог е "възглавничка от златен брокат, защото Виан казва така...:)) )

5. Човекът е голема работа, защото е разумен.

6. За мен най-висшата ценност е разумът, защото без него не бих могъл да бъда човек.

7. Моята цел в живота е самоосъществяването съгласно собствените ми способности и морални норми, защото всичко друго сметам за жалко вегетиране.

8. Любовта е маска, защото истинското лице, което прикрива се нарича Self-interest...

9. Надеждата е "perpetuum mobile", дорде си жив са надяваш, колкото и да не можеш, колкото и да не става, колкото и да казват, че няма как или че не е възможно - ти продължаваш да се надяваш, надежата кара човечето от рекламата на баце джони да продължава с крачките..., неизчерпващия се мотив на човешкото поведение..., интструмент на инстинкта за себезапазване... :head_hurts_kr:

По въпрос номер двеее..., мойто философия, кат че ли е съвкупност от първите пет точки...

1. Отрича смисъла на живота... ( всеки си влага нещо, верва си, ма изначално определен смисъл, който да важи за всички и да лежи некъде на скришно, според мойта философия - нема! ) Па, и к'вот и да чиниш вселената ни щи са разсърди, ни щи са засмее, винаги накрая филма приключва и то за всички, без изключение, което до голема степен обезсмиля мн нещата...

2. Отрича съществуването на Бог, въпреки че нема аргументи да са подкове...Ма дорде са не докаже, че го има, ние с мойта философия сме решили да отричаме...

3. Постоянно търсеща, едно от удоволствията в живота ми - да дирим стенейки, както казва един пичага..., или да са намираме у работа...

4. Не сметам, че е догматична, сичко к'вот може требва да са постави под въпрос, да са обмисли и на сичко с критичното око да са гледа...

5. Стремим се към истината, ако ще последната да застрашава физическото ни оцеляване, у т'ва са мъти нашия морал... Срещу лицемерите ( и язе са вписвам у таа голема група ) с мойта философия сме са разбрали да сме винаги на нож...Истината uber alles...:))

6. Човекът требе да е у центъра, до толкова до колкото не ебава мамата на всичко останало... Разума ми говори, че не мо'о да изиграем възможностите си и съм дарувам със точно определен капацитет, ама надеждицата непрекъснато ми шепне: "Абе може и още...и още..."... Толерантност винаги, с изключение на случаите при които толерантността погазва истината или пък автономността ми..., тогива борбъ...

7. За истина приемам само фактите от естествените науки, до които съм се докачил..., сичко друго само допускам...За "философски истини и камъци" не моо и дума да става... Привърженик, отявлен на нищо не съм, освен на себе си :tooth: и на некой свой "философски постулати"... Да са доверявам много - избегвам...

8. Тия, коит отричат науката на търча да ги бия с камъни, ама не мо'о да отрека, че честичко обичам да си пра'а бъзик с тех... Може би съм привърженик на науката...сциентофил..., радва ме, ма не агитирам на мегданьо да я праа обществено достояние, ни пък си задираме с попа у кръчмата - на масата сите сме равни... :punk:

9. На мойта философия мн неща не и аресват..., и обича да отрича и да критикува..., ама само когат и са натрапват чужди философии и почнат да и пилат на ... иначе си седим мирни и гледаме да са радваме взаимно...

Айде, сполай ви и отпущайте сегиз-тогиз, че ми са чини - напрегнали сте са бая по тия форуми...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Животът е несъвършен, защото е на заем и до време.

2. Светът е жесток и красив, защото ни дава и жилото и меда.

3. Природата е несъкрушима, защото е заразена с живот.

4. Бог е всемогъщ, защото иначе е непотребен.

5. Човекът е лисица и лъв, змия и орел, защото събира хитрост и гордост, коварство и величие.

6. За мен май - висшата ценност е свободата, защото сме нищо без нея.

7. Моята цел в живота е щастие и свобода, защото останалото не струва.

8. Любовта е измамна , защото ни обещава вечно щастие.

9. Надеждата е илюзия, защото края е близо.

______________________________________

Сега видях колко смотано съм го написал и излиза като цитат от друг човек. Това е моята философия. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Ето някой цитати които измислих сам.Всяко изречение е независимо от друго. Айде да видим кво ще кажете за мене добри хора -хаха

Аз съм борец за права и свобода ,аз съм светец, аз съм икона, аз съм реформатор, аз съм Марин Цонев!

Ти ми правиш живота пикня, аз пък ти пикая.

Всички да сте бели, аз пък ще съм черен.

Избийте всички комунисти вътре в вас(в сърцето ви)!

Аз не мога да оправя светът ,но мога да оправя моя свят.

Малко конституция,малко Библия,малко наука -и си слънце!

Осмелявам се да живея!

