Отиди на
Форум "Наука"

Истинската история на Македония

Recommended Posts

• Потребител

• Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

• Потребител
Преди 52 минути, новорегистриран2 said:

С какво по-точно играем по руската свирка? :book:

В момента фиром е доминиран политически, икономически и военно от гърците. А чрез тях и американците. Сърбите и турците са в девета глуха и техния проект дпмне още не може да се съвземе от "оранжевата революция". Ние и руснаците нямаме абсолютно никакво влияние във фиром! За нас по разбираеми причини. За тях, защото едно, че нямат интерес от този център на Вселената, и защото за Москва е достатъчно, че сърбите имат много силно влияние там.

Чети нагоре разговора ми с булгароид, не ми се повтаря.

А ако с.-макетата са доминирани от американците, то значи ние така или иначе сме дали фира и няма какво повече да коментираме. :)

• Потребител

Готви се национално предателство. От ГЕРБ клекнаха. Тези, ако влязат в ЕС ще ни правят луди. Ще ни очернят живота с фалшифицирани документи.

• Потребител
Преди 46 минути, sir said:

Чети нагоре разговора ми с булгароид, не ми се повтаря.

А ако с.-макетата са доминирани от американците, то значи ние така или иначе сме дали фира и няма какво повече да коментираме. :)

НЕ са, цирковете с ще ходим няма да ходим са заради това,че нямат гръб.Реален. Явно им е направено предложение от което не могат да се откажат,както и на сърбите,Косово ония дни искаше окончателен договор със сърбите, натискат ги отвсякъде.

• Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Ами въпроса е принципен, след договора 17г. имаше статия,че макетата са обещали на нашите банка и медия в пакет с голяма инвестиция от наша страна.После обаче нарушиха договорката и това не се случи.Нашите се обидиха, и сега мачкат. Те тия неща така стават, с лост, най-добре икономически. Няма да се учудя ако макетата са взели парите напред и са изпързаляли нашите, а за такова нещо прошка няма.Накрая и глави ще хвърчат, те не че не летяха де, ама сръбски, и в ЮАР, цяла икономическа групировка загина там, и даже пострада една наша плеймейтка,вдовица стана изведнъж. Медиите в сърбето гърмяха,че ги трепели българи,ама кой не стана ясно, а това беше сръбската връзка с диамантите от ЮАР и некой и друг тон наркотици от другаде. За нашите историята е само претекст, но мен ме устроива.

Да, да, окей, падат глави и някакви жестоки отмъщения се случват в момента. Мачкаме. В това време правителството падна и по всичко личи, че отиваме към поредни избори. Но всичко е точно - 6d chess. 

Отказвам се да продължавам тези разговори. Ще чакаме по-добри времена, за да си говорим за стара история. 

• Потребител
Преди 7 часа, Atom said:

Чехия няма да си мръдне пръста да се занимава с нас и да ни праща  разни "предложения". Което не означава, че наесен няма да има натиск да вдигнем ветото. А натискът ще е още по-голям в сравнение със сегашния. 

Това е ясно. Затова - търпение и  пуканки, и продължаваме да гледаме сагата.

===============================

Часове преди вота на недоверие:

ДПС, ГЕРБ, ИТН и Възраждане провалиха заседанието на комисията за Македония

Редактирано от nik1

• Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

Това е ясно. Затова - търпение и  пуканки, и продължаваме да гледаме сагата.

Де да бяхме само зрители.... Ние всички, искаме или не, сме участници в сагата.  Дори и днес депутатите ни да приемат френското предложение , сагата продължава.  Вето до дупка и никакво предаване на  majka Bulgarija.  На всеки 6 месеца този въпрос ще изскача и ще става определящ във вътрешно-политическия ни дебат за известно време, ще разклаща държавата и така година след година с кризи по два пъти в годината.  Естествено, същият процес ще тече и оттатък границата при скъпите ни съседи. 

Просто направихме един куп политически и тактически грешки. Избрахме тактика "преговори с ескалация". Тази тактика обаче е многоходова и постепенна. В един момент ни омръзна,  решихме да ескалираме до максимум и да приключим играта с туш на противника. Противникът обаче не иска да пада по гръб.  Ха сега де.

