Отиди на
Форум "Наука"

Що е електричество???


dares

Recommended Posts

  • Потребител

Не се карайте няма смисъл , човечеството те първа навлиза в света на научните открития кой знае какво още ще открием в следващите 100 г. Но обаче ако не мислим поне малко извън рамката мисля че по бавно ще напреднем в наУката. Човек цял живот се учи , няма такъв случай да се роди някой и да започне да бяга преди да се е научил да палзи !!! :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Нищо повече от това дето се знае сега, по отношение на безжичното предаване на електричество.

И какво ви е толкова интересно или чудно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо повече от това дето се знае сега, по отношение на безжичното предаване на електричество.

И какво ви е толкова интересно или чудно?

Само на мен ми беше интересно, може би защото не съм физик и тези неща не са ми достатъчно ясни:post-20645-1121105496: . Така че не набеждавай и другите участници в темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ок, sorry, не набеждам... Но няма много за нищене там, мисля...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само на мен ми беше интересно, може би защото не съм физик и тези неща не са ми достатъчно ясни:post-20645-1121105496: . Така че не набеждавай и другите участници в темата.

И за мен беше интересно и още е, всъщност за мен не е толкова важно дали е ново, а дали е истина или не е, а не видях много коментари по този въпрос. Медиите , особено електронните обикновено преписват новините без да влагат много размисъл.

Ето ви една друга новина, която се върти отскоро, може и да ви е известна -

Plantbook : лаптоп с водно захранване

Хайде сега - казвайте, истина ли е или не?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И за мен беше интересно и още е, всъщност за мен не е толкова важно дали е ново, а дали е истина или не е, а не видях много коментари по този въпрос. Медиите , особено електронните обикновено преписват новините без да влагат много размисъл.

Ето ви една друга новина, която се върти отскоро, може и да ви е известна -

Plantbook : лаптоп с водно захранване

Хайде сега - казвайте, истина ли е или не?

Не е истина :head_hurts_kr: . Но някой ден може и да бъде :biggrin: .

Откога дизайнери разработват лаптопи ? Не се ли занимават с дизайн на нещо си там ?

Врътката най вероятно е в това, че с разработването на нови технологии, самите лаптопи или други там "анжиклами", потребяват все по малко количество енергия в сравнение с по старите модели. Лед технологии и тем подобни. И се разширява кръга на устройства които захранват тези лаптопи.

Но за самите "батерии" с водно захранване, нямам идея.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, въпреки, че пише, че е дизйнерска концепция (проект) , новинарите го редставят като технология и така си върви из интернет:

http://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=plantbook++%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4&ie=utf-8&oe=utf-8 :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никой не знае какво е електричеството. Или почти никой. Защото ако беше напълно ясно какво точно представлява електричествтото свободната енергия отдавна щеше да бъде факт. Може би най-близко от всички които са ни известни до това какво е електричеството е бил Тесла. Не напразно почти всичките му патенти са скрити.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво е свободна енергия? Безплатна енергия или нещо друго?

ето на вниманието на форумистите , материал за така наречената свободна енергия , знам че мнозина от вас ще реагират скептично и опровергаващо , на изложеното в статията , но това си е тяхно право. Лично моето мнение е че са възможни скрити енергийни състояния , защо не ? не всичко е известно на съвременната наука , а е и логично такива евтини и безопасни източници ( според статията ) да се опровергават и потулват от власт имащите , защото се знае че станат ли те достояние на човечеството , идва краят на капитализирането и експлоатирането на хората от всички енергийни магнати.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На това едно време му викахме перпетуум мобиле.

Еми казват че енергията се извличала от вакуума , това не ми прилича на перпетом мобиле , при него се нарушава ЗЗЕ.
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Това е като извънземните - всички говорят за free energy, никой не я е виждал (проявлението и де)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е като извънземните - всички говорят за free energy, никой не я е виждал (проявлението и де)

