Отиди на
Форум "Наука"

Опасна Урумовизация


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 7 минути, Малоум 2 said:

Ето статията: https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Embrionat-na-6-sedmitci-niama-sartce_130125.html

Ембрионът на 6 седмици няма сърце

...

...

Не съм лекар. Не ме интересува има ли, тупка ли сърце в зародиша или не. За живеещи в семейство жени, това е да ходят по-често на лекар. Да се пазят, има вече стотици начина за това. Кой- с какво разполага пак е лилави спорове. Но за тези които претърпяват насилие????

Ужасът е в това, че някой неуронестандартен политик или секта или човекоподобни искат да наложат със силата на закона ненормални неща....

Ако го прекарат този закон той не бръсни. Ще се отнася за всички, но най-много за бедняците. Защото богатите жени ако ще в Куба ще прискочат за един аборт. Както ирландките или румънките правиха в съседните държави. 6 седмици е невъзможно една жена да схвани нещо. 

Другото е, че ако има насилие и строшат кокали, намушкат или порежат, лекарите трябва всевъзможно да направят за да  спасят и доколкото може да рехабилитират пострадащтия. А поставените в нея чужди клетки, не трябва ли както от раните заразителни бактерии, да се отстранят. И с котела на широко гамни антибиотици да им се даде и антибейби инжекции.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 81
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Цитираната статия от офчнюз, мисля, илюстрира тезата, че става въпрос за дебат, който ни е съвършено чужд и ненужен. Щото от подобни терминологични спорове у нас няма и помен.

Но пък, не мога да не изряза почуда, как едни и същи кръгове, в едни случаи са много прецизни по отношение на термините, а когато искат да се подиграват и да се правят на остроумни - няма и следа от тази прецизност (например популярната сред интернетските борци срещу псевдонауката теза, как, то всички културни растения и домашни животни били генномодифицирани, щото сме им били модифицирали наследствеността - при положение, че този термин си има съвсем друг, общоприет в науката и в законодателството смисъл).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Навремето, имаше лаф (още важИ): Бабите вече гледат куче, а не внуче.

Та, по този повод, един възрастен човек ми откри "тайната": Въпрос на отговорност към бъдещето. Едно куче винаги можеш да го изриташ на двора, навън, някъде, докато с внучето - не става така. Отговорностите са други.

Отговорност се възпитава дълго време. В "забързан" свят - е много трудно да се преценят последствията. Затова - най-добре е всеки да има право на избор, незасягащ добруването на други. И пак си върви приказката: Всяко зло, за добро - С премерено и неунижаващо изискване към дейностите още от детска възраст, се научава за степента на отговорностите, при субективните решения за действие - като как влияят на околните.

Демек, въпрос на възпитание е в отговорност.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 39 минути, Skubi said:

Не съм лекар. Не ме интересува има ли, тупка ли сърце в зародиша или не. За живеещи в семейство жени, това е да ходят по-често на лекар. Да се пазят, има вече стотици начина за това. Кой- с какво разполага пак е лилави спорове. Но за тези които претърпяват насилие????

Ужасът е в това, че някой неуронестандартен политик или секта или човекоподобни искат да наложат със силата на закона ненормални неща....

Ако го прекарат този закон той не бръсни. Ще се отнася за всички, но най-много за бедняците. Защото богатите жени ако ще в Куба ще прискочат за един аборт. Както ирландките или румънките правиха в съседните държави. 6 седмици е невъзможно една жена да схвани нещо. 

Другото е, че ако има насилие и строшат кокали, намушкат или порежат, лекарите трябва всевъзможно да направят за да  спасят и доколкото може да рехабилитират пострадащтия. А поставените в нея чужди клетки, не трябва ли както от раните заразителни бактерии, да се отстранят. И с котела на широко гамни антибиотици да им се даде и антибейби инжекции.

 

Заради тая "секта" станаха два малки международни "търкала" досега

Единия път беше когато чичо Дони премести посолството  на САЩ в Израел - в Йерусалим.

Там се очаква от нашите хора да бъде края на света .Апоро самите евреи/израелтяни са скептични

 Това от темата за Турция

 

On 24.06.2018 г. at 14:41, nik1 said:

Точно.

С една вметка; Турция е по-"секуларистка" страна от САЩ и политиката и (вътрешна и външа) са по-малко обусловени от религията, отколкото при тази на САЩ.

