Отиди на
Форум "Наука"

Обяснителният документ към истанбулската конвенция


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 15 минути, herkules said:

До кога мъжете ще търпят извращенията на жените с мъжкия авторитет

като те чета какви си ги родил - и жена да съм, за авторитет не ставаш... Освен това имаш проблем с идентификацията си като "мъж" и заради това е нужно да я компенсираш с роля и отношения... "спрямо жените"... Горкия революционер :) Как търпиш въобще това 'женско иго'...

Само да напомня нещо простичко - авторитет трябва само на хора които им е нужен модел за подражание, в мислене, описания, поведение... Идва наготово, докато го няма лично изграденото и собствено-формираното. За хората, дето живеят и са основани на готови модели и шаблони, винаги дишат и се хранят с авторитети и това ги прави съвсем лесни... И да играеш играта "на оръжие братя мъже"... е все тая.

Темата постепенно се измести в посока да заприлича на чалготека и изкристализира народния характер и самобитност на няколко човека, иначе с мъка прикривани зад "ентелект". Ще го кажа чрез един познат виц:

http://www.vicove.biz/c2c225f527a9fc79ff0705db79f45c71

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 450
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 14 минути, ramus said:

Да предположим че не ви разбирам, примерно. А това цитирано изречение според вас, в правната сфера ли е, в документа ли е записано, или е форма на ваш прочит, интерпретация и нужния ви сценарий на "какво може да стане". Друг сценарий не е ли възможен, примерно? Ако да - вие защо точно този избрахте да ви изрази?

Чудесно е жонглирането иначе с правни термини, преводи, смисли и значения... но накрая, отново се стига до това, дето е в "предварителната подложка".

 

То словесната еквилибристика най-подхожда на защитниците на ИК! Ще лъжат, ще мажат, от 9 кладенеца вода ще извадят, но жените и жените!!! Това им е в устата, а задните им мисли си личат от всякъде. Все изотдад искат да вкарват или да им вкарват нещата! Е, няма да стане! Това са майстори на лъжата! През Дунава ще те прекарат и вода няма да ти дадат да пиеш! Само че всички разбраха мръсните им игри и скоро ще очакваме изненади!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, vvarbanov said:

Направили са фотошоп! https://offnews.bg/offtopic/dzhendarat-nastapva-pri-detcata-ot-1-vi-klas-ami-ne-fejk-e-674705.html

 Джендърът настъпва при децата от 1-ви клас! Ами - не, фейк е

 

OFFNewphpeybgii_800x*.jpg

 

Снимка, която уж е от задача от учебника по математика за 1-ви клас, предизвика вълна от споделяния и негативни коментари във фейсбук.

Условието гласи:

"Панталонките на момченцето струват 10 лева, а блузката му е с 20 лева по-скъпа. Колко струва роклята му?"

Лавината от коментари и публикуването на "скандала" в редица хибридни сайтове бе използвано като поредния аргумент срещу ратифицирането на Истанбулската конвенция, която искала да наложи "джендър идеологията" сред българските деца.

Да, ама не!

Публикацията е абсолютен фейк. Ето истинската задача в учебника за първи клас:

phpacljbr_559x*.jpg

 

Не е фейк. Лично прегледах тази сутрин последното издание на сборника, това е сборник на издателство Сънрей, а не учебник. Момченцето си е там, на 195 страница.

Вариантът с бебето  е от по-старо издание. Според мен грешката е техническа. Рисунката на бебето е неоригинална (от филмчето Семейство Флинстоун), решили са да я заменят с оригинална, авторска и са имали на момченце. Трябвало е да заменят в задачата рокля с блузка, но са пропуснали да го направят на второто място в текста . Няма как  от цените на панталонки и блузка да  разбереш цената на рокля, независимо кой я носи, както забеляза Сканер.

Истерията около задачката показва до къде е стигнало вманиачаването на тема "джендър".:ab:

Според мен раздухването на ратификацията на конвенцията  отклонява общественото внимание от други сериозни неща, които се случват.

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, herkules said:

Само че всички разбраха мръсните им игри и скоро ще очакваме изненади

изненада от теб няма кой да очаква... Гледай революцията и взривявай "влаковете с жени"... :)

Ти дори не си разбрал че разговорите тук се водят твърде далеч от проблемите с мъжествеността ти. Но той света за чернобелите хора си е плосък - ширина и дължина, мъже и жени, черно и бяло, добро и лошо, наши и чужди, приятели и врагове, правилно и грешно, ляво и дясно, напред и назад - като в детската градина...