• Потребител
Преди 11 часа, Пандора said:

А защо на мен ми се струва, че още преди да дойде Петков се появиха колебания по отношение на ветото. Проблемът на политиците е, че освен на разни лобита, трябва да угаждат и на електората и да следят накъде ги е отвял популизмът. Въпросът с руската/европейската гледна точка е по-сложен. Има  лобита с разнопосочни интереси и от двете страни, а ние тук още си мислим че битката е единствено Русия срещу Европа. 

Единственият проблем за мен е, че никой ни най-малко не анализира кое е най-добре за България, никой не казва "България иска това" , ами се трепем тука - Макрон това, Макрон онова. На Франция не и пука за нас. 

Американците свалиха груевски и сложиха на негово място заев. Те искаха да вкарат фиром в НАТО и го постигнаха. За целта използваха албанците да демонстрират на фиромите каква е алтернативата - Куманово 2015. Малко преди да дойде на власт и преди да стане необратимо членството в НАТО заев беше много добронамерен спрямо българските и гръцките щения, все пак партийката му е на гръцка издръжка. И американците свалиха просръбския груевски чрез гръцката клиентела.

Та в тоя период заев е склонил на исканията да бъдат допуснати български капитали във фиром, да се развиват отношенията ни във всички сфери. Подписа се прословутия договор, снимаха се заев и банкянския индивид, ядоха, пиха, веселиха се... Мина време, обаче фиромите не допускат нищо, напротив. Продадоха едно от най-големите си добивни предприятия на гърци, а не на българи... фиромите не продадоха нито банка, нито телевизия, нищо. Въпреки уговорката...

Изведнъж фиромите почнаха пак със старата песен да се конфронтират с нас по всякакви възможни начини, обиди, клевети. Всичко, което могат да измислят селташките им кратуни, го приложиха срещу нас. Даже извадиха от югонафталина великия подвиг на няколко югокомуниста срещу местен прилепчанин, дало началото на "народоосвободителната борба" срещу временната българска власт там през 1941.

Така се стигна до прочутата Рамкова позиция на НС и до "ветото". В хода на събитията се изясни и кой стои зад фиромите, за да се охрабрят до такава степен, че да тръгнат на пряка конфронтация с нас... Става въпрос за швабите...

И тук отново става въпрос за интереси и геополитика, в случая за швабски интереси и за едни транспортни коридори...

Защото швабите имат близки връзки с турците от край време и разглеждат Югоизточна Европа като своя зона на влияние. Единствените напълно реализирани транспортни коридори на Балканите са 4 и 10, които обслужват германската търговия и интереси.

Paneuropetransport.png

Обаче, като се довърши коридор 8 във фиромския и албанския му участък се дава възможност на италианците (а от там и французите) да навлязат по-дълбоко в региона и това реално ще създаде конкуренция на швабската икономическа доминация. Защото нека бъдем реалисти - САЩ имат военната доминация, а Германия икономическата. Докато Турция и Русия имат второстепенно влияние.

Та, фиром, ако попадне под българско влияние, то въпроса за коридор номер 8 веднага ще се активизира. И швабите ще бъдат изправени пред реалната възможност да имат икономическа конкуренция и монопола им да се наруши. И даже турците да предпочетат да минават през коридор 8 и Италия, вместо през Сърбия, Унгария, Румъния, Хърватия и пр. Защото и турците имат своя геополитически интерес в региона.

А, за да не попадне фиром под българско влияние швабите активизираха пропагандната си машина и местната дупедавска клиентела и включиха сателитите си от Централна Европа. Друго логично обяснение защо някой си от Прибалтика, Полша или Чехия ще се захване с българо-фиромския спор, нямам...

Задкулисно се водят разговори отдавна, но проблем е, че (както вече писах) зад фиромите стоят немците. Което охрабрява фиромите и ги прави несговорчиви. И именно задкулисната намеса на швабите, французите и англичаните протаква въпроса. Докато швабите подкрепят фиромите, зад нас стояха французите и англичаните, сега против френското предложение е скочила швабската клиентела у нас. Т.е. швабите са против.

-----

И за да не се създаде грешно впечатление, че т.нар. ни съюзници се ритат кокалчетата само заради нашия спор. В случаите с Косово, Босна, Черна гора и гръцко-турския конфликт става въпрос за директна конфронтация между тях.