Особено при управлението на Тръмп, който дори обещава да премахне "поправката Джонсън", която не позволява на религиозни лица да се занимават с политическа дейност

Ако говорим за външата политика на Тръмп - тази свързана с Близкия изток (нарастващ изолационизъм и прибиране/"отдръпване", от една страна, от друга - засилен ционизъм, интерес към Израел), тя е подчертано домирана от "политическия евангелизъм" днес.

Евангелистите са консерватори в голямото си мнозинство.  Тръмп "флиртува" с тях и им обещава са изпълни програмите им и целите им,  забележка: Те са крайни в много отношения, за разлика от тези на либералните "мейнстийм" протестански църви в САЩ, продукти на 20-век ; До началото на 20 век евангелистката църква е най-голямата в САЩ,

Едно такова скорошно политическо решение е преместването на американското посолство в Израел в Йерусалим, което отговаря на очакванията на  консервативните избиратели евангелисти  (Приятелите на Цион произхождат от евангелистката църва) и на по-консервативните протестанти от мейнстрийм-църквите.

60 милиона човека в САЩ наричат решението на Тръмп историческо. Сред тях водещи са евангелинтите и по-консервативните/религиозни протестанти, вкл черните - които не са сред подръжниците на Тръмп;

Всъщност и само една трета от евангелистите (които са силно консервативни) са гласували за Тръмп на изборите.

В момента той ги "ухажва" и се опитва да ги спечели...

https://www.washingtonpost.com/news/politics/wp/2018/05/14/half-of-evangelicals-support-israel-because-they-believe-it-is-important-for-fulfilling-end-times-prophecy/?utm_term=.9c624e3b07cb

Остави ами,  всички след това се засилиха да си местят посолствата си в Ираел от Тел Авив  - в Йерусалим :)

Втория път беше, когато чичо Дони въведе санкции срещу Турция във връзка със задържането на пастор Андрю Брънсън там.

(Освободиха го де)

Иначе там има задържани към 50 граждани на САЩ..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, nik1 said:

Заради тая "секта" станаха два малки международни "търкала" досега

Единия път беше когато чичо Дони премести посолството  на САЩ в Израел - в Йерусалим.

Там се очаква от нашите хора да бъде края на света .Апоро самите евреи/израелтяни са скептични

 Това от темата за Турция

 

Остави ами,  всички след това се засилиха да си местят посолствата си в Ираел от Тел Авив  - в Йерусалим :)

Втория път беше, когато чичо Дони въведе санкции срещу Турция във връзка със задържането на пастор Андрю Брънсън там.

(Освободиха го де)

Иначе там има задържани към 50 граждани на САЩ..

 

За всякакви щуротии има публика.....scopes2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Прочее един закономерен въпрос. От дек на дек тялото си е на жената и тя щяла да решава сама. А мъжът? Колкото детето е нейно, толкова е и негово.

И пак стигаме до хедонизма... Секса е удоволствие, пък презерватива пречи на удоволствието, хапчетата ме правят дебела... я тука ще си направя кефа с н на брой мъже, пък ако стане грешка ще изпраскам един аборт.

Същото и за мъжете... Тука ще правя секс с н на брой жени, пък като забременее някоя от тях ще направи аборт. Откъде накъде ще плащам?

Така де, аз съм още млад/млада има толкова още неща в живота които са ми интересни- тва наркотици, алкохол, безразборен секс с всичко де шава. При по възпитаните кариера, кола, да се повозя с делтапланер, да посетя н на брой страни, ред други прилични удоволствия.

А през това време сестрите ромки раждат, емигрантите идват в Европа. После статии по вестниците "Емигранти пребиха и ограбиха самотен възрастен човек", изоставени по старческите домове хора. Спорове за доброволната ефтаназия. Тъй де когато човек вече е на възраст с разклатено здраве и не може да гребе с пълни шепи от живота във вид на наркотици, алкохол и секс с всичко де шава що да живее? Така де, тялото си е мое, аз решавам, че живота вече не ме кефи и имам право на ефтаназия...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Frujin Assen said:

От дек на дек тялото си е на жената и тя щяла да решава сама. А мъжът? Колкото детето е нейно, толкова е и негово.

Най-добре е да решават двамата, но вече не става  друг да решава вместо нея.

