Отиди на
Форум "Наука"

Истинската история на Македония


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, новорегистриран2 said:

В сравнение със своя предшественик е просто играч от класа. Онзи през пет минути си сменяше мнението и правеше обещания, които бързо забравяше. За Петков нямам спомен да е правил нещо подобно, напротив. Абстрахирайки се от темата "Македония" сегашното правителство успя да стабилизира икономиката и да започне преструктурирането ѝ, което се бавеше от предшественика му.

Още повече, че Петков и ко. не са виновни (за разлика от магнолестия предшественик) за плащането на данък Русия, изразен в изразходването на десетина милиарда лева за руски енергийни проекти и покровителство с години на данъчните практики на една руска енергийна компания закупила рафинерия у нас по времето на един мавър. Това са парите за пенсионерите, за здравната ни система, за пътищата и градовете ни...

Ти нали не си мислиш,че Петков падна найстина? Сега ще му помагат да остане, гаранция.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,7k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Защо да няма нито един, който да не провежда про-руска политика? Напротив по-голямата част от политиците ни не провеждат директно про-руски политики, а дори и практически да го правят те самите не знаят, че го правят.

Давай имена

 

Преди 1 час, Atom said:

За да се провеждат подобни политики не е нужно да се ангажират много хора. 2-3 + много пари са достатъчни. Останалите не е задължително да знаят защо правят това,  което правят. На тях винаги могат да се изтъкнат съвсем различни подбуди

Излиза,че нашите управници са невероятни тъпаци според теб!

 

Преди 33 минути, Atom said:

Не, не се схваща. Политиката на преговори с ескалация води до подобни ефекти. При това ако една страна води спрямо друга подобна политика  в повечето случаи положението ескалира и там.  То няма и друг начин, защото другото се възприема като капитулация. Затова и няма защо новорегистрирания да се чуди защо оттатък границата нещата също ескалират. Това е очаквано и по-скоро е норма. 

За съжаление към настоящия етап политиката вето до дупка няма алтернатива.  

Сега и на теб ли отново да обеснявам?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, bulgaroid said:

Черен колан по айкидо и преподавател, още преди 89г. няма как да не е към службите,всички такива специалисти бяха или към полицията или към ДС,без изключения. Пътувал редовно в Куба преди 89г , преподавал там, в Канада също. Кой пътуваше тогава ? И работеше навън? Работил в екипа на Берон,заедно с Хаджигенов, съвпадение ,не мисля, просто ДеСар с висок ранг, досие към службите и оперативно име, не помня вече какво. Стига ли?Отишъл на запад 94г и почнал бизнес, откъде пари? Тука нямаше какво да ядем.

Ясно. Пик, блиц, афера, разкрития и т.н. Приключвам по темата.

Преди 31 минути, bulgaroid said:

Не, ти не схващаш,България е над всичко, нашия интерес е най-важен и няма значение как го постигаме. И не, не играем по свирката на руснаците, ние търсим промяна в Македония, разваляне на статуквото и евентуално отстраняване на сръбското лоби. В случая, руснаците нямат печеливш ход срещу нас, затова просто се нагнетява истерията там.Затова са тия драми и тръшкане в техния парламент, те знаят,че трябва поне да имитират опит да влязат в ЕС, иначе хората няма да им простят. в същото време чрез драмите и антибългарската кампания си гонят интереса за оставане на сегашното положение. Затова е това тръшкане от последните дни,а забеляза ли,че се тръшкат и сърбите, бойкоти обявяват, и истерия. Колко показателно се получи.Интереса на сърбите и руснаците е да няма промяна,затова се дърпат за историята и другото, нашия е промяна затова натискаме за историята.

Аз съм писал предостатъчно в тази тема какво мисля и смятам, че трябва(ше) да направим. Всеки може да провери назад из темата. Не направихме обаче нищо от това. Това е положението.

Само ти и още няколко човека продължавате да живеете в някаква паралелна реалност, в която българските власти "натискат" за историята и се опитват да отстранят сръбското лоби. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Ти нали не си мислиш,че Петков падна найстина? Сега ще му помагат да остане, гаранция.

Както вече писах, ние нямаме повече интерес от съществуването на фиром, камо ли да ги допускаме до ЕС. Самият факт, че тупаме топката в момента означава, че се чака някакво друго развитие - дали е във фиром, региона, ЕС, САЩ, Русия... може само да се гадае.

