Отиди на
Форум "Наука"

Парадоксът на светлинния интензитет


gmladenov

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Щом твърдиш , че всияки системи със сверени часовници имат Общо време, тогава, защо при лоренц трансформации изкривяваш времето, зашо не ползваш само Лоренц фактор или реципрочната му ?

Всяка система си има общо време. Две взаимоподвижни системи нямат общо време. Но всяка си има. Общото време се създава от неподвижни часовници. Часовници които се движат не могат да имат с тях общо време, поради относителността на едновременността. Затова и се намесват лоренцовите трансформации.

Представи си времевата ос на всяка система като права линия, разграфена равномерно на моментите. Само че двете системи тези оси не са паралелни, а се кръстосват. И всеки сравнява отсечка от времевата ос в едната система с нейната проекция в другата. От там и лоренцовият член. Тази геометрична картинка обяснява добре как всяка система си има равномерно общо време, и между две системи няма такова.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 629
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:
Преди 16 минути, scaner said:

Въпросът е принципен.

Ако две събития, едновременни в една отправна система, са едновременни и във всяка друга отправна система, то времето е абсолютно, както е постулатът на класическата физика....

Не е вчрно, абсолщтно време означава при Обща точка на сверяване ,. сетне системите да отчитат едни и същи моменти. Едновременност и Неедновременност са съвсем друг въпрос.Принципно Случването е Едномоментно ако може така да наречем за всички и ако 2 събития със своята<едномоментност> са отчетени като Едновременни за една система  са едновременни и за друга при правилно сверени часовници, идеално сверени,практически невъзможно и при правилно отчитане.

Нещо не са ти ясни базови неща. Това което казваш е следствие от това което аз казвам.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Всяка система си има общо време. Две взаимоподвижни системи нямат общо време. Но всяка си има. Общото време се създава от неподвижни часовници. Часовници които се движат не могат да имат с тях общо време, поради относителността на едновременността. Затова и се намесват лоренцовите трансформации.

Представи си времевата ос на всяка система като права линия, разграфена равномерно на моментите. Само че двете системи тези оси не са паралелни, а се кръстосват. И всеки сравнява отсечка от времевата ос в едната система с нейната проекция в другата. От там и лоренцовият член. Тази геометрична картинка обяснява добре как всяка система си има равномерно общо време, и между две системи няма такова.

С кои да имат общо време движещете се часовници. Ние се интересуваме само от общо време в една система, приета за подвижна. Никакво общо време не е длъжно да се съобразява с Втори постулат, това е огромна грешка ,ако не и преднамерено, няма никакви причини за такава маниполация. Съшо не е длъжно и с Първи постулат. Сверяванетио на часовници не бива да се влияе от конкретна теория, а от цялото научно и историческо знание, което за разлика от ТО изобщо не изключва движение докато някой загубеняк се е приел за подвижен, нали така. Защо Айнщайн е допуснал тракова нагласяне?

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, scaner said:

Нещо не са ти ясни базови неща. Това което казваш е следствие от това което аз казвам.

Ясни са , защо ти така мислиш аз незнам, прилича на фанатично...........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Никакво общо време не е длъжно да се съобразява с Втори постулат, това е огромна грешка ,ако не и преднамерено, няма никакви причини за такава маниполация.

Ако вторият постулат е верен, той променя кардинално играта. И който не се съобразява с него не може нищо да постигне. А той е потвърден от експеримента много обстойно.

 

Преди 3 минути, laplandetza said:

Съшо не е длъжно и с Първи постулат.

Ми не се съобразявай. И с гравитацията може да не се съобразяваш. Колко му е...

Последният път като посетих Австралия, бях в Центъра за проучване на гравитацията в Gingin, дето е към тяхното AIGO. И там посетителите пред вратата към кулата ги пресрещаше надпис "Внимание! Гравитация!". Но ти като по-смел може да не внимаваш. :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, scaner said:

..

Трансформация на време , моменти, интервал е лесна. Аз го показах елементарно, изведох директно и Лоренц фактор. 

От Неподвижния , приемайки ,че са в обши точки с подвижните , след Обшата координатни начала директно ползваме единственно Лоренц фактор, тъй като така или иначе имат еинаги общи точки и обши елементарни системи. Разбира се това ако се направи отива на майната си Първи и Втпори постулат( при условие че системата не отчита движението си). Цялата теория трябва да се преобразува, основен ремонт или Нова.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, scaner said:

Ако вторият постулат е верен, той променя кардинално играта. И който не се съобразява с него не може нищо да постигне. А той е потвърден от експеримента много обстойно.

