Отиди на
Форум "Наука"

Истинската история на Македония


Recommended Posts

Преди 1 час, Atom said:

За жалост не съм сигурен, че българският опит може да послужи за поука за мнозинството от българите.  От днешна гледна точка да се разгледа това което е станало в историята - да. Можем без проблем да развиваме теории от сорта "какво би станало АКО....." в алтернативните раздели по форумите или във Фейсбук.  Обаче да видим прилики между процеси тогава и процеси сега и да се поучим от вече направените грешки..... Трудна работа. 

Освен това българинът е много добър в геополитиката и там са му ясни всички процеси. Това САЩ, Русия, Китай.... пък отношенията между тях, интереси,  мотиви  и т.н.  Ето защо според мен примери и опит от чуждата история и особено от историята на великите сили върши много по-добра работа. 

Както и да е. За преговорите с ескалация има и научни и научно-популярни и най-обикновени журналистически материали.  Специалистите, а и любителите  по геополитика би трябвало да са наясно с материята.  Освен това, тази тактика се използва и в бизнеса. 

Тази тактика  изисква сложно изпълнение и може да е ползотворна само в ръцете на мега-супер-хипер  професионалисти дипломати и велики държавници.  В противен случай не една велика сила се е осирала  с подобни изпълнения заради липса на професионализъм с исканото качество.  Гърците например, при всичките им традиции, развити лобита и т.н. избраха стандартната тактика на "преговори с пазарене". За другата се изисква висш пилотаж от световно ниво в дипломацията  и пак има огромен риск от провал, а и няма никакви гаранции за успех. 

Жалкото в случая е, че по един и същ повод настъпваме мотиката вече няколко пъти.   

Още при признаването на Македония, България направи грешката! С акта на признаването, дефакто призна  всичките им кусури и идиотизми... То хубаво да се правят кръчмарски сметки, но за това трябва да се мисли в переспектива, за което са необходими умения и възможности... Иначе става "сметката без кръчмаря"...

Когато гърците имаха проблеми, българите реваха против тях, сега като се сетиха, че имат същите проблеми си останаха сам-сами.. А всичко можеше да се реши малко по различен и цивилизован начин.

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,7k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 24 минути, sir said:

Гледам, че поне двама души са ми схванали тънката мисъл за конкретната велика сила от преди 110 години, но ти нещо си набрал яко и дълбаеш ли, дълбаеш. ;)

Разбрах ти "тънката мисъл" още тогава, но коментарът ми беше насочен към "основната мисъл".  В случая великите сили (дали великата сила визирана от теб, дали Франция или някоя друга) нямат отношение по конкретния казус. Нямаме гаранция от велика сила, а от временния председател на ЕС, че ще си свърши работата.  

Опорката за гаранция от велика сила е манипулация, а коментарите за гаранции от велики сили допълнително затвърждават тази манипулация.  Та в контекста на репликата ти към Добри се  остава с впечатлението, че тази манипулация, всъщност не е манипулация, а истина.  За реалния казус това е от значение, а не нещо друго.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 21.06.2022 г. at 16:23, Atom said:

Каква история бе Булгароиде? Какви паметници, какви пет лева?  Ти в състояние ли си да обмислиш най-прост текст? Тези неща ги искаме от ЕС от 2019. Хайде пак честта от преговорната рамка, която се отнася до изискванията ни към ЕС и нашите претенции към преговорната рамка между Съюза и Македония:

Ако те питам дали си идиот ще разбереш ли? Има 5 български искания, да ги прочетеш ли кво ли? 

 

On 21.06.2022 г. at 16:23, Atom said:

Да виждаш там история, паметници или нещо подобно?  Искаме тези конкретни неща описани в 4 точки 

Явно към тях  са добавили и още една - за вписването в конституцията, което пък изскочи като изискване от КСНС.  Толкова - друго няма.  Това сме поискали, а са ни дали това което е отразено във "френското предложение" 

Няма как да има "история" там или паметници или каквото и да е друго, тъй като  никога, никой не е искал нещо подобно официално от ЕС. В началото около 2019 си направихме устата, но Чехия и Словакия ни отрязаха много яко и затова в исканията ни няма подобни неща - няма  "история", паметници, учебници и т.н. 