То и аз , но все пак ще поживеем ще видим , както казват руснаците :biggrin:
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Doris свободната енергия е безплатна енергия. Но е безплатна защото е достъпна на всички от всяка точка на света. Нея я е имало винаги. Така както водата. Само че водата я виждаме, а нея не. Тя си е там. Просто трябва да я уловим. Така както с радиото ловим радиопрограми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

luboznatelnia прегледах сайта дето го публикува ама честно казано не видях там нищо конкретно. Аз също съм на мнеие че има хора които владеят свободната енергия в някаква степен, но никога няма да я кажат. Защото появата на свободната енергия означава загуба на тоталния контрол който упражняват властимащите над нас. Никой който е достигнал до свободната енергия няма да го каже. Защото представи си че това стане сега в този момент. Ами просто ще настъпи тотален хаос и пълна анархия. Единствено такова нещо може да се сподели само при случай че е застрашено оцеляването на хората като цяло и то зависи от това. Това обаче не ни пречи да си правим частни опити разбира се:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Joro-01 не точно. Свободната енергия в една от формите и като гориво с вода не само че я има и е известна ами дори и в Япония подготвяха да я пуснат след мисля 3 години на пазара. Имам предвид за автомобили които се движат с вода. Обаче свободната енергия във вида в който я искам аз още и аз не съм чула да е открита. Това разбира се не значи че някой не го е направил:) Аз мисля че тази енергия съществува в пространството и че не ни трябват генератори, преобразуватели и други подобни а прости ни трябват подходящи приемници. Ако някой има линкове и идеи по вапроса ще ви бъда много благодарна да ги споделите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Joro-01 не точно. Свободната енергия в една от формите и като гориво с вода не само че я има и е известна ами дори и в Япония подготвяха да я пуснат след мисля 3 години на пазара. Имам предвид за автомобили които се движат с вода. Обаче свободната енергия във вида в който я искам аз още и аз не съм чула да е открита. Това разбира се не значи че някой не го е направил:) Аз мисля че тази енергия съществува в пространството и че не ни трябват генератори, преобразуватели и други подобни а прости ни трябват подходящи приемници. Ако някой има линкове и идеи по вапроса ще ви бъда много благодарна да ги споделите.

Здравей.

Електроенергията също е свободна енергия. Ако можем да си я произвеждаме вкъщи,чрез малки електроцентралки.

Ама не можем.

Атомна енергия също. От малко количество материал получаваме голямо количество енергия. Обаче приемникът на тази енергия е доста голям,сложен и опасен.

И аз си предствям, приемника на свободната енергия, като една малка кутийка, с нейзчерпаемо количество енергия, приложим за всички възможни случаи.Ама реално може да се окаже ,че дори и да има начин да се извлече енргия от пространството,то приемника трябва да бъде с внушителните размери. И тогава тази енергия пак няма да е свободна. :laugh: А само ще е някакъв нов вид енергия.

Малко вероятно е, че някакво малко устройство е способно да извлече от пространството,достатъчно количество енергия за приложение.Прекалено е голямо - пространството, и прекалено е малка точката (устройството). По вероятно е да се намери начин за по удобно извличане на енргията от материята.

Нещата може и да са свързани. Извличайки атомна енергия,ние може само да си мислим, че я извличаме от материята,а всъщност енергията да идва от пространството, или от комбинацията от двете.Но понеже ние не познаваме физическото пространство (ако има таково),но познаваме физическата материя, затова ползваме материята като инструмент.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей.

Електроенергията също е свободна енергия. Ако можем да си я произвеждаме вкъщи,чрез малки електроцентралки.

Ама не можем.

Атомна енергия също. От малко количество материал получаваме голямо количество енергия. Обаче приемникът на тази енергия е доста голям,сложен и опасен.

И аз си предствям, приемника на свободната енергия, като една малка кутийка, с нейзчерпаемо количество енергия, приложим за всички възможни случаи.Ама реално може да се окаже ,че дори и да има начин да се извлече енргия от пространството,то приемника трябва да бъде с внушителните размери. И тогава тази енергия пак няма да е свободна. :laugh: А само ще е някакъв нов вид енергия.

Малко вероятно е, че някакво малко устройство е способно да извлече от пространството,достатъчно количество енергия за приложение.Прекалено е голямо - пространството, и прекалено е малка точката (устройството). По вероятно е да се намери начин за по удобно извличане на енргията от материята.

Нещата може и да са свързани. Извличайки атомна енергия,ние може само да си мислим, че я извличаме от материята,а всъщност енергията да идва от пространството, или от комбинацията от двете.Но понеже ние не познаваме физическото пространство (ако има таково),но познаваме физическата материя, затова ползваме материята като инструмент.

Здрасти!

Имало е такава....

