Отиди на
Форум "Наука"

Парада на деня на победата


Recommended Posts

  • Потребител

Откъде е това?

А ето ги и фашизираните националисти в Русия: https://www.google.bg/search?q=russian+nationalists&biw=1536&bih=699&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=AhJSVOLcAuKM7AbG3IGQBQ&ved=0CAcQ_AUoAg&gws_rd=cr

Щом като не са четени статиите от постовете ми, ще давам "по лъжичка" което е необходимо, щото това беше точно от линк в една от тях...

От тук:

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC

Няма как да седна да ги прочета всички тези статии, имам друга работа. Какво точно показваш с тези скинхедс? До колкото знам подобни ги има навсякъде, те не са характерни само за Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво значи бинаги руски...по тая логика България е била винаги турска. Крим е територия от суверенна държава, която незаконно беше анексирана от друга държава.

Деветдесет процента заслугата е на Хитлер. А Русия не е против, тя даже иска и Северна Добруджа да си вземем, добре че не сме се съгласили, защото те си взимат Бесарабия и Молдова.

Не ви ли се струва смешно на деня на победата в Европа да присъства Китай и Индия? Ето докъде доведе грабителската политика на милитаризация и изолационизъм, по която се движи Путинската държава.

В Крим се проведе референдум и резултатите от него са ясни. Процентите заслуга на Хитлер, по коя форула ги изчисли? Дай да я видим да изчислим и процентите заслуга на СССР. Смешно има и то е в безсмилиците, които се мъчиш да пробуташ.

Какво значи бинаги руски...по тая логика България е била винаги турска. Крим е територия от суверенна държава, която незаконно беше анексирана от друга държава.

Деветдесет процента заслугата е на Хитлер. А Русия не е против, тя даже иска и Северна Добруджа да си вземем, добре че не сме се съгласили, защото те си взимат Бесарабия и Молдова.

Не ви ли се струва смешно на деня на победата в Европа да присъства Китай и Индия? Ето докъде доведе грабителската политика на милитаризация и изолационизъм, по която се движи Путинската държава.

В Крим се проведе референдум и резултатите от него са ясни. Процентите заслуга на Хитлер, по коя форула ги изчисли? Дай да я видим да изчислим и процентите заслуга на СССР. Смешно има и то е в безсмилиците, които се мъчиш да пробуташ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами Хитлер е основният двигател на ревизия на Версайската система, и той натиска и разпарчатоска Румъния - първо дава на Унгария Трансилвания, после на Русия Бесарабия и Молдова, и накрая Добруджа на нас. Не е Русия, колкото и да ти се иска.

И като има референдум, дай да анексираме, така ли. Ами че утре един референдум в Кърджалийско може да обяви, че искат да са в Турция, и тя да дойде да си го вземе щото й се полага, така ли? Няма ли нещо международно право, ала бала....

Link to comment
Share on other sites

Получава се доста неприятно, хората отбелязват голямо за тях и съдбата им събитие, говоря за руснаците и някои от бившите СССР републики, вие преминавате в дребнавости. Повечето загинали в 2 СВ. са жертви, няма значение имена и произход, какво да кажем за травмираните оцелели. Имайте уважение.

Ще си позволя да кажа и моята позиция за руснаците, да русофил съм, имаме общи неща с тях и в някаква светлина са ми на сърце.За апарата в Россия нищо кой зане какво мога да кажа, примитивни психопатични грандомани/ алкохоласти. За народа, много примитивизъм и простотия, съгласен съм, по зле са от нас дори и сега , много по зле.

Моето обкръжение и моите предшественици са били с особени идеи, приели са комунизма , марксизма много рано , по време на бълканските войни са били със социал. идеи и след тях са станали марксисти, преди 1С.В. Никога не са били съветски комунисти , но са подкрепяли съюза. Според нас Сталин реши да прави свой <модел> и по времето на 2С.В. реши окончателно изобщо да не подготвя нищо за налагане на комунизъм. Имаме предположения, за нас е доказано, че той е разговарял за тези си виждания с американските властници. След разпада на СССР ние нямаме нищо което да ни обвързва с Россия, но все пак остават симпатии към руския народ.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето какво стана според мен. Путин спретна еквивалента на парада на сталин с немските войски пред москва. Като гледам сравненията путин-сталин си мисля, (щото путинската политика поне ми е пред очите) че и сталин е наклепан като путин. Но и двамата извеждат русия от хватката на запада. Веднъж от германците, сега от американците. И путин сега има бетонен рейтинг. И не е за сметка на репресии. Щото виждам какво става в балтимор.

