Отиди на
Форум "Наука"

Въвеждане на допълнителни измерения във физиката и ползите от тях


Недоспал

Recommended Posts

  • Потребител

@Ниkи ще помоля да побързаш с отговора, защото след малко ще ходя до психолог, защото се налага да се подновя разрешителното за оръжие. Таман ще имам възможност и да се консултирам по хипотезата ми за твоето поведение. В смисъл, че ще ми е полезна информацията за теб по зададения ми въпрос! 

.....

Е хайде, де! 15мин са предостатъчно време, за да напишеш две думи! Уж си много активен в тази тема, а пък сега нещо се бавиш?!?

...

Е?! С емотиконите на поста ми не ми отговаряш по същество?!? Притеснява ли те да ми отговориш?

...

Изтърках си дисплея от натискане на "рефреша", а отговор не виждам да си постнал. @Никииии!!!! Помолих те най-учтиво, човеко! 

....

Чакаш да изтече времето ми за редактиране на поста ли? И да излезне, че с поредни идентични  постове спамя ... хитър сиии! 

...

Спокойно! Изтече ми времето! Явно не можеш да се държиш като мъж и да отговориш като те помолят, но пък си позволяваш да изискваш това от останалите. Кога ще пораснеш?

Редактирано от kipen
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 4 минути, Ниkи said:

Последен въпрос: какъв вид доказателство признавате (щом не признавате математическото) за ефективно?

Признаваме го. Но за сега липсва. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Ниkи said:

Доказва, че за земния близнак е изтекло по-малко време от колкото за пътуващия

Не ти ли писна да пишеш глупости?

Не всяка величина с размерност "време" е "времето изтекло за земния близнак", както и не всяка величина с размерност "метър" е "пътят на подвижния близнак". За решаване на задачи се иска малко повече интелигентност, на всяка стъпка да знаеш смисъла на всяка получена величина. А ти периш като през турски гробища, както се казва...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Ниkи said:

Всичко което кажеш, може да се обърне срещу теб... внимавай. Вече ти го казах това

Аз нямам проблем с това - защото знам както правя в процеса на сметките, то това е и смисъла на физиката. Ама ти явно не знаеш, затова и получаваш смешни числа :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Ниkи said:

Ти влияеш отрицателно на хората в форума. Ти ги лишаваш от правото да имат собствено мнение.

Идеята на форума е хората не да имат собствено мнение, а да изградят методи за достигане на правилно мнение. Собствено мнение може да имаш и на пазаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Ниkи said:

Като е желателно да съвпада с твоето мнение

Има си обективен критерии за правилно мнение. Това че мойто много често съвпада с него, можеш да го разглеждаш и като случайна корелация :)

Изобщо, собствено мнение е, че 2+2=7. Правилното мнение предполагам знаеш какво е, от там и посоката да контролираш собственото си мнение, а не да го пляскаш безконтролно по темите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Ниkи said:

Кой играе ролята на контрольор?... математиката...или консенсуса...или ти...?

Правилата, които са валидни за всички. Когато смяташ нещо по физиката, трябва на база използваните формули и дадените величини, да проследяваш какъв е смисъла на резултата, а не да го тълкуваш как ти падне - да заместваш сливи и да си мислиш че получаваш круши, щото по размерност съвпадало... И като знаеш този смисъл, може да го използваш по предназначение в други формули в които той ще има смисъл, а не само да надуваш свирката, както правиш ти.

Аз просто ги знам правилата, така че в случая и аз върша работата на контрольор :) Научи се и ти да работиш по тях, и няма да има нужда от някой да те контролира чак толкова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Ниkи said:

Къде беше последните 20 стр!

На всяка от тези страници ти разглеждаш различна задача!

Преди 42 минути, Ниkи said:

Доказва, че за земния близнак е изтекло по-малко време от колкото за пътуващия

!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, Ниkи said:

Последен въпрос: какъв вид доказателство признавате (щом не признавате математическото) за ефективно?

