Отиди на
Форум "Наука"

Кои книги бихте ми препоръчали да прочета?


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте!

Хора, наистина, чак сега влязох пак да видя дали някой нещо е добавил и ... паднах от стола :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Вие направо разбихте всички представи в мен. Не зная вече какво да кажа. Писал съм други теми, сякакви, навсякъде. Сърдех се на себе си и се питах, защо още никой не ми отговаря, а тук .. направо се учудих, 9 страници.. 9... Да, наистина имаше доста, които си показваха .. колко са им големи .. мозъците, но имаха и други, които се опитваха по някакъв начин да ми помогнат. Ми, к'фо да ви кажа за себе си, прочетох един коментар в поста си, не помня на кого беше, та там се казваше, че когато идиотите станат повече от нормалните, нормалните стават идиоти. Не съм като повечето си връстници. Не излизам често, предпочитам да съм в домашна обстановка, подбирам си добре кръга от приятели. Абе общо взето затворен тип човек съм .. И няма да чета скучни, безсмислени неща като напр. Мечо ПухЪЪЪ, Хоумс, Мускетаритем, приказките и сякакви такива .. Търся нещо, в което да има поука, да е интересно. Защото, ако не ми е инт. колкото и да се мъча .. нищо няма да се получи. Съвсем не зная дали ще има отзовали се на тази постаряла темичка, но все пак.. Привлича ме повече философията, прихологията, онези книги, които са създадени по действителен случай, които разказват живота на някого и т.н. Книга, която, когато започна да чета, да се пренеса някъде другаде, далеч от реалния свят, и всичко свързано с него ...! Не зная, може би знаете, може би не. Аз съм от ромски произход.. Също много би ми харесало някаква книга/книги написана от човек, който е от ромски произход. Напр. първата книга издадена в България от "циганин", а и не само първата .. въобще... Не само в България, по света и т.н. Преди време прочетох книгата "Тетрадката" от Никълъс Спаркс - е, много ми хареса. Въобще страхотна беше .. И една нова новина, която не е по-потресаваща от първата, тази за прочетената книга, ако това има значение .. На 15 г. съм вече :biggrin: А и причината, поради която не прочетох друга книга е просто, че не отрких инт. Опитал съм да публикувам нова тема тук, не само, и в други форуми - за жалост безуспешно. Не очаквам кой знае какво от вас, просто защото темата е стара, отдавна е публикувана, и не зная дали въобще някой ще я забележи.. Така че ...!

П.С. -- Християнин съм - Евангелист. Дайте нещо от този сорт, ако знаете, де!

Хайде да видим какво ще се получи. И всичко най от мен.

И този/тази, на когото харесам поста, и евентуално книгата/ните. Има една бира от мен, нищо, че не употребявам алкохол, ставам за компания :)):

Редактирано от Б.Богданов
Размер на шрифта
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От толкова страници нищо ли не си хареса?

1. Илюзии-Р. Бах

2. Спасителят в ръжта-Селинджър

3. Москва-Петушки- Венедикт Ерофеев

4. Швейк-Хашек

5. Закуска за шампиони- Вонегът

6. 1984- Оруел

7. Повелителят на мухите-избяга ми името на автора

8. Дългата разходка-Стивън Кинг

9. Властелинът на пръстените- Толкин

10. Обреченият град- Стругацки

Има философия, има любов, има екшън, има драма, има психология, има религия(не съм наясно дали са подходящи за евангелисти :biggrin: ), има разнообразие на жанрове и идеи. Има си всичко! Чети и коментирай!

ПП: Защо с толкова големи букви си писал? Проблеми с очите ли имаш? Или от вълнение? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

...

Аз съм от ромски произход.. Също много би ми харесало някаква книга/книги написана от човек, който е от ромски произход. Напр. първата книга издадена в България от "циганин", а и не само първата .. въобще...

....

