Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 6 минути, Втори след княза said:

Моето разбиране е, че първо се появяват хора, които искат да убиват граждани на Украйна, които симпатизират на Русия. Те палят дома в Одеса и стрелят по хората, които искат да се спасят от огъня. Същите подготвят полкове, украсени със сходна на нацистите символика и готвят планове за атака на руснаците в ДЛНР. На молбите от двете признати от Русия републики биват пратени войски с намерение за денацификация. 

У нас също има такива хора, които биха убивали българи за подобна симпатия и аз разбирам страха на застрашените украинци, така че денацификация на Украйна е необходимост.

А Путин що спа 8 години, а не помогна на Стрелков? Значи Путин е мишок, който се нуждае от 8 години, за да събере смелост и да спаси руснаците.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Моето разбиране е ...

Твоето разбиране е супер наивно, защото ти катерично отказваш да вникнеш в това защо Путин
започна тази война, а вместо това като шаранче се връзваш на кремълските опорки.

Ти искаш да вярваш в мита за добрите руснаци и не искаш да видиш реалността.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Konche said:

А Путин що спа 8 години, а не помогна на Стрелков? Значи Путин е мишок, който се нуждая от 8 години, за да събере смелост и да спаси руснаците.

Силен!!!

Bowing Down Shes The Boss GIF by USA Network

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, gmladenov said:

Ами някои същества тук (не мога да ги нареча хора) симпатизират не руснаците, въпреки тяхната "гадна и долна" агресия.

Дедото като се видеше с неговите ветерани винаги вдигаха тост за Никога повече война. Обикновенно тия дет искат война са първите опикали се, ако не са избягали, при война... 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Твоето разбиране е супер наивно, защото ти катерично отказваш да вникнеш в това защо Путин
започна тази война, а вместо това като шаранче се връзваш на кремълските опорки.

Ти искаш да вярваш в мита за добрите руснаци и не искаш да видиш реалността.

Когато има засегнати и от двете страни, лоши и добри няма, положението е око за око, демек кантара работи двустранно ! Въпросът тук обаче е колко очи имаш за избождане! Зеленски, направи  голяма грешка с откритата провокация към Русия, това е факт отбелязан от най добрите  независими геостратегически и военни експерти и загубите за Украйна ще са необратими! Факт!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Veritas Sit Amet said:

Зеленски, направи  голяма грешка с откритата провокация към Русия ...

Хайде още един промит мозък. 🙄

Ако ти ми покажеш среден пръст, оправдано ли аз да извадя пистолет и да те застрелям?

На провокация се отговаря с провокация, майна, а не с война. Този, който стреля на показан
среден пръст, просто си търси повод да стреля.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Хайде още един промит мозък. 🙄

Ако ти ми покажеш среден пръст, оправдано ли аз да извадя пистолет и да те застрелям?

На провокация се отговаря с провокация, майна, а не с война. Този, който стреля на показан
среден пръст, просто си търси повод да стреля.

Спирам да коментирам, явно с теб, градивен разговор няма да се получи, тва колкото и да се опитвам!

Редактирано от Veritas Sit Amet
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Това е съчувствие към жертвите на мислещи като теб.

Пак двоен стандарт. Ти не съчувставаш на украинците, но се жалваш, че русоробите са мразени
и може би застрашени с физическа саморазправа.

Като почнеш правилно да схващаш ситуацията, ще знаеш на коя страна да застанеш, за да си
в безопасност. Дотогава се страхувай.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Absurde said:

Нещо не те разбрах. Но да кажем че представителство на страна от която идва репорта е Англия. А репортам, че украйнците си ползват цивилни обекти за военни бази и огневи точки не е само на Амнести, и АП имат подобен, Ал джазира, Ройтерс. Верно че и журналята е вече недостоверен източник ама като всички почнат да говорят за едно също и като видиш че са стигнали до това заключение по различен начин, би трябвало да се сетиш, че има нещо вярно. 

Не те ли гъделичка нещо, че мнението на офиса който трябва да разполага с най-много информация по този въпрос е твърдо игнорирано? От кой пръст тогава е смукана тази информация? Лампичката не светва ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

Не те ли гъделичка нещо, че мнението на офиса който трябва да разполага с най-много информация по този въпрос е твърдо игнорирано? От кой пръст тогава е смукана тази информация? Лампичката не светва ли?

А според тебе офиса в Москва е пропит от фсб, ама тоя в Киев е чист като сълза, там няма връзка с сбу... Че инфото е истина, истина е. Единствения въпрос който трябва да те гложди е защо сега се пуска. 

