Отиди на
Форум "Наука"

Що е електричество???


dares

Recommended Posts

  • Потребител

Е темата е Що е електричество нали ? Прочети по задни постове почни от 1 странница..Няколко поста по нагоре стана въпрос за Фотоволтаикът.... как прави електричество той? по точно от какво и как, нали светлината е нематериална което за мен не е така ?

Извинявай, но пак същото се получава. Кой твърди, че светлината е НЕматериална?! Ами материална си е светлината - нали фотоните са частици. И като имаш предвид това, просто отвори Гугъла и прочети за фотоволтаиците, за соларните клетки и т. н. Има предостатъчно информация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинявай, но пак същото се получава. Кой твърди, че светлината е НЕматериална?! Ами материална си е светлината - нали фотоните са частици. И като имаш предвид това, просто отвори Гугъла и прочети за фотоволтаиците, за соларните клетки и т. н. Има предостатъчно информация.

Явно не си прочела темата от самото начало - съветвам те да я прочетеш ! тогава ще разбереш Кои какво твърди .........

Фотон (от гръцки φωτός - светлина) е елементарна частица, преносител на квант енергия на електромагнитното излъчване. Отличава се от другите елементарни частици по това, че има нулева маса в покой, което означава, че във вакуум се движи със скоростта на светлината. Като всички кванти, фотонът притежава двойствена природа - свойствата на частица и вълна едновременно. Това явление се нарича корпускулярно-вълнов дуализъм. Вълновите свойства на фотона се проявяват чрез рефракция от леща и деструктивна интерференция.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

по добре го обясни ти , че от това дето си го дал не се разбира щото аз не разбирам английски , пък този линк който е на български не засяга темата за произхода на носителите на енергия и материя при електричеството , а само същността на наелектризирането.

Виж, това че не разбираш чужди езици, изобщо не те оправдава. Вместо да чакаш някой наготово да ти налее нещо в главицата, сам прояви инициатива, купи си материали по физика /напр. учебник за 9 клас/. Или пък това /тъкмо ще ти е на нивото/:

http://www.book.store.bg/p5561/zabavni-opiti-po-fizika-3-elektrichestvo-i-magnetizym-dragia-ivanov.html

Ако пък нямаш кинти или не ти се дават - ровни в гугъла /щом влизаш да тролиш тук, се предполага, че си наясно как се борави с тази търсачка/. Например цъкаш тук:

http://physics-bg.org/bg/links.php?345

Така че вместо да висиш безцелно в нета и да досаждаш, по-добре седни, чети, ограмоти се и чак тогава ела отново да ни порадваш с ерудицията си. :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно не си прочела темата от самото начало - съветвам те да я прочетеш ! тогава ще разбереш Кои какво твърди .........

Фотон (от гръцки φωτός - светлина) е елементарна частица, преносител на квант енергия на електромагнитното излъчване. Отличава се от другите елементарни частици по това, че има нулева маса в покой, което означава, че във вакуум се движи със скоростта на светлината. Като всички кванти, фотонът притежава двойствена природа - свойствата на частица и вълна едновременно. Това явление се нарича корпускулярно-вълнов дуализъм. Вълновите свойства на фотона се проявяват чрез рефракция от леща и деструктивна интерференция.

Ама като си започнал да четеш уикипедията, чети всичко. Не е само "има нулева маса", а "има нулева маса в покой" . Хайде сега вече помисли дали е в покой....

А темата няма смисъл да се чете цялата.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Явно не си прочела темата от самото начало - съветвам те да я прочетеш ! тогава ще разбереш Кои какво твърди .........

Фотон (от гръцки φωτός - светлина) е елементарна частица, преносител на квант енергия на електромагнитното излъчване. Отличава се от другите елементарни частици по това, че има нулева маса в покой, което означава, че във вакуум се движи със скоростта на светлината. Като всички кванти, фотонът притежава двойствена природа - свойствата на частица и вълна едновременно. Това явление се нарича корпускулярно-вълнов дуализъм. Вълновите свойства на фотона се проявяват чрез рефракция от леща и деструктивна интерференция.