Сега да ти обясня  как така тялото си е на жената: случва се след раждане да се получи гърч , точно същият гърч се получава и при ампутация, тялото реагира без разлика и на отделянето на бебето и на отделянето на някой крайник -  това е на практика какво значи "плът от моята плът".  Също казват "Раждането е половин умиране". Случва се и да е истинско умиране, даже и при днешните условия в болниците.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Андрей Куртенков said:

Секи случай, тая теза, дето и тук се промъкна - откадя-накадя мъже ще ни говорят за абортите, те са си наша работа - е много любопитно как се връзва с преобладаващия сред българките (а може би и сред жените въобще - но както казах горе - в случая за нашето общество говорим) начин на мислене, резюмиран в изрази от типа "Аз му родих две деца, пък той еди-кво си"?
Т.е., българката съвсем откровено гледа на децата като на един вид услуга, или най-точно - работа на ишлеме. Е, не става така! Начи - при положение, че самите жени гледат на себе си като на някакъв автомат за газирана вода, дето мъжът пуска три копейки и срещу това тя със своите механизми и устройства му прави чаша лимонада - няма как да казва - ми то си е наша работа, ний ша си решаваме!

Не приемайте за чиста монета нещо, което е малко селяндурски реторичен похват при домашните разправии - пасивно-агресивен подход за създаане на чувство за вина: "аз за тебе ехееее, а ти за мене -нищо!"

Също толкова стандартен похват, колкото омаловажителните реплики от типа: "Как може да си такъв мухльо, ако имаше състезание за мухльовци, ти щеше да излезеш втори". Това вече е открито агресивният подход.

Не само че не всички българки не го правят това (какво остава за всички жени), ами това е най-обикновен белег за хора, които не могат да управлват добре личните си отношения. Защото са пасивно агресивни.

И това няма нищо общо с абортите, а с дисфункионалните домашни отношения.

Вербалното насилие също е насилие. Дали пасивно (с представяне на себе си като жертва с цел набиване на чувство за вина) или активно - няма значение.

С пасивно-агресивен човек се живее много трудно. Първо, защото той дотолкова се страхува от конфронтация, че никога не излага истинските си чувства на масата, за да бъде проблемът веднъж завинаги разгледан и разрешен.  Вместо това се цупи, отказва да говори (поддържа смразяващо мълчание), държи се като жертва, за да шантажира (йли вменява своите негативни чувства на другите). И второ, защото с пасивното си поведение те всъщност прехвърлят отговорността за всички злини на света на партньора си, без да му предоставят какъвто и да било начин да промени каквото и да било.

С времето пасивно-агресивният човек има потенциала да се превърне сред близките си и в "истински" насилник - например да премине на физическа агресия (побой), ако е мъж. Пасивната агресивност е и причината, поради която домашните насилници понякога изглеждат като божи кравички извън дома си - навън са неконфликтни, защото хем се страхуват от явните конфликти, хем не знаят как да ги разрешат.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, Doris said:

Най-добре е да решават двамата, но вече не става  друг да решава вместо нея.

Сега да ти обясня  как така тялото си е на жената: случва се след раждане да се получи гърч , точно същият гърч се получава и при ампутация, тялото реагира без разлика и на отделянето на бебето и на отделянето на някой крайник -  това е на практика какво значи "плът от моята плът".  Също казват "Раждането е половин умиране". Случва се и да е истинско умиране, даже и при днешните условия в болниците.

Съгласен съм с теб.

Но тук идва нещо, което е голямата болка на днешните либерали- дългът! Има неща, които човек е длъжен да направи. Не защото не може по друг начин, а защото така трябва. И се започва от най малкото. Например майка ми ме е научила винаги всичко да деля с брат ми. Като ме е пращала до магазина съм можел да купя някаква вкусотия и да си я изям сам. И винаги съм купувал по две, едно за мен, едно за брат ми. Въпреки, че изкушението е било голямо сам да изям двете вафли.

Същия дълг има и мъжът- да се ожени, да направи деца и да се грижи за съпругата си и децата си. Жената също е длъжна, тя трябва да роди деца и да се грижи за тях и съпругът си. И това се прави, не защото човека така иска, а защото така трябва. Защо в миналото разводите са били по малко? Не, не заради подчиненото положение на жената. А защото и мъжът и жената осъзнават, че така трябва, че трябва да укротят чувствата си и да се примирят с проблемите които имат. Ще ти дам пример. Мъжът работи много и има добра заплата. А жена му я харчи за ред ненужни неща, примерно дрехи за нея и децата, купува скъпи продукти и готви вкусно. Къде по добра идея е обаче тези пари да бъдат разходвани за кръчми, ракия, цигари и хазарт! И тая ще ми харчи моите пари- айде де! Аз съм си ги изкарал, сам ще си ги харча, и за не ми надува главата със семейни скандали- я един развод. Хем ще вземе и децата да не ми се пречкат в краката и с тях да се занимавам. Пък като съм на кеф, ще ида да ги взема, да ги заведа някъде, да им купя нещо... ама когато аз реша, а не всеки ден да ми мрънкат "Тате искам кукла, топка". Така де, живеем в свободен свят, либерален...

