Отиди на
Форум "Наука"

Паметник на Съветската армия в Борисовата градина


Recommended Posts

  • Потребител

Виж сега Ники, сълзи не е имало, аз просто споменах (не мога да кажа цитирах, защото баба ми е покойница и не е публикувала), мнението на една сталинистка, очевидец и живееща по онова време, освен това делегат на 5-тия конгрес, лансирана лично от Вълко Червенков стиснала ръката на Сталин. Даже и тя признаваше, че с германците найн (уфсс това трябва да значи нямало е проблем, че 'ич не разбирам от германски), докато с братушките съвсем не е било така.

По отношение кои са плащали разноските, това определено не е било ЦБ, но те разбира се са давали българските пари (не са мъкнели печатници всеки немски полк или дивизия в обоза). Но това са си икономически договорености. Вермахта е имал статут подобен на РККА (но не съвсем) след "революцията" от 44-та (за РККА след, за Вермахта преди), пиша икономически не политически! Защото Вермахта не налага никаква политическа зависимост (или НИИ сме тук, значи ще сте нациомал-соц-ове ;)), докато в уставите на РККА има страшно политика, и тя (именно армията) е средството да се наложи това което стана. За какво да поддържаме и да величаем паметник на средство? Че и без бой? Не стават примерите нито с Австрия, нито с други страни. Дискутирахме по-горе, че аналогия няма.

вие обърнахте темата на политика ...

това е монумент от една епоха ... ама не били освободители ... били окупатори ... ми такава е епохата ... ако БГ беше тръгнала по друг път нямаше да стане така ...

по въпроса кой кво плащал ... никоя държава никога през БГ историята не е субсидирала БГ толкова колкото СССР ...

СССР беше доста наясно, че комунизмът не върви много добре на много места и го захранваше с евтини ресурси ... БГ в частност беше доста облагодетелствана като дори си позволяваше да върти далавери с реекспорт зад гърба на големия брат (или по-скоро той си е затварял очите) ...

а ще ви стрелям не щото съм апатриотичен или русофил, а щото паметника хубаво си е стоял там с десетилетия, кво ще ми замърсявате квартала с това да го рушите, местите или да слагате нещо на негово място и отгоре на всичко с моите пари като данъкоплатец ... да си седи там мирно и толкоз ...

много по големи абсурди има в държавата наречена БГ, които много по-лесно могат да бъдат премахнати и животът да стане по-лесен, ама вече над 20г. само се дъвчат комунисти/антикомунисти, русофили/русофоби, мавзолеи/паметници и т.н. ...

Редактирано от Alexander_Nevski
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 509
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Преди да бъде затворена темата, да покажем все пак за какво става дума:

post-2642-050624400 1310465635_thumb.jpg

Кой може да гарантира, че след каквато и да е реконструкция или събаряне на паметника, на негово място ще се появи нещо поне толкова внушително и представително? Особено при днешното насипно състояние на държавата България, където всеки е срещу всеки.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кой може да гарантира, че след каквато и да е реконструкция или събаряне на паметника, на негово място ще се появи нещо поне толкова внушително и представително?

Никой! Никой не може да ти гарантира, че ще има нещо толкова внушително и представително. То всъщност не е и възможно. Както добре знаем, никой не може да се сравнява със СССР - съветското джудже е най-голямото джудже на света, съветският болен е най-здравия болен, а за разлика от американския СПИН, който е неизлечим, съветският е непобедим!:tooth:

Така че, съвсем сериозно - такава красота няма как да има на мястото на ПСА. :tooth:

Редактирано от Михов
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди да бъде затворена темата, да покажем все пак за какво става дума:

post-2642-050624400 1310465635_thumb.jpg

Кой може да гарантира, че след каквато и да е реконструкция или събаряне на паметника, на негово място ще се появи нещо поне толкова внушително и представително? Особено при днешното насипно състояние на държавата България, където всеки е срещу всеки.

