Отиди на
Форум "Наука"

Спомени от казармата


Frujin Assen

Recommended Posts

  • Мнения 802
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

тея казарми не ги ли забраниха вече?

В Северозападна България, по-точно - във Враца - ще възстановяват военно поделение (52380), което е било разформировано, а оградите и сградите там били разкостени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моята служба / 23 месеца и една седмица /, по начина или системата по който (която) мина, пълна загуба на време, единственото хубаво нещо беше приятелството между служещите, което с течение на годините малко по - малко се заличава, само ми остава болката в костната система от толкова събран студ и други рядко глупави неща. Колкото до това дали си по - малко или повече мъж, мисля че няма нищо общо, това си е в кръвта по рождение. Поздрави. :guitar2:

post-13169-0-63232900-1375436756_thumb.j

Редактирано от Clifford
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

И ние имахме, казваше се Дурбас. Ма май по-набито беше наашето

Е имахме и още две, ама Дурби си беше куче на място.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кучката на нашето поделение се казваше Джина. Беше кръстена на една млада барманка с огненочервена коса. А самото куче беше черно. Кучето редовно даваше наряди с мен.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Аз бях за някво време "нещатен" (без школа) кучкар на заставата, докато се запълни дупката между наборите.

Можех два пъти на седмица да ги изръчкам всички на учение, но само 1 път "се възползвах"

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кучката на нашето поделение се казваше Джина. Беше кръстена на една млада барманка с огненочервена коса. А самото куче беше черно. Кучето редовно даваше наряди с мен.

А барманката? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какво за барманката? Правеше най-хубавия грог в гарнизона. Много красиво и интелигентно момиче, колежка.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами аз бях метеоролог на английски пиратски кораб.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Возил съм се на БТР, ама на танк не съм. Мъка...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кучката на нашето поделение се казваше Джина. Беше кръстена на една млада барманка с огненочервена коса. А самото куче беше черно. Кучето редовно даваше наряди с мен.

Вдъхновяваш ме да почна да пиша романи :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво за барманката? Правеше най-хубавия грог в гарнизона. Много красиво и интелигентно момиче, колежка.

Остави грога. Друго те питат под линия - дали си давал караул и с барманката? :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, нямаше как да давам караули с барманката, но често излизах в гарнизонен отпуск. :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И при нас имахме прекрасна барманка. Говоря за 13-та танкова бригада Сливен, 2001 г. За съжаление, не прояви особен интерес към мен, не бях и много настъпателен/досаден - като всеки интелигентен човек, май имаше резерви изобщо към войници (пък на мен изобщо не ми личеше, че съм висшист, бях много младолик, спортна фигура, абе бъркаха ме с младежта, разбира се, който има око, можеше да забележи изтънчените ми обноски... :grin: ). А вероятно си е имала и приятел, беше си доста хубава, със сигурност не й е липсвало и цивилно мъжко внимание... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кучето наистина беше страшно, предполагам, че вече е в "Кучешкия рай", родено е през 1985, снимката е от 90'та, казваше се Ерко, така беше дошло със името си от тогавашната бивша ГДР, истинска овчарка, движенията му бяха като на котка, много елегантни, като се уволних се опитах да го взема ама не ми го дадоха, военна му работа, остана ми само любовта към този вид зверове, после в цивилизацията си взех шнауцер, друг рядък екземпляр, предполагам, че също е в "Рая", повече никога няма да имам куче, защото винаги ще е в сянката на предишните две...

post-13169-0-40140500-1375558228_thumb.j

Редактирано от Clifford
Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...