При това положение как изобщо очакваш във френското предложение да има нещо друго и различно от това, което сме поискали ние?   От къде да дойде? - да питат Булгароид, или Каракачанов, или Копейкин?   Тези документи поне са публични и са налични през цялото време.   Искаме нещо конкретно от ЕС. Какво точно искаме може да се провери без никакъв проблем. 

Ти му викаш недей ела то пак ела?:ag: като няма друго към майната си, натам е:smeh: Кое да не сме искали? Ти сериозен ли си, ти идея си нямаш какво сме искали и какво не! 

 

On 21.06.2022 г. at 16:41, новорегистриран2 said:

Тоя тип циркове с "политическата криза" можем да го играем с години и десетилетия, само и само фиромите да не започнат преговори. В цялата игра Петков играе отлична игра на "прозападен", докато политиката, която реално води е на 180 градуса от евроатлантизъма. Само разни наивници вярват, че случайни и "чисти" хора могат да попаднат във властта. Още повече да бъдат натикани в нея, от човека на Решетников у нас. То, заради това техните партийни лидери са все деца и внуци на ЦК на БКП. 😃

Абсолютно същия цирк като с Украйна - "ние искаме, но те не ни позволяват".

Проблем е само, че прекалявайки с цирка, кирчовците допуснаха да се създаде прецедент, при който във фиром се организира голям протест срещу България. Това ще има лоши последствия.

-----

Та, да, става въпрос за реалполитик и макевиализъм.

Ми виж кой е баща му,стар комуняга, и ДеСар, от кръга на Петър Берон и Хаджигенов. Няма случайни хора в българската политика. Комунистите се появяват под всякаква форма, ама нашите балами искрено вярват в митовете за Харвард и юпитата от запада,много прост народ, си имаме.

Преди 23 часа, sir said:

Ние си нямаме явно други проблеми освен да играем циркове и да сме в перманентна политическа криза само и само да правим мръсно на С. Македония.

Щом така смяташ, окей, лошо няма. 5d chess.

Ми не, подиграват на Путин с дестабилизацията на България и оттам ЕС и НАТО, вече заговориха за гражданска война, излизане от всякакви там ЕС и НАТО, всичко върви по план,пешките на Радко си вършат работата. Крадът и нищо не правят. Ще ни приемат в Евразийския съюз с последващо присъединяване към Русия.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, Atom said:

И какво очаквате.  Всеки народ си заслужава управлението. При 80% вето-до-дупковци и 60% русофили - толкова.  Какъв евроатлантизъм какви 5 лева. Още повече, че всички русофили са едновременно и вето-до-дупковци.

От другите ДПС ли са евроатлантици?, че те са най-силно свързани с руските пари, а номиналният им лидер изхвърча моментално защото прие декларация с която подкрепи Турция при инцидента със сваления руски самолет. Толкова, за евроатлатизма им.  На думи са силни, но когато настъпи време разделно винаги са на "правилната" страна. Или пък ГЕРБ които ореваха всичко за "евтиния руски газ"?

Кирчо е пътник -няма смисъл да се притесняваме от неговата неадекватност. Ясно е, че в следващите 6-9 месеца Кире ще е виновен за всичко. Ама толкова - не повече.  След това ще си мечтаем за Кирчо, а след още една година за тези след него. 

Налазиха ни политолозите с гениалните тези, русофилите са за вето, доказателства няма, ама най-видния го е срам сега да се пише от тях.Ти ли ще ми говориш за русофили ,дето се пребоядиса преди седмици?Или сега задачата е друга да скандираш за макетата, явно да?

 

Преди 22 часа, skiahtro said:

Гърците дадоха бази на САЩ, но не спорят за границите си! Спорят точно толкова колкото България или която и да било друга държава, е склонна да спори за границите си! Помисли! Колко е склонна България, да спори за границите си, ако Турция иска Родопите, Варна, Бургас и Пловдив (Мисак-и Мили)? Може ли да става дума, за някакво обсъждане, за да има спор? За да стане нещо такова трябва да има ново Статус Куо, иначе няма как да стане...

