Отиди на
Форум "Наука"

Бъдещето с коронавируса и след него


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 12 минути, deaf said:

Искаш,но нищо не ти се разбра? Искаш да кажеш,че измислената пандемия е с цел хората да си подредят "живота,семейството и държавата"? Но пък казваш,че пандемията е по-малко страшна от ПСВ и "Испанският грип"! Е,тогава как ще принуди хората да си "подредят живота",като не се страхуват. Нещо повече,ти сляп ли си та не виждаш,че хората разбират цялат тая измама с т.нар. пандемия и следователно единственият резултата ще е,че те ще се ядосат на управляващите,задето ги правят на маймуни?! И отгоре на това ги карат да платят от джоба си тази измама с пандемията.

Искам да кажа , че нашите дядовци са преживели Испанския грип(https://bg.wikipedia.org/wiki/Испански_грип) и оцелелите са си подредили живота по един или друг начин след това.Толкова.Не ми слагайте думи , които не съм казал в устата.

Останалите несвързани и неразбираеми неща се си ваши размисли и страсти.

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 181
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 4 минути, Р. Теодосиев said:

Нищо от това не е изкуствено пуснато

Аз изобщо не твърдя,че коронавируса е пуснат изкуствено,а само че има лидери,които възползват от него...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, ДеДо Либен said:

Искам да кажа , че нашите дядовци са преживели Испанския грип(https://bg.wikipedia.org/wiki/Испански_грип) и оцелелите са си подредили живота по един или друг начин след това.Толкова.Не ми слагайте думи , които не съм казал в устата.

Останалите несвързани и неразбираеми неща се си ваши размисли и страсти.

Първата световна война (десет (10) милиона жертви) в допълнение с Испанският грип е променил живота им. Днес в България официално има 13 (тринадесет) починали от коронавирус. Е,как тези 13 жертви и карантината ще преобърнат живота на седем милиона българи?!

П.П.

Впрочем,ако Испанският грип е бил толкова решаващ фактор за промяната на живота на милиони хора,щеше да остане в (българската) история,подобно на епидемиите от чума през Средновековието.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Р. Теодосиев said:

Много е лесно да седим и да обсъждаме къде ще отидат едни милиарди сега, а когато милиони хора останат без работа след няколко месеца и икономики и индустрии се сринат вече няма да има никакво значение ;)

Всъщност именно от това къде ще отидат едни милиарди сега ще зависи до голяма степен колко хора ще останат без работа и кои индустрии ще се сринат😕

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Шпага said:

колко хора ще останат без работа

Когато тези хора останат без работа,кого ще нарочат за драматичната си съдба? След ПСВ (и Испанският грип),немците са обвинили за трагичното си (икономическо) положение Версайският договор наложен на Германия от Франция и Британия. А днес когато милиони хора останат без работа,кого ще обвинят? Лека подсказка - няма да е някакъв имагинерен вирус,нито ветеринарните служби...

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, deaf said:

Аз изобщо не твърдя,че коронавируса е пуснат изкуствено,а само че има лидери,които възползват от него...

Ако смяташ, че наакания, като се намести по удобно на нааканото, си решава проблема и се възползва от ситуацията може би си прав..

В такъв случай, всички се възползваме от ситуацията, за да се наместим по удобно, вкл. и Меркел и Макрон.

Що се отнася, до възползването, всички сме равни, разликата е в мащабите и във възможността, кого, да обвиним. Тези които са отдолу, имат най-голям избор, да обвиняват и най-малка възможност, да се възползват..

А истинския виновник, никой няма, да посмее, да обвини!

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Шпага said:

Всъщност именно от това къде ще отидат едни милиарди сега ще зависи до голяма степен колко хора ще останат без работа и кои индустрии ще се сринат😕

 

 

За индустрийте: вижда се че те са първите дето заминават на кино, тоест сгромолясват се от един път.

Въпросът не само " колко хора ще останат без работа" но и колко хора въобще ще останат в добро физическо и психическо здраве, щото тая болест поразява както белите дробове, така и сивото вещество.

Спомням си преди да дойде голямата криза през 90г. Хората бяха добри и спокойни, вечер можеше човек да си се разхожда по улиците, хората бяха много приятелски и дружелюбни. Къщите не се заключваха дето се вика. 

По време на 10-годишните кризи - останали без работа, едните станаха бедни, други много забогатяха, по улиците почна да се стреля почти като на война.   Смени се психиката на хората, променихме се и ние..  Когато живееш в несигурност ти се създава усещане за безпокойство и с това не се свиква никак лесно или никога...
Така и сега - не е и само паниката.  Като гледаш цифрите за ежедневните нарастващи жертви на тая болест, като погледнеш графиката как стръмно нараства по експонента - право нагоре...
Какво ще последва: ще има нужда от още доста ковчези.
Няма паника - има сурова действителност.. Тия ковчези дето показват по телевизията едва ли са холивудска реализация.