Понякога ми е трудно ми е да прочета колко мъка има сред вселената... Но винаги ме е учудвало защо първите стъпки сред света, е нужно да станат и последни...

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обещах да не пиша повече и няма.

Само пускам това:

http://www.transmedia.bg/2018/02/09/изконно-българските-ценности/

Целият разказ:

----

Рано една есенна утрин из село се разнесе пронизителен женски писък. Из улиците тичаше като замаяна Нена, невестата на Кольо Загорчето, боса, гологлава, с разскубана коса. Лицето и ръцете й бяха оцапани с кръв, която извираше някъде от главата, течеше на широки браздулици по бледния образ и капеше по кирливата пазуха. Нена тичаше, ревеше с всичка сила, с глас, задавен от сълзи, грозен, и викаше към всеки срещнат:

- Хорааа, пребиха ме. Моя мъж ме преби. Здравето ми взема, господ душата му да вземе!

Хората се отбиваха плахо от пътя, гледаха я учудено и я окайваха.

Нена мина край черквата, прекръсти се, без да спира, прецапа с босите си крака воденичната вада и ревешката спря пред училището.

Беше много рано. Нямаше никой наоколо. Нена зарида сред буренясалия двор, помисли нещо и бутна вратата.

- Учителю, прошение да ми напишеш. Кольо, мъж ми, ме утрепа.
Училището бе пусто и рева й прозвуча още по-страшно в празния коридор. Нена се върна и се обърна с безпомощния си плач към биволицата, която се

чешеше на ъгъла.
-
Олеле, боже, какво да правя!
Биволицата протегна влажната си муцуна към Нена, погледа я зачудено с

големите си очи и продължи да се чеше. Две подранили дечица, облечени в изтъркани дрешки, с торби през рамо, мълчеливо ядяха хляб, клекнали до училищната стена. Като видяха разкървавената жена, те скокнаха уплашени.

Нена почна да трие кървавото си лице с широките ръкави на ризата и да нарежда още по-високо:

- Моя мъж ми здравето взема, господ душата му да вземе!
Децата погледаха, постояха и бързо избягаха зад училището.
Нена се повайка насам-натам и наду гайдата към къщата на помощника.
Той дялкаше нещо на дръвника и като видя Нена та кава, остави работата си и

я срещна чак на портата.
-
Какво си тръгнала из село като клана-недоклана - назад! Не ща да ми плашиш децата!
-
Олеле, чичо Симоне - зарева с всичка сила Нена, - моя мъж здравето ми взема, господ душата му да вземе!
-
Мълчи, мълчи - викна чичо Симон. - Тю, какво гласище! Не викай толкова, не си в гората. Бил те - бил, мъж ти е, воля му е. Ако ще, ще те бие, ако ще, ще те гали, пък ти си му жена - търпи! Като те е бил, не те е убил!

Стрина Симоница беше си подала главата из къщната врата и гледаше плахо. Чичо Симон й подмигна да си влезе, но тя се престори, че не разбира, и продължи да гледа.

- Я влезни вътре, да не ядеш и ти дървото - подвикна й строго мъжът и тя офейка, като че се изпари.

Невеста Нена престана да вика, но из гърдите й се къртеха дълбоко подавени стонове:

- Как ще се живее вече, чичо Симоне? Викнете го, посъдете го. Всеки ден бой, бой - за нищо и за никакво. От желязо да съм, не мога утрая. Ще ме съсипе.

На пътя бяха се събрали вече купчина любопитни мъже, жени и деца.

- Хайде, хайде, невесто - подвикна помощника, - върви си, не мога да ти помогна. Иди при писаря, той по разбира законите.

Нена пак даде воля на душата си, отпусна глас и запищя към общината.

- Какво има, невесто? - посрещна я писаря пред канцеларията. Той бе спал вътре и сега току-що беше се умил и изтриваше с пешкир мокрото ги лице.

- Мъж ми Кольо ме изеде, господин Панайоте. Прошение давам да го съдите - заговори на песен Нена, като извиваше продължително края на всяка дума.

- Къде ти е прошението? - попита сериозно господин Панайот, като метна пешкира на рамо и почна да закопчава ръкавите си.