А Петков, макар и да не съм съгласен с политиката му спрямо фиром, поне не излъга и не се врътна на 180 градуса, както направиха няколко личности от банкянската партия. Буквално до вчера громяха Петков за Македония, а днес заеха коренно различна (от предишната си) позиция. Само, защото вожда така заповяда на индианците си...

Редактирано от новорегистриран2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, sir said:

Ами значи с политиката на вето до дупка играем директно по свирката на руснаците. Това поне схващаш ли го?

С какво по-точно играем по руската свирка? :book:

В момента фиром е доминиран политически, икономически и военно от гърците. А чрез тях и американците. Сърбите и турците са в девета глуха и техния проект дпмне още не може да се съвземе от "оранжевата революция". Ние и руснаците нямаме абсолютно никакво влияние във фиром! За нас по разбираеми причини. За тях, защото едно, че нямат интерес от този център на Вселената, и защото за Москва е достатъчно, че сърбите имат много силно влияние там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Atom said:

Не, не се схваща. Политиката на преговори с ескалация води до подобни ефекти. При това ако една страна води спрямо друга подобна политика  в повечето случаи положението ескалира и във втората страна.  То няма и друг начин, защото другото се възприема като капитулация. Затова и няма защо новорегистрирания да се чуди защо оттатък границата нещата също ескалират. Това е очаквано и по-скоро е норма. 

За съжаление към настоящия етап политиката вето до дупка няма алтернатива.  

Каквото  беше, беше.Чехия няма са си мръдне пръста, не искала. Запасете с търпение и пуканки 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, новорегистриран2 said:

Буквално до вчера громяха Петков за Македония

А защо на мен ми се струва, че още преди да дойде Петков се появиха колебания по отношение на ветото. Проблемът на политиците е, че освен на разни лобита, трябва да угаждат и на електората и да следят накъде ги е отвял популизмът. Въпросът с руската/европейската гледна точка е по-сложен. Има  лобита с разнопосочни интереси и от двете страни, а ние тук още си мислим че битката е единствено Русия срещу Европа. 

Единственият проблем за мен е, че никой ни най-малко не анализира кое е най-добре за България, никой не казва "България иска това" , ами се трепем тука - Макрон това, Макрон онова. На Франция не и пука за нас. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, новорегистриран2 said:

че нямат интерес от този център на Вселената,

А моля ти се,  недей така - руската книжнина е дошла от Охрид :) Даже не е минала през Киев....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, nik1 said:

Каквото  беше, беше.Чехия няма са си мръдне пръста, не искала. Запасете с търпение и пуканки 

Чехия няма да си мръдне пръста да се занимава с нас и да ни праща  разни "предложения". Което не означава, че наесен няма да има натиск да вдигнем ветото. А натискът ще е още по-голям в сравнение със сегашния. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Аз съм писал предостатъчно в тази тема какво мисля и смятам, че трябва(ше) да направим. Всеки може да провери назад из темата. Не направихме обаче нищо от това. Това е положението.

Само ти и още няколко човека продължавате да живеете в някаква паралелна реалност, в която българските власти "натискат" за историята и се опитват да отстранят сръбското лоби. 

Ами въпроса е принципен, след договора 17г. имаше статия,че макетата са обещали на нашите банка и медия в пакет с голяма инвестиция от наша страна.После обаче нарушиха договорката и това не се случи.Нашите се обидиха, и сега мачкат. Те тия неща така стават, с лост, най-добре икономически. Няма да се учудя ако макетата са взели парите напред и са изпързаляли нашите, а за такова нещо прошка няма.Накрая и глави ще хвърчат, те не че не летяха де, ама сръбски, и в ЮАР, цяла икономическа групировка загина там, и даже пострада една наша плеймейтка,вдовица стана изведнъж. Медиите в сърбето гърмяха,че ги трепели българи,ама кой не стана ясно, а това беше сръбската връзка с диамантите от ЮАР и некой и друг тон наркотици от другаде. За нашите историята е само претекст, но мен ме устроива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, новорегистриран2 said:

С какво по-точно играем по руската свирка? :book:

В момента фиром е доминиран политически, икономически и военно от гърците. А чрез тях и американците. Сърбите и турците са в девета глуха и техния проект дпмне още не може да се съвземе от "оранжевата революция". Ние и руснаците нямаме абсолютно никакво влияние във фиром! За нас по разбираеми причини. За тях, защото едно, че нямат интерес от този център на Вселената, и защото за Москва е достатъчно, че сърбите имат много силно влияние там.

