Отиди на
Форум "Наука"

Наблюдения Върху Автохтонизма


Recommended Posts

  • Мнения 162
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Нищо не изучавам, аз съм шпионин на руско-турска служба. Ама това е потресително с тая книга, баси!

А златната книга, дето е в Бояна, не е ли всъщност етруска гадателна книга, купена от бай Божо от италиански иманяри :)

Обаче ако оваj е фалсификат, нема каде да е изработен, ако не во Бугариjа :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Златната книга и тя нещо ми се вижда съмнителна. Защо не я разлистиха и да покажат какво има отвътре? :post-20645-1121105496:

Обаче българското автохтонство като цяло е много по сдържано и обосновано от македонското. Може би защото е исторически по-старо, а и защото непрекъснато е подлагано на критики. Македонското вирее в условия на безкритичност и достига вече космически размери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чува ли се нещо за онази златна книга? Има ли някакви научни изследвания за нея изобщо?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Докато беше жив Фол, водеха студентите по културология да я гледат в Бояна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:help::help:

Златната книга и тя нещо ми се вижда съмнителна. Защо не я разлистиха и да покажат какво има отвътре? :post-20645-1121105496:

Обаче българското автохтонство като цяло е много по сдържано и обосновано от македонското. Може би защото е исторически по-старо, а и защото непрекъснато е подлагано на критики. Македонското вирее в условия на безкритичност и достига вече космически размери.

здрастил

Ако обичаш дай линк от където може да се изтеглят надписите които са в-у страниците на тази книга от медни листа.

:help:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Скуби, ако искаш, погледни в Гугъл, в македонското Уики и в Ютюб за "Бакарената книга".

Впрочем, излязох прав за нещо конкретно. Оказва се, че нашите родни автохтонисти масово са готови да харесат македонизма. Защото и той е автохтонизъм. И да признаят на БЮРМ-овците, че са етнос със свой език и самостоятелна култура, само и само да не се навреди на безценното автохтонство. Виждам го по реакции в блога си. После хайде някой да ми говори, че автохтонизмът бил проява на родолюбие...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мерси.

Погледнах вече, но на всякаде само говорят, цитират, про и контра, но не успях да намеря този линк където мога да разгледам конкретно тези надписи. Има ги защото на клипчето се вижда, че са ги преписали вече на хартия.

:post-20645-1121105496::post-20645-1121105496::post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пробвах с "Бакарената книга" през Гугъл Изображения. Всъщност членувано и нечленувано, изписано с "ъ" или "а", с "е" или без "е" ясни изображения няма. Ерго и такава книга няма. Обаче има и книга, и филм: "Tajната на Бакарната книга" :P БJуРМ-овците наистина са идиоти, без извинение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:help::help:

здрастил

Ако обичаш дай линк от където може да се изтеглят надписите които са в-у страниците на тази книга от медни листа.

:help:

И аз не намерих. Има обаче изследвания, систематизирали са знаците...От цялата шумотевица е намазал Александар Донски като написал роман и го обявили за македонския Дан Браун.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби, ако искаш, погледни в Гугъл, в македонското Уики и в Ютюб за "Бакарената книга".

Впрочем, излязох прав за нещо конкретно. Оказва се, че нашите родни автохтонисти масово са готови да харесат македонизма. Защото и той е автохтонизъм. И да признаят на БЮРМ-овците, че са етнос със свой език и самостоятелна култура, само и само да не се навреди на безценното автохтонство. Виждам го по реакции в блога си. После хайде някой да ми говори, че автохтонизмът бил проява на родолюбие...

Сигурно си много млад!

Запознай се организацията наречена "Коминтерна" и последствията за българите в Македония и България!

Единствената фактология която изваждат "македонянските" учени е "фактологията" на тюрко-монголо-алтайските историчари в България ,които са изписали томове фантастична литература .наречена "Произход на ПРАбългарите"

Интересни тези има и Димитър Благоев ,които са се изменили в малък порядък,но са запазили основната теза!