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, dora said:

И сътрудник на държавна сигурност, който вследствие на това без необходимото образование придоби бляскава кариера. Не исках да пиша това,  защото го познавам... Като човек, в личен контакт, на мен ми е симпатичен, но хората сме сложни същества. Можем в един аспект от живота си да сме едни, а друг аспект да правим неща моралноосъдителни или недопустими. Ако чете човек разказите му, примерно, в тях прозира един добър човек.

Ох, а ето това го бях пропуснала:

https://fakti.bg/mnenia/380018-aleksandar-urumov-bruksel-e-iztochnikat-na-zloto

Дотолкова съм озадачена, че не мога да преценя за себе си дали това наистина го мисли (представите ми за него напълно се разминават с написаното), или го използва, за да влезе в политиката - нещо, което той се опитваше многократно през годините, но някак все не можеше да реализира.... Чак сега, с оглед на подобни изявления, си обяснявам заглавието на темата... Виждам, че се е кандидатирал и за евроизборите, което още повече ме озадачава с оглед на горното.... някак не разбирам как може неглупав човек хем да вижда в ЕС въплъщението на злото, хем да иска да влезе в представителните му органи...  Нито мога да намеря достоверно оправдание, нито дори мога да преценя на какво се дължи този развой.... Но няма да отплесвам темата, извинявам се. Това ми дойде като изненада.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, dora said:

Ох, а ето това го бях пропуснала:

https://fakti.bg/mnenia/380018-aleksandar-urumov-bruksel-e-iztochnikat-na-zloto

Дотолкова съм озадачена, че не мога да преценя за себе си дали това наистина го мисли (представите ми за него напълно се разминават с написаното), или го използва, за да влезе в политиката - нещо, което той се опитваше многократно през годините, но някак все не можеше да реализира.... Чак сега, с оглед на подобни изявления, си обяснявам заглавието на темата... Виждам, че се е кандидатирал и за евроизборите, което още повече ме озадачава с оглед на горното.... някак не разбирам как може неглупав човек хем да вижда в ЕС въплъщението на злото, хем да иска да влезе в представителните му органи...  Нито мога да намеря достоверно оправдание, нито дори мога да преценя на какво се дължи този развой.... Но няма да отплесвам темата, извинявам се. Това ми дойде като изненада.

dora,в този линк май е описано и обяснено по-ясно:

https://www.kultura.bg/web/габриеле-куби-и-глобалната-сексуална/

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, Doris said:

Най-добре е да решават двамата, но вече не става  друг да решава вместо нея.

Сега да ти обясня  как така тялото си е на жената: случва се след раждане да се получи гърч , точно същият гърч се получава и при ампутация, тялото реагира без разлика и на отделянето на бебето и на отделянето на някой крайник -  това е на практика какво значи "плът от моята плът".  Също казват "Раждането е половин умиране". Случва се и да е истинско умиране, даже и при днешните условия в болниците.

Много неща могат да се случат. Едно време ги учихме, но съм далеч от тази специализация.

Решава само жената, момичето, ако не е семейна, а няма как да е семейна под 18 години, нали така, или не е , променено ли е. Ако е под 18 е сложно, по принцип , трябва помощ за такива девойки. Бащата няма думата , ако не са семейство, така виждам нещата.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Съгласен съм с теб.

Но тук идва нещо, което е голямата болка на днешните либерали- дългът! Има неща, които човек е длъжен да направи. Не защото не може по друг начин, а защото така трябва. И се започва от най малкото. Например майка ми ме е научила винаги всичко да деля с брат ми. Като ме е пращала до магазина съм можел да купя някаква вкусотия и да си я изям сам. И винаги съм купувал по две, едно за мен, едно за брат ми. Въпреки, че изкушението е било голямо сам да изям двете вафли.