ОТ .Понякога многото геополитика , анализи и задълбочени мишления , парадоксално водят до взаимоизключващи се изводи.

Между другото след вота всякаква логика отиде на кино - в момента дебелогъзи шкембелии патреоте от МВРО аха да се сбият с дебелогъзи шкембелии патреоте от ГЕРБ - Битката на титаните 3 - Банкя под обсада.

Мустафата и той парче европеец - вика дигаме ветото.

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, новорегистриран2 said:

Както вече писах, ние нямаме повече интерес от съществуването на фиром, камо ли да ги допускаме до ЕС. Самият факт, че тупаме топката в момента означава, че се чака някакво друго развитие - дали е във фиром, региона, ЕС, САЩ, Русия... може само да се гадае.

А Петков, макар и да не съм съгласен с политиката му спрямо фиром, поне не излъга и не се врътна на 180 градуса, както направиха няколко личности от банкянската партия. Буквално до вчера громяха Петков за Македония, а днес заеха коренно различна (от предишната си) позиция. Само, защото вожда така заповяда на индианците си...

Бойка вече каза ,ще приеме сделката,разчитат,че макетата ще я отхвърлят. В Скопие са вой и писъци, както и в Белград.

https://bnr.bg/post/101664557

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, новорегистриран2 said:

С какво по-точно играем по руската свирка? :book:

В момента фиром е доминиран политически, икономически и военно от гърците. А чрез тях и американците. Сърбите и турците са в девета глуха и техния проект дпмне още не може да се съвземе от "оранжевата революция". Ние и руснаците нямаме абсолютно никакво влияние във фиром! За нас по разбираеми причини. За тях, защото едно, че нямат интерес от този център на Вселената, и защото за Москва е достатъчно, че сърбите имат много силно влияние там.

Не. Властта се държи от правилните хора. И те си гонят интереса. 

руския посланик в Скопие – Сергей Баздникин:
1.На 4 януари г-н посланика изприказва редица глупости в подкрепа на сръбско руската престъпна античовешка, анти християнска, антибългарска лъжа македонски език и македонска нация.
Даже цитира името на братя Миладинови и Кръстьо Мисирков, без да си дава сметка, че Миладиновци винаги са се самоопределяли като БЪЛГАРИ и че в своя дневник /написан на руски език / от 1913 година самия Кръстьо Мисирков се е подписал МАКЕДОНСКИ БЪЛГАРИН!!!
2.Преди няколко дена г-н Баздникин изтресе още една изключителна историческа глупост и върла българомразка изцепка, че на 18 април 1941 година България /тогава съюзник на фашистка Германия, е нападнала Македония.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Atom said:

Чехия няма да си мръдне пръста да се занимава с нас и да ни праща  разни "предложения". Което не означава, че наесен няма да има натиск да вдигнем ветото. А натискът ще е още по-голям в сравнение със сегашния. 

Бойко се е разбрал, с запада, ще има развитие още тази седмица. Не знам какво са се разбрали но нещо ще се случи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, ДеДо Либен said:

ОТ .Понякога многото геополитика , анализи и задълбочени мишления , парадоксално водят до взаимоизключващи се изводи.

Между другото след вота всякаква логика отиде на кино - в момента дебелогъзи шкембелии патреоте от МВРО аха да се сбият с дебелогъзи шкембелии патреоте от ГЕРБ - Битката на титаните 3 - Банкя под обсада.

Мустафата и той парче европеец - вика дигаме ветото.

Нещо стана, мисля отвориха секретния протокол на предложението, оказа се имало и такъв. И явно това което видяха там много им хареса. Ще видим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, новорегистриран2 said:

С какво по-точно играем по руската свирка? :book:

В момента фиром е доминиран политически, икономически и военно от гърците. А чрез тях и американците. Сърбите и турците са в девета глуха и техния проект дпмне още не може да се съвземе от "оранжевата революция". Ние и руснаците нямаме абсолютно никакво влияние във фиром! За нас по разбираеми причини. За тях, защото едно, че нямат интерес от този център на Вселената, и защото за Москва е достатъчно, че сърбите имат много силно влияние там.

Чети нагоре разговора ми с булгароид, не ми се повтаря.