- Те ми прошението запя през сълзи Нена и наведе пред писаря разчорлената си коса, която бе слепнала от съсирена кръв. Господин Панайот турна очилата и прегледа внимателно раната.

- Бре, хубаво ти е пукнал кутлицата! С какво те удари?
-
С климията ме удари, гръм да го удари!
-
Я слушай, Панчо - обърна се господин Панайот към общинския пъдар, който

току-що беше дошъл отнякъде, - намери малко вълна да й запарим раната, че ще й изтече мозъка.

- Очите да му изтечат - завика невеста Нена и доброволно наклони глава, докато писаря и пъдаря й запаряха раната.

- Е, какво искаш, невесто? Ако искаш да се развеждаш, дай прошение до владиката - това е негова работа.

- Не искам да се развеждам - зарева Нена, - не искам, не искам. Искам да го смъмрите, да го посъдите, да ме не бие вече!

- Ако го съдиш за побой, ще го затворят.
-
Ааа - завика пак Нена, - не ща да го затворят. Кой ще гледа къщата? Не ща! - Тогава иди при попа да ви помири. Той ви е венчал, той да ви съди.

Нена не чака повече. Тя зарева пак, мина край любопитно натрупаните около нея жени и без да ги погледне, съпроводена от шеги и насмешки, скриви към поповата къта.

Попа, гологлав и без расо, сипваше помия на два угоени шопара и им говореше галено, като ги чешеше зад ушите. Като видя Нена, кървава и разплакана, той я спря със суров глас:

- Къде си тръгнала ма? Я се погледни каква си!

- Олеле, отче - заплака и занарежда своята кратка история Нена. - При теб ида да ти се оплача. Кольо ме утрепа. Ти си ни венчал, ти да ни съдиш.

Сълзите й затекоха обилно и правеха браздулици по засъхналата кръв на лицето и. Тя се тръшна на земята и се сви като изгонено куче, завря лицето си в скута, хвана се за главата и зави като на умряло:

- Сирота аз, сирота! Каква ме орис постигна! Три годин става, как се ожених. Бял ден не съм видяла. Божичко, божичко! Дали съм грозна - омразна, дали съм клета бездетка, та ме е така намразил.

- Мълчи! Мълчи! Стига си вила. Какво съм ти крив аз, че те бил мъжът ти? Докато се вземахте, селото наопаки обърнахте с вашата любов, сега си дошла тук да цивриш. Махай се! Иди му искай прошка!

Попа хвана Нена за ръцете, изправи я на крака и я изтика из портата.

Нена се намери пак на пътя и не знаеше накъде да тръгне. Зад нея се чуваше лакомото мляскаме на свинете.

Хорските сърца бяха корави, немилостиви. Никой я не разбра, никой я не утеши. Тя чу само укори и подигравки и й се струваше, че е паднала в някакъв дълбок и тъмен кладенец, от който никога няма да излезе. Никой не попита нейното скръбно сърце защо я боли. Тя престана вече да плаче. Тя вече не усещаше и болката на счупената си глава. В душата й имаше по-голяма рана и тя я болеше. Тая болка беше свила нейната млада изтощена снага на купчинка и в тая купчинка се беше събрало едно горчиво море, в което тя се давеше.

На пътя пак се струпаха любопитни хора, гледаха я отдалече, тюхкаха се и подмятаха шеговити думи. Милостиви жени я задърпаха, заговориха с утеха, но Нена стоеше свита, като загубено куче, след което всеки хвърля камък. Стоеше неподвижна, сама самичка в целия свят, не вдигаше очи да погледне никого и стенеше задушено.

От големия орех пред поповата къща върху нея падаха едно след друго мъртви корави листа като замръзнали въздишки и я покриваха, но тя не трепна да ги отърси.

Отсреща се зададе мъжът й Кольо с голямо дърво в ръка.

- Още ли е тука оная магарица? - завика той. - Да си остави децата да плачат и да скита по улиците като луда.

Като го видя, Нена пак почна да пищи и да нарежда:

- Кольо, Кольо, как ще се, Кольо, живее! Ако не те е срам от хората, не те ли е грях от бога!

Кольо я хвана за плитката и я задърпа.
-
Хайде, прибирай се дома, не ставай за смях на хората.
Той я бутна напред и я подкара с дървото като овца.
-
Брей, Кольо - обади се една стара жена, - не бий булката си - бога биеш.
-
Защо да я не бия? Жена ми е. Моя жена - изръмжа Кольо и скриви подир невестата си към къщи.