Същия дълг има и мъжът- да се ожени, да направи деца и да се грижи за съпругата си и децата си. Жената също е длъжна, тя трябва да роди деца и да се грижи за тях и съпругът си. И това се прави, не защото човека така иска, а защото така трябва. Защо в миналото разводите са били по малко? Не, не заради подчиненото положение на жената. А защото и мъжът и жената осъзнават, че така трябва, че трябва да укротят чувствата си и да се примирят с проблемите които имат. Ще ти дам пример. Мъжът работи много и има добра заплата. А жена му я харчи за ред ненужни неща, примерно дрехи за нея и децата, купува скъпи продукти и готви вкусно. Къде по добра идея е обаче тези пари да бъдат разходвани за кръчми, ракия, цигари и хазарт! И тая ще ми харчи моите пари- айде де! Аз съм си ги изкарал, сам ще си ги харча, и за не ми надува главата със семейни скандали- я един развод. Хем ще вземе и децата да не ми се пречкат в краката и с тях да се занимавам. Пък като съм на кеф, ще ида да ги взема, да ги заведа някъде, да им купя нещо... ама когато аз реша, а не всеки ден да ми мрънкат "Тате искам кукла, топка". Така де, живеем в свободен свят, либерален...

Не съм съгласен. Не вменявайте Дългове и Грехове на хората. Никой за нищо и на нищо и никого не е длъжен. По кой път ще се тръгне , доброволно или полудоброволно е друга работа.Поне мен така са ме възпитали. Имаш избор, или избираш Свободата , но губиш много от <връзките> в общността или си Един от нас и влизаш в Службата. Не мога да приема такова <вродено> издевателство към какъвто и да е носител на интелект.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, laplandetza said:

Не съм съгласен. Не вменявайте Дългове и Грехове на хората. Никой за нищо и на нищо и никого не е длъжен. По кой път ще се тръгне , доброволно или полудоброволно е друга работа.Поне мен така са ме възпитали. Имаш избор, или избираш Свободата , но губиш много от <връзките> в общността или си Един от нас и влизаш в Службата. Не мога да приема такова <вродено> издевателство към какъвто и да е носител на интелект.

И после във вестника "Цигани пребиха посред бял ден човек и го ограбиха, никой не се е намесил". Така де, бият него, не мен, що да му помогна? Такива са либералните ценности и морал. При братята роми, които са с консервативен морал, ако пипнеш един, ще ти скочат всички.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, SAlexandrov said:

Да, нероденото дете не е изцяло развито, но кой изобщо решава, че моментът на раждането е този, който го дефинира като човек? 

Може би не точно моментът на раждането, а по-скоро моментът, от който може да бъде отделено от майката и успешно да отговаря на дефиницията на думата "човек", според която човекът е живо същество. Ако не може да води самостоятелен живот извънутробно, значи още не е станало човек, а е ембрион.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Джулиана, така е, само думичката "ембрион" нека се замени с "плод".

Дора, учуден съм че се учудваш, че хора дето са "анти-ЕС" се кандидатират за евродепутати - из цяла Европа е пълно с такива, а и досега ги имаше в европарламента. (То и аз съм "анти-ЕС", ама ако ми падне субсидийка от Брюксел - не бих отказал - хора сме, като станем ангели, тогава ще му мислим как да е.)

laplandetza, у нас винаги е можело да се сключва брак и от лица от 16 до 18 години, с писменото съгласие на родителите. Но, при положение, че т.нар съвместно съжителство на съпружески начала е основание за финансови претенции от страна на жената и за присъждане на издръжка, която мъжът трябва да плаща (нищо че нямат брак), то следва да признаеш и в такива случаи правото на мъжа на мнение за евентуален аборт. Не може в един случай да е така, а в другия - иначе. Т.е., не може в едни случаи да ги разглеждаш като съпрузи, а в други - не. Щом мъжът няма право на мнение за евентуален аборт, то и при евентуално дете, жената не би трябвало да има право на претенции за финансова подкрепа.

А тази личност (Урумов), мисля че я надценявате. Пак ще повторя, че дори и билборда, от който тръгнаха всички разсъждения, според мен е съвсем безобиден и кротък. Мен лично много повече ме плаши триумфа на Андрей Слабаков в евроизборите. Това означава, че нашият народ всъщност не е мръднал от начина на мислене, който едно време ни накара да залибим Бойко Борисов - силния мъж, пича, и пр. Нищо че, погледнато като абсолютни числа, преференциите за Андрей Слабаков всъщност изобщо не са чак толкова много. А това е човек, който в реалния живот се отнася отвратително към простолюдието (лични впечатления, от единствения ми, слава Богу, контакт с него) - типичният надут, самовлюбен и безполезен български ВИП. Казвам типичен, щото то като цяло елитът ни няма изобщо никакво ясно съзнание за ролята си и смисъла от съществуването си. Ама специално тази фигура е особено нагла.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Frujin Assen said:

А през това време сестрите ромки раждат, емигрантите идват в Европа. После статии по вестниците "Емигранти пребиха и ограбиха самотен възрастен човек", изоставени по старческите домове хора.