п.п. Ще си купя канче накрая, че тая реклама :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само за първите четири месеца след началото на войната в Украйна с подписа на Корнелия Нинова по въздух са били изнесени над 4200 тона българско оръжие, като всички пратки са били разтоварени на полското летище "Жешов" (Rzeszow). Това каза днес на брифинг в БТА Александър Михайлов, бивш директор на "Кинтекс" ЕАД. Град Жешов се намира само на 70 километра от украинската граница и по тази причина се посочва от чуждестранните медии като основен транспортен хъб за доставка на военната помощ за Украйна, каза още Михайлов.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/08/04/4376969_bivsh_direktor_na_kinteks_bulgariia_e_iznasiala_orujie/?ref=home_layer2

Публичната тайна, вече е само публична...

 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Втори след княза said:

Моето разбиране е, че първо се появяват хора, които искат да убиват граждани на Украйна, които симпатизират на Русия. Те палят дома в Одеса и стрелят по хората, които искат да се спасят от огъня. Същите подготвят полкове, украсени със сходна на нацистите символика и готвят планове за атака на руснаците в ДЛНР. На молбите от двете признати от Русия републики биват пратени войски с намерение за денацификация. 

У нас също има такива хора, които биха убивали българи за подобна симпатия и аз разбирам страха на застрашените украинци, така че денацификация на Украйна е необходимост.

Това, на което се позоваваш е фейк. Не знам как все още има хора, които да въртят тази изтъркана плоча от 2014.

Вярно е че има пропуски импулс в държавата ни и е удобно да се пускат подобни лъжовни информации, но радостно то е, че ще приключи към края на Октомври отново. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

А според тебе офиса в Москва е пропит от фсб, ама тоя в Киев е чист като сълза, там няма връзка с сбу... Че инфото е истина, истина е. Единствения въпрос който трябва да те гложди е защо сега се пуска. 

Не съм казал такова нещо. Само казвам че информацията е умишлено едностранна - страната която се защитава била виновна че трябвало да се крие от руските бомбардировки, а страната която унищожава всичко по пътя си значи спазвала всичко законно. Но тая лампичка явно не светва...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Absurde said:

А според тебе офиса в Москва е пропит от фсб, ама тоя в Киев е чист като сълза, там няма връзка с сбу... Че инфото е истина, истина е. Единствения въпрос който трябва да те гложди е защо сега се пуска. 

п.п. Ще си купя канче накрая, че тая реклама :D

Защото, както казах по-горе и на запада взеха да им светват червените лампички,  на Зеленски, ще му дръпнат шалтера в най-скоро време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Absurde said:

Само за първите четири месеца след началото на войната в Украйна с подписа на Корнелия Нинова по въздух са били изнесени над 4200 тона българско оръжие, като всички пратки са били разтоварени на полското летище "Жешов" (Rzeszow). Това каза днес на брифинг в БТА Александър Михайлов, бивш директор на "Кинтекс" ЕАД. Град Жешов се намира само на 70 километра от украинската граница и по тази причина се посочва от чуждестранните медии като основен транспортен хъб за доставка на военната помощ за Украйна, каза още Михайлов.

 

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/08/04/4376969_bivsh_direktor_na_kinteks_bulgariia_e_iznasiala_orujie/?ref=home_layer2

Дано да са помогнали на украинците, макар и неофициално. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Втори след княза said:

Примерно заради истината, която в наше време се случва да противоречи на "правилното".

Да, точно така ... и истината е, че Русия води неоправдана, нехуманна война срещу Украйна.
А ти си на страната на Русия. Тоест, ти подкрепяш неоправданата и нехуманна война на Русия.
Това е истината.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

Само за първите четири месеца след началото на войната в Украйна с подписа на Корнелия Нинова по въздух са били изнесени над 4200 тона българско оръжие, като всички пратки са били разтоварени на полското летище "Жешов" (Rzeszow). Това каза днес на брифинг в БТА Александър Михайлов, бивш директор на "Кинтекс" ЕАД. Град Жешов се намира само на 70 километра от украинската граница и по тази причина се посочва от чуждестранните медии като основен транспортен хъб за доставка на военната помощ за Украйна, каза още Михайлов.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/08/04/4376969_bivsh_direktor_na_kinteks_bulgariia_e_iznasiala_orujie/?ref=home_layer2

Публичната тайна, вече е само публична...

 

Корнелата е натрупала доста опит в Африка, ти кво очакваш от подобни лапачи 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Има неща, за които човек жертва безопасност. Примерно заради истината, която в наше време се случва да противоречи на "правилното".

Я кажи първо кое от инцидента, който спомена в Одеса е истина... 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Не съм казал такова нещо. Само казвам че информацията е умишлено едностранна - страната която се защитава била виновна че трябвало да се крие от руските бомбардировки, а страната която унищожава всичко по пътя си значи спазвала всичко законно. Но тая лампичка явно не светва...