Окадени картини от Менхерт Лакатош е велика книга за живота на ромите в Унгария.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здравейте!

Хора, наистина, чак сега влязох пак да видя дали някой нещо е добавил и ... паднах от стола :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Вие направо разбихте всички представи в мен. Не зная вече какво да кажа. Писал съм други теми, сякакви, навсякъде. Сърдех се на себе си и се питах, защо още никой не ми отговаря, а тук .. направо се учудих, 9 страници.. 9...

...

В този форум народът яко чете! Та за книги питай, но за произход на българите ... е не препоръчително! :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм от ромски произход.. Също много би ми харесало някаква книга/книги написана от човек, който е от ромски произход. Напр. първата книга издадена в България от "циганин", а и не само първата .. въобще... Не само в България, по света и т.н.

Интересно, наистина, коя е първата книга, написана от ром в България и по света? Виждала съм двуезични ромски книги като тази:

http://knigite.eu/josif-nunevdiana-nuneva-romski-folklor-gorna-trakiya-p-16333.html ,

но коя е първата?

А ром - издател мисля че няма в България. Едно е да пишеш книги, друго е да ги издаваш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно, наистина, коя е първата книга, написана от ром в България и по света? Виждала съм двуезични ромски книги като тази:

http://knigite.eu/jo...ya-p-16333.html ,

но коя е първата?

А ром - издател мисля че няма в България. Едно е да пишеш книги, друго е да ги издаваш.

Моята връзка

На цигански пишат:

Dezider Banga • Luciano Carri • Olimpio Cari • Choli Daróczi József • Rajko Djurić • Nyina Alekszandrovna Dudarova • Vojtěch Fabián • Michele Fontatna • Lee Fuhler • Wladislaw Jakowic "Miklo" • Predrag Jovičić • Ali Krasnić • Vittorio Mayer Pasquale • Ilko Mazur • Bruno Morelli • Nagy Gusztáv • Jevdokija Orlova • Jovan Nikolić • Nyikolaj Alekszandrovics Pankov • Olga Ivanovna Pankova • Paola Schöpf • Rostás-Farkas György • ij. Rostás-Farkas György • Seladin Saliesori • Rasim Sejdić • Santino Spinelli • Nyikolaj Szatkijevics • Vesho-Farkas Zoltán • Alekszandr Vjecseszlavovics Zsermano • Bronisława Wajs "Papusa"

България:

Uzin Kerim, Sali Ibrahim, Asszen Merkov, Mihail Petrov, Georgi Parusev, Hriszto Hristzov, Petro Malinov, Jasar Malikov, Demir Aliev, Aleksazndar Angelov.

Имат богата музика, и други изобразителни изкуства....

:punk: :punk: :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребители

Здравейте!

П.С. -- Християнин съм - Евангелист. Дайте нещо от този сорт, ако знаете, де!

:

Ахахаха нещо от сорта да ти дадем? Ми като си евенгалист чети Евангелията де? Прочел ли си ги? Инак може и "Здрач" да прочетеш за фъна...Може и наумялата книжка по повод Евангелието на Юда да прочетеиш,но вярвам че тя ще те обърка...

:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Оооо, Юда е велик евангелист...

Мен ми стана интересно коя книжка визира Лъвската Царица. Щото прочетох прословутото евангелие на Юда, или каквото е останало от него.

Ем тука баща ми разнасяше някаква, нещо от сорта на :По следите на Евангелието на Юда" или "Изчезналото евангелие" не помня точно...така и не я прочетох

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Упанишади (във ведическата литература това са писанията за посветените):

http://chitanka.info/serie/upanishadi

1.Брихадараняка упанишада

2.Шримад Бхагавадгита упанишада

3.Шри Иша упанишада

4.Катха упанишада

5.Каушитаки упанишада

6.Кена упанишада

схема на ведическата литература:

5038287ce9f31bdb6849aec1115387fc.jpeg

Редактирано от Sync
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...