Турците нямат коридор към Либия, такъв не съществува, за да режат гърците от тях, каквото и да било.

Претенции всеки може да има, аз също мога да имам претенции към жената на съседа или майката на комшийчето, но реалноста понякога е жестока...🙂

Ами явно живеем в различни светове, турците претендират за шелфа, за пети път го казвам белким разбереш, гърците не са невинни щото и те претендират, там е проблема.Същия проблем има с Кипър, и Сирия. 

Преди 22 часа, skiahtro said:

Тук няма нужда някой да прилапва, има си международни споразумения, които нормативно уреждат шелфа, дори да при неразбирателство, м/у двете страни. Гърците не искат нещо повече от това което им се полага по закон - отново няма спор, защото това не се подлага на обсъждане от двете страни.  За да има спор, трябват две страни. Промяна на тези м/ународни споразумения, може да има само при промяна на Статус Куо.

Ми отивай да им покажеш,защото явно нещо не са схванали в тълкуването, и проблем има. И с шелфа и с войските по островите, и правото на проход, и с разделянето на Егейско море. Има още ама и това стига.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, bulgaroid said:

Ми не, подиграват на Путин с дестабилизацията на България и оттам ЕС и НАТО, вече заговориха за гражданска война, излизане от всякакви там ЕС и НАТО, всичко върви по план,пешките на Радко си вършат работата. Крадът и нищо не правят. Ще ни приемат в Евразийския съюз с последваща присъединяване към Русия.

Не мисля, че си прав. Киро очевидно не е пешка на Радко. Иначе нямаше да е пред падане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Atom said:

С тях нищо, но предлагам да изгоните от страната хората които не са вето-до-дупковци.  За тях остава да са  идиоти, а и са майкопродавци.  Така с един удар се убиват два заека.  Обществото ще се консолидира до 100% патриоти,  вето-до-дупковци, а делът на идиотите ще спадне. 

Ми показвай как гониш ? Да видим как става.

 

Преди 20 часа, nik1 said:

Тая гад Урсула  ни попари  нас (и Макрон) .

И коя беше тази госпожа? Тия неща ги решава съвета на министрите, тя като как точно ще го направи,много ми е интересно? И кой ще се съгласи освен Франция и Германия? Сериозно ли се връзвате?:ag:

 

Преди 19 часа, skiahtro said:

🙂

Това трябва да се счита, за решение в положителна насока.

Проблема ще продължи да се обсъжда и решението няма да бъде във вреда на България. Защото само вреда се очертава на хоризонта...

Все някога ще дойдат по-умни управляващи, които знаят точно какво искат и как става номера, така поне има надежда за някакво правилно бъдещо решение

Чие решение? Госпожата няма власт да променя каквото и да е? И е  страшна глупост.

Преди 19 часа, Atom said:

Срокът за македонците може да се съкрати и по друг начин - като излезем самите ние от ЕС.  Ти  може да не виждаш проблем във ветото, но за мен то остава  голям трън в петата, от който се изпитва периодично непоносима болка.  Все някога трябва да се извади, но няма как. Накрая, ако самите ние напуснем ЕС, трънът ще падне сам. 

Дойдохме си на думата. Аз като говоря ,не приказвам.:ag: Веднага се разбра......

 

Преди 19 часа, Atom said:

Големият проблем както писах вече е, че всеки вижда причините за вота през собствените си очи. Виж само какво става тук.  Булгароид иска в предложението на Макрон да има история, учебници и паметници.  Да, ама там няма - значи  вето до дупка. А, че няма причина да има (никой официално не е искал подобно нещо), че няма по принцип как да има (Чехия и Словакия са абсолютно против), че е абсурдно ..... На никой не му пука.  Не казвам, че предложението на Макрон е перфектно, но причините които се изтъкват от Булгароид са абсурдни и тотално неадекватни. 

Пак ти казвам, чети бе човаек прочети ги тия искания поне за тамазлък, спри да пишеш глупости.

 

Преди 19 часа, Atom said:

При това положение съвсем сериозно през пролетта / лятото на 2023г. очаквам правителство на здравите патриотични сили  - Възраждане -Янев+някоя друга патерица.