Редактирано от новорегистриран2

• Потребител
Преди 37 минути, Atom said:

Дори и днес депутатите ни да приемат френското предложение , сагата продължава.  Вето до дупка и никакво предаване на  majka Bulgarija.  На всеки 6 месеца този въпрос ще изскача и ще става определящ във вътрешно-политическия ни дебат за известно време, ще разклаща държавата и така година след година с кризи по два пъти в годината.  Естествено, същият процес ще тече и оттатък границата при скъпите ни съседи. 

Зрителители сме  на собстената си сага, и това е факт
(сагата е  наша, не сметнах за необгодимо да го уточнявам , мислих че се подразбира и че е ясно на всички)

Ние тук пишещите  няма какво да направим,  освен да чакаме продължението и. В тази връзка предпожих вместо да се разстройваме, да се заредим с пуканки

Това не пречи и за тези, които са решили да и сменят държавата , в която живеят

Аз лично мисля за друг контитент, разбира се - само го мисля,. Мисля си за страна и място къдетио няма мафия и мутри, има малка и овладяна корупция, има утвърдена политическа култура, и реална демокрация,   И най вече смятам, че страната ще ми подхожда на манталитета

o_Top22bg-fdc5153bea.jpg

Да,мисля си за Уругвай или Чили ( а не за Бразилия, както пее ANDREA BANICA):)

• Потребител
Преди 12 часа, ДеДо Либен said:

Между другото след вота всякаква логика отиде на кино - в момента дебелогъзи шкембелии патреоте от МВРО аха да се сбият с дебелогъзи шкембелии патреоте от ГЕРБ - Битката на титаните 3 - Банкя под обсада.

Сега гледах клип от снощи... жалка история... Бива подмазвачество, ама очилатия би всякакви рекорди... С пискливо гласче тръгнал в Банкя... Смях! 😀

• Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:

Ние тук пишещите  няма какво да направим,  освен да чакаме продължението и. В тази връзка предпожих вместо да се разстройваме, да се заредим с пуканки

Наистина няма какво друго да направим.   Това което най ме дразни е, че сами се набутахме в някаква клоака от която няма излизане.  Инфлацията например е предизвикана от изцяло външни фактори и по този въпрос освен да се опитаме да омекотим нейния ефект за разни групи от хора (най-нуждаещите се) не може да направим почти нищо друго.  Възникването на войната в Украйна също е поради външни за нас причини макар, че и ние имахме известна "заслуга" (със съдействието за разните  му там потоци). Все пак обаче със или без наше участие война пак щеше да има.  Тази глупост  си я измислихме изцяло ние със съвсем лекото побутване на една определена велика сила.

И ако горното само ме дразни, то не може да не ме притеснява, че в случая играем  чужда игра и това е играта на определената велика сила. Нищо друго не постигаме освен да обслужваме нейните интереси.  Най-проблемното в случая е, че това дори не се осъзнава. Виж например тук във форума. Много геополитици много нещо. Всички супер компетентни по всички въпроси - кое, как, какво.  Това обаче се отнася за другите държави. За собствената ни изпадат в ступор.  Гледай само как сега ще изскочи Булгароид и направо ще ни размаже с "факти" и "логика" .

• Потребител
Преди 12 часа, Пандора said:

Политиката, мойто момиче  е избор между  по-малкото зло или големия х@и..

Е си избрахте  го вече, значи?

Пандорче, мойто момиче, тези които не харесвате Кире, Ленка и Ристе и другите "умнокрасиви" , получихте знаете ли какво ?

Аз ще ти кажа на теб, и на булгароидчо - получавате четири  дебели смърдящи х@я  , заедно с руския и американски агент (двойния играч и подлец) Радев, които заигра тяхната (на Митрофанова) игра

(ако не сте от герберската клиентела и не ви пука де)

289948163_10221078259245834_8761580501398413469_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0Aaz-O2DmWsAX9GolQi&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT_i5chz8EcNxBbgZWl2UoY7KiBdhn_3Z6Quvyqxt1vFgQ&oe=62B90343

290179404_1437942109989126_7812331240780492949_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=nxmDae785x4AX8bZ41s&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT-P-ZU5uGjzX1m-uotUEZxRV_wkGS2P1oo81wVcEPRZwg&oe=62B97E48

Слава на Украйна!