И няма античастица. мисля, че другата частица дето няма е пи нула мезон! Всички други май имат, нека някой по-физик ме поправи или допълни ако иска.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж, това че не разбираш чужди езици, изобщо не те оправдава. Вместо да чакаш някой наготово да ти налее нещо в главицата, сам прояви инициатива, купи си материали по физика /напр. учебник за 9 клас/. Или пък това /тъкмо ще ти е на нивото/:

http://www.book.stor...gia-ivanov.html

Ако пък нямаш кинти или не ти се дават - ровни в гугъла /щом влизаш да тролиш тук, се предполага, че си наясно как се борави с тази търсачка/. Например цъкаш тук:

http://physics-bg.org/bg/links.php?345

Така че вместо да висиш безцелно в нета и да досаждаш, по-добре седни, чети, ограмоти се и чак тогава ела отново да ни порадваш с ерудицията си. :lightbulb:

е не ме оправдава , сякаш съм длъжен да знам всичките езици на този свят , така ли ? :vertag: и не чакам никой да ми налива наготово , това са си твои предрасъдъци , а учебникът по физика за 9 клас съм го учил в 9 клас , така че не ми се дават пари на вятъра за вече наученото , тъй де , всичко е скъпо нали знаеш че трябва да се пести :biggrin: и безцелното ми висене в нета , си го мислиш че е така , защото много работи съм научил , изпитай ме де ако желаеш , пък ще видим кой кум кой сват :bigwink:
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре приемам всички ваши мнения за верни ( без да се замисля дали това е така ) , хайде сега които мисли че може да ми даде конкретен отговор ПО ВЪПРОСА да го направи !!! С удоволствие ще искам да разбера що е електричество , материя ли е не е ли ....искам доказателства и аргументи а не хвърчащи листчета и хипотези !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама като си започнал да четеш уикипедията, чети всичко. Не е само "има нулева маса", а "има нулева маса в покой" . Хайде сега вече помисли дали е в покой....

А темата няма смисъл да се чете цялата.

Добре хайде DORIS ти като четеЖ разни книжки кажи ми когато не е в покои има ли маса ? ама конкретен отг искам точно и ясно или има или няма кое е вярното ?!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

синхронен турбо генератор

върти се статора от парата (ако е парен) и се генерира енергия. Парен локомотив например.

Глупаво е да сравняваш арт изложба с постановка от точните науки, не случайно се наричат така. Един основен закон казва че енергията не се губи, тя само преминава от едно в друго състояние.

Как решаваш на кое от учебника да вярваш и на кое не?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

върти се статора от парата (ако е парен) и се генерира енергия. Парен локомотив например.

Глупаво е да сравняваш арт изложба с постановка от точните науки, не случайно се наричат така. Един основен закон казва че енергията не се губи, тя само преминава от едно в друго състояние.

Как решаваш на кое от учебника да вярваш и на кое не?

Точна наука за мен е само математиката другите са доказани хипотези ( едни до край други с оставени вратички недовършени) на някои които се е замислил над нещо конкретно! И как се генерира тая енергия обясни подробно искам да разбера в детайли ? Хайде аз ще помогна малко няма да възбудим синхронния генератор просто ще го завъртим с пара , обясни ми как ще получим примерно 100 MW мощност на извода без да е възбуден?

Редактирано от dares
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точна наука за мен е само математиката другите са доказани хипотези ( едни до край други с оставени вратички недовършени) на някои които се е замислил над нещо конкретно! И как се генерира тая енергия обясни подробно искам да разбера в детайли ?

:hmmm:

Щом така ти харесва, добре, няма да споря.

Нали ти казах, пара върти статор, кое не разбра?

ама като учил НЕточна наука не виждам смисъл да ти обяснявам, ти пак няма да вярваш и ще си държиш на изкилифянченото мнение, е може като остарееш дет се вика да ти дойде ъкъла, ама знае ли се...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:hmmm:

Щом така ти харесва, добре, няма да споря.

Нали ти казах, пара върти статор, кое не разбра?

