Отиди на
Форум "Наука"

Македонската независимост


Recommended Posts

  • Потребител

Роме, явно имаш проблем с функционалната грамотност. Какво цитираш, какво пишеш няма връзка. Но за товя отбор това е нормално. Само им се чудя на модераторите защо не започнат да ви изхвърлят от този форум като бъхливи котаци.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Югославия беше създадена от победителите в П. Св. Война - страните от Антантата - разбирай Англия и Франция, като бариера против Германия , Австрия и Унгария и донякъде България. След Вт. Св. Война титовска Югославия беше едва ли не най - големия приятел на САЩ и Англия. Но благодарение на съществуването на ССР - маршал Тито реши да играе на необвързан и Югославия придоби голям авторитет в света както ръководител на "необвързаните страни " заедно с Индия.

След като Русия излезна от СССР - Югославия стана ненужна на запада - разбирай САЩ , Германия , Англия и те си я заклаха. Както при Берлинският Конгрес заклаха и Бълагария на няколко части.

Нищо лично - просто интерестие на Европа са да няма силна славянска държава все едно България, Сърбия, Югославия или която и да е друга. Още повече православна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минъти, Stefan Iv said:

Роме, явно имаш проблем с функционалната грамотност. Какво цитираш, какво пишеш няма връзка. Но за товя отбор това е нормално. Само им се чудя на модераторите защо не започнат да ви изхвърлят от този форум като бъхливи котаци.

Ех и вие др.Иванов.Не стига , че целия форум сте налазили с Опорните си точки (под благосклонния поглед на същите тия модератори , на които се чудите) , ами и като се появи на десет ваши едно различно мнение и вече сте готви да изхвърляте.Драма...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, stinka (Rom) said:

И всичките комунисти-русофили тайничко си мечтаете затова нали? Да беше задържана Македония в по-малка Сърбославия? А?

Нямаше ли да е перфектно днес да имаше една силна братска и славянска държава на Балканите Велика Сърбия...  от Бихач до Гевгели. Силна, мощна да се противопостави на мръсните американски опити да унищожи православието, Европа?

И след това ето отговора на Душко:

"След като Русия излезна от СССР - Югославия стана ненужна на запада - разбирай САЩ , Германия , Англия и те си я заклаха. Както при Берлинският Конгрес заклаха и Бълагария на няколко части.

Нищо лично - просто интерестие на Европа са да няма силна славянска държава все едно България, Сърбия, Югославия или която и да е друга. Още повече православна."

Аз гледам в бъдещето ли?

Или просто знаем каква е антибългарската доктрина на русофилистика комунист? Значи не е драмата, че Сърбия в продължение на 150 години работи срещу България, не е драмата че отне и дебългаризира 1/3 от българската народност в невъобразим зверски терор, кланета и етнически прочиствания. Не е драма че останалата България бе хвърлена в няколко войни водещи до изтребление, глад, икономически и демографски катастрофи.

Всичко това не е проблем за русофила, проблема е че гадният и лошият Запад не желаел силна славянска държава. Нищо че той създаде и подържа почти век такава. 

Ей това е националното предателство избистрено в чист вид, унищожение на милиони души български народ не е проблем, проблема е отслабването на руски съюзник! 

"Най-великите" им леви русофилистици от преди ВСВ публично в парламента са се отричали че са българи и Благоев и Стамболийски. Защо не си организирате една държава на п-в Таймир, където комунистирусофилистици ще се отречете че сте българи, ще станете русомани, сърбомани, югомани и всякакви славяноправославни братства и да изживеете там утопията на руското величие? И да оставитена мира българският народ?

 

Редактирано от stinka (Rom)
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво общо имат комунягите русофили сьс сьздадената след ПСВ Югославия ? Шефовете на Антантата победителка комуняги русофили ли са ? Лойд Джордж , Клемансо , Уилсон комуняги русрфили сьздали вьв Версайл и Ньой - Югославия ?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Du6ko said:

Какво общо имат комунягите русофили сьс сьздадената след ПСВ Югославия ? Шефовете на Антантата победителка комуняги русофили ли са ? Лойд Джордж , Клемансо , Уилсон комуняги русрфили сьздали вьв Версайл и Ньой - Югославия ?!?