 

...

Ххаха, кое юе му поре1и на умния младеж да постигне целите си без Втори Постулат и сеагашната ТО, ниюо, напротив, ще му развърже ръцете.

Потвърден е Как?, с наро1но Неправилните опити, ефекти с противоположна стойност и сумарно нула.

Пробвай без Постулатите, ще разбереш колко години си загубил.............

п.п. Константа<С> не е отменена, просто е в по различна роля.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

От Неподвижния , приемайки ,че са в обши точки с подвижните , след Обшата координатни начала директно ползваме единственно Лоренц фактор, тъй като така или иначе имат еинаги общи точки и обши елементарни системи.

Общите точки нямат значение, тях ги има винаги. Само лоренцовият фактор се ползва в един частен случай - когато подвижен часовник съпоставяш с общото време на неподвижна система.. В общият случай преобразуванията са по-сложни, например да съпоставяш два движещи се с различна скорост часовника.

 

Преди 4 минути, laplandetza said:

Разбира се това ако се направи отива на майната си Първи и Втпори постулат( при условие че системата не отчита движението си). Цялата теория трябва да се преобразува, основен ремонт или Нова.

Глупости на търкалета. Абе и ти що мислиш толкова тегаво и непрекъснато си противоречиш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Пробвай без Постулатите, ще разбереш колко години си загубил............

Пробвал съм, разбрал съм си грешката, и за това съм се върнал :) Защото това е единственият верен подход в момента - СТО и ОТО. Всоичко друго е заблуда, и се вижда ясно.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, laplandetza said:

Не говорим за часовници от 2 различни системи, а за Една система, приета за подвижна,

Нали за да е приета за подвижна трябва да има друга система, спрямо която се движи и да сравняваш времето между тях. Това начално положение така и не го схвана и, както ти казаха, оттам нататък глупостите ти растат лавинообразно.

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, scaner said:

Общите точки нямат значение, тях ги има винаги. Само лоренцовият фактор се ползва в един частен случай - когато подвижен часовник съпоставяш с общото време на неподвижна система.. В общият случай преобразуванията са по-сложни, например да съпоставяш два движещи се с различна скорост часовника.

 

Глупости на търкалета. Абе и ти що мислиш толкова тегаво и непрекъснато си противоречиш?

Не си противореча, доказах го няколко пъти, а други преди мен са правили подобно..

Каква е причината да не можем да ползваме само Лоренц фактор , какъв е проблема, никакъв, освен Теорията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, scaner said:

Та, ако този принцип за абсолютното време се нарушава, то като следствие времето не може да е абсолютно (тавтология :)).

Относителността на едновременността е следствие от Втория постулат.

Нищо не е нарушило абсолютността на времето, а СТО лично я премахва
въз основа на криворазбраната си представа за това как се разпространява
светлината (че скоростта на светлината е еднаква за всички наблюдатели).

Парадоксът от първоначалния постинг много добре илюстрира абсурдите,
до които се стига, заради грешната представа на СТО за това как се
разпространява светлината.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, scaner said:

Пробвал съм, разбрал съм си грешката, и за това съм се върнал :) Защото това е единственият верен подход в момента - СТО и ОТО. Всоичко друго е заблуда, и се вижда ясно.

 

Юом е ясно каква е Тази Богохулна Заблуда, какво му е да преобразуваш теорията, верни подходи  дал Господ !

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Relinquishmentor said:

Нали за да е приета за подвижна трябва да има друга система, спрямо която се движи и да сравняваш времето между тях. Това начално положение така и не го схвана и, както ти казаха, оттам нататък глупостите ти растат лавинообразно.

Не е нужно да има и сравняваш, ти малоумен ли си, движение може да има или не, но това, че си неподвижен спрямо нещо не е причина да отричаш движение, а и обратното, ако нещо се движи спрямо теб. Въпрос на Хипотези, за мен Няма Една единственна хипотеза, така че това не са аргументи. Съобразявам се само ако пожелая да компрометирам ТО.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, scaner said:

Ако вторият постулат е верен, той променя кардинално играта. И който не се съобразява с него не може нищо да постигне. А той е потвърден от експеримента много обстойно.

Всички ескперименти, които (уж) потвърждават Втория постулат, също така
потвърждават преносимостта на светлината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Нищо не е нарушило абсолютността на времето, а СТО лично я премахва
въз основа на криворазбраната си представа за това как се разпространява
светлината (че скоростта на светлината е еднаква за всички наблюдатели).

