Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Потребител

От септември месец Русия ще бъде отрязана от авиационният SWIFT. Руските компании няма да имат достъп до системата SITA,която обслужва 90% от полетите по света. Руснаците да запазят спокойствие – влаковете ще се движат. 🙂

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 20 часа, resavsky said:

Всъщност най големите подвизи на братушките са били при инвазията на Паскевич  от 1848 година. Незапомнени грабежи в богатите унгарски градове и села .Незапомнени може би от времето на Атила.

Той Паскевич по произход е от запорожките казаци.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://netnews.bg/руските-спецслужби-са-бесни-на-путин-и/

Все повече гласове се чуват в Русия за всеобща мобилизация. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Путин че трябваше да се занимава с вътрешното развитие на държавата, да. Ма бившия му съветник що тъй се дави от злоба, бе? А? Интересно. Срещу всичко руско.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 9 минути, kramer said:

Путин че трябваше да се занимава с вътрешното развитие на държавата, да. Ма бившия му съветник що тъй се дави от злоба, бе? А? Интересно. Срещу всичко руско.

Защото то е яд каква Русия ще остави Путин.Ако въобще остави някаква. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, resavsky said:

Защото то е яд каква Русия ще остави Путин.Ако въобще остави някаква. 

Според мен психически незрял човек. Гледал съм му навремето предавания. Не беше ли от тия дето подкрепяха Путин, когато искаше едни да ги "мочи в салтире"?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, kramer said:

Според мен психически незрял човек.

Само зомбита могат да харесват Путин: такива, които не разбират той какво представлява и какви ги върши.
Другите се побъркваме, че това гнусно животно тормози целия свят.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 23 минути, kramer said:

Според мен психически незрял човек. Гледал съм му навремето предавания. Не беше ли от тия дето подкрепяха Путин, когато искаше едни да ги "мочи в салтире"?

Може и да не най моралния тип / често сменя позицията си/ Но не бих го определил като психически нестабилен.Един от многото руснаци които докъм 2010 година харесваха Путин.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невзоров говори и мисли не като анализатор,а като писател. Това,което той иска просто е невъзможно да стане в Русия... За анализатора фактите са свещени. Факт е,че Русия не може и не иска да стане висококултурна и високо цивилизована страна. Това не е нито лошо,нито добро. Просто е факт.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вестник "Известия":

"Бензинът започна да изчезва от бензиностанциите в руските региони. А в селското стопанство има дефицит на дизел."

"Все едно се върнахме 35 години назад" – казва рускиня от Крим."

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мобилизацията за СВО стигна небесата. :bw:

„Патриархия договорилась с Небесами, что газовым атакам помогать будет Андрей Боголюбский. Наверное, потому, что Киев он зачистил вполне в масштабах ОМП.
Пророк божи Илия - покровител Воздушно-космических сил и Воздушно-десантных войск
Св. Апостола Андрей Първозвани – небесного покровителя Военно-Морского Флота
Св. княз Александър Невски – небесного покровителя Сухопутных войск
Св. Варвары Великомученицы - покровительницы РВСН
Архистратига Божиего Михаила — небесного покровителя Главного организационно-мобилизационного управления Генерального штаба Вооруженных Сил Российской Федерации
Преподобного Иосифа Волоцкого — небесного покровителя войск материально-технического обеспечения Вооруженных сил Российской Федерации.
Св. Теодор Стратилат - покровител Федеральной службе судебных приставов России
Святой благоверный князь Даниил Московский - назначен небесным покровителем инженерных войск России
Серафим Саровский - Покровитель 12-го Главного управления Министерства обороны Российской Федерации. Патриарх России и всея Руси Кирилл объявил Серафима Саровского „покровителем ядерщиков“
Борис и Глеб - покровители Железнодорожных войск
Иоанн Кронштадтский - покровитель Финансово-экономической службы ВС Российской Федерации
Собор Оптинских старцев назначен в небесные покровители спецназа ГРУ“

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чудя се как може да се тълкуват последните сигнали от Русия.  Наскоро в Будапеща, на срещата между Орбан, Ердоган и емира на Катар от руска страна присъстваше президента на Татарстан Рустам Миниханов, като личен пратеник на Путин.   Малко по-късно в ЮАР беше обявено, че следващата среща на БРИКС на високо ниво ще се състои през 2024г. в столицата на Татарстан - Казан. 