Душане, Велика Сърбия с Вардарска Македония е от 1913 ;)  Тогава 1913 след балканският съюз с покровител Русия! Ние тая Югославия (по-късно наименувана така) мразим, не ни пука дали сръбските говеда са велики славяни, дали владеят Босна или Далмация! Нас не ни пука! 

Та вкарването на сърбоманията още в османска Македония е баш руска политика на руските консули - еле Митрополит Теодосий, създаването на гагаузката и македонската нация е също руска идея пласирана от русофилите еле Петър Драганов, Кръсте Мисирков, македонският кръг в Петербург, руските консули и т.н.

След това комунистически СССР прие съществуването на македонска нация отделна от българската. И там пак левите и русофили македонци работиха за тази идея, които са контролирани от Москва! 

След ВСВ Москва с местните комунисто-русофили го налагаха напрактика македонизма и в пиринско и във вардарско и сред егейската емиграция!

И днес БПЦ по заповед на Москва (БПЦ почти всички митрополити са от ДС) преди няколко години признаха правата на Сръбската православна църква над вардарска МАкедония.................това и през комунизма не е правено. Днес русофилите - комунисти се скъсват да оплакват Югославия и как Запада я е унищожил. Е никоя държава на света не е работила толкова за унищожаването на Югославия, колкото България.... По обективни причини те унищожиха една трета от българският народ, и вкараха в перманентни войни останалите българи. Следствие на тези войни България загуби стратегически региони, население бе изклано в много загубени територии и икономически срив следствие тези войни, глад и мизерия.

Затова мразим Югославия!!!! А русофилът комунист плаче за Югославия и съжалява за нейното унищожение!!!!!!!!!!!!! Разбираш ли какво е националното предателство! Неможе нормален българин да съжалява за Югославия, неможе!  

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ясно а защо Европа и ЕС прие сьществуването на Велика Сьрбия и СЬЗДАДЕ МНОГО ПО - ГОЛЯМАТА ЮГОСЛАВИЯ ? Сигурно са русофили комуняги комисарите от ЕС ? 

Руски консули, които никой не е чувал имената им сьздават ВЕЛИКИ ДЬРЖАВИ :)))  

Ква е тая Велика Сьрбия преди ПСВ?!? Територия и население по -малко от Бьлгария , Гьрция или Румьния преди ПСВ. 

Сигурно някой руски консул я е сьздал ? То поне да беше Генерален консул или посланник - еди дойди. Ами то консул ...

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята за Югославия се появява още през 19 век като  "Балканска република", лансирана е и в проруските български среди. Ето тук по-подробно:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минъти, Du6ko said:

Ясно а защо Европа и ЕС прие сьществуването на Велика Сьрбия и СЬЗДАДЕ МНОГО ПО - ГОЛЯМАТА ЮГОСЛАВИЯ ? Сигурно са русофили комуняги комисарите от ЕС ? 

Руски консули, които никой не е чувал имената им сьздават ВЕЛИКИ ДЬРЖАВИ :)))  

Ква е тая Велика Сьрбия преди ПСВ?!? Територия и население по -малко от Бьлгария , Гьрция или Румьния преди ПСВ. 

Сигурно някой руски консул я е сьздал ? То поне да беше Генерален консул или посланник - еди дойди. Ами то консул ...

Душане, Зап. Европа и Русия искат Велика Сърбия, защото в този момент това им удисва на интересите Велика Сърбия (също известна под името Югославия, сменя няколко имена). 

Проблемът е че това е в огромен ущърб и вреда на България и българският народ. В това е Вашето национално предателство, Вие също искат и плачете за Югославия, щото е в интерес на Русия. Предателство е , както и да го усуквате!

Руските консули провеждат на място държавната политика на Русия. Тя е Велика държава преди ВСВ след Балканските войни е вече държава, която владее милиони несръбско население. Това я прави Велика. И такава Сърбия взела Македония, Косово и Санджака от 1913 е баш от Русия направена! 

Ами това им е статута на руските дипломатически представители в Османска Македония - консули. Ся конкретният им чин в йерархията няма значение! Има значение че изпълняват руската държавна политика, плащат, подкупват, заплашват и използват русофилите в Македония за дебългаризация и сърбизация на българското население. Правят го и в Петербург и в Цариград финансират и публикуват материали за съществуването на отделна народност в Македония по-близка до сърбите! 