Камък ми падна от сърцето!Вече бях започнал да се притеснявам , две страници се изписа по темата, а още никой не е споменал мигрантите и циганите.

 

Преди 13 часа, Frujin Assen said:

И после във вестника "Цигани пребиха посред бял ден човек и го ограбиха, никой не се е намесил". Така де, бият него, не мен, що да му помогна? Такива са либералните ценности и морал. При братята роми, които са с консервативен морал, ако пипнеш един, ще ти скочат всички.

Баш такива са либералните ценности.За това просто се налага навсякъде да ги громим!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 20 часа, Frujin Assen said:

Съгласен съм с теб.

Но тук идва нещо, което е голямата болка на днешните либерали- дългът! Има неща, които човек е длъжен да направи. Не защото не може по друг начин, а защото така трябва. И се започва от най малкото. Например майка ми ме е научила винаги всичко да деля с брат ми. Като ме е пращала до магазина съм можел да купя някаква вкусотия и да си я изям сам. И винаги съм купувал по две, едно за мен, едно за брат ми. Въпреки, че изкушението е било голямо сам да изям двете вафли.

Същия дълг има и мъжът- да се ожени, да направи деца и да се грижи за съпругата си и децата си. Жената също е длъжна, тя трябва да роди деца и да се грижи за тях и съпругът си. И това се прави, не защото човека така иска, а защото така трябва. Защо в миналото разводите са били по малко? Не, не заради подчиненото положение на жената. А защото и мъжът и жената осъзнават, че така трябва, че трябва да укротят чувствата си и да се примирят с проблемите които имат. Ще ти дам пример. Мъжът работи много и има добра заплата. А жена му я харчи за ред ненужни неща, примерно дрехи за нея и децата, купува скъпи продукти и готви вкусно. Къде по добра идея е обаче тези пари да бъдат разходвани за кръчми, ракия, цигари и хазарт! И тая ще ми харчи моите пари- айде де! Аз съм си ги изкарал, сам ще си ги харча, и за не ми надува главата със семейни скандали- я един развод. Хем ще вземе и децата да не ми се пречкат в краката и с тях да се занимавам. Пък като съм на кеф, ще ида да ги взема, да ги заведа някъде, да им купя нещо... ама когато аз реша, а не всеки ден да ми мрънкат "Тате искам кукла, топка". Така де, живеем в свободен свят, либерален...

А аз пък не разбирам защо "така трябва". И към кого е този дълг -  към майка ти и родата, накто  в "Дервишово семе" на Хайтов, към човечеството както в "Кошмар" на Константин Павлов:

Сънувах, че съм първият човек...

Не кадифе, а животински кожи
красяха жилавите ми бедра;
вървях и с чудния си вид тревожех
сърните в неспокойната гора.
Вървях и мислех: "Колко е красиво!
Сега да има някоя жена,
и аз ще бъда най-щастливото
създание на цялата земя."
Неотлетяла още тази мисъл,
зловещо трепна близкото дърво
и на един от клоните провисна
едно женоподобно същество.
То скочи на поляната чевръсто,
затича се към мене изведнъж,
опипа ме с коравите си пръсти
и каза настървено: "Ти си мъж!..."
О, ужас... грозота...
реших да бягам.
Отщяха ми се ласки и жени.
Но спрях,
скован от мисълта, че няма
рода човешки кой да продължи.
И казах си: Каквото и да става,
ще стискам зъби и ще бъда мил.
Човечество,
за тебе го направих! -
Да бях се по-добре самоубил,
защото тя ме хвана за ръката
и каза: "Миличък, постой, постой,
ела да се подпишем на скалата,
че винаги ще бъдеш само мой."
Изгледах аз дивачката предвзета -
как бих могъл да и изневеря,
когато сме на цялата планета
единствените хора - Аз и Тя.
И пак реших
да скоча и да бягам. -
Отщяха ми се ласки и жени.
Но спрях,
скован от мисълта, че няма
рода човешки кой да продължи...
Отправихме се към скалата ние
за смях на веселия горски свят,
докато някой наш правнук открие
хартията и кръглия печат.

https://liternet.bg/publish3/kpavlov/satiri/koshmar.htm

😂

или към някой друг?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Doris said:

 

А аз пък не разбирам защо "така трябва". И към кого е този дълг -  към майка ти и родата, накто  в "Дервишово семе" на Хайтов, към човечеството както в "Кошмар" на Константин Павлов:

Сънувах, че съм първият човек...