Ако са Холивудска продукция - честито - евреите за пореден път си проведоха успешно планираната акция - полувоенна, икономическа, социален експеримент или допълнение към фейсбук..  Ако това е живота - пак честито .. Връщаме се към корените на самия живот с всичките му рискове, несгоди и с големият шанс и надежда това да отмине по-скоро.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

А истинския виновник, никой няма, да посмее, да обвини!

господ ли имаш предвид?

Link to comment
Share on other sites

Преди 19 минути, vvarbanov said:

господ ли имаш предвид?

Конкретно не, но има ли някакъв проблем, ако го включвам?

Много вероятно е, ти да имаш проблем, ако го изключваш, съвсем научно, според теорията на вероятностите!

Опит, за "argumentum ad hominem" ли долавям или се бъркам?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Конкретно не, но има ли някакъв проблем, ако го включвам?

Много вероятно е, ти да имаш проблем, ако го изключваш, съвсем научно, според теорията на вероятностите!

Опит, за "argumentum ad hominem" ли долавям или се бъркам?

Хич не се бъркаш! Точно ти използваш използваш тая заблуда. 

Аз те питам, докато точно ти обсъждаш личността ми, като говориш за някакви проблеми които предполагаш че имам. Това се нарича Ad hominem.

А пък ти какви проблеми имаш с господ въобще не ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, skiahtro said:

всички се възползваме от ситуацията,

Не всички. Нали си спомняте,че Тръмп и Борис Джонсън правеха всичко възможно истерията с коронавируса да мине и замине тихо и незабележимо покрай техните страни,но други световни лидери почнаха да натискат всички "клавиши на пианото" и те бяха принудени да се включат в тази дандания,иначе щяха да изкарат по-черни от Дявола. Джонсън например,до последно отлагаше "вирусната" ваканция за децата,но в крайна сметка го принудиха да я въведе,щото щяха да го изкарат едва ли не че иска масово да убие дечицата!

Тръмп и Джонсън искаха да играят феърплей,но Меркел и Макрон - мръсно! Което е глупаво от страна на последните,защото англичаните и американците са царе на мръсните номера.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако икономическата структура се промени и изчезнат големите заводи, безработицата се задържи продължително над 25-30% и китайския внос изчезне, коя ще е най-потърпевшата социална група?

Ако пострадат силно промишлеността и транспорта и свързаните с тях сектори най-силно ще пострадат белите прави мъже, за огромно щастие на всичките "прогресивни" дегенерати и най-вече феминистките. НО, ако трябва да разсъждаваме от гледната точка на управляващите елити, кръвни революции не се правят от "умни и красиви" люде, а от гладни и гневни тълпи мъже. Та, бързо ще трябва да се направи избор - да се продължи с "идеологията на цветовете на дъгата" или да се намери работа на тези, които разполагат с физическата сила.

Но това ще означава основно жените и хора на дъгата да се лишат от работните си места. И жените, които до скоро поставяха кариерата над семейството ще бъдат изправени пред реалната нужда да се бракуват възможно най-бързо, за да оцелеят физически, защото няма да имат препитание. Т.е. връщане на обществените отношения там, където бяха преди ПСВ. И раждаемостта ще се повиши рязко, нуждата от имиграция току виж изчезнала, и след 20-30-40 години ще се появи въпроса какво да го правят това бързо растящо население - спогледи към Русия, Африка и Азия. ;)

Алтернатива е пълен триумф на феминизма - само жените работят, а мъжете си стоят вкъщи, което ми звучи като по-добрия вариант за мъжете. :)

Все си мисля, че би било твърде радикално гореописаното и решението ще е някъде по средата - идеологията на дъгата ще се притъпи от самосебе си, но и връщане от порядките преди ПСВ няма да има. Това е, ако в западните общества надделее здравия разум, но в наши дни вече всичко е възможно...

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, vvarbanov said:

Аз те питам, докато точно ти обсъждаш личността ми, като говориш за някакви проблеми които предполагаш че имам. Това се нарича Ad hominem.

А пък ти какви проблеми имаш с господ въобще не ме интересува.

Аз мисля, че съм точен! Даже ти отговорих..!

Бъркаш! Не обсъждам личноста ти, а само предполагам проблем с личността ти, свързан с ограничения на възможностите ти!  Смисъла на въпроса ти предполага някакво ограничение и това е факт! Ако не беше само предположение, щях, да ти го кажа директно, не го направих, защото все още е предположение.. Засега нещо, като работна хипотеза..🙂

Преди 1 час, vvarbanov said:

А пък ти какви проблеми имаш с господ въобще не ме интересува.