На руските и русофилските гърбове лежи това зло с македонизацията! По същото време отделят и създават гагаузка нация, примерно не създадоха нова нация от гърците урумци, а от българите гагаузи създадоха!

И сега русофила от девет кладенци вода носи да обяснява как запада го бил направил, как са ни братя сърбите и трябва да ги обичаме и подкрепяме! Предатели сте!

Господин Стефан ИВ. , преди година или нещо в този форум беше написал и твърдеше, че македонците изобщо не били българи в историята и България е лошата, защото имала претенции, ако не лоша то поне равна на Сърбия! Това си е откровено предателство!

Защо за да си русофил трябва да мразиш България и българите? Или поне най-малкото защо русофилската пропаганда набива в главите на българите, че трябва да съжаляват за разпада на Югославия?

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, stinka (Rom) said:

Господин Стефан ИВ. , преди година или нещо в този форум беше написал и твърдеше, че македонците изобщо не били българи в историята и България е лошата, защото имала претенции, ако не лоша то поне равна на Сърбия! Това си е откровено предателство!

 

Е тук вече мина всякакви граници. Лежеш най-нагло. То пък и какво ли друго правиш, като не можеш две смислени изречения да съставиш. Такова нещо никога не съм писал. Писал съм че съвременните македонци не се смятат за българи, което си е факт.  Никога не съм писал че България била лошата, защото имала претенции. Не е зле за спреш дрогата, защото съвсем си загазил. Преди от всеки ъгъл те дебнеше агент на УДБА, сега някакви незнайни русофили комунисти са те погналии 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В самата Русия ком партията е от десетилетия в опозиция. За разлика от бившите комунисти в изт Европа и Евр. Сьюз кьдето обикновенно са вьв властта. гоояма част от комисарите в Сьюза (Евр.) са бивши членове на ком партиите. Просто факти. В Русия мисля комунистите печелят 9 - 11 % . Максимума им май беше 19 % доста отдавна. Не много впечатляващи резултати . 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Stefan Iv said:

Е тук вече мина всякакви граници. Лежеш най-нагло. То пък и какво ли друго правиш, като не можеш две смислени изречения да съставиш. Такова нещо никога не съм писал. Писал съм че съвременните македонци не се смятат за българи, което си е факт.  Никога не съм писал че България била лошата, защото имала претенции. Не е зле за спреш дрогата, защото съвсем си загазил. Преди от всеки ъгъл те дебнеше агент на УДБА, сега някакви незнайни русофили комунисти са те погналии 

Помня аз помня как казваше за езика и за историята как били такива никакви щот в историята често се сменяли държавите по тези земи. Що пък да отказвам дрогата, как иначе ще съм мръсен капиталист, империалист и фашист?УДБА дебне зад всеки ъгал там отатък Девебаир, отсам са друга братска бивша служба..... :) 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Забележете нещо свръхинтересно! В Европа последните 30 години границите остават неизменно същите! Чехословакия се разделя, но границата е по раншна между двете държави. СССР се разпада, но въпреки, че и там има войни границите са същите като преди 1989. В Хърватия има много сърби, Босна пък е като шарена черга с националности. Обаче накрая Хърватия пак е в границите отпреди 1989. В Босна е мазало, всеки против всеки, бой до дупка. Накрая нито сантиметър не минава към Хърватия, нито сантиметър към Сърбия, накрая имаме федерация която е в границите от 1989, която де факто е европейски протекторат. Когато започнаха проблемите в Косово много се говореше, как Сърбия ще вземе населения със сърби север. Нищо подобно! Извършиха етническо прочистване и Косово стана държава в границите отпреди 1989.

Нека видим и СССР, там приднестровието е реално независима държава. Обаче не е признато от никого и се счита за част от Молдова. Дори ако щете Крим беше отцепен по границите на съществувалата преди 1989 кримска автономия.

Слочаенос Не мисла !1!!1

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минъти, Du6ko said:

Да Крим и в РСФСР и в УССР си беше автономна република. Докато в демократична Украина не го лишиха от този статус. 

Хайде малко факти вместо пропаганда.

18,10,1921г. - образувана е Автономна Кримска ССР в състава на РСФСР

25,06,1946г. - автономията е премахната, образувана е Кримска област.