ама като учил НЕточна наука не виждам смисъл да ти обяснявам, ти пак няма да вярваш и ще си държиш на изкилифянченото мнение, е може като остарееш дет се вика да ти дойде ъкъла, ама знае ли се...

Фантомче аз не съм тук за да споря грешно си ме разбрал за което се извинявам ....ок парата варти стаора само толкова ли е нужно? Самия процес искам да ми обясниш след като си на ясно как се произвежда как възниква електричеството как ? това ми е въпроса а не кое нещо се върти.То и други работи се въртят ама не правят ток :)

Редактирано от dares
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фантомче аз не съм тук за да споря грешно си ме разбрал за което се извинявам ....ок парата варти стаора само толкова ли е нужно? Самия процес искам да ми обясниш след като си на ясно как се произвежда как възниква електричеството как ? това ми е въпроса а не кое нещо се върти.То и други работи се въртят ама не правят ток :)

Това което съм учел по книги и учебници , получаването на електричеството в генераторите , се осъществява от пресичането на проводник на магнитните силови линии , в проводника по закона на индукцията открит от Фарадей се индуцира електрическо напрежение , благодарение на силата на Ленц ( по правилото на отворената длан , палецът сочи посоката на силата на ленц а останалите пръсти , посоката на магнитните силови линии , оста която пробожда дланта , е направлението по което се движи проводникът ) ако нещо не съм го обяснил правилно може да се провери в нета :117: но мисля че беше така . Както и да е това не е толкова важно , по важното е да се разбере , след като ел енергията напусне системата генератор-консуматор заедно със нейният материален носител ( защото енергия не може да се пренася без материален носител ) откъде се вземат следващите материални носители за да има непрестанно преобразуване на енергия ? мисля че това е важен въпрос , на който досега учебниците не са дали никакъв отговор.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фантомче аз не съм тук за да споря грешно си ме разбрал за което се извинявам ....ок парата варти стаора само толкова ли е нужно? Самия процес искам да ми обясниш след като си на ясно как се произвежда как възниква електричеството как ? това ми е въпроса а не кое нещо се върти.То и други работи се въртят ама не правят ток :)

Един основен закон казва че енергията не се губи, тя само преминава от едно в друго състояние.това не го ли прочете?

Има атоми, молекули, йони, нали? мойте точни науки казват че ги има, има и електрони, неутрони, позитрони, неуспали_серезрвни_мюони и още много други, да? и всички те си имат енергия, маса, цвят или скорост, може даже да си имат и време ;) (казваме "...на това правителство му изтича времето...") Имат си и ток :D всъщност не е ток, а е потенциална разлика! И когато се съберат повече: електрони, неутрони, бозони, йони и молекули и ако те се проводници*, вследствие на потенциалната разлика има ток. Но той тока си го има и по принцип, ама не "тече", и тъй като имало разни дет са НЕучили НЕточни науки ти можеш да четеш от екрана в момента това което си мисля на хиляди километри... :crazy_pilot:

* всъщност, разделянето на проводници и изолатори (диелектрици) е условно, всичко е проводник, но електрическата проводимост на медта е 100000000000000000000000 (10 с 22 нули)по-голяма от проводимоста на парафина ;)

Редактирано от fantom4e
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както и да е това не е толкова важно , по важното е да се разбере , след като ел енергията напусне системата генератор-консуматор заедно със нейният материален носител ( защото енергия не може да се пренася без материален носител ) откъде се вземат следващите материални носители за да има непрестанно преобразуване на енергия ?

Не са дали, да защото енергията не напуска.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...по важното е да се разбере , след като ел енергията напусне системата генератор-консуматор заедно със нейният материален носител (защото енергия не може да се пренася без материален носител)...

Ъм... аз със това в скобите не съм съгласен, НО... за да не станем "изгубени в превода", бих искал да разясниш какво разбираш под тази споменатат енергия и какво разбираш под пренася се, а като уточнение да разясниш какво е материален носител (на таз енергия или на вече обозрима енергия като материя?).