----

Редактирано от dora
  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, ramus said:

изненада от теб няма кой да очаква... Гледай революцията и взривявай "влаковете с жени"... :)

Ти дори не си разбрал че разговорите тук се водят твърде далеч от проблемите с мъжествеността ти. Но той света за чернобелите хора си е плосък - ширина и дължина, мъже и жени, черно и бяло, добро и лошо, наши и чужди, приятели и врагове, правилно и грешно, ляво и дясно, напред и назад - като в детската градина...

Понякога ми е трудно ми е да прочета колко мъка има сред вселената... Но винаги ме е учудвало защо първите стъпки сред света, е нужно да станат и последни...

Може пък да съм разбрал за какво се водят разговорите тук, и за това и малките подробности са от значение. А, за изненадите тепърва ще видим какво предстои. Мъжествеността ми или пък твоята никой не обсъжда. Обсъжда се погазването на мъжествеността като цяло от ИК и от феминистичните НПО-та! Само на теб дето ти е трудно да проумееш да какво иде реч и защитаваш женската кауза, което пък буди съмнение за....хайде да не казвам. Не знаех, че има "влакове с жени" които да взривявам. Но ако ги имаше, има кой да ги взривява. Достатъчно е да обасниш на някой ромски клан, че по ИК от утре шеф на мешерето ще е жена,! :D за да има равнопоставеност

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, herkules said:

Може пък да съм разбрал за какво се водят разговорите тук,

... ама надали. Та ти продължаваш да показваш че нямаш никаква идея какво четеш и как да го разбираш. Всеки пореден коментар, все повече...

 

Преди 11 минути, herkules said:

Обсъжда се погазването на мъжествеността като цяло от ИК и от феминистичните НПО-та

Да, да - тежко е... Мъка, мъкааааа :) Обаче - спокойно, не си сам. В предишната тема имаше и други изцепки от същия вид. Ти поне си директен и прям - каквото отвътре, такова и отвън. какво да кажем за няколко други... които не им стиска да си отворят душицата и да избамкат подходящо квото им е там - ей така, по "мъжки" първосигнално... Как се задържа, а - питаш ли ги.? :) Щото в приказния сценарий героят е "защитника на 'изконността'", даже спасител, будител на съхраняващите (се)... че горките изживяват че им се изплъзват 'съхранените' консерви. Развалят се, кофти работа... А драмата избива на бунт, та и революции. мамицата им женска - на оръжие братя мъже... Конвенции - аааа!

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, ramus said:

... ама надали. Та ти продължаваш да показваш че нямаш никаква идея какво четеш и как да го разбираш. Всеки пореден коментар, все повече...

 

Да, да - тежко е... Мъка, мъкааааа :)

Е, знам че ти е тежко и ти е мъка, но това е реалността. Явно женското его (самочувствие) ти пречи да видиш обективната действителност, с надеждата и жените да тормозят мъжете по някакъв начин, след като физически са по-слаби! Човек може много да е изживял, без въобще да е живял. Самочувствието от това е голямата ирония!:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, ramus said:

Фейка от горната картинка, не е просто шега. Той е начина да се дирижират социалните движения в определени посоки. Той също показва, че потребителите не правят разлика между фейк и оригинал, достатъчно е просто да е нещо, което да пасва на предварителните им нагласи и ролята на критичността и осмислянето, предпазливостта и анализът - си отпадат.

Напълно съм съгласен. Постъпва се на принципа "харесва ми", а не "смислено е". Фейсбук-пързалки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, herkules said:

но това е реалността. Явно женското его (самочувствие) ти пречи да видиш обективната действителност, с надеждата и жените да тормозят мъжете по някакъв начин, след като физически са по-слаби!

мъка, мъкааааа - всеки път си казвам - е, по-зле от това няма как. И всеки пореден път - още и още. А цитатниченето - направо е черешката на тортата... Колега, ако знаете колко още други 'иронии' освен самочувствието има.. Те са ви пред очите, но си нямате очи. И по-добре сте си така,

спирам че имам усещането че общувам с първокласник или екпериментален бот, пред-алфа версия, от новосъздадена гаражна софтуерна компания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, ramus said:

за авторитет не ставаш

Вие не сте авторитетът, от когото ще тръгна да търся прогностическа валидност на това, което може да стане.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, ramus said:

мъка, мъкааааа - всеки път си казвам - е, по-зле от това няма как. И всеки пореден път - още и още. А цитатниченето - направо е черешката на тортата... Колега, ако знаете колко още други 'иронии' освен самочувствието има.. Те са ви пред очите, но си нямате очи. И по-добре сте си така,

спирам че имам усещането че общувам с първокласник или екпериментален бот, пред-алфа версия, от новосъздадена гаражна софтуерна компания.