Дали това не е сигнал, че следващия "приемник"  на властта в Русия може да е Миниханов.  Или пък това е реверанс към Татарстан и лично към Миниханов за успокояване на страстите.  В Татарстан съществува специфичен, но много силен местен сепаратизъм. Кой знае какви процеси се развиват там в момента и какви са настроенията на местните общности.  В тази връзка това може да е нещо като "подкуп".  Вдигат престижа на Татарстан като цяло и на Миниханов в частност за да им се покаже, че в рамките на РФ биха били много по-значими, отколкото като независим Татарстан. 

Например ето едва публикация на TRT, която  отразява посещението на Миниханов в Анкара.   Като я чете човек би си помислил, че на посещение в Анкара е някакъв президент на независима държава, а не на република в рамките на РФ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Странно е като цяло. Може срещата да е била за ниво президент. А на Путин, не му се рискува в Европа. Но началото на една стагнация води до разпад и републиките са първите рискови.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 27.08.2023 г. at 22:05, Atom said:

Чудя се как може да се тълкуват последните сигнали от Русия.  Наскоро в Будапеща, на срещата между Орбан, Ердоган и емира на Катар от руска страна присъстваше президента на Татарстан Рустам Миниханов, като личен пратеник на Путин.   Малко по-късно в ЮАР беше обявено, че следващата среща на БРИКС на високо ниво ще се състои през 2024г. в столицата на Татарстан - Казан. 

Дали това не е сигнал, че следващия "приемник"  на властта в Русия може да е Миниханов.  Или пък това е реверанс към Татарстан и лично към Миниханов за успокояване на страстите.  В Татарстан съществува специфичен, но много силен местен сепаратизъм. Кой знае какви процеси се развиват там в момента и какви са настроенията на местните общности.  В тази връзка това може да е нещо като "подкуп".  Вдигат престижа на Татарстан като цяло и на Миниханов в частност за да им се покаже, че в рамките на РФ биха били много по-значими, отколкото като независим Татарстан. 

Например ето едва публикация на TRT, която  отразява посещението на Миниханов в Анкара.   Като я чете човек би си помислил, че на посещение в Анкара е някакъв президент на независима държава, а не на република в рамките на РФ.

 

А може Миниханов да играе двойна игра, каквато играеше Шевернадзе като външен министър на СССР - хем лоялен на Москва, хем все пак подготвяше на дипломатическо равнище независимостта на Грузия.

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, skorpion1980 said:

А може Миниханов да играе двойна игра, каквато игаеше Шевернадзе като външен министър на СССР - хем лолялен на Москва, хем все пак подготвяше на дипломатическо равнище независимостта на Грузия.

Е да де, но Шеварднадзе си имаше официален пост в Москва, докато Миниханов не знам каква роля играе на федерално или московско ниво.  Има си други хора, които заемат официални позиции: Мишустин, Лавров ако щеш и Володин.  В случая и да играе двойна роля (а той със сигурност играе някаква игра) пак е много странно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, skorpion1980 said:

хем лоялен на Москва

Шеварнадзе е дал на САЩ ценни акватории в Беринговия проток. Руски акватории... Разбира се това не е можело да стане без разрешението на Първия секретар...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, Atom said:

Е да де, но Шеварднадзе си имаше официален пост в Москва, докато Миниханов не знам каква роля играе на федерално или московско ниво.  Има си други хора, които заемат официални позиции: Мишустин, Лавров ако щеш и Володин.  В случая и да играе двойна роля (а той със сигурност играе някаква игра) пак е много странно. 