За мен енергията, с която имам волята да движа крайниците си, очите си и прочие е същата, но не сега да го асоциирате с аксоните и някакви ел. импулси от мозъка, а да подчертая волевото иницииране на "движи крайник както ти кефне". Дано бъда разбран правилно.

Много е сериозен проблема с концепцията и мисловните образи при споменаването на едно или друго понятие от физиката и химията (пък и по принцип) в съзнанието на тоз или онзи човек.

Сигурен съм, че и до момента в света на науката няма точна (?!) и дори пълноценна (?!) идейна информация за това що е време, енергия, пространство (разстояние), маса (материя). Което не пречи да можем да изчислим с каква скорост трябва да се движим и колко време, за "да изминем" в пространството дадено разстояние. Волята, като предшестваща силата също е много интересна част от цялото (в частност за хората!).

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре хайде DORIS ти като четеЖ разни книжки кажи ми когато не е в покои има ли маса ? ама конкретен отг искам точно и ясно или има или няма кое е вярното ?!!!

Много искаш, защо не прочетеш сам какви свойства има фотона, добре беше тръгнал, но спря и взе да раздаваш команди:

.... хайде сега които мисли че може да ми даде конкретен отговор ПО ВЪПРОСА да го направи !!!....искам доказателства и аргументи а не хвърчащи листчета и хипотези !!!

....И как се генерира тая енергия обясни подробно искам да разбера в детайли ? Хайде аз ще помогна малко ....

Все повече се убеждавам, че електричеството не те вълнува особено, иначе щеше и нещо да си прочел, а не само да пишеш, както и някои други участници в тази тема. Просто си решил да се изявяваш и електричеството ти е попаднало пред очите. Това личи и от начина, по който си я започнал:

До сега не съм чул или прочел едно смисленно обяснение как всъщност се полочава електричеството? Всички знаем за насоченото движение на електрони които са индоктирани в проводник.Всички знаем как се прави или полочава електричеството .....

Хем знаеш, хем никой не ти е обяснил смислено....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега ще попиша някои "глупости", но за жалост няма някаква по-простичка логика, която да асоциирам с това "Що е електричество?" и има ли то почва изобщо или има само хумус.

До болка знаем учебникарските дефиниции за полярното (бинарно или двоично може да се каже) диференциране на зарядите и т.н. без да обясним аджеба кво е заряд (мярка-единица за количество!? електричество). Явно природата на наелектризиране?! (потъркване, моля отбележете си тази дума като значение!) на дадена материя (смола-кехлибар, кристал, метал, еднородни материи) чрез друга (вълна, памук, коса и др.) ни предоставя двузначно разпределяне на новата функция на материята.

И ето я мистерията на първичния опит с наелектризирането: потъркването. Ей, Богу, стотици пъти съм докосвал кехлибар до косата си, до вълнен пуловер... и няма наелектризиране... обаче ПОТЪРКАМ ли го... всичко добива друга природа. Да не говорим с косата и изобщо с космите по тялото ми като съблека или облека някакъв вълнен или вискозен (изкуствена вълна на база полимерни нишки) пуловер. Че на тъмно дори "искрите" се виждат, ще рече човек, че си е обезпокоителна една вероятна "опасност от самозапалване". Същото потъркване сякаш съществува и при облаците при някакви буреносни условия - скупчване в слоистост, кой в кого се търка обаче не е много ясно. Ясно е само че такива искри прехвърчат, че все още в лабораторни условия такъв експеримент не е постигнат (защо?!). Дали не е заради ролята на Земята в цялата тази галимация?! Каква е тази светкавицова графика която просветва и описва ръбати контури (описва "светване" на водните молекули измежду тези на въздуха и замирисва на озон... химич. реакция на кислорода във въздуха с този на водните молекули? и двата водорода "изгарят, светват" при разрушаване на геометрията на съединението "водна молекула"?). Защо обаче с такъв потенциал? На какво се дължи той? Защо няма облачни светкавици с волтаж да речем 100V (не се хващйте точно за конкретното число де). А за ампеража им... какво да кажем?

