Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

Ти не опита ли да се замислиш, защо се обвиняват украинците - нападнати и отбраняващи се, борещи се за оцеляването на нацията, а не се споменава и дума за руснаците? Дето не само се крият сред цивилното население, ами и застрашават най-голямата атомна централа в Европа?

Аз ще ти кажа - а споменат и дума срещу руснаците, веднага ще им изгонят офиса в Москва, който им е много важен. Хванати са за яко топките, и не може да се разчита на никаква обективност от тяхна страна. И това е от много време вече, не е от вчера. Както виждаш, всичко вони на платена клевета произведена във ФСБ.

МАКАК така... Глупости говориш офиса в Москва отдавна е затворен. И от Амнести отдвана говорят и за руските военни престъпления. Не си заравяй главата в пясъка 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, gmladenov said:

Русоробите също нямат шанс. 'Умници".

Писарю, като продължавам да те чета, все повече се убеждавам че  си крайно изпразнен от към съдържание! Айде измислете някоя друга мантра, освен русоробите🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 Толкова ли е трудно фактите да бъдат приети, като... факти. Украинците и руснаците ползват училища (всъщност какъв е проблема с училищата, те децата не са на училище), болници, атомни централи (нали помним, че украинците също бяха в Запорожката АЕЦ).

 Очевидно можем да оправдаем украинските действия, защото се отбраняват и са изправени пред суперсила. Можем и да осъдим руснаците, защото са агресора и не би трябвало да се държат, като терористи. 

 Аз се чудя, украинците, защо просто не евакуират цивилните от районите на сраженията, ако трябва и доброзорно, за самите войници е риск разни цивилни да ги гледат/снимат/качват по Телеграм групите.

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Absurde said:

МАКАК така... Глупости говориш офиса в Москва отдавна е затворен. И от Амнести отдвана говорят и за руските военни престъпления. Не си заравяй главата в пясъка 

Айде влез в час, аман от умници. Ето страницата им за контакти:

ТУК

Представительство Amnesty International в России
тел.: +7 495 690 1852
email: msk@amnesty.org
119019, г. Москва
а/я 212
Россия

Актуалност на информацията: 2022 г.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Айде влез в час, аман от умници. Ето страницата им за контакти:

ТУК

Представительство Amnesty International в России
тел.: +7 495 690 1852
email: msk@amnesty.org
119019, г. Москва
а/я 212
Россия

Актуалност на информацията: 2022 г.

 

ОФ брат гугъл е FREE ползвай го. Офиса е затворен от 8ми април ;)

 

Russia: Authorities close down Amnesty International’s Moscow Office

Today, the Russian authorities have closed down representative offices of Amnesty International and other international NGOs. Reacting to the news, Agnès Callamard, Secretary General of Amnesty International, said:
“Amnesty’s closing down in Russia is only the latest in a long list of organizations that have been punished for defending human rights and speaking the truth to the Russian authorities. In a country where scores of activists and dissidents have been imprisoned, killed or exiled, where independent media has been smeared, blocked or forced to self-censor, and where civil society organizations have been outlawed or liquidated, you must be doing something right if the Kremlin tries to shut you up.

On 8 April, the Russian Ministry of Justice delisted Amnesty International’s Moscow Office from the register of the representative offices of the international organizations and foreign NGOs, effectively closing it down alongside with offices of Human Rights Watch, Carnegie Endowment for International Peace, Friedrich Naumann Foundation for Freedom, Friedrich Ebert Foundation and other organizations. This decision has been taken “in connection with the discovered violations of the Russian legislation.”

On 11 March, Russia’s media regulator also blocked access to Amnesty International’s Russian-language website.

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/04/russia-authorities-close-down-amnesty-internationals-moscow-office/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Konche said:

Аз се чудя, украинците, защо просто не евакуират цивилните от районите на сраженията, ако трябва и доброзорно, за самите войници е риск разни цивилни да ги гледат/снимат/качват по Телеграм групите.

Ами украинците не искат да се евакуират. Ей на, Зеленски издаде указ за задължителна евакуация от района на Славянск и Краматорск, населението бойкотира. А насила няма как да стане, няма толкова ресурси.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Ами украинците не искат да се евакуират. Ей на, Зеленски издаде указ за задължителна евакуация от района на Славянск и Краматорск, населението бойкотира. А насила няма как да стане, няма толкова ресурси.

Предимно по икономически причини не желаят да се евакуират. На запад ги дерат с наеми, няма работа. Има малък процент дето си чакат русите... А насилствената евакуация/дислокация на население също се води военно престъпление.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Veritas Sit Amet said:

Писарю, като продължавам да те чета, все повече се убеждавам че  си крайно изпразнен от към съдържание! Айде измислете някоя друга мантра, освен русоробите🤣

Схванал си най-важното от моите писания. Значи са били в целта.

Това, което не си схванал е, че след като има хора, които толкова много мразят русоробите,
познай какво ги чака русоробите при определено стечение на обстоятелствата. 💣

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

On 11 March, Russia’s media regulator also blocked access to Amnesty International’s Russian-language website.

Това има малко значение за случая. Самата организация отдавна е инфилтрирана от руското разузнаване, само им погледни действията. Например историята с Навални, първо го обявиха за "узник совести", когато го арестуваха след заврщането му. Малко по-късно оттеглиха тая квалификация, щото ... така. И едва след чутовния скандал който се развихри, върнаха нещата. Отдавна са станали лекета, както и повечето други подобни организации, Human Rights Watch, Грийнпийс, да не изброявам.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

Това има малко значение за случая. Самата организация отдавна е инфилтрирана от руското разузнаване, само им погледни действията. Например историята с Навални, първо го обявиха за "узник совести", когато го арестуваха след заврщането му. Малко по-късно оттеглиха тая квалификация, щото ... така. И едва след чутовния скандал който се развихри, върнаха нещата. Отдавна са станали лекета, както и повечето други подобни организации, Human Rights Watch, Грийнпийс, да не изброявам.

