Отиди на
Форум "Наука"

Либертарианство и kомунизъм


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

аз! Майтапа настрана, затова казах че през комина е единствената приемлива опция /ако следваме логиката на разсъждение на батбаянович/.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дамм, през комина освен това е изпитано средство. Като го питах преди година батбайанович щурмански, какво правим, ако Индия и Турция не искат българските цигани, той не отговори ;).

Link to comment
Share on other sites

Просто ги изселвате.

А като стигнат по-родните си места,там земя и жилище имат ли?

Пари имат ли?

Нямат.

Кой ще им го даде?

Я кажи защо мразиш европейците, в това число българите? Излиза, че мразиш дори и себе си. Как може да мразиш величествения си произход? Не се ли чувстваш като предател?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я кажи защо мразиш европейците, в това число българите? Излиза, че мразиш дори и себе си. Как може да мразиш величествения си произход? Не се ли чувстваш като предател?

Аз не мразя народи или раси Щурмане.Мразя отделни личности като Кортес,Хитлер или Писаро,но това не е по-темата нали?

И определено не се чувствам като предател,защото това са личности,които са ме отчуждили от собствената ми европейска култура.

Мое си е правото да харесвам чужди цивилизации повече от моята(за това си има много причини,които не мисля,че знаеш какви са),ти ще ми го отнемеш ли?

Ама това не значи да съм необективен и да не приемам доказателства,данни и аргументи,както ти заяви.

Незнаех че имам "величествен произход".Може пък и да съм потомък на някой аристократ,кой знае.. :harhar:

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я кажи защо мразиш европейците, в това число българите? Излиза, че мразиш дори и себе си. Как може да мразиш величествения си произход? Не се ли чувстваш като предател?

Щурмане, не внасяй свои категории към другите! Това, че ти мразиш не значи, че и другите го правят. Аа я дефинирай величествен и произход? Арийски най-вероятно? Но до колкото си спомням ти понятие си нямаш, какво е това арийски ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хихихи, та той се води и комунист (виж там за Парижката комуна). Не съм християнин, но не си делам (правя де) идоли. Ботев е страхотен поет, нищо повече обаче.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хихихи, та той се води и комунист (виж там за Парижката комуна). Не съм християнин, но не си делам (правя де) идоли. Ботев е страхотен поет, нищо повече обаче.

"Нищо повече" какво означава, Митак?

Че не е бил национален революционер, или ако е бил, бил е незабележим, това ли?

И за какво се бъзикате със Щурмана, та него го няма от една година във форума

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи Ботев е като Гарибади?

Значи хайде да сравняве Ботев и Гарибалди. Ако искаш де?

Митак, да сравняваме, що да не сравняваме, но само при условие, че не изхождаш от неоолигофренската позиция от началото на демокрацията преди 20г., че видите ли, Ботев превзел кораб и това го приравнявало на терорист. Сякаш може да се сложи знак за равенство между вековете.

Вярвам искренно, че не си от тях.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Крамер, по сегашните критерии Ботев е терорист ;). Не баш де, но това съвсем не ми пречи да харесвам даже и превземането на кораба. От ношението към капитана и останалите пътници е било изключително. Но Ботйов не е бил Гарибалди! Той е знаме около когото са събрани четниците. Не е разбирал от военни науки. Но това не е никак малко (това, че е знаме, а не че не е разбирал от чети ;))! Взимам си думите назад! Erare humanium est, както е казал.....поета ;)., Обаче! Не му е била работата да се заема с това. Какви ли гениални стихове би написал, ако не беше загинал от ръката на свой някъде около Околчица (всъщност ясно е къде, както и от кой, не е ясно обаче защо? Дали защото е искал четата да се изнесе по Балкана към Сърбия или просто поради немарливост?). С Вапцаров работата е подобна. Въпреки, че съм убеден и на моменти яростен антикомунист, Вапцаров е любимия ми поет. "Ти помниш ли морето и машините...." ще си остане моя любим стих, чак след това идва Ботйовото " Настане вечер/ месец изгрее/звезди обсипят свода небесен/ гора зашуми/ вятър повее/Балкана пее хайдушка песен"

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

http://www.scribd.com/doc/146042512/Пътят-към-нищото

Остър спор по темата, ценен с обяснението на либертарианстовто във втората част на статията.

И с разкриването на някои пропагандни похвати и способи...

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.scribd.com/doc/146042512/Пътят-към-нищото

Остър спор по темата, ценен с обяснението на либертарианстовто във втората част на статията.

И с разкриването на някои пропагандни похвати и способи...

авторът на статията, както повечето пишещи по темата пропуска да каже, че класическото либертатиранство има тежки различия с по-късните неолиберални икономически школи ...

типичен пример за последното е Милтън Фрийдмън, съветник на Рейгън, който въпреки, че се кичи, че е либертарианец по вътрешни убеждения, няма нищо против централното банкиране, фракционното банкиране и дори допринася екстензивно за развитието на монетаризма

по този начин въпреки всичките му дясни икономически идеи и претенции за либертарианство, той е в голям разрез и противоречие с класическите либертарианци, които са противници на този модел, точно заради подробно описаният калкулационен проблем и са привърженици на златния стандарт

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...