(Естествено - имам си доказателства за навлизане в дълбочина за реалност - от хипотезата ми.😎

Първо - отговаря на въпроса защо съществува инерциално движение (до преди хипотезата е постулат на база - опитът това показва), което можем да приемем за "неподвижно" и да свържем КС с него. То, инерциалното движение става с поглъщане на фотон от посоката на скоростта, образуване на частицата върху нов център и разсейване на погълнатото - така движението е равноускорително в един много кратък момент за направата на частицата - известна е  пилотната вълна на Дьо Бройл, която показва посока. Точно заради поглъщането на фотон, по посока инерция-скорост става и прословутото "скъсяване" При поглъщане, при много на брой частици (тяло, обект), поглъщането на фотони от околните полета е вътре в полето между частиците му, но ефективно имат значение тези по посока скорост. Това обяснява и защо скъсяването в ММ-опита по Лоренц-Фитцджералд, е вярно предположение. И така - Наличието на "неподвижна" среда за реализация на събития не пречи на СТО. Но пък помага на ОТО - възможна е кривина на пространство-време - има от къде да се "вземе" понятие за кривина.)

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Ниkи said:

Малоум, в официалното решение на парадокса не ползват твоята хипотеза. Ползват само ЛТ и на тяхна база се произнасят, че пътуващия близнак се връщал по-млад. Ще те моля да се ограничиш до тях. Ако не можеш, не намесвай Пенроуз ;) 

Май трудно схващаш - Лоренц е намерил скъсяването на телата  (което ползваш за правила) преди пръкването на СТО и разни парадокси. ЛТ означава Лоренцова Трансформация. В СТО се ползва негова формула.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Ниkи said:

Като контрольор не се справяш,...

Нямаш нужната квалификация, за да оценяваш. Факт.

 

Преди 2 минути, Ниkи said:

...защото не успяваш да да ми покажеш, къде ми е грешката И в смисъла на резултата. Така че ти си до тук.

Много пъти съм ти решавал задачите. Сега очаквам да проявиш малко мъжество и сам да се заровиш в проблема, като следваш правилата грешката сама ще изскочи, това е нейното базово свойство - за това са и правилата. Демонстрирай какво си научил, няма аз винаги да ти смятам нещо. Не се опитвай да ме предизвикаш по тоя начин за милост, тъпо е.

Така че в случая целенасочено не ти помагам. Само от това, че резултатът ти не съвпада с общоприетия, трябва да ти светне лампичката че може би нещо бъркаш. Но само с тъпо взиране няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Малоум 2 said:

Май трудно схващаш - Лоренц е намерил скъсяването на телата  (което ползваш за правила) преди пръкването на СТО и разни парадокси. ЛТ означава Лоренцова Трансформация. В СТО се ползва негова формула.

Пръв до формулите на ЛТ достига Волдемар Фохт. Първите формули, дадени от Лоренц доста се различават от сегашните, сегашните ги формулира в пълнота Поанкаре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Ниkи said:

Ти ме заплашваш... ;) 

Да! Да излезнеш "на светло", щото анонимността на "Ники" дава сила на простотията ти.

А "гаменът в теб" продължава да се крие. Стигна от спамер до трол в последните си постове!

 

Преди 1 час, Шпага said:

Ужас! Вместо с томахавка, Лудия Форумен Кон вече ще се развихри тук с :hunter:

Ами хайде ти опитай да усмириш Ники да се държи като зрял мъж и да се съобразява какво и в коя тема прави!

Или наблюдаването на необузданото му, безцеремонно и  малоумно-провокативно поведение ти носи наслада?!?

Да не би да го има варианта: "Ах, на мама момченцето! Вихри се на воля, маме! Нека им е на тия дето ръкопляскат без разрешение"?!?