Мда тук съм съгласен, всички НПО-та обслужват нечии интерес. Но това не прави тази статия/анализ грешна.

Все пак повечето доказателства украйнците сами си ги качиха из нета:

FM34mF-XMAQ-C6M.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Схванал си най-важното от моите писания. Значи са били в целта.

Това, което не си схванал е, че след като има хора, които толкова много мразят русоробите,
познай какво ги чака русоробите при определено стечение на обстоятелствата. 💣

Твоята омраза е проекция на овчата ти  душица, подобно на оня Skubi и ред други австралопитеци, гледащи само едната страна на монетата😀

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, gmladenov said:

Схванал си най-важното от моите писания. Значи са били в целта.

Това, което не си схванал е, че след като има хора, които толкова много мразят русоробите,
познай какво ги чака русоробите при определено стечение на обстоятелствата. 💣

Ако искаш, мога да ти дам точен мой адрес ? Много ми е чудно, кво ще ми направиш... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Из диванните сводки от телеграмите, се говори, че вагнерци са влезли в Бахмут и водят боеве в покрайнините някаде тук:

https://www.google.bg/maps/place/Bakhmut,+Donetsk+Oblast,+Ukraine,+84501/@48.598499,38.0396645,970m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x40dfe67611c44593:0xa40e62b364281061!8m2!3d48.5981088!4d38.0424925?hl=en

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

Твоята омраза е проекция на овчата ти  душица, подобно на оня Skubi и ред други австралопитеци, гледащи само едната страна на монетата😀

За*би... Аз като изключително вярващ човек, ти казвам, че не е редно, да се подиграваме на болни хора... :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

Твоята омраза е проекция на овчата ти  душица, подобно на оня Skubi и ред други австралопитеци, гледащи само едната страна на монетата😀

Завалията. Ти гледаш двете страни на монета ... но не разбираш какво виждаш. :rofl:

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кимон Георгиев said:

Ако искаш, мога да ти дам точен мой адрес ? Много ми е чудно, кво ще ми направиш... :)

Чакаме правилните условия. Нямам намерение да лежа в затвора за някаки русорбски душици. 🙄

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Absurde said:

Мда тук съм съгласен, всички НПО-та обслужват нечии интерес. Но това не прави тази статия/анализ грешна.

Грешен е, защото е умишлено едностранен. Руснаците стрелят основно по граждански обекти, по едно време ми попадна статистика че на 260 военни обекта им се падат над 13000 жилищни сгради и гражданска инфраструктура. Само това е достатъчно да ги възбуди, ама на, мълчат, а ровят нещо за украинците. Ясно защо.

А доказателството което си сложил, какво говори? Че се крият сред гражданското население? Или че ползват празното училище за да не стоят на поляната? Това какво престъпление е? Да, за пропагандистите е престъпление :D

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кимон Георгиев said:

За*би... Аз като изключително вярващ човек, ти казвам, че не е редно, да се подиграваме на болни хора... :)

Ами аз смятам, че бавно-развиващи няма нужда да се изказват ... пък ей-на, не можеш да ги удържиш. 🤣

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кимон Георгиев said:

За*би... Аз като изключително вярващ човек, ти казвам, че не е редно, да се подиграваме на болни хора... :)

И аз съм вярващ и подкрепям твоето мнение, да оставиме бесовщината в нейната покорна сянка😉

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, gmladenov said:

Чакаме правилните условия. Нямам намерение да лежа в затвора за някаки русорбски душици. 🙄

Имаше един в един друг форум, дето в продължение на няколко месеца не спираше да ме заплашва. Щяло да ми се случи, не знам си кво... Отидох до неговият град, понеже нямам никакви проблеми за подобни срещи и оттогава изчезна... спря да пише, оказа се, че и телефона дето ми го е дал за въпросната среща е фалшив и те така...

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, gmladenov said:

Ами аз смятам, че бавно-развиващи няма нужда да се изказват ... пък ей-на, не можеш да ги удържиш. 🤣

След последният пост, в който доказа, че си нищо друго освен форумен мишок, по-добре недей се изказва повече...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Грешен е, защото е умишлено едностранен. Руснаците стрелят основно по граждански обекти, по едно време ми попадна статистика че на 260 военни обекта им се падат над 13000 жилищни сгради и гражданска инфраструктура. Само това е достатъчно да ги възбуди, ама на, мълчат, а ровят нещо за украинците. Ясно защо.

А доказателството което си сложил, какво говори? Че се крият сред гражданското население? Или че ползват празното училище за да не стоят на поляната? Това какво престъпление е? Да, за пропагандистите е престъпление :D

Виж как извърташ нещата да си нагодиш тезата. :
 

Цитирай

Руснаците стрелят основно по граждански обекти,

...
Или че ползват празното училище за да не стоят на поляната? Това какво престъпление е?

Дай малко по-сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Втори след княза said:

Значи смяташ, че в България има хора, които при определени обстоятелства биха направили на българи, симпатизиращи на руснаци нещо, което се изразява с бомба с горящ фитил? Накратко, биха убивали българи по причина етническа омраза към руснаци, когато дойде времето. 

А-а-а, България се нуждае от денацификация.

Няма нужда да се връзваш на болнави момчета... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кимон Георгиев said:

Щяло да ми се случи, не знам си кво...

Този пък наивник, смята че открито ще се бием.
С русороби само мръснишката: в тъмното, много на един, ритници по главата
до там, че майка ти да не може да те идентифицира после.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...