С машинния вот и това ще стане,гаранция.

 

Преди 19 часа, Dobri_I said:

Аха, значи според теб мнението на бохемците значи повече от нашето? Те не щели и затова ние трябвало да отстъпим. Егати пораженската позиция. Че те утре, в името на общото благо, може да те искат разкрачен, наведен и с гащи под коленете. Пак ли ще се съгласиш?

Направо се учудвам, как може да сте толкова безгръбначни. 

ПП Урсула пак говори глупости. Тази жена тотално прееба бундесвера, а сега иска да направи същото и с ЕС - некадърник от класа, но перфектен службогонец.

Абе не ги слушай тия простотии. Няма как нечие мнение, да тежи повече от друго. Чехите като нещат блокират и се пръскаме край на седянката, макетата го тунтуркат следващите години и те така. 

 

Преди 19 часа, nik1 said:

Да.  Акцентът  ми беше че в този "маймунарник", клонът на който висим,  вече се пука..

Скачай,спаси се.

Преди 19 часа, Atom said:

Ново 20. Какви гръбначни и безгръбначни пък те гонят теб. 

- Ние, а не някой друг искаме някакви наши искания да влязат в преговорната рамка на ЕС с Македония.  До тук нещо неясно?
- Преговорната рамка се приема с единодушие от членовете на ЕС. Всички трябва да изразят съгласие.  Нещо неясно?

Елементарно е. Ако искаме да прокараме някаква политика, ще трябва да се съобразим И с Чехия И с Франция И със Словакия И с всички останали. Ако не се съобразим или се опитваме да си ги мерим,  Чехия или Словакия или който и да е друг може да стопира процедурата и въпросът приключва.  Оставаме си с нереализирано искане. 

А ти продължавай да се чудиш дали сме гръбначни или безгръбначни.  

И македония пропуска ЕС. Елементарно.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, sir said:

Не мисля, че си прав. Киро очевидно не е пешка на Радко. Иначе нямаше да е пред падане.

Пада защото е пословично некадърен и омаза всичко, а кой го доведе? Кой го назначи ? Кой го лансира? Кой се прави,че го критикува и после се съгласява? Ще ми припомниш ли? Кой участва в кражбите, това Лукойл,газа, заемите, данъците, плащанията? Кой?  Кой провежда проруска политика и се прави на демократ? Опа, и двамата:ag:

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Atom said:

Не знам човек. Има ли клон, няма ли, пукнат ли е или вече сме на земята. Имам чувството, че самото име Македония зомбира хората или ни премества в някаква паралелна вселена. Хора, които по другите теми показват аналитичност и здрав разум, по тази тема спират да мислят и се отдават само на емоцията.  Едно елементарно нещо се обсъжда и повтаря по N пъти и накрая ползи - нула. Тотален отказ дори от елементарно мислене.   Само емоции, емоции и пак емоции. 

Медиите ги зомбират, говорят им всеки ден едно и също. Както казах, даите ми медийте и ще ги напрравя марсианци. И това е малцинство, основната маса си трае, и не смее да гъкне. И това са 90%

Преди 18 часа, Atom said:

Какво му е толкова сложното например на казуса "Макрон"?  И кое изобщо налага в този конкретен казус да има емоции?  Никой не е казал да го приемаме или да го отхвърляме. Но да се отказваме изобщо да го видим, да го анализираме и дискутираме по някакъв нормален начин, това не го разбирам.  Та майкопродавци, та национални предатели, та безгръбначни, та този такъв, пък онзи онакъв......  И това не за нещо друго, а само заради това, че се води разговор по този въпрос.   При това изобщо не сме стигнали до там да го разглеждаме по същество - доколко отговаря на собствените ни искания и колко процента например са съвпаденията. Какво остава да се дискутират плюсове и минуси от приемане и съответно отхвърляне. Чудна работа.

Ми що коментираш като не го знаеш? Суматоха да има?

 

Преди 17 часа, Atom said:

Има ли смисъл да се сърдим на Макрон, че предложението му е такова, каквото е? - никакъв.  Това нито е обида към нас, нито поражение, нито нищо.  Франция се е опитала да направи най-доброто което може да се направи  към настоящия момент и което смята, че може да удовлетвори всички членове, че и да се приеме от РСМ.   С други думи изпълнила е задълженията си. 