Редактирано от kipen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Ниkи said:

За това разчитах на теб, но ти не успяваш да ми помогнеш... за съжаление

Аз ти реших тази задача, но с други числа. На теб остава, в същото решение да заместиш само новите числа. И да получиш отговора. Ти се тръшкаш по някакви непонятни причини, изфилософства 20 страници с глупости колко съм бил лош и как другите физици били по-глупави, но не успя да повториш елементарно умножение и деление. Какво очакваш, да ти сдъвкам храната? Ако ти при всички дадени от мен ресурси не си способен да извършиш две аритметични действия, защо аз трябва да го правя, и каква ще е общата полза? Утре пак същото?

Като разчиташ на нещо, стягаш си петата точка и следиш внимателно какво ти се обяснява, и следваш напътствията, а не ореваваш форума. Решението го има, смятай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, scaner said:

Сега очаквам да проявиш малко мъжество и сам да се заровиш в проблема, като следваш правилата грешката сама ще изскочи, това е нейното базово свойство - за това са и правилата.

Грешката няма да му излезне, поради липса на желание да я открие. Когнитивния дисонанс ще му я прикрива постоянно, защото се идентифицира с "гамена", който обаче го възприема като "борец за справедливост".

 

Преди 2 минути, Ниkи said:

Да разбирам, че психолога не ти е подновил разрешителното

Не само, че ми издаде ново удостоверение за да ми послужи за разрешителното, ами и подкрепи хипотезата ми, че вероятно изпълняваш  длъжност в йерархична организация, в която си подчинен на някой човек, с утвърден в обществото авторитет, но пък ти вярваш, че това е несправедливо, съотнесено с твоите качества, които вярваш, че притежаваш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Ниkи said:

Не, ти реши моя пример. Забравил си. Това което получи ти там, в официалното решение са го получили вече. Аз, с моето решение получих останалото. Така че се самосезирай.

Ти просто се пънеш да решиш абсолютно същото, но с други числа. И по друг път, който е много по-сложен - не че го съзнаваш. В случая, трябва да заместиш твоите числа в готовото решение, и получаваш каквото търсиш. После се усамотяваш в някое ъгълче и почваш да мислиш защо по твоя си начин се получава различно, съответно къде си сбъркал. Просто е. Не пречиш на другите със собствените си проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Ниkи said:

Добре. Над възможностите ти е. Няма лошо, само не се меси повече с хейт

Надменният тон не е нужен. Никъде не съм преминал добронамерения разговор. А пък къде видя хейт! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Ниkи said:

Хайде да спрем с празнословията. Ако не конкретизираш, е безсмислено да продължаваме с общите приказки

От това да ти посоча къде е разписано решението и как да си заместиш числата, каква по-голяма конкретика очакваш? Аз да ги заместя и сметна? Ай сиктир...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Ниkи said:

Извинявам се, ако си ме разбрал така. Не ми е било това целта

Да, но за пореден път коментираш избирателно, друго мое мнение а не това, което е съществено. Все едно се опитваш да го избегнеш. За това реших да спрем дискусията

Хайде да спрем с празнословията. Ако не конкретизираш, е безсмислено да продължаваме с общите приказки

Добре, спрам, явно е над възможностите и нямаш желание.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Ниkи said:

Не те разбрах?

Какво не разбра сега! Нали ти поиска да спра да разговарям с теб. Аз казах, че спирам. Какво има за разбиране!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Ниkи said:

Интересува ни само t'B:

Майко мила...

Да почнемн от тук: защо те интересува това, събитие, като другото е свързано с подвижният близнак, съответно неговото място и момент на случване в това място?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Ниkи said:

Там е земния близнак. Питаш ме за втори път

И ти за втори път не разбираш какво те питам.

t'B e момент на събитие, което се случва със земният близнак, в неговата точка Х'=0. Докато t'A е събитие което се случва с подвижния близнак в точката на обръщане. То именно ще ти даде колко време по земните часовници той е пътувал до тази точка, и това е точно колко време е остарявал земният близнак докато става това пътуване. Тоест точно това се търси. t'B в случая не ти носи никаква информация, колкото и пъти да го смяташ. Но всичко това идва едва след като разбереш условието на задачата...

За трети път ще ми се тръшкаш ли пак?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...