Защото аз знам какви проблеми имам с Господ, мога, само, да предполагам. ти какви проблеми, не знаеш че имаш! И това е факт, въпреки  предполагаемото ограничение, да не го разбираш и въпреки факта, че си незаинтересуван!

Ако ми пуснеш още малко информация, ще ти кажа точно какви са фактите, за твоята личност! ...и знаеш добре, че няма да го направя за първи път...🙂

А пред фактите и боговете мълчат!🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Аз ви казах , предвиждат втора вълна, есен или декември, извънредния фашизъм ще остане за цялата година, според мен и за част от следвашата, като по късно ще се преобразуват някои от извънредните мерки в постоянни и ще са част от нормалното законодателство. Директно ще ви кажа, време е за револшция, война, закъсняли сте фатално, но поне да ви запомнят с достойнство !

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

.. 

Защото аз знам какви проблеми имам с Господ, мога, само, да предполагам. ти какви проблеми, не знаеш че имаш! И това е факт, въпреки ограничението, да не го разбираш!

Проблемите не са ти с господ , а със себе си, не може да имаш проблеми с нищото. Стегни се и се подготвяй за война, знам че си с моята кръв!.Време е !

Link to comment
Share on other sites

Всеки има проблеми със себе си и и ги решава, сам.🙂 А с господ проблемите ми са лични!

Тук предполагам, че някой друг има проблем с мен и това се опитвам, да разбера😉 Както виждаш, тук не става въпрос, за мои проблеми, за да ги обсъждаме!

Link to comment
Share on other sites

Преди 46 минути, deaf said:

Не всички. Нали си спомняте,че Тръмп и Борис Джонсън правеха всичко възможно истерията с коронавируса да мине и замине тихо и незабележимо покрай техните страни,но други световни лидери почнаха да натискат всички "клавиши на пианото" и те бяха принудени да се включат в тази дандания,иначе щяха да изкарат по-черни от Дявола. Джонсън например,до последно отлагаше "вирусната" ваканция за децата,но в крайна сметка го принудиха да я въведе,щото щяха да го изкарат едва ли не че иска масово да убие дечицата!

Тръмп и Джонсън искаха да играят феърплей,но Меркел и Макрон - мръсно! Което е глупаво от страна на последните,защото англичаните и американците са царе на мръсните номера.

Съгласен съм, напълно възможен сценарий!

Link to comment
Share on other sites

Кой беше казал за Стокхолмския синдром в някоя от темите, май Сканер, който и да е , оказва се прав. Глупавите, страхливи овце, сами си слагат машинката за стригане и ножа до гърлото, а техните мъчители се мъчат да излезнат в края нафилма като спасители!. Не мога да ви понасям, хилядолетия еволюция и Нищо!

Link to comment
Share on other sites

Преди 27 минути, laplandetza said:

Кой беше казал за Стокхолмския синдром в някоя от темите, май Сканер, който и да е , оказва се прав. Глупавите, страхливи овце, сами си слагат машинката за стригане и ножа до гърлото, а техните мъчители се мъчат да излезнат в края нафилма като спасители!. Не мога да ви понасям, хилядолетия еволюция и Нищо!

А да очакваме ли от теб, да излезеш, да стреляш напосоки в тъмното?🙂

Може пък, да те последваме всички..🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

А да очакваме ли от теб, да излезеш, да стреляш напосоки в тъмното?🙂

Може пък, да те последваме всички..🙂

Никой не бива да ме следва, лидери, водачи, военотворци и големи градители се раждат, аз не съм , не ми е това задаено тук. Имате измежду вас, Намерете го, а може и нея , те са там, просто прогледнете!

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, laplandetza said:

Никой не бива да ме следва, лидери, водачи, военотворци и големи градители се раждат, аз не съм , не ми е това задаено тук. Имате измежду вас, Намерете го, а може и нея , те са там, просто прогледнете!

Значи нищо не правиме...😳

Лидерите са кът...😳

Най-много и ние, да стреляме на посоки..

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

Значи нищо не правиме...😳

Лидерите са кът...😳

Най-много и ние, да стреляме на посоки..

Стреляне по посоки от упор, огромен шанс да помогнеш за еволюция. 

  Чуй сега, убий тоз вампир Господ и приеми Силата завещана ни от Демоните!

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandetza said:

Стреляне по посоки от упор, огромен шанс да помогнеш за еволюция. 

  Чуй сега, убий тоз вампир Господ и приеми Силата завещана ни от Демоните!

🙂

Опитвам се.. Ама демона - вампир, дето се прави на Господ, трудно се убива..😳

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...