Осмелявам се да защитавам правата си!

Осмелявам се да чета, това ,което гори.

Правдата,свободата,истината-вечни бъдете!

Правдата,свободата,истината - за вас ако не умра, значи съм свиня!

Ти имаш дявол; затова парите ти са много.

Срещу всеки и срещу всичко -сега и завинаги!

Той е светец;убийте го!

В лудницата или в затвора ,честността няма умора!

Можете да ме убиете,можете да се гаврите, можете да ме изхвълите,можете да ме изпъдите, но едно не можете - да ми убиете желанието за справедливост.

Вие сте грозни и глупави.

Слепци,слепци,слепци никак не сте глупци.

Плътта е лошо нещо ,ангелите са по добре.

Предизвиквам те Сатана!

За правдата,Срещу злото - в гроба!

Огън излиза и ги изяжда.

Огън и меч сега и завинаги.

Който не може да бъде като марин цовен -

марин цонев - дори разбъркано при това име всичко е на място.

Чакайте ме Канадски гори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ето някой цитати които измислих сам.Всяко изречение е независимо от друго. Айде да видим кво ще кажете за мене добри хора -хаха

Аз съм борец за права и свобода ,аз съм светец, аз съм икона, аз съм реформатор, аз съм Марин Цонев!

Ти ми правиш живота пикня, аз пък ти пикая.

Всички да сте бели, аз пък ще съм черен.

Избийте всички комунисти вътре в вас(в сърцето ви)!

Аз не мога да оправя светът ,но мога да оправя моя свят.

Малко конституция,малко Библия,малко наука -и си слънце!

Осмелявам се да живея!

Осмелявам се да защитавам правата си!

Осмелявам се да чета, това ,което гори.

Правдата,свободата,истината-вечни бъдете!

Правдата,свободата,истината - за вас ако не умра, значи съм свиня!

Ти имаш дявол; затова парите ти са много.

Срещу всеки и срещу всичко -сега и завинаги!

Той е светец;убийте го!

В лудницата или в затвора ,честността няма умора!

Можете да ме убиете,можете да се гаврите, можете да ме изхвълите,можете да ме изпъдите, но едно не можете - да ми убиете желанието за справедливост.

Вие сте грозни и глупави.

Слепци,слепци,слепци никак не сте глупци.

Плътта е лошо нещо ,ангелите са по добре.

Предизвиквам те Сатана!

За правдата,Срещу злото - в гроба!

Огън излиза и ги изяжда.

Огън и меч сега и завинаги.

Който не може да бъде като марин цовен -

марин цонев - дори разбъркано при това име всичко е на място.

Чакайте ме Канадски гори.

Не знам какво ще кажат добрите хора, но аз мисля, че си симпатяга. Добре дошъл, поете! :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Животът е един поклон на човешкото съществуване към материята и смъртта, защото всичко в живота завършва гибелно - всичко е променливо и тленно!

Светът е спомагателна на човешкото разбиране за съществуване, защото човекът се стреми към всичко отвъд него, стига да се отдалечи, чрез това си действие, от себе си!

Природата е олицетворение на нашите блянове и чувства, защото съвсем случайно всяко нещо в природата отговаря на определена черта от нашата душевност!

Бог е индивидуалното разбиране за всичко, защото всеки един от нас, отвъд стадото наречено "човешко общество", притежава свой образ и подобие на бог - на всичко!

Човекът е много повече от колкото ние предполагаме - в себе си той съдържа всичко, що виждат овчите ни очи, защото индивидуалността се подтиска от обществения организъм и поради това сме се превърнали в частица над нищото!

Ценността за мен е в това да подложиш на критика представата си за ценностите, идеалите и мечтите си - да събориш представата за самия себе си, защото само така би могъл да разбереш, кой си всъщност!

Моята цел в живота е да не преклоня глава пред живота, защото аз, като човек и индивидуалист, смятам, че стоя по-нависоко от живота си!

Любовта е като патерица на обществото, защото то е урод, на който ние, хората, помагаме да се придвижва напред и с това си действие забавяме своя ход, а и сигурно се отклоняваме от своя личен път!

Надеждата е въображаемо оцветяване на определен нюанс от глобалното сиво, наречено "живот"; защо ли, защото границата между надеждата и разочерованието е само в главата ни - в заобикалящия ни свят тези две понятия представляват едно и също нещо!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това като ученическо лексиконче :)

1. Животът е чудо, защото е безкрайно разнообразен.

2. Светът е удивителен, защото също е безкрайно разнообразен.

3. Природата е достойна и за изучаване, и за възхищение, защото ни прави това, което сме.

4. Бог е щедър, защото е създал всичко това.

5. Човекът е всякакъв, защото всякакви ги има.

6. За мен най-висшата ценност е любопитството, защото чрез него човек може да се осъществи.