И така, путин направи проверка на силите. Целия (почти) бивш ссср (без балтийските, щото те вече са привързани за нато въпреки обещанията и договорите) плюс индия и китай и дори чехия въпреки намесата на щатския посланик.

При доста по-тежката обстановка в америка - задлъжнялост, икономика, протести.

Отделно че целия източен свят, че и южноамерикански е доста против америка.

Китай вече изрива долари от огромната си икономика - свали си лихвения процент.

Путин с подобен рейтинг и подкрепа от народа ще може да си върне централната банка, да си снижи процента и да започне сам да си печата рублите. Щото сега си плаща за рублите в долари по борсов курс.

Когато и русия спре кранчето, щатите ще се окажат блато от дългове, ръждясала икономика и вътрешно напрежение. Особено ако китай спре да им дава заеми и стока.

Единствения изход на щатите е да не изпущат русия. А те вече я изпущат. И рухват. Може да издаянят още 1-2г. А европа също е повече за русия от колкото за уса и в един момент уса ще останат сами в свободно падане.

Та путин това направи. Освен и че има достоен повод. Разбра че може да помаха на американците за сбогом.

Аз лично сметнах че ще е добре да отделя от времето си и да започна да свеждам разни работи до умовете на хората. Щото това тука е....

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но и двамата извеждат русия от хватката на запада. Веднъж от германците, сега от американците. И путин сега има бетонен рейтинг. И не е за сметка на репресии. Щото виждам какво става в балтимор.

Я пак си преговори списъка на убитите журналисти и тогава говори...

И не замесвай Балтимор...

И изобщо се правиш на ударен за данните за икономическата ситуация в Русия, виж хубаво кой наистина е закъсал и кой не...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами виж цитата, дето го постнах, това е общото...

PS И нали уж нямаше политика във форума, ама явно на някой му се гледа сеир...

Вярно не бях го прочел, но основно следя мненията на alvassareiro, чиито недостатъци посочвам. Никъде не говоря за политика. Отново обаче коментарът е същия, такива индивиди ги има не само в Русия. По едно време бяха доста популярни и у нас.

Ами Хитлер е основният двигател на ревизия на Версайската система, и той натиска и разпарчатоска Румъния - първо дава на Унгария Трансилвания, после на Русия Бесарабия и Молдова, и накрая Добруджа на нас. Не е Русия, колкото и да ти се иска.

И като има референдум, дай да анексираме, така ли. Ами че утре един референдум в Кърджалийско може да обяви, че искат да са в Турция, и тя да дойде да си го вземе щото й се полага, така ли? Няма ли нещо международно право, ала бала....

Първо не ми се иска, не ми налагай дуалистичното си виждане! Аз не съм нито русофил нито русофоб. Посочвам ти факт, който се опитваш да изопачиш, но не можеш защото е истински факт. Ти го пропусна от незнание или съвсем тенденциозно.

Имаше референдум, който узакони присъединяването на Крим към Русия. Това също е факт, който обезсмисля приказките ти за "незаконното" присъединяване на Крим. С изложението му продължавам да показвам безсмилието на твоите думи, ти просто добавяш нови към тях. В Кърджали не могат да го направят защото сме в НАТО, което гарантира териториалната цялост на България.

Я пак си преговори списъка на убитите журналисти и тогава говори...

Спекулация! Това че журналистите са убити въобще не означава, че са убити от държавата.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спекулация! Това че журналистите са убити въобще не означава, че са убити от държавата.

Ами от службите на Путин... Иначе ясно, че официалните медии няма да кажат нищо...

А скинарите получават сериозна подкрепа от обществото, дори полицията си затваря очите, пише си го...

Редактирано от kall
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тоя референдум не беше ли след анексията? Ами в такъв случай, ако имаше референдум примерно през 2000 г в Кърджали, и населението гласува ЗА пирсъединяване към Турция, и Турция си го вземе, значи ти одобряваш, достатъчно е да има референдум, който да озакони...Питам, няма ли международно право?

А НАТО не е гарант за нищо. Гърция и Турция постоянно се гърмят, нищо че са в НАТО.

Не беши ли това Общност на незивисимите държави, демек Украйна е независима и суверенна държава, призната като такава в границите си т вч и Крим от Русия, и един референдум не озаконява анексията на територии от съседни държави.

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами от службите на Путин... Иначе ясно, че официалните медии няма да кажат нищо...

Трябват доказателства за това.

Тоя референдум не беше ли след анексията? Ами в такъв случай, ако имаше референдум примерно през 2000 г в Кърджали, и населението гласува ЗА пирсъединяване към Турция, и Турция си го вземе, значи ти одобряваш, достатъчно е да има референдум, който да озакони...Питам, няма ли международно право?