Ако се придържаме към хипотезата за развилия се еволюционно от маймуна към хомо-сапиенс човек, то вяроятно първата му среща с електричеството ще да е била не с кехлибара, а имено с мълниите. Лабораторните експерименти с волтови дъги показват (съблечете си пуловера на тъмно и ще разберете, че "искрите" не са искри, а мънички... мълнии, искрата по принцип има малко повече значения и същности), че те досущ изглеждат като мини-мълнии. Тоест може да отбележим спекулативно, че независимо от начина им на получаване двата вида мълнии са еднотипни. Сиреч електричеството в тях "идва от едно и също място"... по всяка вероятност - материя... някаква. Но и защо е така?

Аз от малък обичах задачите с директно допускане на противното. Някак си винаги съм си падал по екстремните гранични стойности на даден процес, за да обозря потенциала му за проявление. Винаги ме е учидвало аджеба, защо през зимата сред толкоз много сняг и навъсени облаци не съм срещал мълниеносни бури? Снега си вали и нито тряска нито святка... интересно нали. Евентуално само, ако е силен вятъра го наричаме снежна буря = виелица, както е по-точното название. Ще видите, че това би било изключително рядък феномен и по-скоро свързан със последващ студен форнт при падащи капки дъжд, които замръзват в снежинки отколкото зимни светкавици и трескавици.

Та ето я най-сетне простичката аналогия: потенциалната енергия на водата например. Повечето хора така си представят и тока (да не е точно електричеството, но... няма как иначе). Всяка ел. батерия може да се асоциира с нещо като водоемен бент или язовирна стена. Волтажа е, да кажем, мястото от което водна порция може да падне при ръба горе от височината на стената (или някъде по височината на стената). Капка, чаша, цистерна... като количество... те тва е ампеража или "силата-големина" на тока. Една капка... бе от къвто и волтаж да ми падне (да бъде пусната например от дюза в основата на язовирната стена към лицето ви) на челото... не е фатално. Обаче виж един бидон вода и от метър да падне върху ми ще ме събори, а количеството вода на една чаена чаша, може и носа да ми счупи, ако падне от най-високата точка.

Хубав обозрим и реален модел и при изчисления върши дори съвсем точна работа, само че е дълбоко неверен, колкото и да припокрива аналогията с проявлението на електрическия ток, защото не обяснява електричеството, което в случая би било точно "същността на водата", както и геометрията на "падането от височина". За второто поне при батериите е що-годе обозримо като пускане на бента долу в основата равносилно на свързване на консуматора подходящо към двата полюса на батерията. Тогава електричеството (потенциалната разлика) се излива под формата на ток (водата в примера по аналогия) към консуматора, язовира се изпразва = батерията се изтощава.

Толкова материал ви натрупах, че ще си позволя да не посещавам за известно време форума. Време е за вашите идеи.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ъм... аз със това в скобите не съм съгласен, НО... за да не станем "изгубени в превода", бих искал да разясниш какво разбираш под тази споменатат енергия и какво разбираш под пренася се, а като уточнение да разясниш какво е материален носител (на таз енергия или на вече обозрима енергия като материя?).

За мен енергията, с която имам волята да движа крайниците си, очите си и прочие е същата, но не сега да го асоциирате с аксоните и някакви ел. импулси от мозъка, а да подчертая волевото иницииране на "движи крайник както ти кефне". Дано бъда разбран правилно.

Много е сериозен проблема с концепцията и мисловните образи при споменаването на едно или друго понятие от физиката и химията (пък и по принцип) в съзнанието на тоз или онзи човек.

Сигурен съм, че и до момента в света на науката няма точна (?!) и дори пълноценна (?!) идейна информация за това що е време, енергия, пространство (разстояние), маса (материя). Което не пречи да можем да изчислим с каква скорост трябва да се движим и колко време, за "да изминем" в пространството дадено разстояние. Волята, като предшестваща силата също е много интересна част от цялото (в частност за хората!).