А то какво е? Имало и секретна част?

 

Преди 16 часа, sir said:

Така е. Не струват гаранциите на великите сили. Особено пък на тази конкретна велика сила - те и хартията, на която са написани, не струват.

Затова контролираш сам.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Atom said:

Същностната "гаранция" по замисъла на българските дипломати е самото включване на българските искания в преговорната рамка.  По замисъл самата преговорна рамка трябва да стане "гаранция", а не някоя "велика сила".   Франция може да ти гарантира, че ще съдейства и прави нещо по нашето искане в  6 -месечния период на своето председателство - толкова.  От другия месец начело застава Чехия.  Ако те дадат "гаранция", че ще правят нещо през своите 6 месеца слава, има ли някакво значение качеството на чешката гаранция?  Колко струва или не струва самата гаранция, пък какво е качеството на хартията на гаранцията, пък какъв е генезиса и историческото развитие на чешките гаранции и т.н. 

Ми не, има си начин, за постоянен контрол.Съвета на Ес се казва. и блокиране.

 

Преди 7 часа, Atom said:

Гръцкият случай няма нищо общо с нашия и гръцката стратегия и тактика беше съвсем различна. В тази тема това е писано сигурно над 20 пъти, но още 20 да се напише е все тази.

Напротив.

 

Преди 7 часа, skiahtro said:

Всъщност гърците клекнаха...

Всъщност не, постигнаха си исканията и макетата се отказаха от Сашко или не си наясно и това е новост?

Преди 1 час, skiahtro said:

Още при признаването на Македония, България направи грешката! С акта на признаването, дефакто призна  всичките им кусури и идиотизми... То хубаво да се правят кръчмарски сметки, но за това трябва да се мисли в переспектива, за което са необходими умения и възможности... Иначе става "сметката без кръчмаря"...

Когато гърците имаха проблеми, българите реваха против тях, сега като се сетиха, че имат същите проблеми си останаха сам-сами.. А всичко можеше да се реши малко по различен и цивилизован начин.

Точно така, съгласен съм. Трябваше да ги оставим да ги размажат сърбите с всичките екстри, кланета и т.н. Само трябваше да си траем.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 21.06.2022 г. at 16:41, новорегистриран2 said:

Тоя тип циркове с "политическата криза" можем да го играем с години и десетилетия, само и само фиромите да не започнат преговори. В цялата игра Петков играе отлична игра на "прозападен", докато политиката, която реално води е на 180 градуса от евроатлантизъма.

Мисля, че надценяваш възможностите на К. Петков. За такава игра е необходим интелект, значително по-качествен от неговия. Този човек изглежда напълно неориентиран, без ясни позиции по нито един съществен въпрос. А при това положение дори и за нечия марионетка не става - ще обърка ходовете, особено ако са му предначертани на български език🙃

П.П. И все пак дано правителството оцелее тази вечер, защото иначе... не се задава нищо по-добро.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, bulgaroid said:

Пада защото е пословично некадърен и омаза всичко, а кой го доведе? Кой го назначи ? Кой го лансира? Кой се прави,че го критикува и после се съгласява? Ще ми припомниш ли? Кой участва в кражбите, това Лукойл,газа, заемите, данъците, плащанията? Кой?  Кой провежда проруска политика и се прави на демократ? Опа, и двамата:ag:

Винаги е възможно да има разрив. Особено, когато се случи някаква форсмажорна ситуация като войната в Украйна. Що народ лъсна там. Дори и тук из форума малко караници ли имаше.

Не мисля, че Киро провежда про-руска политика, просто е неадекватник, който на всяка цена искаше да спаси коалицийката с цел... знаем с каква цел се правят подобни безпринципни коалиции - крадене. И понеже е неадекватник, е в това положение в момента.

Но в крайна сметка ти си знаеш. Така, както я караш и ти, а и някои други тук, то излиза, че няма нито един, който да не провежда про-руска политика. Аз лично не го вярвам това. Че има много чугуни - има, но чак пък всички.

