Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 8 минути, cucumerario said:

Затова само идиот може да доведе звяра до безпомощност.

Звяра се оказа котенце със забавено ментално развитие и изрязани нокти.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор
 
Цитирай

 

Путинский фонд для участников СВО потратит все деньги на зарплаты руководству
Некоторое время назад президент распорядился создать фонд поддержки участников СВО "Защитники Отечества". Деньги из бюджета на это выделили неплохие - 1,3 млрд рублей. В общем, типа забота государства об людях.
Что имеем на выходе:
97% средств фонда будут израсходованы на его сотрудников. Например, 1,085 млрд рублей зарезервировано на зарплаты сотрудникам фонда.
При этом на свою уставную деятельность фонд планирует потратить всего-навсего 40 млн рублей, или 3% от полученного из федеральной казны гранта. Из них 25 млн будет направлено на оказание психологической помощи гражданам, а 15 млн — на «общественно значимые проекты».
У меня просто нет слов, если честно. @economics_pro

 

 
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, resavsky said:

Звяра се оказа котенце със забавено ментално развитие и изрязани нокти.

Не виждам никакъв смисъл, да коментираме психологията на идиота в тази тема...

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

По тази статия много се шуми в Русия. В резюме злобната пропагандистка Виктория Никифорова - работничка на основен пропагандистки канал - смята, че през март 2022г. в Стамбул Путин уж бил подписал перфектен за Русия договор. Но гадните патриоти го нападнали и искали войната да продължи... Въртят се и лъжат, за да изкарат Путин невинен, за сметка на някой друг. В статията има безброй скандални твърдения. Например разбира се, че според авторката демилитаризация и денацификация на Украйна означава да се предизвика самоизтребление сред украинците.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това, че сега задклавиатурните турбо-патриоти, скандиращи за война до край, са набедени за лошите, може и да е добър знак. Дали джуджака не опипва почвата за някакви мирни преговори преди ВСУ да се хвърлят в сериозна контраофанзива и евентуално да пробият през Запорожкия фронт? И да е неизгоден накрая мирният договор за Русия, вече са измислили кой е виновен - Z патриотите. Императора няма да е виновен, че така е станало, освен това ще каже, че е изпълнил целите на СВО-то, които никой не ги знае какви са точно, тоест те ще са такива каквито той каже, че са били. Примерно - унищожихме им биолабораториите, предотвратихме разширяването на НАТО в Украйна, предотвратихме с превантивен удар нападението на колективния запад срещу Русия през Украйна, избихме N укронацисти, преборихме се със сатанизма и т.н. още много в този дух. По-голямата част от ватнишката маса, барабар с бг копейките, ще приемат лесно такова обяснение.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

От известно време не гледам коментарите на иноагентите. На нито един. Защо:

1. Някои от тях направиха лошо впечатление във връзка с кампанията в Белгородска област. С навъсени лица обясняваха, че това е лоша репутация на Украйна като агресор. Създаде се впечатление, че според тях докато война се води на територията на Украйна всичко е наред, но да се мести войната с отнемане на територии от Русия... не е наред. С подчертано пренебрежение се отнасят към руските доброволчески военни формирования в Украйна.

2. От седмица време в Европа вървят разни културно-политически мероприятия, в Страсбург и на други места, организирани от иноагенти. Да отбележа, че повечето от тях са богати ютюбъри, които трупат пари на гърба на войната. Събират се пари и се чу, че са събрали половин милион евро. Човек би си помислил, че поне част от парите ще обявят да дадат за украинските деца, например. Но не. Тези пари са предназначени за подпомагане на руските иноагенти, които са в руски затвори от типа на Навални и сие. 

3. Руската либерална емиграция непрекъснато и до втръсване говори за възможен преврат срещу путин. Този ли онзи ли ще направи преврат, кроят се витиевати планове как ще се случи това. Струва ми се, че глобалната им идея е да се пръкне друг лидер, а всичко друго в Раша да си остане същото. Надяват се като борци срещу путинизма да имат роля в разпределението на властовите благини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нито дума за събитията в Русия. Още няколко пропагандни сайта мълчат и не обелват дума дори, но пускат статии за успехи, краха на запада и Украйна, за всичко друго само не и за бъркотията, която се случва в момента. 

А троловете в много от статиите буквално са замлъкнали. Явно чакат инструкции преди да се рвзвихрят отново. 

Screenshot_20230624_061436_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20230624_061455_com.android.chrome.jpg

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Димитър Йорданов said:

Нито дума за събитията в Русия. Още няколко пропагандни сайта мълчат и не обелват дума дори, но пускат статии за успехи, краха на запада и Украйна, за всичко друго само не и за бъркотията, която се случва в момента. 

А троловете в много от статиите буквално са замлъкнали. Явно чакат инструкции преди да се рвзвихрят отново. 

Изчакват да видят кой ще бъде победителят, за да тръгнат с него.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Димитър Йорданов said:

троловете в много от статиите буквално са замлъкнали.

Един мой познат с който сме израснали заедно от деца (не ми е баш приятел) гледам,че във Фейсбук си беше сложил за аватар герба на "Вагнер". С нетърпение чакам да го видя тия дни и да го питам още ли е привърженик на "Вагнер". 🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://dariknews.bg/novini/sviat/bivshi-zatvornici-ot-vagner-se-vryshtat-u-doma-i-pak-ubivat-2351335

Вече виждам заглавията на бъдещия филм - "Студеното лято на 2023 година".

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докторите в Хакасия леко ги прецакали с увеличението на заплатите. 

https://t.me/bazabazon/19055

Ама докато не прецакат тези в Москва и Петербург всичко ще е точно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 27.06.2023 г. at 12:05, resavsky said:

https://dariknews.bg/novini/sviat/bivshi-zatvornici-ot-vagner-se-vryshtat-u-doma-i-pak-ubivat-2351335

Вече виждам заглавията на бъдещия филм - "Студеното лято на 2023 година".

Шумният Дон. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Каква е тази епидемия от падащи от прозорците... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Попитали радио Ереван:
- Кой е най-големият град, превзет при "Специалната военна операция"?
Радиото без да се замисля отговаря:
- Ростов на Дон.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 6 часа, rumcaiz said:

Попитали радио Ереван:
- Кой е най-големият град, превзет при "Специалната военна операция"?
Радиото без да се замисля отговаря:
- Ростов на Дон.

Това ще го крада.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...