Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран3 said:

Има логика да развърнат по-сериозно нападение в района, за да могат да застрашат фланга на украинската групировка пазеща северните подстъпи към Славянск. Но това не се случва, даже и сега. Предполагам, че става въпрос за някакви локални боеве или неособено големи опити за напредване там. 

Нямат с какво да го направят това. А вече и съвсем нямат, защото е ясно, че са изтеглили сили от Изюм и Лиман, и украинците бавно, но сигурно напредват от юг. Тъй че битката за Славянск се отлага за някой хубав ден в бъдещето.

А тази атака от Балаклея на юг си е очевиден опит да накарат ВСУ да прехвърли подкрепления от изюмското направление и да охлаби натиска там. И да, това са атаки от типа 50 души пехота и 1-2 танка. И да го вземат това село, вероятността още на другата сутрин да се налага да се изтеглят не е никак малка.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

Преди 1 минута, gmladenov said:

Този пък наивник, смята че открито ще се бием.
С русороби само мръснишката: в тъмното, много на един, ритници по главата
до там, че майка ти да не може да те идентифицира после.

А значи, не се и срамуваш, че си жалък ?! Еми...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Значи смяташ, че в България има хора, които при определени обстоятелства биха направили на българи, симпатизиращи на руснаци нещо ...

Точно това трябва да проумееш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Absurde said:

Дай малко по-сериозно.

Ето ти повече информация, хвърляща светлина върху тая провокация:

Украинский офис Amnesty International не был привлечен к подготовке отчета о размещении вооружения ВСУ в жилых кварталах и пытался помешать публикации доклада.

Об этом говорится в заявлении украинского офиса, а также в комментарии его главы Оксаны Покальчук «Громадському радио».

«Украинский офис не был включен в подготовку или написание текста публикации. И, к сожалению, уже на начальном этапе разработки этого доклада мы зашли в тупик, где аргументы нашей команды относительно недопустимости и неполноты такого материала не были учтены», – заявила она.

По ее словам, представители и представительницы украинского офиса сделали все, что могли, чтобы этот материал не был обнародован.

«Когда на наши неоднократные возражения мы получили ответное бескомпромиссное нет, мы также сделали все, что могли, чтобы минимизировать распространение материала», – добавила Покальчук.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Absurde said:

Като ви чета дребнавите глупости и закани за побой, България май се нуждае от Депростификация

Ми той го предложи, не аз. И няма да се бием, а аз ще бия него. Има разлика...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, scaner said:

Ето ти повече информация, хвърляща светлина върху тая провокация:

Украинский офис Amnesty International не был привлечен к подготовке отчета о размещении вооружения ВСУ в жилых кварталах и пытался помешать публикации доклада.

Об этом говорится в заявлении украинского офиса, а также в комментарии его главы Оксаны Покальчук «Громадському радио».

«Украинский офис не был включен в подготовку или написание текста публикации. И, к сожалению, уже на начальном этапе разработки этого доклада мы зашли в тупик, где аргументы нашей команды относительно недопустимости и неполноты такого материала не были учтены», – заявила она.

По ее словам, представители и представительницы украинского офиса сделали все, что могли, чтобы этот материал не был обнародован.

«Когда на наши неоднократные возражения мы получили ответное бескомпромиссное нет, мы также сделали все, что могли, чтобы минимизировать распространение материала», – добавила Покальчук.

Демек украйнците казват, че украйнците са невинни, макак така...

No Way What GIF by NBA

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 Доста цивилизован начин да се решават споровете. Може поне да направите една разходка съответно до Авдиевка и Донецк. Поне боят ще има смислени последствия за страните, които подкрепяте.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

Демек украйнците казват, че украйнците са невинни, макак така...

За какво има Украински офис? За украшение на стената? Помисли малко де.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Konche said:

 Доста цивилизован начин да се решават споровете. Може поне да направите една разходка съответно до Авдиевка и Донецк. Поне боят ще има смислени последствия за страните, които подкрепяте.

"На зла круша - зъл прът" е казал българският народ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Украинците практикуват нехуманна стратегия.

А руснаците практикуват нехуманна агресия ... но ти продължаваш да им симпатизираш. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

За какво има Украински офис? За украшение на стената? Помисли малко де.