Първата е кивотът на евреите с керубите които убивали със светкавица всеки приближаващ се.....http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82

Втората е на Никола Тесла в 1931 година. Една на 60х25х15 кутия която е давала енергия за задвижване на електромотора на един Pierce Arrow и да го движи с около 90 мили/час. http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_electric_car

Или да осигори осветяването на цяла къща.....

Но, господа кой ще купува електичество ако има такава вълшебна кутия?

Или как ще се мери....

Затова след смърта на Тесла притежателят на патента, Westinghouse нарежда кутията да бъде натрошена пред нотариус и свидетели.....

:whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Накратко, свободата енергия е мит и легенда, прилича на историите за извънземни , да.

Еми казват че енергията се извличала от вакуума , това не ми прилича на перпетом мобиле , при него се нарушава ЗЗЕ.

В описаните системи изобщо не става ясно как се получава допълнителната енергия , някакви магнити се въртят и хоп - ето ти я. Това нарушава всякакви закони.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

gledam che wsichki chetete dosta i se interesuwate. iskam da wi pitam nqkoi chel li e neshto po waprosa za Nibiru ili Planet-X i kakwo wi e mnenieto?

eto nqkoi linkowe po tamata: http://www.esoreiter.ru/index.php?id=0509%2F2852009224320.htm&dat=news&list=05.2009

http://churchofcriticalthinking.org/planetx.html

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

gledam che wsichki chetete dosta i se interesuwate. iskam da wi pitam nqkoi chel li e neshto po waprosa za Nibiru ili Planet-X i kakwo wi e mnenieto?

eto nqkoi linkowe po tamata: http://www.esoreiter...ws&list=05.2009

http://churchofcriti...rg/planetx.html

В този форум е прието да се пише на кирилица!

Модератор физика Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Накратко, свободата енергия е мит и легенда, прилича на историите за извънземни , да.

В описаните системи изобщо не става ясно как се получава допълнителната енергия , някакви магнити се въртят и хоп - ето ти я. Това нарушава всякакви закони.

Не само това.

Не спазвайки законите на физиката, въобще не отчитат, :biggrin: че всичката енергия е ... енергия от вакуума (обмен на фотони при взаимодействия, а те - фотоните, са рожби на физ-вакуума). Преобразуването й в някакъв друг вид, не я прави свободна. Просто - при всички преобразувания, се губи част от енергията - щом ще търсим работа от нея енергия - всички взаимодействия стават с обмен на фотони и то, част от фотоните, "отлитат" от мястото на събитието (загуби) и това което получаваме е по-малко от това, което сме вложили.

Борбата за високо КПД е спечелена от ел-двигателите (99% КПД), но в Природата - не се ползва принципът на ел-двигателя- няма откъде да му се доставя ток. :biggrin:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не само това.

Не спазвайки законите на физиката, въобще не отчитат, :biggrin: че всичката енергия е ... енергия от вакуума (обмен на фотони при взаимодействия, а те - фотоните, са рожби на физ-вакуума). Преобразуването й в някакъв друг вид, не я прави свободна. Просто - при всички преобразувания, се губи част от енергията - щом ще търсим работа от нея енергия - всички взаимодействия стават с обмен на фотони и то, част от фотоните, "отлитат" от мястото на събитието (загуби) и това което получаваме е по-малко от това, което сме вложили.

Борбата за високо КПД е спечелена от ел-двигателите (99% КПД), но в Природата - не се ползва принципът на ел-двигателя- няма откъде да му се доставя ток. :biggrin:

...

не всяка енергия се преобразува с обмен на фотони , от къде се взимат фотоните за да се получи статичното електричество , след разрядът се отделят фотони , значи че те трябва да са били в наличност отпреди разряда , ама не се изчерпват след многократни наелектризирвания и разряди ? :biggrin:
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Joro-01 не точно. Свободната енергия в една от формите и като гориво с вода не само че я има и е известна ами дори и в Япония подготвяха да я пуснат след мисля 3 години на пазара. Имам предвид за автомобили които се движат с вода. Обаче свободната енергия във вида в който я искам аз още и аз не съм чула да е открита. Това разбира се не значи че някой не го е направил:) Аз мисля че тази енергия съществува в пространството и че не ни трябват генератори, преобразуватели и други подобни а прости ни трябват подходящи приемници. Ако някой има линкове и идеи по вапроса ще ви бъда много благодарна да ги споделите.

Моля те... Ако те влекат тези неща - beinsa.info - форум за свободната (безплатната) енергия на БГ.

Водата може да се ползва за акумулатор, но не и за гориво.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...