Еми репорта е едностранен само украйнските престъпления, другите репорти в който упрекват руснаците за техните престъпления, гледам не се разискват, колко са едностранни. Мисля че трябва да спреш да вярваш че едни са зли а другите много добри. Война е бият се и мрат всичките правят едно и също. Както казах преди февруари Л/ДНР правеха същото стреляха с РСЗО измежду блоковете на Донецк криеха боеприпаси из цивилни сгради.... Сега е обратното. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Veritas Sit Amet said:

Защото, както казах по-горе и на запада взеха да им светват червените лампички,  на Зеленски, ще му дръпнат шалтера в най-скоро време.

 Истината, че Зеленски продава всичкото оръжие и си купува кокаин с парите ли?

 "ЗАПАДЪТ" си гледа интересите и изобщо не се вълнува, дали украинците са военнопрестъпници, ядат деца, или са ангелчета. Ще въоръжават украинците докато Русия не се забатачи достатъчно и Путин се откаже, или докато украинската воля за съпротива рухне и се предадат.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Konche said:

 Истината, че Зеленски продава всичкото оръжие и си купува кокаин с парите ли?

 "ЗАПАДЪТ" си гледа интересите и изобщо не се вълнува, дали украинците са военнопрестъпници, ядат деца, или са ангелчета. Ще въоръжават украинците докато Русия не се забатачи достатъчно и Путин се откаже, или докато украинската воля за съпротива рухне и се предадат.

Кокаина, му е най малкия проблем. Проблемите постоянно назряват и те са плод на неадекватната му политика , грубите обръщенията към немския канцлер, отзвука в щатския конгрес и др. Както се вика, трупа червени точки нон-стоп!

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Konche said:

 Истината, че Зеленски продава всичкото оръжие и си купува кокаин с парите ли?

 "ЗАПАДЪТ" си гледа интересите и изобщо не се вълнува, дали украинците са военнопрестъпници, ядат деца, или са ангелчета. Ще въоръжават украинците докато Русия не се забатачи достатъчно и Путин се откаже, или докато украинската воля за съпротива рухне и се предадат.

Това малко звучи като руската теза, "война до последния украинец". Демек ти май защитаваш руската страна

 Big Eyes Reaction GIF by Bounce

 

p.s. Coke за всички само в Русия квас 🤣

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Absurde said:

Това малко звучи като руската теза, "война до последния украинец". Демек ти май защитаваш руската страна

 Big Eyes Reaction GIF by Bounce

 

p.s. Coke за всички само в Русия квас 🤣

 Е, оставил съм опцията украинците сами да сложат край, ако решат, че повече не искат да воюват. Западът може да им кара колкото си иска оръжие, но ако хората са се уморили от война.... няма да воюват. Виж, може да го продадат, а с парите, какво правят... тяхна си работа.

 А и все пак ми се струва, че Путин ще клекне първи, освен ако американците не са решили да се конфронтират с Китай до степен, в която за Пекин ще е от полза да помогне на Русия пряко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Konche said:

 Е, оставил съм опцията украинците сами да сложат край, ако решат, че повече не искат да воюват. Западът може да им кара колкото си иска оръжие, но ако хората са се уморили от война.... няма да воюват. Виж, може да го продадат, а с парите, какво правят... тяхна си работа.

 А и все пак ми се струва, че Путин ще клекне първи, освен ако американците не са решили да се конфронтират с Китай до степен, в която за Пекин ще е от полза да помогне на Русия пряко.

Шегувам се човек, малко да се развеселим, че някои колеги започнаха да се заплашват с бомби, побоища - грозна гледка...
Китай скоро в Тайван няма да влезе, виж Азерите може да се окажат между Иран и РФ. Нещо свалят шиитските знамена сменят ги с турски и азерски. Посолство им в Лондон било превзето днес, май там ще е следващата гореща точка

 

 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Absurde said:

Шегувам се човек, малко да се развеселим, че някои колеги започнаха да се заплашват с бомби, побоища - грознма гледка...
Китай скоро в Тайван няма да влезе, виж Азерите може да се окажат между Иран и РФ. Нещо свалят шиитските знаме сменят ги с турски и азерски. Посолство им в Лондон било превзето днес, май там ще е следващата гореща точка

 

 

 И аз, но все пак покрай шегата да си кажем истината. Никой от замесените в украинския конфликт не е невинен. То ние, които сме никой в геополитиката, имаме хиляди престъпления, та какво остава за колоси, както САЩ и Русия.

 Иначе за Иран е много вероятно да си прав, напрежението там не е от вчера и азерите могат да направят куп поразии на Иран, ако разбутат азерското малцинство в северен Иран. Персите няма да ги чакат, а започват първи. И в темата за Карабах отбелязах, че за мен Иран си играе картите най-майсторски от всички големи играчи на международната сцена. Измъкнаха се от невъзможна позиция.

ПС: персите започват първи по линия на шиизма, разбира се.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...