Редактирано от sir
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, sir said:

Винаги е възможно да има разрив. Особено, когато се случи някаква форсмажорна ситуация като войната в Украйна. Що народ лъсна там. Дори и тук из форума малко караници ли имаше.

Не мисля, че Киро провежда про-руска политика, просто е неадекватник, който на всяка цена искаше да спаси коалицийката с цел... знаем с каква цел се правят подобни безпринципни коалиции - крадене. И понеже е неадекватник, е в това положение в момента.

Аз не вярвам в найвните идиоти, внимателно го избраха и ни го подхвърлиха. И той слушка и изпълнява, и си води проруската политика до край, не съм видял нещо да не им е подиграл.Каквото им трябваше той го свърши идеално. И същевременно на местна почва ни натика в блатото напълно осъзнано и целенасочено. И всички медии пищеики го превъзнасят, а те всички са на Москва,без изключения, и полицията му помага и както се оказа и ДАНС, все наши ора. Да не говорим за БСП и Славчо. И ДБ де дето са изчадия на Костов а той направи най-много за Русия от всички. Даже Виденов се опитваше да защитава България, Костов никога.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, bulgaroid said:

Аз не вярвам в найвните идиоти, внимателно го избраха и ни го подхвърлиха. И той слушка и изпълнява, и си води проруската политика до край, не съм видял нещо да не им е подиграл.Каквото им трябваше той го свърши идеално. И същевременно на местна почва ни натика в блатото напълно осъзнано и целенасочено. И всички медии пищеики го превъзнасят, а те всички са на Москва,без изключения, и полицията му помага и както се оказа и ДАНС, все наши ора. Да не говорим за БСП и Славчо. И ДБ де дето са изчадия на Костов а той направи най-много за Русия от всички. Даже Виденов се опитваше да защитава България, Костов никога.

Кой го избра внимателно? Човекът може да е всякакъв, но идва от Канада, а не от Мурманск.

Въобще не съм съгласен с всичко това. Кой тогава не провежда про-руска политика у нас?

И каква е според теб руската цел по отношение на С. Македония? Да седи извън ЕС завинаги? Да влезе в ЕС по най-бързия начин? Дай да ги уточним тези неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, sir said:

Но в крайна сметка ти си знаеш. Така, както я караш и ти, а и някои други тук, то излиза, че няма нито един, който да не провежда про-руска политика. Аз лично не го вярвам това. Че има много чугуни - има, но чак пък всички.

Ми давай ги всички лидери поименно да видим? Кой не е? Аз поне не се сещам за такъв.Всички са купени и продадени без изключения.И вчера се убедих за пореден път.Ходих на протеста на ВМРО, народ много, площада пълен с хора. Бяха и ХАН КРУМ и ДПС даже. Стоим половин час, нищо не случва, само някакви репортери взимат интервюта от който трябва, и се съвещават как по умно да ги питат нещо си. Постоях и питам Джамбазки кво праим? И той ми вика ми нищо, тия другите не били с него и нямало да им пада на нивото. И се врътнаха и си биха камшика, цялата групичка. Отивам при ДПС и ги питам същото, и те като Джамбо ми викат ми ние стоим, викам митинг ще има ли, или минута мълчание, и те спряха да ми обръщат внимание. Някакъв се опита да говори и му пуснаха хора по високоговорителите и той млъкна и пак тишина. Народа постоя и си тръгна. Всички организатори направиха всичко да няма митинг, саботираха го. Тия от ХАН  КРУМ си тръгнаха първи. Така стават нещата с нашите хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, sir said:

Кой го избра внимателно? Човекът може да е всякакъв, но идва от Канада, а не от Мурманск.

Въобще не съм съгласен с всичко това. Кой тогава не провежда про-руска политика у нас?

И каква е според теб руската цел по отношение на С. Македония? Да седи извън ЕС завинаги? Да влезе в ЕС по най-бързия начин? Дай да ги уточним тези неща.

