Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 352
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Тя показва корейско жилище много е трудно почти невъзможно да ти се случи да видиш корейскио дом реално. http://s017.radikal.ru/i410/1112/a2/aa4e4701d0ca.jpg

Защо? :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Гледах записи около смъртта на стария Ким Ир Сен и на сина му. Прави ми впечатление, че проявите на масова скръб са по-въздържани и една идея по-естествени при смъртта на стария вожд.

Един пример: удрянето с ръце по земята.

При смъртта на стария вожд такова нещо не се наблюдава. Сега - напротив. Но няма нито един счупен нокът, така да се изразя. Има само повтарящи се пред камерата движения с меката част на юмрука. Спонтанният жест би бил еднократен или пък невъздържано повтарящ се. И много силен. А не немощно повтарящ се, като в постановка на китайска опера. Ако питате откъде знам - ами помня какво беше като почина моя близка и старият й съпруг си я оплакваше от дън душа. Освен това години наред съм живял в една къща с добър актьор. Езикът на тялото не е някаква измислица.

Освен това старият Ким за разлика от сина си все пак е бил нещо като митична фигура: военен герой. Дори да не е бил наистина героичен, то митът за него е бил по-убедителен, по-силен, защото все пак се е коренял в нещо.

А и да не забравяме колко стари, колко мощни са традициите на официалното, безалтернативно раболепие в онази част на света. Там искреността не е това, което е тук. Нашата най-перфидна или прикрита византийщина би се видяла детска играчка на всеки кореец, японец или китаец. За тамошните хора неслучайно е казано, че имат по шест лица и по три сърца.

Не се съмнявам, че и за Ким Чен Ир е имало искрено скърбящи или поне такива, които са искали да скърбят искрено. Като лош вярващ си давам сметка колко много ми се иска да бях истински мистик, та допускам същото и за поне част от скърбящите корейци. Сигурно някои викат, защото им се иска наистина да скърбяха.

Бас държа, че в умовете на партийните и военните водачи бясно щракат сметки и хич не им е до скръб, но поддържат умело фасадата на чудовищното си благоприличие, което изисква обилни слъзоизлияния.

---------

А сега нещо по-лично.

Силно се надявам Ким Чен Ир тъкмо сега да минава през митарствата право към оня Адов казан, където, пак се надявам, се пържи и баща му. Убеден съм, че извън привилегирования Пхенян има страшно много хора, които не могат дори да схванат новината, просто защото са гладни, болни и им е студено. Заради тях ми се ще този проклет режим да падне... но честно казано, смятам, че на нещастната Северна Корея й предстоят още много години живот в ужасяваща и убийствена лъжа. Дано да бъркам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не бъркаш. Тази страна не може да се реформира, освен ако Китай не пожелае това. А Китай не е страна, която лесно сменя статуквото. Такава Корея, като днешната, е контролируема. Защо да я променят и да я пращат в неизвестното? Променена, тя може да се обедини с Юга. А точно това външнополитически не е желано.

Новият лидер е млад и според мен без никакъв сериозен личностен опит. Такъв беше и досегашния - при неговото мъдро управление хората му направо измряха от глад. Да докараш страната си дотука, имайки цялата власт, се иска особен талант.

Новият...поне външно не изглежда обещаващ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Последния факт преминава всякакви допустими граници на пропагандната фантазия наистина. Изглежда теорията за масивен инфаркт причинил смъртта на вожда не е вярна, а всъщност понеже той никога не ходел по голяма нужда според самия себе си, постоянно се е издувал и накрая се е пръснал като кърлеж :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днес коледно реших да направя един подарък на форума и неговите участници .Снимка от родното място на Великиоя Вожд КИМ ИР СЕН Мангенде .Знае ли някой ои може ли да предположи какво се е случило тук.

post-7459-061252900 1324753586_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мога да разбера прежде пишещия .С нищо не се подигравам .Това е от пакетче пощенски картички .Аз бях там си ги купих и си ги пазя вече 25 години днес вие ги виждате за пръв път .Обратната страна на картичката ще я предоставя по късно. Три месеца бях там имам много други проспекти донесени от тази страна .Това са факти тогава нямаше компютри и не можех да ги сканирам.Затова сега виждат бял свят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Честита Коледа на всички участници във форума.А сега и отговара на загадката от вчера.Обратната страна на картичката. Имам тягостни спомени от този ден .Пристигнахме в Пхенян и след дългия полет от 9 часа през деня ни се спеше та две не виждахме . И още на другия ден беше събота ни закараха там . Трудно превключвах в това състояние но помня как жените скубеха изсъхналата трева около родното място на вожда стръкче по стръкче .НАДАЛИ ЗЕЛЕНАТА ТРЕВА НА Том Джонс е по зелена от тази тук.

post-7459-078796200 1324801466_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тъй - на това място майката на малкия Ким Ир Сен го възпитавала в антияпонски патриотичен дух, качен на люлка. Койте не прочите надлиса долу на картичката, де.