А НАТО не е гарант за нищо. Гърция и Турция постоянно се гърмят, нищо че са в НАТО.

Русия не е анексирала Крим. Може да е подпомогнала местните с оръжия и хора, но за анексиране не може да се говори, защото присъединяването не стана насилствено. Както вече писах имаше референдум.

НАТО е гарант за териториалната цялост на страната. Тук не става въпрос за лично одобрение или не, става въпрос за несъстоятелноста на примерът ти, който не е идентичен със ситуацията в Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как се отбелязва 9 май в София (България) пред паметника на на Червената армия (вляво) и пред паметна плоча на българските войници, загинали за Родината във Втората световна война (вдясно).

Emil L. Georgiev

post-12666-0-16518700-1431277325_thumb.j

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив, идентичен е примерът, особено ако беше станал преди 10 години. А нахлуването в суверенна държава, въоръжаването на местни главорези значи не е насилствено, така ли?

Тоя референдум в Крим има нулев ефект в международното право. Както казах все едно от Кърджали да гласуват, че искат да се присъединят към Турция, и айде юрюш? Така ли си го представяш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябват доказателства за това.

Имаш ги: http://rsf.org/index2014/en-index2014.php

Това ти показва каква е свободата на медиите в света за 2014г. Изводите всеки да си ги прави сам...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив, идентичен е примерът, особено ако беше станал преди 10 години. А нахлуването в суверенна държава, въоръжаването на местни главорези значи не е насилствено, така ли?

Тоя референдум в Крим има нулев ефект в международното право. Както казах все едно от Кърджали да гласуват, че искат да се присъединят към Турция, и айде юрюш? Така ли си го представяш?

Не е. Казвам ти защо. Ти ще се аргументираш ли? Преди 10 години пак нямаше да е идентичен, защото Турция няма обща граница с Кърджали.

Ефектът от референдумът в Крим е да узакони неговото присъединяване към Русия и той е съвсем значим. Главорези в Крим нямаше, защото присъединяването му беше мирно никакви военни действия не са водени и всеки имаше право да гласува.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хаха, добре, тогава Хасковска област, тя има граница.

Ами че то и Крим няма обща граница с Русия.

А главорезите сега се опитват да присъединят и остатъка от източна украйна към Русия.

А анексията на Крим е против всички норни на медународното право, и ерго е незаконна и грубон нарушение на суверенитета на една държава.

Все едно един референдум да озакони присъединяването на Хасковска област към Турция.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Все едно един референдум да озакони присъединяването на Хасковска област към Турция.

Напълно е възможно , какво незаконно има.Всяка територия има право на самоопределение, нали така. Разбира се другата част от държавата вероятно ще е против, но нямат думата.Обаче в случая Турция не желае, те искат влияние, не им е нужна нова територия, искат да са с единия крак в ЕС, но не и напълно. В случая с Крим е съвсем различно, полулегално навлезе руска армия и намерението беше изначално анексиране на Крим. В случая с одринско и кърджалийско играта ще е друга.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами незаконно е, разбира се. Не може един референдум да има по-голяма валидност от суверенитета на една страна.

Ти не говори какво иска и какво не иска Турция, че хич не е сигурно.

Link to comment
Share on other sites

Ами незаконно е, разбира се. Не може един референдум да има по-голяма валидност от суверенитета на една страна.

Ти не говори какво иска и какво не иска Турция, че хич не е сигурно.

Може , защо да не може.Държавите са временни обединения, особено тези в по/ голям евентуален съюз Е.С. Другите решения са насилствени като в бивша Юго, в Кипър, в самата Турция/турски Кюрдистан, в Россия и пр.

Спокойно с Турция , те залагат на автономен или с разширено самоуправление , български окръг, който е в процес на оформяне чрез подмяна на населението и с укрепване на позициите в Кърджалийско.Мисля такива са настроенията, имам роднини в Турция, Гърция и България, на позиции са, освен това пътувам често към Крджали имам приятели , жена ми е от там.При свободни разговори , това се чува, събеседници са различни хора , турскоговор,мюсюлмани, християни, евреи , хора от тези страни и региона.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как се отбелязва 9 май в София (България) пред паметника на на Червената армия (вляво) и пред паметна плоча на българските войници, загинали за Родината във Втората световна война (вдясно).

Emil L. Georgiev

attachicon.gif11233493_10153249405772416_5883686771648030963_n.jpg

В Харкань им дадоха почет на момчетата....

