Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, Кухулин said:

И тая война ще остане в историята с някои специфики :) Млада майка се евакуира през границата:

543591.png

А всъщност бил татко...

34052.png

Точно се питах кога бандеровците ще приемат тактиката на идиловците и ще тръгнат с фереджета  :)  
П.с.Ето я тук и руската пропаганда..

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Аз се чудя, каква ще е тукашната реакция, когато завалят ракетите над Одеса и започнат да измират българите там........?

Не че трябва да има значение етническия бакграунд, но как ще реагират путинофилите ми е интересно. Чий интерес ще прегърнат тогава?

 

https://novini.bg/sviat/rusia/708905

По данни на британското разузнаване руските воъръжени сили предприемат масова офанзива в много части на Украйна, която включва и настъпление на войски от Крим на запад към Одеса. Полският президент Анджей Дуда заяви в Лондон, че ако Русия използва химически оръжия, това може да накара НАТО да преосмисли позицията си за ненамеса

Редактирано от БатеВаньо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кухулин said:

Доколкото разбирам вече се е изяснило, че при Лвов всъщност са ударени наемниците от интернационалния легион. В брифинга го споменали. Бог да ги прости, ама тая работа не е като оная работа...

 

Абе нали имаше един българин който замина за украйна да се бие с руснаците, той дали е бил там. Дано не.

Даже май са двама:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ukrayna-posreshtna-parvite-balgari-vklyuchili-se-v-chuzhdestranniya-legion-video

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, БатеВаньо said:

Аз се чудя, каква ще е тукашната реакция, когато завалят ракетите над Одеса и започнат да измират българите там........?

 

Не помня някой да реагира, като изгориха живи хората в Одеса. Казват, че сред тях имало българи..

Запада иска реки от кръв и дава всичко от себе си за да не се стигне до примирие. Нашето мнение и нагласи за съжаление нямат абсолютно никакво значение в случая.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Tomata said:

Не помня някой да реагира, като изгориха живи хората в Одеса. Казват, че сред тях имало българи..

Запада иска реки от кръв и дава всичко от себе си за да не се стигне до примирие. Нашето мнение и нагласи за съжаление нямат абсолютно никакво значение в случая.

Мнението има значение. Много важно е БГ да не отстъпва от позицията си, дори да я втвърди. Дава ни се шанс да потвърдим цивилизационния избор, направен през 2004 и да не губим доверието на нашите партньори и съюзници

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, БатеВаньо said:

Аз се чудя, каква ще е тукашната реакция, когато завалят ракетите над Одеса и започнат да измират българите там........?

Сложно е положението с Одеса, аз писах по-рано за това. Силно се надявам, че след сриването на Мариупол и хилядите цивилни жертви останалите градове ще се съгласят на преговори. Проблемът е, че няколко дни след инвазията Зеленски назначи за командващ отбраната бившия шеф на Айдар. А днес гледах снимки, че превръщат града в крепост.

Реално погледнато шансовете Одеса да последва Мариупол са големи. Ще е жалко и за българите, и за всички. Но се надявам тези жертви да не са напразни. Дано всички бате Ваньовци, дедо Либеновци и други роднини по мъжка линия най-накрая разберат, че не трябва да се воюва в градовете. А ако не дай боже това нещо стигне до България, дано и управниците си спомнят този урок, а не се напъват като Зеленски на кух патриотизъм за чужда сметка. 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, БатеВаньо said:

Мнението има значение. Много важно е БГ да не отстъпва от позицията си, дори да я втвърди. Дава ни се шанс да потвърдим цивилизационния избор, направен през 2004 и да не губим доверието на нашите партньори и съюзници

Прав си. Добре, че не сме политици и се ползваме с правото си да не вземаме страна. Наистина съжалявам за невинните жертви на тази нелепа война! Най се ядосвам, че подлъгаха украинците с празни обещания за да унищожат народа си. С парите за въоръжение запада щеше да изгради перфектна неблокова демокрация. Имам съмнение, че не това ги интересува..

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, scaner said:

И да сравняваме, и да не сравняваме, всичко е точно.

Тези 12000 загуби според украинците включват и ранените. Статистиката показва, че в такива конфликти съотношението убити:ранени е от 1:2.5, 1:3 (руските операции в Чечня, Афганистан) до 1:7 и по-добро (Пустинна буря). По-доброто съотношение за САЩ е по причина по-адекватното спасяване на ранените, за разлика от руснаците.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Кухулин said:

Сложно е положението с Одеса, аз писах по-рано за това. Силно се надявам, че след сриването на Мариупол и хилядите цивилни жертви останалите градове ще се съгласят на преговори. Проблемът е, че няколко дни след инвазията Зеленски назначи за командващ отбраната бившия шеф на Айдар. А днес гледах снимки, че превръщат града в крепост.

Реално погледнато шансовете Одеса да последва Мариупол са големи. Ще е жалко и за българите, и за всички. Но се надявам тези жертви да не са напразни. Дано всички бате Ваньовци, дедо Либеновци и други роднини по мъжка линия най-накрая разберат, че не трябва да се воюва в градовете. А ако не дай боже това нещо стигне до България, дано и управниците си спомнят този урок, а не се напъват като Зеленски на кух патриотизъм за чужда сметка. 

Спокойно миролюбецо , когато това нещо стигне до България ще посрещате с хляб , сол и свалени гащи.