Е и като идва от Канада какво? Нали е дете на потомствен разузнавач, и комунист от сой. Откъде идва няма значение. Ами от всичките ми наблюдения Бойко в последните години преди да му свият сърмите с газа. Ама при него е от алчност, и не е баш антируска ами е съгласувана с Меркел, а тя пък имаше грижата за руските интереси на европейско ниво. Затова сега Европа яде хурката. Бойко също е потомствен комунист. Не им пука дали ще влезе,но ако влезе  без да се променя изобщо, трябва да си остане сръбско мекере, както го е измислила коминтерна така и трябва да си остане. Троянско конче.Както България, но никакво сближаване с нас, по никакъв повод. А когато му дойде реда на ЕС да излезе бързо. Беше насрочено за след поглъщането на Украйна ама нещата се закучиха. Но все пак има надежда да уморят Украйна, помагат Байден и Макрон с Шолц.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, bulgaroid said:

Ами явно живеем в различни светове, турците претендират за шелфа, за пети път го казвам белким разбереш, гърците не са невинни щото и те претендират, там е проблема.Същия проблем има с Кипър, и Сирия. 

Няма как да живеем в различни светове, просто се самоубеждаваш, че твоя стол е по-удобен от моя, така както се клатиш на два крака...

Турците претендират за шелфа, но за втори път ти казвам, че всеки може да има претенции за всевъзможни неща. Ако аз имам претенции, към майката на комшийчето, няма как да налагаш вина на комшийчето или комшията, че също има претенции към майката! Надявам се схващаш разликата...🙂 Не са само Сирия и Кипър, България е в същия кюп! И когато стане дума за Варна и Пловдив, да видим колко ще си склонен, да се определят правата ти като претенции и да спориш, дали са турски или не и колко си виновен, за това..😀

Преди 1 час, bulgaroid said:

Ми отивай да им покажеш,защото явно нещо не са схванали в тълкуването, и проблем има. И с шелфа и с войските по островите, и правото на проход, и с разделянето на Егейско море. Има още ама и това стига.

Това е вече друг въпрос. Тълкувания много, различни и колкото щеш... Ако законите се тълкуваха по един и същ начин и се спазваха, нямаше да има престъпност и престъпници.

И защото е видно, че ти дават да четеш само турска пропаганда, изглежда че нямаш никаква идея за това какви са законите и м/ународните правила. За пореден път ти казвам, за каквато и да е промяна в правилата, както и горните ти твърдения да важат, трябва да има промяна на Статус Куо! Това може да стане само след война - ново Статус Кво и последващи споразумения! Или без война, но пак при преразглеждане на споразуменията и установяване на ново Статус Кво!

В момента няма война, няма преразглеждане на споразумения, няма двустранен спор, няма двустранно обсъждане... Никой не обсъжда и не спори чия е майката на комшийчето, просто в случая еднолично ти споделих само болката си и желанията си... 🙂

Това с правото на проход е поредната абсолютна глупост! М/ународното право урежеда правото на проход в Средиземномориетоне, не само на турците, но и на всички хора от тази земя, които искат да минат от там! Подобни правила съществуват и в България, за всеки който иска да пресече територията или въздушното и пространство.

Чети законите и не си мечтай за различни светове!😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, bulgaroid said:

Както България, но никакво сближаване с нас, по никакъв повод.

Ами значи с политиката на вето до дупка играем директно по свирката на руснаците. Това поне схващаш ли го?

А на Киро баща му пише, че е учител, емигрирал в Канада 94-та. Какъв потомствен разузнавач?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Шпага said:

Мисля, че надценяваш възможностите на К. Петков. За такава игра е необходим интелект, значително по-качествен от неговия. Този човек изглежда напълно неориентиран, без ясни позиции по нито един съществен въпрос. А при това положение дори и за нечия марионетка не става - ще обърка ходовете, особено ако са му предначертани на български език🙃

П.П. И все пак дано правителството оцелее тази вечер, защото иначе... не се задава нищо по-добро.

В сравнение със своя предшественик е просто играч от класа. Онзи през пет минути си сменяше мнението и правеше обещания, които бързо забравяше. За Петков нямам спомен да е правил нещо подобно, напротив. Абстрахирайки се от темата "Македония" сегашното правителство успя да стабилизира икономиката и да започне преструктурирането ѝ, което се бавеше от предшественика му.