Най-интересно от всичко е, че и аз имам същото усещане "Колега", че общувам с дете-джендър от 4-та група в детска градина, което упорито твърди, че майка му пребива от бой баща му, защото не искал да се ратифицира истанбулската конвенция, а тя била най-доброто нещо за жените по света и у нас!

Поздсазка! - майката на детето е мъж!!!:D

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, insighting said:

Вие не сте авторитетът,

със сигурност не съм. От друга страна - това не зависи от мен, а от този, който му е нужен авторитет. И дядо коледа също става за 'авторитет' за някои. както и Мойсей, Авраам, Наполеон, или Хитър Петър. Бай Ганьо - също. И апропо - тия цитирани думички бяха за към друг човек... или просто бяха "подходящи"? :)

Колкото до "прогностическата валидност", щом ви е нужно да търсите авторитети, сте си написали сред кое "моделче" сте ги намерили...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, herkules said:

Ясно е че, тая конвенция няма да я бъде. Най-много заради нея мъжете масово да започнат да пребиват жените за да им покажат значението на конвенцията според поговорката "Да би мирно седяло, не би чудо видяло"!

Степента на първичност във възприятията и поведението на човека е обратнопропорционална на степента на осъзнатост, т.е колкото по-ниски нива на съзнателност има даден човек, толкова по-първосигнално е неговото поведение. 

Драги Херкулесе, не всеки човек изпитва психологична нужда да пребие, унижи или оскърби друг човек, само защото "другият" мисли различно. :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, herkules said:

... Не знаех, че има "влакове с жени" които да взривявам. Но ако ги имаше, има кой да ги взривява. Достатъчно е да обасниш на някой ромски клан, че по ИК от утре шеф на мешерето ще е жена,! :D за да има равнопоставеност

Влакове няма, но вагон - да. Преди години едни такива умници взривиха вагон за майки с деца. Това се случи в България, на гара Буново.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, caress… said:

Степента на първичност във възприятията и поведението на човека е обратнопропорционална на степента на осъзнатост, т.е колкото по-ниски нива на съзнателност има даден човек, толкова по-първосигнално е неговото поведение. 

Драги Херкулесе, не всеки човек изпитва психологична нужда да пребие, унижи или оскърби друг човек, само защото "другият" мисли различно. :)

Напълно съм съгласен с теб! Само че, с малко уточнение към коментара ти! Когато този "другият", мислещият различно от мноооого повече немислещи като него, започне да издевателства над останалите и да налага само неговото си мнение, което да подчини със закон всички несъгласни с това, тогава пребиването му вече не е психологична нужда, а спешна необходимост, за да се спре болестта в зародиш! Грешно е (според лекарите) да се лекува болестта, а е правилно да се излекува причината за нея! Епидемиите са трудни за преодоляване, докато огнищата на зараза се потушават с малко средства и вредите не са големи ако се действа навреме! Феминизмът за мен е вече епидемия, и огромните вреди за света са очевадни. Истанбулската конвенция е следствие, което няма да е последно, сред вредите от него!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, caress… said:

Драги Херкулесе, не всеки човек изпитва психологична нужда да пребие, унижи или оскърби друг човек, само защото "другият" мисли различно. 

да, ама който не изпитва такава нужда - не е достатъчно "мъж". той моделът сам по себе си показва колко е консервирано задържан. И именно заради това, по напора срещу промените, се схваща колко плява и разруха е налице сред "изконното българско семейство"...

И не че не се вижда навсякъде че отдавна вече това не работи - например в компанията от съученици на голямата ми дъщеря, още от малки, само едно от общо 16 деца, имаше някаква форма на 'нормално семейство'... Сред останалите имаше и сериозни проблеми, без да споменавам драстични случаи - като уникалния пример за "разсиновяване" от двойка стари "лекари", които изхвърлиха от дома си осиновеното дете на дъщеря си... "защото не било послушно"!!! а момичето беше точно абитуриентка и живя по приятелки и приятели, разболя се от какво ли не. Отгоре на всичкото - изключително талантливо и много интелигентно. Сега, години след това то намери сили да стане "човек" и да изплува. сега е поетеса, журналистка и е в средите на българските писатели и литературни среди.