Ми ще скубят, как няма да скубят. А лагерче?

Не, при Том Джонс тревата е по-зелена. Sorry.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам как си приказвате .Аз бях три месеца в тази държава. Точно в сърцето на армията им .Държавата в която продават японски радиокасетофони с извадено радио.Един ден се връщам пред хотела и гледам трима офицери легнали пред градинката разпасали се фуражките на 1метър от тях.Хотела в центъра на града.И това ако е армия.Армията е единствено място където си спокоен за съществуването си .Най вече има какво да ядеш.Заплатата на един млаши офицер е около 75 вони .Там имаше 3 вида вони .Със черен печат син печат и червен печат.Тези с черния печат са в обръщение на населението .Със синия еквивалент на рублата . Червения западна валута.В Пхенян има специален магазин за чужденците . Там е рога на изобилието но само със сини и червени вони .За сведение 1кг месо хубаво от рибицата струва 16вони .Аз получавах командировъчни по 38 сини вони на ден.В магазините за хранителни стоки за населението нищо не се продава.Виждал съм ги по улиците носят някакви риби и лук.Какво ядяха не казваха .В корейски дом не можеш да влезеш.В центъра на Пхенян има един квартал в който живеят само заслужилите .Той се охранява от армията входа е с бариера и простосмъртния кореец не може да влезе в него.Така е и с посолствата.Аз попаднах там за някаква годишнина по случайно стечение на обстоятелствата станала на 9 септември.От средата на юли правеха тренировки за манифестацията.Със всеки изминат ден интензивноста на тези тренировки както и броя на участвуващите в тях се увеличаваше.И вече имаш впечатление че цял Пхенян се занимава само с това.Най интересното беше на 7 септември .Генерална репетиция.Тя става посред нощ.За тази цел дори се свалят жиците от контактната мрежа на тролеите.Това се прави с цел да минат едни платформи с големи макети .Платформите също са много интересни .Нямат мотор а се движат.Ако се загледаш малкоще видиш гуминетките на корейците които я движат.Участва половината от населението на Пхенян.Сега ще ви разкажа впечатлението си от самата манифестация.Бях с покана на централната трибуна .Всички които се от друга раса са поканени за да се види че Корея има много приятели.Към 9,00 се чу по говорителите някаква команда започна свиренето на марш за посрещанито на вожда .Пред нас имаше момичета с изкуствени цветя които непрекъснато правеха фантастична ферия.Всичкото това продължи 20 минути.Изтреля се толкова джепане за салюти че хубавия слънчев ден се засенчи .Той дойде и помаха с ръчичка.Манифестацията започна не можеш да повярваш. Една стара баба с явно ведими метални коронки по зъбите едва не припадна от щастието че видя Великия вожд.Целия ден не ни оставиха на мира след обед ни водиха на един стадион там имаше физкултурни упражнения характерни за времето при нас от 50 години.На излизане още малко да загазя лично .Лимузината на вожда още малко да ме сгази.Стана дори малък скандал но бързо се разбра пък и аз не носех нищо с мен.Вечерта на същия площад имаше танци с корейки .А след танците факелно шествие което по нищо не се различаваше от тези в Германия през1939.Само възгласите беха различни " Ким ИЛ Сонг тън мансе " Ким ИЛ Сонг е името руснаците са го преобразували на КИМ ИР Сен Тън на корейски е маршал а мансе значи да живее. То беха толкова знамена че с техния плат можеха да си нъправят ризи за 2 години.

post-7459-041507500 1324834743_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нампо, стига моля ти се, си давал такава информация, че Алвата ще получи удар! :tooth:

Той завалията си мислеше, че понеже Северна Корея е нерелигиозна и понеже са социална страна, хората там са спокойни и рогът на изобилието се излива върху тях.

А - и още нещо - нямат никакви социални патологии!!! :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Nampo, много се радвам, че споделяш спомени във форума. Северна Корея е невероятно странна държава и ние реално не я познаваме, а разчитаме на информацийки, прокраднали се оттук-оттам. Бил ли си извън Пхенян (или Пьонян, както май е по-правилно)?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Nampo, информацията, която споделяш е безкрайно интересна, аз лично ще се радвам на колкото се може повече такава!

А когато ти беше там, виждал ли си или дали си чувал за черни пазари, на които да продават дефицитни стоки?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...