Не кадифе, а животински кожи
красяха жилавите ми бедра;
вървях и с чудния си вид тревожех
сърните в неспокойната гора.
Вървях и мислех: "Колко е красиво!
Сега да има някоя жена,
и аз ще бъда най-щастливото
създание на цялата земя."
Неотлетяла още тази мисъл,
зловещо трепна близкото дърво
и на един от клоните провисна
едно женоподобно същество.
То скочи на поляната чевръсто,
затича се към мене изведнъж,
опипа ме с коравите си пръсти
и каза настървено: "Ти си мъж!..."
О, ужас... грозота...
реших да бягам.
Отщяха ми се ласки и жени.
Но спрях,
скован от мисълта, че няма
рода човешки кой да продължи.
И казах си: Каквото и да става,
ще стискам зъби и ще бъда мил.
Човечество,
за тебе го направих! -
Да бях се по-добре самоубил,
защото тя ме хвана за ръката
и каза: "Миличък, постой, постой,
ела да се подпишем на скалата,
че винаги ще бъдеш само мой."
Изгледах аз дивачката предвзета -
как бих могъл да и изневеря,
когато сме на цялата планета
единствените хора - Аз и Тя.
И пак реших
да скоча и да бягам. -
Отщяха ми се ласки и жени.
Но спрях,
скован от мисълта, че няма
рода човешки кой да продължи...
Отправихме се към скалата ние
за смях на веселия горски свят,
докато някой наш правнук открие
хартията и кръглия печат.

https://liternet.bg/publish3/kpavlov/satiri/koshmar.htm

😂

или към някой друг?

 

Че как да не се радва горският свят. Мислили са си, че ще си имат покой козичките, пухкавите агънцета/ах, че са сладурани/, кокшките, патките, кучетата, прасетата, телетата, кравите, магаретата.......Но уви. Жената веднъж е уморена, боли я глава, дошло и е, не и едошло, ще чуят децата....Така, че пак дойде редът на  козичките, пухкавите агънцета/ах, че са сладурани/, кокшките, патките, кучетата, прасетата, телетата, кравите, магаретата, и още гумените булки и други приспособления...😂

ПС.

Иначе винаги питам такива мачоси, че ако имат дъщери защо ги ограмотяват. Ако ги държат прости и неграмотни пного по-малко трамви ще имат в живота си. Ще чиракуват безропотно на господаря си а той ще е щастлив....🙏

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 часа, Frujin Assen said:

И после във вестника "Цигани пребиха посред бял ден човек и го ограбиха, никой не се е намесил". Така де, бият него, не мен, що да му помогна? Такива са либералните ценности и морал. При братята роми, които са с консервативен морал, ако пипнеш един, ще ти скочат всички.

Това са "българските" ценности, всеки да се спасява сам.

.Аз лично не вярвам че и ти например ще ми дадеш и вода, ако имам нужда..

 

За Запада... си в  объркване 

От малки ги учат на емпатично мислене и уважение  към другите, и на уважение към институциите

(Както се казва учат ги казва на "култура")

 

 

 

Ето ти десетки примери (в поредицата)  как реагират в защита или помощ  на непознати американците:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=What+Would+You+Do

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители


 

Преди 22 часа, dora said:

Ох, а ето това го бях пропуснала:

https://fakti.bg/mnenia/380018-aleksandar-urumov-bruksel-e-iztochnikat-na-zloto

Дотолкова съм озадачена, че не мога да преценя за себе си дали това наистина го мисли (представите ми за него напълно се разминават с написаното), или го използва, за да влезе в политиката - нещо, което той се опитваше многократно през годините, но някак все не можеше да реализира.... Чак сега, с оглед на подобни изявления, си обяснявам заглавието на темата... Виждам, че се е кандидатирал и за евроизборите, което още повече ме озадачава с оглед на горното.... някак не разбирам как може неглупав човек хем да вижда в ЕС въплъщението на злото, хем да иска да влезе в представителните му органи...  Нито мога да намеря достоверно оправдание, нито дори мога да преценя на какво се дължи този развой.... Но няма да отплесвам темата, извинявам се. Това ми дойде като изненада.