А същата "изконна семейна двойка" са отгледали собствената си дъщеря (майката на въпросната) в пълна неспособност да живее, освидетелствана и невротизирана, с два неуспешни опита за брак... и тотална невъзможност да гледа собственото си осиновено дете...  И какво ли още не видях...

Питам се пишещите тук, сред каква точно "реалност" живеят? За какво "семейство" въобще ми се спрягат тук толкова хора и какво точно пазят, освен това, дето им е в главите, сценариите и детските им приказки... ?

Предишната тема се пуснаха и снимки на подредена "изконна" българска софра, ядене, пиене, мезета, наздравици... и толкова щастливи и доволни хора на тях. Значи българското се познава и по мераците, битовизма и народняшните уклони. Имаше и пост в който съвсем открито се постави въпроса че "разните там промени ще лишат българския мъж от правото да живее щастливо и доволно, да си побийва женицата като не слушка", да е господарят сред стадото в пещерата ... И "тия" хора - конвенция? :) Същите дори не я прочетоха, но пък всички си имаха мнение - копирано, имитирано и... повтаряно упорито като мантра.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Doris said:

Влакове няма, но вагон - да. Преди години едни такива умници взривиха вагон за майки с деца. Това се случи в България, на гара Буново.

Това го знаем всички! Дори знаем кой го извърши. Знаем и последствията! След голямата "екскурзия" последваха палежи на фабрики и други диверсии! Роди се нова партия защитаваща "права и свободи"! На кого обаче??? Интересното е, какво ли ще последва след ратификацията на мъжемразкия документ? Знае се, че турците са честолюбиви, и посягайки на честта им с такива конвенции, винаги следват отмъщения. Нищо, че се води "Истанбулска" конвенция!

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Турците са ратифицирали "мъжемразкия документ" . :ag: Не се е чуло някой в Турция да е протестирал, нито нещо там да се е променило от това.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Един виц:

2030 година:човек влиза в киносалон и иска билет.Продавачката го пита

 - Какъв филм искате да гледате?

 - За любов.

-  Между какво?

- Между мъж и жена.

- Съжалявам.Днес нямаме исторически филми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, ramus said:

да, ама който не изпитва такава нужда - не е достатъчно "мъж". той моделът сам по себе си показва колко е консервирано задържан. И именно заради това, по напора срещу промените, се схваща колко плява и разруха е налице сред "изконното българско семейство"...

И не че не се вижда навсякъде че отдавна вече това не работи - например в компанията от съученици на голямата ми дъщеря, още от малки, само едно от общо 16 деца, имаше някаква форма на 'нормално семейство'... Сред останалите имаше и сериозни проблеми, без да споменавам драстични случаи - като уникалния пример за "разсиновяване" от двойка стари "лекари", които изхвърлиха от дома си осиновеното дете на дъщеря си... "защото не било послушно"!!! а момичето беше точно абитуриентка и живя по приятелки и приятели, разболя се от какво ли не. А същата "изконна" двойка са отгледали собствената си дъщеря (майката на въпросната) в пълна неспособност да живее, освидетелствана и невротизирана, с два неуспешни опита за брак... и тотална невъзможност да гледа собственото си осиновено дете... И какво ли още не видях...

Питам се пишещите тук, сред каква точно "реалност" живеят? За какво "семейство" въобще ми се спрягат тук толкова хора и какво точно пазят, освен това, дето им е в главите, сценариите и детските им приказки... ?

Предишната тема се пуснаха и снимки на подредена "изконна" българска софра, ядене, пиене, мезета, наздравици... и толкова щастливи и доволни хора на тях. Значи българското се познава и по мераците, битовизма и народняшните уклони. Имаше и пост в който съвсем открито се постави въпроса че "разните там промени ще лишат българския мъж от правото да живее щастливо и доволно, да си побийва женицата като не слушка, да е господарят сред стадото ...". И "тия" хора - конвенция? :) 