19,02,1954г. Кримска област (а не АССР) е предадена на Украйна (УССР)

Автономията е възстановена през 1991г - образувана е Кримска АССР (Кримска република). През 1994г. републиката е преименувана на Автономна република Крим. Т.е. от името са премахнати Съветска и Социалистическа.

Кога Украйна лиши Крим от автономията?  

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружине, моя съученичка през 1989г беше на стаж в ГДР и по повод предстоящото обединение казваше : Във ФРГ политиците искат обединението, народът неще, в ГДР - точно обратно : народът драпа , политиците не. Момичето беше практично (пък и хубавелка) и без проблеми заби един гедереец и стана  гражданин на обединена Германия. Години по -късно срещнах сестра и, която ми каза : При Е**** (сестра ми) е цяла българска колония. Кой не и се беше обадил, той не беше изтеглен. (Тогава с визи )  Та защо го казвам - поводът са границите - свърши тая. Сега приоритетите са съвсем други . Хипотетично - България е богата държава, колко от гражданите и ще поискат обединение с бедната Македония ? Като милиарди ще потекат към "новите области" за инфраструктура, приравняване на пенсии, заплати и т. н. А съответно нашите ще бъдат замразени. Нали ! - постигнато е националното обединение, ама джеба изтънял..... Да ме прощава Стинка (и аз съм се задушавал от яд, четейки четирилогията на Д. Талев , особенно "Гласовете ви чувам" ) но времената се менят. Сега вече и род нищо не значи , първи братовчеди са отчуждени, да не говорим за втори, които не се и познават. Както се казва Времена и нрави !

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ех Евристей, мили ми наивнико. Политиците от никоя нация и никога не са се интересували какво мислят хората. Забележи, че референдум винаги искат тези, които имат преимущество. Това е най важното, което следва да се запомни. Границите винаги са вълнували политиците и по малко народа. Според мен има някакво негласно споразумение между великите сили (основно САЩ) границите в европа да не се пипат!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минъти, Frujin Assen said:

Ех Евристей, мили ми наивнико. Политиците от никоя нация и никога не са се интересували какво мислят хората. Забележи, че референдум винаги искат тези, които имат преимущество. Това е най важното, което следва да се запомни. Границите винаги са вълнували политиците и по малко народа. Според мен има някакво негласно споразумение между великите сили (основно САЩ) границите в европа да не се пипат!

 

Защо негласно? Съвсем явно е и е постигнато на т.н. "Хелзинкски споразумения".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружин, не разбрах , защо ме определи като наивник ( че и мил ) ? При завоюване (анексиране) на дадена територия, завоевателите, малко или много си търсят някаква опора сред  местните. Дали ще е част  аристокрация, религия, класа, раса и т. н  нещо трябва за да стъпят. Примери да давам ли ? Египет, Персия, Рим - гледат да  привличат част от местната аристокрация . Особено Рим - знаеш още Цезар вкарва гали в сената. Та да стигнем и до налагането на съветската окупация - пак се опираше на местни комунисти. За съвременните европейски граници - защо да се променят ? Ако се чувстваш българин от западните покрайнини - заповядай, ако се чувстваш влах - към Mama România . Мотото сега драги ми Фружине  е древноримското   ubi bene ibi patria est

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сранно , но малко факти. В Бьлгария нямаше сьветски бази и войски. Така че окупация нямаше.

Сега Бьлгария си е окупирана страна.  Не казвам това добро ли е или лошо. Просто е факт. 