ВМРО са скептици (за този вид и модел на ЕС) , но са проевропейци (про -ЕС) - това го обявиха ясно на тези избори

Не трябва  да се слага автоматично равенство между програма на партията,. и виждания на членове и симпатизанти

Освен това - нагласите към ЕС може да са повече от три - "да", "скептични" (искат рефорни и промени защот не смята тозьи модел да добър и работещ за в бъдеще ) и "против", защото скептиците са  различни категории

Например: Движението на Макрон е също на на евроскептици, той дойде на власт с идеята за промяна на ЕС

 

В ЕП не знам досега да е имало анти-ЕС партии и нати ЕС политци (изключвам британските политици-брекситъри), които да са за разтуряне на ЕС

"Еврокептичните партии" досега официално бяха при "камалистите" от ЕКР..

 

За новите анти ЕС- ако изключим британците от Брексит партията,  вярвам че ще минат на някакви евроскетични  позиции, а не на позициите на разтуряне на ЕС..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.05.2019 г. at 19:04, Андрей Куртенков said:

 

Олеле, сега погледнах в страничката на автора във Фейсбук там има невероятни бисери - най-отгоре ми излиза това:

"Magda Feuer Докато мъже говорят за забраната на абортите, ще продължавам да искам задължителна вазектомия на всички мъже над 45."

И други бисери има.

Съжалявам, ама за мен интернетските борци против псевдонауката са по-вредни, не само от самата псевдонаука, но дори и от религиозните фундаменталисти.

И по-смешни :D

Псевдонаука е, когато някой имитира научна дейност в посредствен университет, лекувайки кокошки с хомеопатия. На кого му пука, че хомеопатията се смята за псевдонаука? Важното е да се правим на учени без никаква реална научна дейност :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В случая псевдонаука е да се представят идеологически аргументи като уж доказани от науката. Виждаме го и в двете посоки. От една страна - представянето на аборта като безвреден и безобиден, от друга напъните да се доказва научно, че човекът е личност от момента на неговото зачеване.

Но има и друго - изява на псевдорелигии. Като се замисли човек , тези активисти против аборта в България и в САЩ, дето все говорят за Бог не е ясно към кое точно вероизповедание се числят. Урумов май се опитва да си създаде собствена политико-религиозна секта. Ей така: "Аз вярвам в Бог, за това мисията  ми е да защитавам неродените деца от техните безпътни детеносителки". И това не смущава особено обществото.

Даже  някакви активисти се опитаха да се изявяват от името на Светия синод, та се наложи Светият синод да излиза с опровержение.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Doris said:

В случая псевдонаука е да се представят идеологически аргументи като уж доказани от науката. Виждаме го и в двете посоки. От една страна - представянето на аборта като безвреден и безобиден, от друга напъните да се доказва научно, че човекът е личност от момента на неговото зачеване.

Но има и друго - изява на псевдорелигии. Като се замисли човек , тези активисти против аборта в България и в САЩ, дето все говорят за Бог не е ясно към кое точно вероизповедание се числят. Урумов май се опитва да си създаде собствена политико-религиозна секта. Ей така: "Аз вярвам в Бог, за това мисията  ми е да защитавам неродените деца от техните безпътни детеносителки". И това не смущава особено обществото.

Даже  някакви активисти се опитаха да се изявяват от името на Светия синод, та се наложи Светият синод да излиза с опровержение.

От момента на зачеването зиготата вече има ПОТЕНЦИАЛ да стане личност. Единствено убийството и (аборт) може да попречи на израстването и в човешка личност. Или някоя болест. Оттам и ироничният израз: "няма "малко" бременна жена".

Но правосъдието (и науката) не смеят да осъдят жената направила аборт в убийство,защото решението за аборт и последвалото изпълнение го е направила в момент на невменяемост... Уфф,сложна е женската психика.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
On 2.06.2019 г. at 16:03, deaf said:

От момента на зачеването зиготата вече има ПОТЕНЦИАЛ да стане личност. Единствено убийството и (аборт) може да попречи на израстването и в човешка личност. Или някоя болест. Оттам и ироничният израз: "няма "малко" бременна жена".

Но правосъдието (и науката) не смеят да осъдят жената направила аборт в убийство,защото решението за аборт и последвалото изпълнение го е направила в момент на невменяемост... Уфф,сложна е женската психика.

Aко настъпи инцидент в репродуктивен център, какво би спасил? Контейнер със 100 оплодени яйцеклетки, които според теб носят потенциал или 1-2 бебета?

Морални казуси... :D

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...