А ако с.-макетата са доминирани от американците, то значи ние така или иначе сме дали фира и няма какво повече да коментираме. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, sir said:

Чети нагоре разговора ми с булгароид, не ми се повтаря.

А ако с.-макетата са доминирани от американците, то значи ние така или иначе сме дали фира и няма какво повече да коментираме. :)

НЕ са, цирковете с ще ходим няма да ходим са заради това,че нямат гръб.Реален. Явно им е направено предложение от което не могат да се откажат,както и на сърбите,Косово ония дни искаше окончателен договор със сърбите, натискат ги отвсякъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Ами въпроса е принципен, след договора 17г. имаше статия,че макетата са обещали на нашите банка и медия в пакет с голяма инвестиция от наша страна.После обаче нарушиха договорката и това не се случи.Нашите се обидиха, и сега мачкат. Те тия неща така стават, с лост, най-добре икономически. Няма да се учудя ако макетата са взели парите напред и са изпързаляли нашите, а за такова нещо прошка няма.Накрая и глави ще хвърчат, те не че не летяха де, ама сръбски, и в ЮАР, цяла икономическа групировка загина там, и даже пострада една наша плеймейтка,вдовица стана изведнъж. Медиите в сърбето гърмяха,че ги трепели българи,ама кой не стана ясно, а това беше сръбската връзка с диамантите от ЮАР и некой и друг тон наркотици от другаде. За нашите историята е само претекст, но мен ме устроива.

Да, да, окей, падат глави и някакви жестоки отмъщения се случват в момента. Мачкаме. В това време правителството падна и по всичко личи, че отиваме към поредни избори. Но всичко е точно - 6d chess. 

Отказвам се да продължавам тези разговори. Ще чакаме по-добри времена, за да си говорим за стара история. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 часа, Atom said:

Чехия няма да си мръдне пръста да се занимава с нас и да ни праща  разни "предложения". Което не означава, че наесен няма да има натиск да вдигнем ветото. А натискът ще е още по-голям в сравнение със сегашния. 

Това е ясно. Затова - търпение и  пуканки, и продължаваме да гледаме сагата.

===============================

Часове преди вота на недоверие:

ДПС, ГЕРБ, ИТН и Възраждане провалиха заседанието на комисията за Македония

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

Това е ясно. Затова - търпение и  пуканки, и продължаваме да гледаме сагата.

Де да бяхме само зрители.... Ние всички, искаме или не, сме участници в сагата.  Дори и днес депутатите ни да приемат френското предложение , сагата продължава.  Вето до дупка и никакво предаване на  majka Bulgarija.  На всеки 6 месеца този въпрос ще изскача и ще става определящ във вътрешно-политическия ни дебат за известно време, ще разклаща държавата и така година след година с кризи по два пъти в годината.  Естествено, същият процес ще тече и оттатък границата при скъпите ни съседи. 

Просто направихме един куп политически и тактически грешки. Избрахме тактика "преговори с ескалация". Тази тактика обаче е многоходова и постепенна. В един момент ни омръзна,  решихме да ескалираме до максимум и да приключим играта с туш на противника. Противникът обаче не иска да пада по гръб.  Ха сега де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Пандора said:

А защо на мен ми се струва, че още преди да дойде Петков се появиха колебания по отношение на ветото. Проблемът на политиците е, че освен на разни лобита, трябва да угаждат и на електората и да следят накъде ги е отвял популизмът. Въпросът с руската/европейската гледна точка е по-сложен. Има  лобита с разнопосочни интереси и от двете страни, а ние тук още си мислим че битката е единствено Русия срещу Европа. 

Единственият проблем за мен е, че никой ни най-малко не анализира кое е най-добре за България, никой не казва "България иска това" , ами се трепем тука - Макрон това, Макрон онова. На Франция не и пука за нас. 

Американците свалиха груевски и сложиха на негово място заев. Те искаха да вкарат фиром в НАТО и го постигнаха. За целта използваха албанците да демонстрират на фиромите каква е алтернативата - Куманово 2015. Малко преди да дойде на власт и преди да стане необратимо членството в НАТО заев беше много добронамерен спрямо българските и гръцките щения, все пак партийката му е на гръцка издръжка. И американците свалиха просръбския груевски чрез гръцката клиентела.