Редактирано от nik1

• Потребител
Преди 20 минути, nik1 said:

Политиката, мойто момиче  е избор между  по-малкото зло или големия х@и..

Е си избрахте  го вече, значи?

Пандорче, мойто момиче, тези които не харесвате Кире, Ленка и Ристе и другите "умнокрасиви" , получихте знаете ли какво ?

Аз ще ти кажа на теб, и на булгароидчо - получавате четири  дебели смърдящи х@я  , заедно с руския и американски агент (двойния играч и подлец) Радев, които заигра тяхната (на Митрофанова) игра

(ако не сте от герберската клиентела и не ви пука де)

289948163_10221078259245834_8761580501398413469_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0Aaz-O2DmWsAX9GolQi&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT_i5chz8EcNxBbgZWl2UoY7KiBdhn_3Z6Quvyqxt1vFgQ&oe=62B90343

290179404_1437942109989126_7812331240780492949_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=nxmDae785x4AX8bZ41s&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT-P-ZU5uGjzX1m-uotUEZxRV_wkGS2P1oo81wVcEPRZwg&oe=62B97E48

Слава на Украйна!

Всичко това е зловещо, особено защото е вярно.

Но занапред... какво? "Надежда всяка тука оставете" - както пише пред портата на Ада, така ли?!

• Потребител
Преди 11 минути, Шпага said:

Всичко това е зловещо, особено защото е вярно.

Но занапред... какво? "Надежда всяка тука оставете" - както пише пред портата на Ада, така ли?!

Тебе май не ти се ядат пуканки...🥱

• Потребител
Цитирай

заедно с руския и американски агент (двойния играч и подлец) Радев, които заигра тяхната (на Митрофанова) игра

ПС

Радев ме забавлява, защото е голям опортюнист , и минава метър досега.

Тъче  на "два стана" и го прави успешно много години

https://bivol.bg/сащ-радев-е-един-от-най-ангажиращите-ко.html

АРХИВ НА WIKILEAKS:
САЩ: РАДЕВ Е ЕДИН ОТ НАЙ-АНГАЖИРАНИТЕ КОНТАКТИ НА ПОСОЛСТВОТО, ИДВА ПРОМЯНА „Биволъ“ цитира непубликувани досега грами на експосланик в София Нанси Макълдауни, която днес е съветник по сигурността на вицепрезидента Камала Харис

arhiv-na-wikileaks-sasht-radev-e-edin-ot-nai-angajirashtite-kontakti-na-posolstvoto-idva-promana-2.jpg

Беше ме заблудил че се еманципирал от Русия. През 2021 говореше против тръбата на турски поток на Бойко, Говореше публично за атентатите на ФСБ и ГРУ и нас.
Беше мнго активен за "Трите морета", Постоянно беше в контакт с Херо Мустафа - Беше заблудил и "Големия брат отвъд Океана", че твърдо е минал на "старата" страна.

Редактирано от nik1

• Потребител
Преди 57 минути, nik1 said:

Радев ме забавлява, защото е голям опортюнист , и минава метър досега.

Тъче  на "два стана" и го прави успешно много години

М-да... Аз лично очаквам да продължи да го прави.  Най-вероятно този парламент е приключил и ще ходим към избори. Не вярвам нито на първото раздаване, нито на второто или третото да се състави някакво ново правителство в рамките на този парламент. С други думи пак ще имаме служебен кабинет.  Очакванията ми са този път Радев да бъде "национално отговорен" и да не се конфронтира нито с ГЕРБ, нито с ДПС, нито с Възраждане.  Служебните му министри обаче ще изкарат някакви "кирливи ризи" най-вече от министерствата "държани" от ПП и БСП и може би ДБ.  За последните обаче не е задължително, тъй като според анализаторите електоралната им тежест не е висока, а и нали президентът трябва да гради образ на "национално отговорен".  

Едно дискретно рамо на партията на Янев, подкрепено от явното рамо на "нашите медии" и наесен може да имаме национално отговорно правителство на ГЕРБ-ДПС-ИТН-Янев.  За целта обаче една от двете последни партии задължително трябва да влезе, а най-добре и двете. 