Автохтонтите са най големите родо-любци за разлика от тюркомонголоидните професори на българска служба ,

защото говорят за БЪЛГАРИ ,а не за некакви си номади със "звездни "коне дето препускали като разярени глигани из степите!!

п.п.проф.Ваклинов мисля ,че е авторитет сред тези професори!

Формиране на старобългарската култура Ваклинов.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре де, да попитам аз като онова детенце от "Новите дрехи на царя," защо "българите" в смисъл на население, произхождащо от нашите земи, са нещо по-висше и предполагащо по-висока степен на патриотизъм, в сравнение с етноси, придошли отнейде? Може ли някой да ми обясни логиката кратко и ясно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре де, да попитам аз като онова детенце от "Новите дрехи на царя," защо "българите" в смисъл на население, произхождащо от нашите земи, са нещо по-висше и предполагащо по-висока степен на патриотизъм, в сравнение с етноси, придошли отнейде? Може ли някой да ми обясни логиката кратко и ясно?

Както си ги написал "българите" в смисъл на население и име не съществуват от там дето се мъчат да ги докарат!Припознават ги като други етноси които "цивилизованите" са ги нарекли "варвари"Варварите са диви племена недържавообразуващи и нециливизовани!

За това!

Интересен термин си въвел ,браво!"Българите"като население!

Много добре щото има теза ,че са военно-наемна прослойка в РИ !

мда

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както си ги написал "българите" в смисъл на население и име не съществуват от там дето се мъчат да ги докарат!Припознават ги като други етноси които "цивилизованите" са ги нарекли "варвари"Варварите са диви племена недържавообразуващи и нециливизовани!

За това!

Интересен термин си въвел ,браво!"Българите"като население!

Много добре щото има теза ,че са военно-наемна прослойка в РИ !

мда

Е, по объркания ти пост едва ли имам какво да изкоментирам по същество. Освен евентуално определението на "варвари," ама това само в случай, че има смисъл. А то няма.

Мога да направя един коментар, ама той не е по темата, за което се извинявам - не е зле да четеш поне позивната, под която списват хората. Откъде накъде "Куна" ти звучи в мъжки род?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, по объркания ти пост едва ли имам какво да изкоментирам по същество. Освен евентуално определението на "варвари," ама това само в случай, че има смисъл. А то няма.

Извинявам се за звученето на ника ти в мъжки род,стори ми се от друг твой пост ,че си в мъжки род ,хехехе

Сори наистина!

Няма смисъл да коментираш,повечето като мене лаици са объркани и бръщолевят глупости!

Ако можеш все пак да споделиш къде се споменават "българите като население" и кога?

п.п.

хуните,аварите,хазарите,славяните,аланите,сарматите,скитите,ононгурите,кутригурите,траките,грците,сиганите и т.н. после

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бедната Куна бе сразена от мощта на автохтонизма :)

Годо, не съм особено стар, вярно е. За коминтерновския произход на македонизма сме наясно, ОК. Но наистина, защо идването на българите на Балканите в V-VІІ в. е проблем, не стана ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, по объркания ти пост едва ли имам какво да изкоментирам по същество. Освен евентуално определението на "варвари," ама това само в случай, че има смисъл. А то няма.

Мога да направя един коментар, ама той не е по темата, за което се извинявам - не е зле да четеш поне позивната, под която списват хората. Откъде накъде "Куна" ти звучи в мъжки род?!

Ясно е, че Куна е женско име, но под него пише пол-мъж. Верожтно е грешка или за заблуда на противника? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бедната Куна бе сразена от мощта на автохтонизма :)

Годо, не съм особено стар, вярно е. За коминтерновския произход на македонизма сме наясно, ОК. Но наистина, защо идването на българите на Балканите в V-VІІ в. е проблем, не стана ясно.