Та в тоя период заев е склонил на исканията да бъдат допуснати български капитали във фиром, да се развиват отношенията ни във всички сфери. Подписа се прословутия договор, снимаха се заев и банкянския индивид, ядоха, пиха, веселиха се... Мина време, обаче фиромите не допускат нищо, напротив. Продадоха едно от най-големите си добивни предприятия на гърци, а не на българи... фиромите не продадоха нито банка, нито телевизия, нищо. Въпреки уговорката...

Изведнъж фиромите почнаха пак със старата песен да се конфронтират с нас по всякакви възможни начини, обиди, клевети. Всичко, което могат да измислят селташките им кратуни, го приложиха срещу нас. Даже извадиха от югонафталина великия подвиг на няколко югокомуниста срещу местен прилепчанин, дало началото на "народоосвободителната борба" срещу временната българска власт там през 1941.

Така се стигна до прочутата Рамкова позиция на НС и до "ветото". В хода на събитията се изясни и кой стои зад фиромите, за да се охрабрят до такава степен, че да тръгнат на пряка конфронтация с нас... Става въпрос за швабите...

И тук отново става въпрос за интереси и геополитика, в случая за швабски интереси и за едни транспортни коридори...

Защото швабите имат близки връзки с турците от край време и разглеждат Югоизточна Европа като своя зона на влияние. Единствените напълно реализирани транспортни коридори на Балканите са 4 и 10, които обслужват германската търговия и интереси.

Paneuropetransport.png

Обаче, като се довърши коридор 8 във фиромския и албанския му участък се дава възможност на италианците (а от там и французите) да навлязат по-дълбоко в региона и това реално ще създаде конкуренция на швабската икономическа доминация. Защото нека бъдем реалисти - САЩ имат военната доминация, а Германия икономическата. Докато Турция и Русия имат второстепенно влияние.

Та, фиром, ако попадне под българско влияние, то въпроса за коридор номер 8 веднага ще се активизира. И швабите ще бъдат изправени пред реалната възможност да имат икономическа конкуренция и монопола им да се наруши. И даже турците да предпочетат да минават през коридор 8 и Италия, вместо през Сърбия, Унгария, Румъния, Хърватия и пр. Защото и турците имат своя геополитически интерес в региона.

А, за да не попадне фиром под българско влияние швабите активизираха пропагандната си машина и местната дупедавска клиентела и включиха сателитите си от Централна Европа. Друго логично обяснение защо някой си от Прибалтика, Полша или Чехия ще се захване с българо-фиромския спор, нямам...

Задкулисно се водят разговори отдавна, но проблем е, че (както вече писах) зад фиромите стоят немците. Което охрабрява фиромите и ги прави несговорчиви. И именно задкулисната намеса на швабите, французите и англичаните протаква въпроса. Докато швабите подкрепят фиромите, зад нас стояха французите и англичаните, сега против френското предложение е скочила швабската клиентела у нас. Т.е. швабите са против.

-----

И за да не се създаде грешно впечатление, че т.нар. ни съюзници се ритат кокалчетата само заради нашия спор. В случаите с Косово, Босна, Черна гора и гръцко-турския конфликт става въпрос за директна конфронтация между тях.

Редактирано от новорегистриран2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 37 минути, Atom said:

Дори и днес депутатите ни да приемат френското предложение , сагата продължава.  Вето до дупка и никакво предаване на  majka Bulgarija.  На всеки 6 месеца този въпрос ще изскача и ще става определящ във вътрешно-политическия ни дебат за известно време, ще разклаща държавата и така година след година с кризи по два пъти в годината.  Естествено, същият процес ще тече и оттатък границата при скъпите ни съседи. 

Зрителители сме  на собстената си сага, и това е факт
(сагата е  наша, не сметнах за необгодимо да го уточнявам , мислих че се подразбира и че е ясно на всички)

Ние тук пишещите  няма какво да направим,  освен да чакаме продължението и. В тази връзка предпожих вместо да се разстройваме, да се заредим с пуканки

Това не пречи и за тези, които са решили да и сменят държавата , в която живеят

Аз лично мисля за друг контитент, разбира се - само го мисля,. Мисля си за страна и място къдетио няма мафия и мутри, има малка и овладяна корупция, има утвърдена политическа култура, и реална демокрация,   И най вече смятам, че страната ще ми подхожда на манталитета


o_Top22bg-fdc5153bea.jpg

 

Да,мисля си за Уругвай или Чили ( а не за Бразилия, както пее ANDREA BANICA):)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...