Нещо подобна май се забърква. Дали ще се получи е друга работа. 

Редактирано от Atom

• Потребител
Преди 12 часа, новорегистриран2 said:

му участък се дава възможност на италианците (а от там и французите)

Те французите толкова пасивна политика водиха до сега на Балканите, поне според мен, сега се сетиха да се активизират. За да имаш урожай, трябва да поливаш и копаеш всеки ден.

Преди 12 часа, новорегистриран2 said:

Та, фиром, ако попадне под българско влияние, то въпроса за коридор номер 8 веднага ще се активизира. И швабите ще бъдат изправени пред реалната възможност да имат икономическа конкуренция

Ето това ще катурне ЕС, а не Русия и САЩ. Разбирам да се конкурираш със САЩ, Китай, Япония и т.н. /а има къде/ но да си пречат взаимно вътре в ЕС.....не го разбирам.

Редактирано от Пандора

• Потребител
Преди 11 часа, nik1 said:

Слава на Украйна!

Да, Слава на Украйна! Там ми е надеждата :) 

• Потребител
Преди 1 час, Пандора said:

Те французите толкова пасивна политика водиха до сега на Балканите, поне според мен, сега се сетиха да се активизират. За да имаш урожай, трябва да поливаш и копаеш всеки ден.

Винаги са се опитвали да играят активна политика, въпроса е доколко имат капацитета да прокарат интересите си. Напоследък много им се насъбра - в Либия провал, в Тунис провал, в Мали провал, в ЦАР провал. Сега искат от Кот д'Ивоар да ги пъдят.

На Балканите активно подкрепят гърците срещу турците. Докато швабите, ясно, подкрепят Турция. Докато банкянеца беше на власт, като че ли, се заигравахме с оста Берлин-Анкара. А при сегашните беше по скоро с Франция.

Цитирай

Ето това ще катурне ЕС, а не Русия и САЩ. Разбирам да се конкурираш със САЩ, Китай, Япония и т.н. /а има къде/ но да си пречат взаимно вътре в ЕС.....не го разбирам.

ЕС никога не е политически субект, а е един митнически съюз от метрополиите на бивши колониални империи и тяхната европейска периферия.

Франция, Германия, Италия, Испания, Холандия и пр. - това са държави, които нямат военния капацитет, за да бъдат глобални сили и провала им в Либия и Мали го доказа.

Редактирано от новорегистриран2

• Потребител
Преди 43 минути, Пандора said:

Не ЕС, а Германия, което може да се окаже добро за ЕС. Представите ни за Европа, са различни от тези на третия/четвъртия райх.

Франция се намества в дупките, което е обнадеждаващо от гледна точка на традициите...

Редактирано от skiahtro

• Потребител
Преди 51 минути, новорегистриран2 said:

На Балканите активно подкрепят гърците срещу турците. Докато швабите, ясно, подкрепят Турция. Докато банкянеца беше на власт, като че ли, се заигравахме с оста Берлин-Анкара. А при сегашните беше по скоро с Франция.

Германците "истинските римляни" винаги са търсили и създавали някакви подтиснати малцинства на балканите, за да могат да се намесват. Традиционно същото е правил и Хитлер...

Редактирано от skiahtro

• Потребител
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

ЕС никога не е политически субект, а е един митнически съюз от метрополиите на бивши колониални империи и тяхната европейска периферия.

Някой отпределят ЕС като "хлабава" конфедерация - може да се дискутира и спори по това виждане.   
Факт е, че в ЕС има има много по-високи на икономическа и политическа интеграция и взимодействие, отколкто има в една обикновена зона за свободна търговия.  

ПС

Това междинно състояние може да остане и до края на света:, но може и да се развият другите две алтернативи :

ЕС да се еволюира към по стегната  конфедерация (което задължително предполага замяната на единодушието с квалифицирано мнозинство, най-малкто за решенията, който касаят разширяването)

- Политическата интеграция на ЕС да се "скъса",  а икономичеката да се редуцира до тази на обикновена зона за свободна търговия
(според мен причната за такова развитие ще е някаква революционна, ще е причинена от събитие вид "черен лебед" )

Редактирано от nik1

• Потребител

И за какво беше целия напън?!

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 17 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

За контакти:

• Create New...