7. Моята цел в живота е да оставя име след себе си, защото един ден няма да ме има, а името може и да остане.

8. Любовта е огромно щастие, защото дори нещастните любови с времето стават хубав спомен.

9. Надеждата е необходимост, защото без нея се зарязваме.

От описаните от теб философии бих си чопнал по нещо, но никоя не бих приел напълно. Само от първата, нихилистичната, нищо не си харесах, както и от мистичната. Първата ме отвращава, от втората нямам никакъв опит, пък и по-скоро се опирам на рационалната дейност. От другите остава това:

2. Скептична - съзнава несигурността на познанието; нито отрича, нито одобрява нещата от живота (някои отричам, други одобрявам); не е догматична (понякога съм догматичен); постоянно търсеща (невинаги - има и леност на ума);

3. Цинична - полемична нагласа; разобличава привидността и лицемерието; стреми се към разкриване на "голата истина" за нещата (това е доста смело, но ми харесва; не съм релативист).

4. Хуманистична - човекът е поставен в центъра на света и на познанието; Човекът не може да надхвърли своите граници; вяра (по-скоро само надежда) в по-доброто бъдеще, толерантност (бих я заменил с "търпимост");

5. Догматична - знае истината; доврие в авторитети; идентифицира се като привърженик на определена позиция; несъгласните с тази позоция се считат за "заблудени" и дори - за врагове (в никакъв случай за врагове, ако не са агресивни).

Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Потребител

Предлагам анкета/упражнение на тема: "житейска философия"...

Имам нещо като анкета, т.е. - въпроси, които ми е интересно да задам.

Няма формула да се охарактеризира "какъв човек си", сам виждаш в отговорите си житейските "изводи", ако една "анкета" изобщо може да ти ги даде. И да подчертая, не са измислени от мен тия неща, но много искам да ги пусна, от интерес. Анкетата ми даде моя позната.

I. Довърши следните изречения:

1. Животът е ........, защото..........

2. Светът е ........., защото..........

3. Природата е......., защото..........

4. Бог е............., защото..........

5. Човекът е........., защото..........

6. За мен май - висшата ценност е......, защото.....

7. Моята цел в живота е................, защото.....

8. Любовта е........., защото..........

9. Надеждата е......., защото..........

______________________________________

II. Можеш ли да причислиш твоята житейска философия към някоя от следните:

1. Нихилистична - отрича смисъла на красотата в живота; твърди, че всичко е илюзия; отрича съществуването на Бог;

2. Скептична - съзнава несигурността на познанието; нито отрича, нито одобрява нещата от живота; не е догматична; постоянно търсеща;

3. Цинична - полемична нагласа; разобличава привидността и лицемерието; стреми се към разкриване на "голата истина" за нещата.

4. Хуманистична - човекът е поставен в центъра на света и на познанието; Човекът не може да надхвърли своите граници; вяра в по-доброто бъдеще, толерантност;

5. Догматична - знае истината; доврие в авторитети; идентифицира се като привърженик на определена позиция; несъгласните с тази позоция се считат за "заблудени" и дори - за врагове.

6. Мистична - отрича научното обяснение за света и философията; устрем към вечността, живее "извън" времето; радикална критика на "този" свят; отрича правилата, законите и реда; отрича материалните и обществените основания на своето съществуване.

Поздрави! :)

1. Животът е .АКО......., защото..като го бъркаш с клечка мирише лошо........

2. Светът е .несправедлив........, защото.никой не ми подарява печеливш фиш от лотарията.........

3. Природата е.на изчезване......, защото..е неестествена среда за човека........

4. Бог е..мъдър..........., защото.не ни се меси..в работите.......

5. Човекът е..цирей......., защото..трябва да се изстиска от лицето на земята........

6. За мен май - висшата ценност е......, защото.....

7. Моята цел в живота е................, защото.....

8. Любовта е..болестно състояние......., защото.искаме да ние зле.........

9. Надеждата е.последна......, защото.за друго вече не се сещам:).........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Животът е ..красив......, защото....си имам малко котенце......

2. Светът е ...красив......, защото...си имам малко котенце.......

3. Природата е..велика....., защото...ми е дала малко котенце.......

4. Бог е...велик.........., защото..е сътворил малкото ми котенце........

5. Човекът е...добър......, защото..може да се грижи за малките котенца........

6. За мен май - висшата ценност е..любовта...., защото.си обичам котенцето....

7. Моята цел в живота е....любовта............, защото..мога да обичам малкото ми котенце...

8. Любовта е...прекрасна......, защото..ме изпълва като гушна малкото ми котенце........

9. Надеждата е..вечна....., защото..след толкова чакане се сдобих най-сетне с малкото ми котенце........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

1. Животът е светлина, защото започва и свършва в мрак.