Хм значи си идеалист вярваш в безплътното и безформеното :biggrin: материя не съществува , само дух
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И мен ми е чудно КОЕ кара два електрона да се отблъскват. Както и кое кара масите да се привличат. Ние сме дали имена на тези сили/взаимодействия, дали сме количествено обяснение на тези сили/взаимодействия.

Абе хора, вие Физика учили ли сте изобщо? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хубав обозрим и реален модел и при изчисления върши дори съвсем точна работа, само че е дълбоко неверен, колкото и да припокрива аналогията с проявлението на електрическия ток, защото не обяснява електричеството, което в случая би било точно "същността на водата", както и геометрията на "падането от височина". За второто поне при батериите е що-годе обозримо като пускане на бента долу в основата равносилно на свързване на консуматора подходящо към двата полюса на батерията. Тогава електричеството (потенциалната разлика) се излива под формата на ток (водата в примера по аналогия) към консуматора, язовира се изпразва = батерията се изтощава.

Толкова материал ви натрупах, че ще си позволя да не посещавам за известно време форума. Време е за вашите идеи.

Мисля си за тока какво е всъщност , напрежението си го представям така - от някакъв обем ,процент материя от този обем която е в състояние на готовност ( заредена - не се хващаите за думата) да свърши някаква работа в случая пренос на енергия. А токът е тази материя която върши "работата" .т.с. Ако имаме една батерия (примерно) и в нея материята която може да бъде заредена е примерно на 50% от общата маса на батерията , то тези 50% от масата могат да бъдат употребени , а токът е колко % от тези 50 % в момента на работата им (примерно при някои консуматор) си вършат работа. т.с. коилкото по голям е токът и колкото по малко е напрежението ще трябва по голям процент от общата материя която е заредена за да свърши работата.А колкото повече материя е заредена ( колкото е по голямао напрежението) толкова по малко материя ще е необходима за свършването на определената работа - непосредствено с това токът ( употребяваната заредена материя ) е по малко!!! :lightbulb::doh::help:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Мисля си за тока какво е всъщност , напрежението си го представям така - от някакъв обем ,процент материя от този обем която е в състояние на готовност ( заредена - не се хващаите за думата) да свърши някаква работа в случая пренос на енергия. А токът е тази материя която върши "работата" .т.с. Ако имаме една батерия (примерно) и в нея материята която може да бъде заредена е примерно на 50% от общата маса на батерията , то тези 50% от масата могат да бъдат употребени , а токът е колко % от тези 50 % в момента на работата им (примерно при някои консуматор) си вършат работа. т.с. коилкото по голям е токът и колкото по малко е напрежението ще трябва по голям процент от общата материя която е заредена за да свърши работата.А колкото повече материя е заредена ( колкото е по голямао напрежението) толкова по малко материя ще е необходима за свършването на определената работа - непосредствено с това токът ( употребяваната заредена материя ) е по малко!!! :lightbulb::doh::help:

Като правиш такава аналогия - напрежението ти е налягането, a силата - дебита.

Каза ми че си разбрал трифазния ток, но явно си излъгал - мене или себе си - далечното място в космоса и трите фази без 0 имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

И за космоса съм си мислил дали ще е възможно да се произвежда електричество с машина сега ще обясня....Представете си че сте инсталирали генератор които е разположен в пространство лишено от светлина и материя в далечния далечен космос и светлинни години около него няма звезди пълен мрак , абе изобщо нищо няма около него ( може и да има няколко атома на квадратен метър но те не са от значение)прекарваме мисленно 3-те кабела до земята 3-те фази (към края им връзваме някакъв консуматор) които излизат от генератора от него не излиза 4-ти кабел които тря да е 0 , по които да се връща материя в генератора( невъзможно е но да си го представим) и завъртаме генератора да произвежда ток 50 Херца,,,,...

Междуфазовото напрежение е дори по-високо - 380 V а ммежду фаза и 0 е 220. Естествено, че можеш да ползваш енергията между 2-фази дойкато се върти генератора, но мисля няма такъв стандартен консуматор. Тук навлизам в електротехниката, така, че си ти на ход - нямаше ли системи за пренос без 0?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...