Е, тая "криворазбрана представа" е всъщност експериментален факт. Разбира се винаги има всякакви откачалки и маргинали, дето не искат да се съобразяват с природните закони (той естественият подбор слава богу се грижи за това), но мислещите хора дето искат да разберат какво им казва природата, са длъжни да се вслушат в нея. И да проучат следствията. А следствията показват кой криво разбрал и кой не :D

Преди 4 минути, gmladenov said:

Парадоксът от първоначалния постинг много добре илюстрира абсурдите,
до които се стига, заради грешната представа на СТО за това как се
разпространява светлината.

Вече видяхме, че парадоксът демонстрира липса на въображение и логическо мислене.  Конфуций е казал една много полезна мисъл, първо търси грешката у себе си, после у другите. Но ти си лишен напълно от самокритичност, и от там нататък провалът ти е ясен. Всичко е парадоксално за тебе, поради изброените причини. Тук няма спасение.

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, Relinquishmentor said:

...

Още веднъж да представя причините за мислите ми и начина по който ги насочвам. Аз имам вече необходимите доказателства и съм произнесъл присъда , имам професионално изкривяване и след като имам всичко необходимо не чакам процес, обжалване и години, години тъпота. Решението е взето и вървим по нов път. Не е възможно да се върна назад, твърде ми е мрачно........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Всички ескперименти, които (уж) потвърждават Втория постулат, също така
потвърждават преносимостта на светлината.

Та, както вече видяхме, вторият постулат заедно с първият водят до единственият възможен резултат - СТО. Е, ако СТО ще наричаме теория на "преносимата светлина", малко неудачно си избрал името, теорията си има вече исторически затвърдено име.

Иначе няма понятие "преновимост на светлината". Кофите за пренасянето още не са ги направили :) Засега тя сама си се разпространява.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, scaner said:

 

Вече видяхме, че парадоксът демонстрира липса на въображение и логическо мислене.  Конфуций е казал една много полезна мисъл, първо търси грешката у себе си, после у другите.//

 

Помня го конфуций, тогава беше млад и дързък, но преклони гл;ава пред Острието.:D

Точно ти не си разбрал тази мисъл..............

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Та, както вече видяхме, вторият постулат заедно с първият водят до единственият възможен резултат - СТО. Е, ако СТО ще наричаме теория на "преносимата светлина", малко неудачно си избрал името, теорията си има вече исторически затвърдено име.

Иначе няма понятие "преновимост на светлината". Кофите за пренасянето още не са ги направили :) Засега тя сама си се разпространява.

Доказах Двата Постулата са Неверни и водят до към ма/та си ................😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, scaner said:
Цитирай

... криворазбраната си представа за това как се разпространява светлината

Е, тая "криворазбрана представа" е всъщност експериментален факт.

Не е експериментален факт, а тълкувание на експериментален факт.
Но напълно разбирам, че ти лично не си способен да направиш разликата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, scaner said:

Та, както вече видяхме, вторият постулат заедно с първият водят до единственият възможен резултат - СТО.

Тц. Наблюданието показва, че светлината е преносима ... което означава, че тя
се подчинява на законите на класическата вълнова физика и Нютоновата механика.

СТО е пробита като сито и тече отвсякъде. Затова парадоксите се редят един
след друг и нямат край.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Не е експериментален факт, а тълкувание на експериментален факт.

Фактите нямат тълкувания - те са това което са, при конкретните условия при които са получени.

Тълкувания имат моделите изградени на база фактите.

Абе цяла бездна липсващи знания имаш да наваксваш...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Тц. Наблюданието показва, че светлината е преносима ... което означава, че тя
се подчинява на законите на класическата вълнова физика и Нютоновата механика

Няма такива наблюдения. Измислиците не са наблюдения.

 

Преди 2 минути, gmladenov said:

СТО е пробита като сито и тече отвсякъде. Затова парадоксите се редят един
след друг и нямат край.

Жалвай се, не пречиш.  Просто ти личи колко си безпомощен пред суровият свят :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, laplandetza said:

Не е нужно да има и сравняваш, ти малоумен ли си, движение може да има или не, но това, че си неподвижен спрямо нещо не е причина да отричаш движение, а и обратното, ако нещо се движи спрямо теб. Въпрос на Хипотези, за мен Няма Една единственна хипотеза, така че това не са аргументи. Съобразявам се само ако пожелая да компрометирам ТО.

Въпрос на експериментални доказателства, хипотези всеки може да си измисли. Още никой не е доказал свое движение с експеримент.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...