Редактирано от ДеДо Либен
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, ДеДо Либен said:

Спокойно миролюбецо , когато това нещо стигне до България ще посрещате с хляб , сол и свалени гащи.

Който и да идва ще можем да го посрещнем с достойнство ако успеем да съхраним морала си. Ако ли не, от нас нищо не става..
Тук ще похваля Турция за опита да внесе разум в конфликта, без значение какви интереси преследва. Най-важното сега е да се спре клането в Украйна. Путин все някога ще си иде.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Tomata said:

Най-важното сега е да се спре клането в Украйна. Путин все някога ще си иде.

Нещо ме гложди отвътре. Майтап, майтап, но имам странното чувство, че може да го наследи Кадиров. Те тогава ще се снима втори сезон на сериала :D 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Кухулин said:

Нещо ме гложди отвътре. Майтап, майтап, но имам странното чувство, че може да го наследи Кадиров. Те тогава ще се снима втори сезон на сериала :D 

Кандидати бол   :)

Украйна е сериозно икономическо предизвикателство. Според мен Русия ще я изостави след време или ще се разори сама.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Absurde said:

Абе нали имаше един българин който замина за украйна да се бие с руснаците, той дали е бил там. Дано не.

Даже май са двама:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ukrayna-posreshtna-parvite-balgari-vklyuchili-se-v-chuzhdestranniya-legion-video

Дано да са живи и здрави. Което не ни убива ни прави по-силни :) Един сърбин под Киев:

749826_900.png

https://en.wikipedia.org/wiki/Dejan_Berić

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, ДеДо Либен said:

Предстои да се превърнем в дупка , огромна дупка , деветдесет и девета дупка на кавала за нашите съюзници , което ще доведе до това , че след време дори да сме от страна на ,,победителите,, ще си останем една гадна евро-азиатска кочина без каквато и да е перспектива за развитие.Всичко това защото голяма част от обществото и целия управляваш русолюбящ елит (всички до един - деца , внуци и правнуци на обирджии на мандри) обичат повече  и служат първо на Русия и после на България.

п.с. да ти кажа , докато писах само се ядосвах , защото от това писане  - файда - йок.

Знаеш ли прав си и те разбирам! Честно! 

Не виждам изход обаче! Колкото до русоманството! Възможно и да си прав, но в случая с Украйна грешиш. Не разбирай че оправдавам войната. Просто по принцип разбирам мотивите на руското ръководство. Няма да ги говоря. Всяка една велика сила на мястото на Русия в исторически аспект е постъпвала така. Още повече важи и за Русия.

Колкото до нашите елити, ами ние българите си ги заслужаваме, помниш нали, всеки народ заслужава управниците си. Навремето имах един приятел, селски кмет на село Радко Димитриево, та той казваше "нашта държава няма да се оправи докато във всяко село не обесят публично по един комунист а в градовете трябва да са поне по петима" Тогава бях много млад и наивен и се смеех ...

Честно за Украйна и управляващите там грешиш и ако един ден на събор седнем да пием по пръсти ще ти го обясня. Прав си няма смисъл от това писане файдасъз! Само нерви троша когато на пръв поглед нетъп човек започне да ги плещи едни...

Както е казал Алеко ---Нейсе запушия---

ПС Ти прости и аз на нерви та те обидих, но не е от зло сърце, просто много ми се събра да преживявам с Украйна, дъщерята, тъщата и прочие много роднини и приятели които обичам. А има и заплахи че ще ми подпалят новият дом там защото ---- всъщност не са казали защо но са принудили възрастен дебел човек със хипертония да се записва доброволец$$––– Тия с нищо не са по-добри от руснаците и ако руснаците арестуват и затварят несъгласните с тях то тия изтребват физически

Бъди здрав и отново прощавай!

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

40 минути лети в южна Унгария Ту141 шип дрон? който не са го свалили ами са го държали под контрол/лъжат/ докато не мине границата и за щастие пада и покушава 40 коли....Първо лъжеха, че е бил развалила се мишена за тренировка на служителите при радарите...После, че може да е бил развалил се руски разузнавателен дрон....Послер после ядосаните хървати намерили невзривилата се бойна глава...От тогава няма обяснение...Но са прелетели, според бабешката инфо мрежа още поне два, но те пък покрай словашката граница...Официално не казват нищо.....Толкова за НАТО завесата над нас...🙄 image.jpeg.2d5ac9597a630abb03dc438cf0b11905.jpeg

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

 

Хутутата за Росия, туситата за Украина. После палестинците за русия, фалангистите за украйна, после сърбите за росия, българите за украйна, после.......Всички конфликти ще се згромолясат тук....или какво ще стане ако Китай реши да си вземе Тайван, Япония Сахалин, Мексико Калифорния......НА СБОГОМ 21 век. Гаме овер....НО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ТОВА НЕ Е ИНТЕРНЕТ ИГРА. А КЪРВАВА РЕАЛНОСТ.

  • Харесва ми! 4
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

арестувайте всички, следствието ще познае своите...

https://www.facebook.com/pavel.zlatarov/videos/1614016175624983

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

Репортаж от Волноваха. Доста работа ще падне по възстановяването.

 

Тук директно си казват, какво се е случило с болницата. Било е мястото за отбраната.

За съжаление, колкото повече се изнася войната от фронтовата линия към градовете, толкова повече поражения по тях ще има.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...