Аз да ти кажа Глишев съм умерен автохтонист мога да стана и алтаист или монголо-прабългарист ако фактите натежат откъм тия служби!Но като гледам тия терории нямат развитие ,обикновенно се цитират ени други и работят с много предполагаеми предположения и вероятности!Най често с "това не може да е така" хехе

Ако @Кунае дама изобщо няма да я сразявам можем само да си обменяме инфо!

Пък с алтаистите се забавлявам и с монголо-прабългарите тоже!

Виждам развитие "българите на Балканите в V-VІІ "като кажем пети век не значеше ли 401-500г?

Това е голям напредък значи идването на българите се е изтеглило назад с почти 250-300 г.браво!

Похвално бих казал!

Умерените автохтони като мен също твърдят ,че за българи се споменва горе долу по това време!

За мен е загадка защо е погребан Аспарух на майната си ,а не в столицата Плиска?

И за Кубрат също вместо във Фанагория и той там на майната си?

Имаш ли Глишев някакво предположение?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нямам предположения. За гроба на Аспарух (срам! Срам!) не зная нищичко. За гроба на Кубрат мога само да се усъмня чак пък толкоз лиму е сигурна столицата във Фанагория.

Ако има умерени автохтонци, това би било чудесно. Дотук партията брои следните крила:

- радикал-автохтонци (всички от Сириус до малкия Магеланов облак са българи);

- християн-автохтонци (българите са занесли християнството на древните египтяни, открили са колелото, огъня, киселото мляко, казана за ракия, употребата на металите и са ги предали на останалото човечество);

- трако-автохтонци (траките са българи, а гърците, римляните, вавилонците, асирийците, египтяните, пеласгите, готите, франките, британските келти и индийците са неосъзнати траки).

Явно има и по-умерени, което е добра новина. Между другото, това, че българи шават по Балканите още от V в. като част от хунския съюз, като самостоятелни грабители и като римски наемници не е нещо ново нито за българските автори, нито за чуждите. Даже и в романи е споменавано, защото си е популярен факт. Това не значи, че в V-VІ в. има българска държава или големи български поселения на Балканите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво писало в романите за българите и къде шавали българите ? Ами трябва да не знаеш не само за Аспарух ами не си ичел Равенския хронограф. А неговото потвърждение се съдържа и в един прочут чл.1 от ЗСЛ без аналог във Византийското право. Законът за съдене на людете (ЗСЛ) е първият достигнал до нас текст на законодателен паметник на писаното право на България.Съставен е през ІХ век.

Тук се посочва Константин Велики като създател на първия закон на българите.

Това което още се указва е, че ако не се изпълни този чл. Първи от българите,цялото село се дава "на божия храм с всичкия си имот"!

Или ясно и категорично ,от българи за българи е написано,че те,българите,са християни от времето на Константин Велики !

"1. Преди всяко право, трябва да се говори за Божието право. Затова и свети Константин, като написа първия закон, предаде го, казвайки така: всяко село, в което се вършат езически треби или клетви, да се отдаде на божия храм с всичкия си имот. Които господари има в това село и вършат (подобни) служби и клетви, да се продадат заедно с всичкия си имот, а цената им да се даде на сиромасите."

Или ясно е ,че не само Константин Велики е създал писмеността на българите(първия закон, ),но и че той е Покръстителят им,от него те са приели християнството и още от негово време те се припознават като християни.

Дали той им е заповядал,дали доброволно,факта е документиран в българския чл. Първи на ЗСЛ. .

Още по интересно е указанието в закона,че българите живеят само в селата! "казвайки така: всяко село, в което се вършат езически треби или клетви, да се отдаде на божия храм с всичкия си имот"!?

Какво означава това?

Едно единствено нещо .Че българите са едно особено население което се намира само в селата.Тези колонистите на империята наречени по времето на Константин българи,с което име ще ги срещаме из историята.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вселената е малка за мирното съвместно съществуване на двете автохтонни теории. :biggrin:

Македонската, впрочем подкрепя тюркската теория за произхода на българите,"бугарите се татари". :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...