Още повече, че Петков и ко. не са виновни (за разлика от магнолестия предшественик) за плащането на данък Русия, изразен в изразходването на десетина милиарда лева за руски енергийни проекти и покровителство с години на данъчните практики на една руска енергийна компания закупила рафинерия у нас по времето на един мавър. Това са парите за пенсионерите, за здравната ни система, за пътищата и градовете ни...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Но в крайна сметка ти си знаеш. Така, както я караш и ти, а и някои други тук, то излиза, че няма нито един, който да не провежда про-руска политика. Аз лично не го вярвам това. Че има много чугуни - има, но чак пък всички.

Защо да няма нито един, който да не провежда про-руска политика? Напротив по-голямата част от политиците ни не провеждат директно про-руски политики, а дори и практически да го правят те самите не знаят, че го правят.

Да, русофили по убеждение има и ако имат възможност те се опитват да провеждат някакви про-руски политики, но това е по-малкия проблем.  Истинският проблем са хората които провеждат директно руски политики.  Москва си има свои хора тук на някакви ключови позиции и ги държи, чрез разни зависимости. Те не са голям брой,  но пък са най-опасните.  Такива индивиди най-вероятно има във Възраждане, но и в ДПС, ГЕРБ и БСП. За останалите партии в парламента не съм сигурен.

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

Защо да няма нито един, който да не провежда про-руска политика?

Това не го казвам аз. Констатирам, че така излиза, ако чете човек някои мнения тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, sir said:

Това не го казвам аз. Констатирам, че така излиза, ако чете човек някои мнения тук.

За да се провеждат подобни политики не е нужно да се ангажират много хора. 2-3 + много пари са достатъчни. Останалите не е задължително да знаят защо правят това,  което правят. На тях винаги могат да се изтъкнат съвсем различни подбуди.

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Ами значи с политиката на вето до дупка играем директно по свирката на руснаците. Това поне схващаш ли го?

Не, не се схваща. Политиката на преговори с ескалация води до подобни ефекти. При това ако една страна води спрямо друга подобна политика  в повечето случаи положението ескалира и във втората страна.  То няма и друг начин, защото другото се възприема като капитулация. Затова и няма защо новорегистрирания да се чуди защо оттатък границата нещата също ескалират. Това е очаквано и по-скоро е норма. 

За съжаление към настоящия етап политиката вето до дупка няма алтернатива.  

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Ами значи с политиката на вето до дупка играем директно по свирката на руснаците. Това поне схващаш ли го?

А на Киро баща му пише, че е учител, емигрирал в Канада 94-та. Какъв потомствен разузнавач?

Не, ти не схващаш,България е над всичко, нашия интерес е най-важен и няма значение как го постигаме. И не, не играем по свирката на руснаците, ние търсим промяна в Македония, разваляне на статуквото и евентуално отстраняване на сръбското лоби. В случая, руснаците нямат печеливш ход срещу нас, затова просто се нагнетява истерията там.Затова са тия драми и тръшкане в техния парламент, те знаят,че трябва поне да имитират опит да влязат в ЕС, иначе хората няма да им простят. в същото време чрез драмите и антибългарската кампания си гонят интереса за оставане на сегашното положение. Затова е това тръшкане от последните дни,а забеляза ли,че се тръшкат и сърбите, бойкоти обявяват, и истерия. Колко показателно се получи.Интереса на сърбите и руснаците е да няма промяна,затова се дърпат за историята и другото, нашия е промяна затова натискаме за историята.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

А на Киро баща му пише, че е учител, емигрирал в Канада 94-та. Какъв потомствен разузнавач?

Черен колан по айкидо и преподавател, още преди 89г. няма как да не е към службите,всички такива специалисти бяха или към полицията или към ДС,без изключения. Пътувал редовно в Куба преди 89г , преподавал там, в Канада също. Кой пътуваше тогава ? И работеше навън? Работил в екипа на Берон,заедно с Хаджигенов, съвпадение ,не мисля, просто ДеСар с висок ранг, досие към службите и оперативно име, не помня вече какво. Стига ли?Отишъл на запад 94г и почнал бизнес, откъде пари? Тука нямаше какво да ядем.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...