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.836056823096596.1073742016.164279543607664&type=3

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето какво стана според мен. Путин спретна еквивалента на парада на сталин с немските войски пред москва. Като гледам сравненията путин-сталин си мисля, (щото путинската политика поне ми е пред очите) че и сталин е наклепан като путин. Но и двамата извеждат русия от хватката на запада. Веднъж от германците, сега от американците. И путин сега има бетонен рейтинг. И не е за сметка на репресии. Щото виждам какво става в балтимор.

И така, путин направи проверка на силите. Целия (почти) бивш ссср (без балтийските, щото те вече са привързани за нато въпреки обещанията и договорите) плюс индия и китай и дори чехия въпреки намесата на щатския посланик.

При доста по-тежката обстановка в америка - задлъжнялост, икономика, протести.

Отделно че целия източен свят, че и южноамерикански е доста против америка.

Китай вече изрива долари от огромната си икономика - свали си лихвения процент.

Путин с подобен рейтинг и подкрепа от народа ще може да си върне централната банка, да си снижи процента и да започне сам да си печата рублите. Щото сега си плаща за рублите в долари по борсов курс.

Когато и русия спре кранчето, щатите ще се окажат блато от дългове, ръждясала икономика и вътрешно напрежение. Особено ако китай спре да им дава заеми и стока.

Единствения изход на щатите е да не изпущат русия. А те вече я изпущат. И рухват. Може да издаянят още 1-2г. А европа също е повече за русия от колкото за уса и в един момент уса ще останат сами в свободно падане.

Та путин това направи. Освен и че има достоен повод. Разбра че може да помаха на американците за сбогом.

Аз лично сметнах че ще е добре да отделя от времето си и да започна да свеждам разни работи до умовете на хората. Щото това тука е....

Хаха, да обобщим: в Русия днес икономика не съществува, вместо това има командно-административен вертикал на властта.

Точка.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На първото- ами те тия журналисти са цяла върволица, почвайки от Ана Политковская... То е даден и списък в линка на някои от тях, ама кой да гледа... Изобщо намерихте му конспиративното обяснение, шапка свалям за което, а как ще си го докажете- не е интересно...

Журналисти умират и са репресирани във всяка държава. В България например и ма почти тотален медиен контрол, но това малко хора го забелязват. Повечето шум около руските случаи дава повод за съмнения, това е така. Дали обаче повечето шум не е също част от медийна кампания?

За милитаризма- ами анексията на Крим и нахлуването в Източна Украйна какво е...

Каква анексия в Крим? Да си чувал някога за референдуми? По време на референдума в Крим имаше само един единствен инцидент с пиян военен. Каква анексия те гони? Хората мирно и тихо решиха, че в Русия ще им е по-добре, след като видяха какво прави новата власт. Да ти припомням ли за изгорените бременни в Одеса?

И много моля без клишетата за фашисти и незнамсикви...

Не е клише, всеизвестен факт е, само някои хора избират да си затворят очите, дори и когато фактите ще им ги избодат. Партия свобода и десен сектор са силовите структури на които се държи сегашната власт там (включително държат и силовите министерства). Които са международно признати фашистки организации.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как се отбелязва 9 май в София (България) пред паметника на на Червената армия (вляво) и пред паметна плоча на българските войници, загинали за Родината във Втората световна война (вдясно).

Emil L. Georgiev

attachicon.gif11233493_10153249405772416_5883686771648030963_n.jpg

По-показателно от това няма как и да съществува.

Толкова печално.

Явно всичко е платен митинг.

Боже опази българите. България да я мислят тези, на които им се е "паднал" мандатът. Те и без това не мислят за българина.

Добре, че дядо ми се върна жив от финалната фронтова линия за българите. И си отиде на преклонна възраст. Че щеше да ме е още повече яд, от подобна картинка.

Редактирано от miroki
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аа изобщо не е така. Именно защото получаваме Добруджа преди влизането ни във войната, я задържаме след това. Това е въпрос от фундаментална важност.

А защо не губим територии, замислял ли си се?

Русия не е подкрепена от Европейските държави, което означава, че амбициите й да бъде европейска държава, отиват на кино.

Да западна Европа избра да подкрепи геостратегическите интереси на САЩ, вместо да избере свой път. С което отблъсна Русия и за момента изгуби шанса да бъде световна сила. Защото Европа без Русия е едно нищо. Това е известно на задокеанските ни "приятели" които правят всичко възможно да останем такова нищо.В момента големите играчи са САЩ от една страна и страните на БРИКС от друга, които представят 2/3 от населението на земята и приблизително такава, или дори по-голяма част от световната индустрия.

ПС. Това много добре е ясно на германците и те поне се опитват да балансират политиката си. За това и американците създадоха обръча от марионетни правителства в източна Европа, за да отрежат физически Германия от Русия.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...