Ти до сега разправяше, че не може да им се вярва на тия НПО-та и сега ги даваш като доказателство. А украйнския офис, да не би да е "стафнат" от англичани, французи или украйнци?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

А руснаците практикуват нехуманна агресия ... но ти продължаваш да им симпатизираш. 🙄

Чак пък "нехуманна агресия" просто завоевателна война. Нищо което историята не е виждала. Просто ние останахме с впечатлението че в 21ви век може споровете по-друг начин да се решават...  Виж Йемен там е по-брутална войната...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Absurde said:

Чак пък "нехуманна агресия" ...

Аз простестирам срещу двойния стандарт:
Руснаците почват непредизвикана агресия ... и това някак си е оправдано.
Но когато укртаинците ... в резултат на тази агресия ... се укриват в жилищни
сгради, те са зверове.

Нали разбираме, че ако нямаше руска агресия, нямаше да има и украинци,
укриващи се в жилищни сгради. 🙄

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Absurde said:

Чак пък "нехуманна агресия" просто завоевателна война. Нищо което историята не е виждала. Просто ние останахме с впечатлението че в 21ви век може споровете по-друг начин да се решават...  Виж Йемен там е по-брутална войната...

И определено хутите, имат качества на войници, макар окаяни и крайно бедни👍

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, gmladenov said:

Аз простестирам срещу двойния стандарт:
Руснаците почват непредизвикана агресия ... и това някак си е оправдано.
Но когато укртаинците ... в резултат на тази агресия ... се укриват в жилищни
сгради, те са зверове.

Нали разбираме, че ако нямаше руска агресия, нямаше да има и украинци,
укриващи се в жилищни сгради. 🙄

Кой ти каза че е оправдано. Почват гадна долна война. Нищо оправдано няма в узаконяването на убийствата и разрушаването на цели региони.

А че украйнците правят такива актове, класифицирани като военни престъпления. Също е гадно и долно. Аз си мисля че 1ва цел на украйнската армия е защита на населението а не на териториите и нанасянето на удар на врага. Ама явно не е. За съжаление не искат да се бият на някое празно поле, като толкова желаят война, сега се бият из градовете и селата, еми косвените жертви ще има.

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Absurde said:

Ти до сега разправяше, че не може да им се вярва на тия НПО-та и сега ги даваш като доказателство. А украйнския офис, да не би да е "стафнат" от англичани, французи или украйнци?

Че не може да се вярва е ясно. Но ти правиш представителство в някаква страна, за да разчиташ на информация от тази страна като минимум. И в случая отказът от тази базова възможност е допълнителен сигнал сам по себе си за манипулацията. Целта очевиднно не е насочена към постигане на истина, а само да се появи съответната публикация в западният печат. Както често напоследък наблюдаваме и по други поводи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Absurde said:

Кой ти каза че е оправдано.

Ами някои същества тук (не мога да ги нареча хора) симпатизират не руснаците, въпреки тяхната "гадна и долна" агресия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Че не може да се вярва е ясно. Но ти правиш представителство в някаква страна, за да разчиташ на информация от тази страна като минимум. И в случая отказът от тази базова възможност е допълнителен сигнал сам по себе си за манипулацията. Целта очевиднно не е насочена към постигане на истина, а само да се появи съответната публикация в западният печат. Както често напоследък наблюдаваме и по други поводи.

Поводите са продиктувани от закона за причината и следствието! Точно поради тази причина  и на запад почнаха да им светват червените лампички!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Ами някои същества тук (не мога да ги нареча хора) симпатизират не руснаците, въпреки тяхната "гадна и долна" агресия.

Продължаваш да имаш симптоми на  тежка мозъчна мъгла🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Че не може да се вярва е ясно. Но ти правиш представителство в някаква страна, за да разчиташ на информация от тази страна като минимум. И в случая отказът от тази базова възможност е допълнителен сигнал сам по себе си за манипулацията. Целта очевиднно не е насочена към постигане на истина, а само да се появи съответната публикация в западният печат. Както често напоследък наблюдаваме и по други поводи.

Нещо не те разбрах. Но да кажем че представителство на страна от която идва репорта е Англия. А репортам, че украйнците си ползват цивилни обекти за военни бази и огневи точки не е само на Амнести, и АП имат подобен, Ал джазира, Ройтерс. Верно че и журналята е вече недостоверен източник ама като всички почнат да говорят за едно също и като видиш че са стигнали до това заключение по различен начин, би трябвало да се сетиш, че има нещо вярно. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...