Бива те да разтягаш локуми, да увърташ и да даваш примери, които не можеш да докажеш с факти! Факт е, че българското семейство е унищожено, а ти ми говориш тинтири минтири! Задай си първо въпроса! Кой е виновен??? Аз знам отговора и ти го знаеш, но не ти изнася да го кажеш на глас. Брачната институция се обезсили и от там последваха всички извратености на днешното време. И всичко в името на равноправието между половете!!! През патриархално време населението беше много повече от колкото днес и такива неща с посочените от теб случки с лекари и подобни нямаше да ги има. Да не би случайно преди време да е имало домове за изоставени деца и изгонени жени от мъжете си, търсещи послон някъде, че тази конвенция да им го осигури? Всеки получава, каквото заслужава. Добрата жена, никой мъж не я бие или гони от дома си! А, ти може да си дрънкаш каквото си искаш. Мъжът си е мъж и винаги ще е по-щастлив и независим спрямо жената, каквито и конвенции да си измислят феминистките! Дори с това прословуто равноправие вече не му се налага да се грижи за семейство. Прави го инстинктивно, защото е заложено в природата му. Вече е забранено да се говори за висш и нисш пол, макар че всички знаем кое за кого се отнася! Дори и по-можещ или по-неможещ пол пак е забранено да се говори, щото да бъдат половете равни?!? Иска му се на някой, само дето не може да стане. Кастрираният мъж си е осакатен мъж, нито жена нито мъж, пък ти си го наричай там джендър, педераст, или както си щеш. На жената пенис не можеш да и пришиеш, за да стане мъж. Винаги ще си остане жена, и ще завижда на мъжката физиология! Българският бит и традиции трудно ще се изкоренят с някаква си конвенция и всяко чудо ще е за три дни! По важно е болшинството от нацията ни да е срещу извратенията и всякакви конвенции от този род, а лъжите относно безобидния документ винаги могат да бъдат разобличени!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, herkules said:

Прави го инстинктивно, защото е заложено в природата му.

глупостите от тоя род, дори няма да си направя труда да ги погледна. Като иска някой да е инстинктивен - прав му път обратно в пещерите. В тази връзка, няма как да "се върне в пещерата" някой, който не е излизал оттам и силно напира това да му е вселената и така да си остане...

Имитираш някакъв си разговор с някой си ... и му разиграваш личните си проекции и сценарии... Ти, човеко от 'природата', ще се докараш до хапчета в тази посока. Но пък - ще ти остане успокоението че е 'природна посоката'... :) Ок - продължавай "нататък", екстра си си...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, ramus said:

И дядо коледа също става за 'авторитет' за някои. както и Мойсей, Авраам, Наполеон, или Хитър Петър. Бай Ганьо - също. И апропо - тия цитирани думички бяха за към друг човек... или просто бяха "подходящи"? :)

Просто върнах другата топка. А тази, която беше отправена към мен, herkules я пое. Мячик ответственности. А вие не сте психолог. Щяхте да знаете защо и без да ме питате.

1 hour ago, ramus said:

Колкото до "прогностическата валидност", щом ви е нужно да търсите авторитети, сте си написали сред кое "моделче" сте ги намерили...

Вашето моделче пък за дискриминантна валентност е още по-смешно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Doris said:

Турците са ратифицирали "мъжемразкия документ" . :ag: Не се е чуло някой в Турция да е протестирал, нито нещо там да се е променило от това.

Ратифицирали са го от куртоазия, защото знаят че никой няма да се съобразява с него. От тогава до сега повече жени са очистени в "Името на мъжката чест"! Виж статистиката за убитите жени в Турция за последните две години, и ще видиш че броят им е нарастнал! Разни конвенции и женски простотии не важат там! Да не мислиш, че на Ердоган му пука за женски права и женски лигавщини. Басмачите ще изколят феминистките за нула време, само ходжите да го поискат. Ще им дадат едни женски права, че няма да могат да ги носят. Бунтът на площад Таксим е показателен. Аз говоря за българските турци и отношението им към мъжемразкия документ. Едва ли ще са безучастни и съгласни с тази женска извратения! А, и българският Патриарх си каза тежката дума! Да видим какво ще стане!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, insighting said:

Вашето моделче пък за дискриминантна валентност е още по-смешно.

не намирате ли че е леко инфантилно - "моето мече може и да е скъсано... но твоето камионче е още по-счупено" (пък, нека ти)...

Иначе евала за психологията, цитирането, дарсловото, езиците и правото... но - онова, "зад тях" ... До него кога "ще стигне" всичко от "шел-а"?

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...