Присъединявам се към Михов - такваз красота , при това и представителна и внушителна няма никъде другаде по света.Така , че не виждам защо въобще се дискутира темата.Последния Римлянин като се върне от Естония, преди да затвори темата , да издири адресите на всички гнусни русофоби и да ги предаде където трябва :biggrin:

p.s.искренно се надявам , че подмазването ми ще е достатъчно да ми се размине :tooth:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди да бъде затворена темата, да покажем все пак за какво става дума:

post-2642-050624400 1310465635_thumb.jpg

Кой може да гарантира, че след каквато и да е реконструкция или събаряне на паметника, на негово място ще се появи нещо поне толкова внушително и представително? Особено при днешното насипно състояние на държавата България, където всеки е срещу всеки.

аз мога да ти гарантирам, че на това място след разрушаването съвременната БГ държава или столична община ще изсерат нещо ...

имам достатъчно опит по въпроса ... всъщност що се отнася до градско устройство и планиране комунизма беше много по-напред от последните 20 и кусур години ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Между другото, теренът е бил разчистен, за да се направи подобаващ дворец за един потомък на Краля-слънце. Но потомъкът забъркал 2 нац. катастрофи вместо дворец останал само терена. Тъй че може да очакваме и някой "софиянец" дето ще иска да вижда от тересата си реституиран царски имот, по-точно надвзет, щото тя сградата е щяла да е държавна, а не лична собственост. :tooth:

Иначе благодарение на това, че червените дами по естествени и икономическо-социални причини масово отиват на рандеву с другарите Сталин и Димитров, то с времето проблемите с бутането на паметника ще стават все по-малко.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

аз мога да ти гарантирам, че на това място след разрушаването съвременната БГ държава или столична община ще изсерат нещо ...

имам достатъчно опит по въпроса ... всъщност що се отнася до градско устройство и планиране комунизма беше много по-напред от последните 20 и кусур години ...

Що се отнася до градоустройството и планирането комунизма беше пълна скръб.Да не говорим , че с властта и икономическите лостове които имаха не успяха да изпълнят и част от планираното. Тъй като в главите на много хора комунизмът никога не си е отивал (като се прочете темата се вижда :tooth::tooth::tooth: ), градоустройството и планирането и в момента са пълна скръб. За справка виж в стария и новия Общ устройствен план на София, какви са прогнозите за брой население и МПС.

Редактирано от ДеДо Либен
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между другото, теренът е бил разчистен, за да се направи подобаващ дворец за един потомък на Краля-слънце....

Преди да се направи паметника май е било царска ботаническа градина:

По нареждане на Фердинанд бил отреден терен за зоологическата градина в бившата ботаническа градина. Територията на бившата царска ботаническа градина заемала парцела между бул. "Евл. Георгиев", бул. "Руски", бул. "Толбухин" и ул. "Гурко". По онова време този терен се намирал на края на града. Мястото, определено за зоологическа градина, било доста пусто, обрасло с бурени. През средата минавало сухото корито на приток на Перловската река. На тази територия съществувала само една единствена сграда, която служела за склад на зеленчуци, произвеждани от ботаническата градина за нуждите на царското семейство. Тази постройка била предоставена за ползване от зоологическата градина.

http://www.zoosofia.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=21&Itemid=94

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Присъединявам се към Михов - такваз красота , при това и представителна и внушителна няма никъде другаде по света.Така , че не виждам защо въобще се дискутира темата.Последния Римлянин като се върне от Естония, преди да затвори темата , да издири адресите на всички гнусни русофоби и да ги предаде където трябва :biggrin:

p.s.искренно се надявам , че подмазването ми ще е достатъчно да ми се размине :tooth:

Речено - сторено. Имперските тайни служби в момента издирват виртуалните хулигани. Иначе темата я заключвам, съобразно обещанието си. :bigwink:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...