2. Светът е може би единствен, защото още не сме открили друг.

3. Природата е майка, защото ни е създала, възпитала и обучила.

4. Бог е измислен, защото някогашните хора са знаели малко и са се страхували.

5. Човекът е най-великото нещо на света, защото може всичко.

6. За мен най-висшата ценност е знанието, защото то ни прави хора и ни дава сили.

7. Моята цел в живота е да го живея достойно и полезно за другите, защото това е моят дълг като човек.

8. Любовта е прекрасна, защото пречиства душата и може да победи дори разума.

9. Надеждата е подозрителна, защото най-често е израз на безсилие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

1. Животът е привилегия, защото изобилства неживото.

2. Светът е средата, защото в него се случва всичко.

3. Природата е Майка, защото е родила всичко.

4. Бог е измислица, защото хората не могат без утеха.

5. Човекът е загадка, защото не може да познае себе си.

6. За мен най-висшата ценност е знанието, защото не познавам друга.

7. Моята цел в живота е правилното знание, защото то е в оскъдица.

8. Любовта е прекрасно чувство, защото временно прикрива слабости.

9. Надеждата е страдание, защото пречи да се опознава актуалното.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"6. За мен май - висшата ценност еживотът, защотобез живот и съзнание всички останали неща губят своя смисъл"

Лион кралица

Извинете дилетанта но дали всъщност животът не е хаос,който винаги се стреми към съвършенство и покой-смъртта?Не се гъбаркам....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Животът е лесен в началото, труден в средата и тъжен накрая, защото "човек и добре да живее, умира".

2. Светът е чудесен, защото винаги има нещо, което да ме учуди.

3. Природата е необходима, защото съм част от нея.

4. Бог е Пътят, Истината и Животът, защото така пише в Библията.

5. Човекът е разумен, защото без разум не може да оцелее.

6. За мен май-висшата ценност е времето, защото не се знае колко ми остава.

7. Моята цел в живота е не една, защото ми се налага да правя много неща едновременно.

8. Любовта е измислена в романите, защото по някое време доста жени се научили да четат и се появила нова пазарна ниша в литературата.

9. Надеждата е неугасваща, защото винаги има вероятност да стане друго, а не това, което всички смятат, че ще стане.

______________________________________

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

1. Животът е вечен, защото ние не сме.

2. Светът е началото, защото не му виждаме края.

3. Природата е истинска, защото е всичко до което се допираме.

4. Бог е велик, защото го няма.

5. Човекът е слаб, защото умът му е безкрайно силен.

6. За мен най - висшата ценност е лъжата, защото всеки може да каже истината.

7. Моята цел в живота е никаква, защото всичко което искам не може да се постигне.

8. Любовта е начало, защото всеки иска секс.

9. Надеждата е сляпа, защото не те намира.

Ще ми кажеш ли чрез ЛС към коя група се причислявам защото ме мързи да би прочета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1.Животът е изпитание,защото целта е да се усъвършенстваме

2.Светът е многолик,защото съдържа в себе си безброй малки светове.

3.Природата е моят дом,защото е средата в която се намира моето тяло.

4.Бог е Любов,защото от любовна тъга е сътворил

5.Човекът е Дух,защото воюва и твори

6.За мен най-висшата ценност е самопознанието,защото е мъдрост

7.Моята цел в живота е да го извървя по свой начин,защото различието е богатство

8.Любовта е божествена тъга,защото Бог е любов

9.Надеждата е щит на душата,защото душата върви по пътя към истината и той е безкраен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1.Животът е ценно време, което взимаме назаем, защото как живеем сега, ще бъде определящ фактор за това как ще живеят децата ни утре.

2. Светът е опасен, не защото някой от обитателите му са склонни към злодеяния, а защото голяма част от обитателите му са склонни да толерират тези злодеяния.

3. Природата е съвършена, защото осигурява условия за развитие и еволюция на милиони комплексни живи организми.

4. Бог е различен за всеки и един за всички, защото концепцията му е еднаква. (в чисто не-организирано религиозен смисъл)

5. Човекът е комплексен продукт на еволюцията, но далеч не най-съвършеният такъв, защото е способен на безмерна доброта и безкрайна жестокост.

6. За мен най-висшата ценност е осъзнатата свобода, защото когато човек осъзнае, че свободата му е негово изконно право, а не привилегия, светът може би ще се промени за добро.

7. Моята цел в живота е баланса, защото при липса на баланс последиците могат да бъдат катастрофални!

8. Любовта е временна лудост на неврохомично ниво, защото ни поддиква към неразумни действия.

9. Надеждата е плацебо, защото със своята фалшивост успява да лекува.

А ако трябва да се причисля житейската си философия към някоя от предложените, бих се вмъкнала някъде между скептична и цинична.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...