Чужди бази у нас нямаше сега има . 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Душко, моля те вземи да четеш , стига наизуст. На 8 септември 1944 г.  СССР започва окупацията на Царство България. Военната операция по окупирането на България приключва на 10 септември 1944 г., без да срещне съпротива от българската армия. Въпреки това част от войските на Трети украински фронт остават в страната до края на 1947 г., за да подсигурят и гарантират утвърждаването на режима на Българската комунистическа партия, която взима властта с преврат на 9 септември 1944 г.  Не бъркай Русия = СССР . Не е едно и също. И пак повтарям - като се чувстваш роб на Хамерика или на Европъта - палиш джапанките и емигрираш където според теб е добре. Не мисли, че съм  про-западняк,  има много неща, които определено дразнят, а има и хубави неща от Русия. Знаеш ли Душко, мъдрата китайска сентенция " Доброто върви рамо до рамо с лошото - Китайската храна е най-добра, американската заплата е най-добра, японската жена е най добра, английската къща е най-добра ! Но ! Китайската заплата е най-лоша, американската храна е най-лоша, японската къща е най-лоша и английската жена е най лоша.!" . Няма утопия , няма страна на феите ! Сам избираш кое повече добро и по малко лошо Така, че и няма прекрасен/ужасен Запад или прекрасна/ужасна Русия . Перфорирани са с две обици.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Защото Евристей, наивник си защото смяташ, че границите зависят от народа, а те зависят от политиците. Е добре Евристей, така е, но защо да замина за Гугунда (нарочно употребявам измислено име). Кой ще съм аз там? Господин никой. Не е ли по добре да си остана в България, да обяснявам колко е правилна гугундийската политика и как трябва да сме съюзници с нея. Отделно ще вземам пари от тяхното разузнаване. Хеле пък да взема властта с техни пари и помощ... майкоооо, всичката рода ще назнача, ще коля и беся, пък колко кинта ще смъкна... не е истина.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Евристей said:

Фружине, моя съученичка през 1989г беше на стаж в ГДР и по повод предстоящото обединение казваше : Във ФРГ политиците искат обединението, народът неще, в ГДР - точно обратно : народът драпа , политиците не. Момичето беше практично (пък и хубавелка) и без проблеми заби един гедереец и стана  гражданин на обединена Германия. Години по -късно срещнах сестра и, която ми каза : При Е**** (сестра ми) е цяла българска колония. Кой не и се беше обадил, той не беше изтеглен. (Тогава с визи )  Та защо го казвам - поводът са границите - свърши тая. Сега приоритетите са съвсем други . Хипотетично - България е богата държава, колко от гражданите и ще поискат обединение с бедната Македония ? Като милиарди ще потекат към "новите области" за инфраструктура, приравняване на пенсии, заплати и т. н. А съответно нашите ще бъдат замразени. Нали ! - постигнато е националното обединение, ама джеба изтънял..... Да ме прощава Стинка (и аз съм се задушавал от яд, четейки четирилогията на Д. Талев , особенно "Гласовете ви чувам" ) но времената се менят. Сега вече и род нищо не значи , първи братовчеди са отчуждени, да не говорим за втори, които не се и познават. Както се казва Времена и нрави !

Не е точно така! Отчуждението е целенасочено подържана политика! Проблема е че няма там достатъчно целенасочена политика за приближаване!

Не искам да се обединяваме с Македония. За тяхно добро! В Македония въпреки всичко демографският въпрос е доста по-добре от нас! В България е катастрофа там сред македонците не е баш така! Няма нужда от обединение, а от подържане на българското, забележи дори и да е под името македонско.

Колкото до уреждането в чужбина... България и българският манталитет са дълбоко сбъркани в някой отношение. Този постоянен стремеж да се уредиш наготово на лесното и по-доброто.......................... незнам! Много дефекти има в нашия манталитет. Това ултра бързо и изкуствено масово преминаване от аграрно-патриархален към индустриален начин на живот, наложено на сила от вън, просто обшеството нямаше време да си изгради ценности за новата ситуация. А и налагащите го отвън преследваха други цели. После нови промени, интелигенция от партизани и кагебисти........ обществото просто нямаше време да адаптира подходящи ценности за живот в такава бързо променияща се среда и................. дефекти, заблуди и.....

1 hour ago, Du6ko said:

Сранно , но малко факти. В Бьлгария нямаше сьветски бази и войски. Така че окупация нямаше.

Сега Бьлгария си е окупирана страна.  Не казвам това добро ли е или лошо. Просто е факт. 

Чужди бази у нас нямаше сега има . 

Темата е за Македония, а не за руската пропаганда у нас като цяло. Пиши конкретно по темите, а не във всяка да живее Путин! Беше ти направена забележка, продалжаваш! Модераторите да вземат мерки! Неможеш да цапаш всяка тема с пропаганди от Любянка, слуша ли сме ги всичките, безинтересно е, но когато зацапваш и други теми с това е прекалено!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...