На този етап можем само да гадаем. Просто нищо не бих изключил. В едно обаче съм сигурен - голяма част от лидерите на автономните републики (все местни хора като него, Кадиров и т.н.т.) осъзнават реалната опасност Русия да загуби войната, дават си сметка, че това ще доведе до сепаратистки настроения, съответно ако план А е лоялност към Путин, за да си запазят властта, то план Б е при обявяване на независимост да бъдат признати за легитимни ръководители на съответните отцепили се държави. Власт ги интересува тези хора, независимо дали под шапката на Москва или като държавни глави на новопоявили се на картата страни.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, deaf said:

Шеварнадзе е дал на САЩ ценни акватории в Беринговия проток. Руски акватории... Разбира се това не е можело да стане без разрешението на Първия секретар...

Това с Беринговия проток е било за пари, просто Горбачов и хората му какво ли не правеха, за да закърпят плачевното финансово положение по време на Перестройката, беше също част от сделката по изтеглянето на изтощената съветска армия от Афганистан. Лоялността на Шеварнадзе към Москва се видя ясно и след разпада на СССР, когато неговото политическо влияние в рамките на вече независима Грузия осуети лустрационния план Гамсахурдия, взаимстван от Прибалтийските републики. Съответно чрез висшите функционери на грузинските структури на КГБ и КПСС Москва запази влиянието си над Тбилиси. Но архитект на всичко това беше именно Шеварнадзе заради лоялността му към Москва, въпреки активното му участие в дипломатическата подготовка за признаването на независима Грузия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Това с Беринговия проток е било за пари,

Знае ли се за колко пари са продадени? Всъщност няма значение. За мен тази постъпка на Горбачов е най-позорната и деградираща в руската история! Несравнима с продажбата на Аляска. СССР се срива и никаква парична помощ не може да го спаси,но той моля ви се го разпродава...! А трябвало е само да позволи в селското стопанство да навлезе частната собственост... И съветската икономика е щяла малко да живне...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Знае ли се за колко пари са продадени? Всъщност няма значение. За мен тази постъпка на Горбачов е най-позорната и деградираща в руската история! Несравнима с продажбата на Аляска. СССР се срива и никаква парична помощ не може да го спаси,но той моля ви се го разпродава...! А трябвало е само да позволи в селското стопанство да навлезе частната собственост... И съветската икономика е щяла малко да живне...

Наследството му е било твърде тежко, за да предприеме толкова шоково такава реформа. Горбачов пое една империя на изкуствено дишане. Светът трябва да му благодари, че предпочете да загуби милиони квадратни километри, отколкото милиони човешки животи и окървавена Източна Европа.

  • Харесва ми! 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руският историк и политолог, доктор на историческите науки Валерий Гарбузов е освободен от поста директор на Института за САЩ и Канада на Руската академия на науките.

По-рано той написа голяма статия,

Директор Института США и Канады Валерий Гарбузов об утраченных иллюзиях уходящей эпохи

в която подробно описа абсурдността на държавната пропаганда, осъди антизападната риторика и посочи истинското място на Русия в света:

"И така, днес на планетата има само две неформални империи - Съединените щати и Китай. Русия е бивша империя, наследница на съветската свръхсила, която преживява изключително болезнен синдром на внезапно загубено имперско величие.
Фактът, че днес Русия преживява ясно изразен постимперски синдром, е по-скоро трагична закономерност, отколкото историческа аномалия. Неговата особеност е, че той не се прояви веднага след разпадането на СССР през 1991 г., а се усети много по-късно, когато Путин дойде на власт. Повече от 30 години по-късно отложеният синдром, на чийто възможен произход преди това не се придаваше голямо значение, придоби застрашителен характер..
.".

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между другото някъде в Бурятия битка на полицята и браконери на нефрит.

 

Редактирано от makebulgar
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...