Отиди на
Форум "Наука"

Украйна от преди. Можеха ли да се предвидят преврата и войната?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 14 минути, Втори след княза said:

Споменаването на тролове е направо безумно. Тролове има във всяка тема, но когато става дума за Украйна те те засягат като да те пари нещо. Прочее, в правилата има ли нещо за троловете и точно ти ли определяш кое е тролене? В темите за история съм се отвратил от тролове, иди ги ограничавай, защо не?

Норманият участник в тези теми изказва аргументи и приема критики, като се поучава и променя позицията си когато не е прав. Тролът обаче само повтаря едно и също, с неадекватна реакция, без да дава аргументи.

Сега се огледай ти къде си. Колко пъти ти се обяснява за нацизма, и се искаха доказателства от тебе? Реакцията ти? Колко пъти се обяснява за демокрацията в Украйна, за майдан и свалянето на президента тогава? Твоята рекция?

Не е ли това тролско поведение? Повтаряш едни и същи опорки, не се аргументираш с факти а ги заместваш с някакви сълзливи измислени блогерски текстове, смукани от пръсти.

Аз на твое място бих се замислил сериозно.

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 125
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор История

Като се връща времето назад е повече от очевидно че единственият вариант да се избегне войната е украинците доброволно да се откажат от идентичността си и да приемат ролята на.малкия брат.Нещо което просто няма как да стане. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колкото и да се връщаме назад,не можем да открием някакъв смисъл или поне елементарна логика в действията на Путин,защото няма такива. Не само от наша гледна точка. Например,той можеше да нападне Украйна през 2015г. с голям шанс да успее,но реши да го направи през 2022г.?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Колко пъти ти се обяснява за нацизма, и се искаха доказателства от тебе? Реакцията ти?

Действително, много пъти ми се обяснява, че в Украйна няма нацисти. Не мога да се съглася. Отговарял съм докато ми втръсна. 

Бих сменил името и вместо нацисти бих ползвал друго, ако се разберем за такова. Основните факти, които влагам в понятието са такива:

  • лица, които смятат за идоли и герои персони, които са съдействали на хитлеровия режим.
  • лица, които смятат за идоли и герои персони, които са избивали конкретно лица за това, че принадлежат на друга народност- поляци, евреи.
  • лица, които татуират на телата си нацистка символика или преднамерено видоизменена, но сходна.
  • лица, които си поставят за цел  подтискането и малтретирането и дори военни действия срещу хора, които имат различни политически възгледи за пътя на страната
  • лица, които си поставят за цел подтискането и малтретирането на лица, различни от основния етнос и ограничаване правата им за ползване на майчин език и етническа принадлежност.
  • организирани военни и паравоенни организации на лица от тези по- горе за незабавно действие из цялата страна при установяване противоречащи им възгледи
  • лица, които забраняват съществуването на партии, с различен поглед за бъдещето на страната

Дай да уточним как да ги наричаме, може би "гълъбчета" или "носители на свободата" и ще имаме един език. Можем да наречем този език "новоговор" както в един роман против тоталитаризма.

Преди 2 часа, scaner said:

не се аргументираш с факти а ги заместваш с някакви сълзливи измислени блогерски текстове, смукани от пръсти.

Не намирам Франс прес и Дойче веле за журналисти, които смучат пръсти по цял ден. А ти? 

 

ПП. Уважаеми съфорумци. Ангажирал съм се да не пиша за войната. Ще си развивам темата, без да отговарям на въпроси. Моля ви, пишете по темата, ако смятате, че има какво да споделите, не тролствайте в нея.

Редактирано от Втори след княза
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:
  • лица, които смятат за идоли и герои персони, които са съдействали на хитлеровия режим.
  • лица, които смятат за идоли и герои персони, които са избивали конкретно лица за това, че принадлежат на друга народност- поляци, евреи.
  • лица, които татуират на телата си нацистка символика или преднамерено видоизменена, но сходна.
  • лица, които си поставят за цел  подтискането и малтретирането и дори военни действия срещу хора, които имат различни политически възгледи за пътя на страната
  • лица, които си поставят за цел подтискането и малтретирането на лица, различни от основния етнос и ограничаване правата им за ползване на майчин език и етническа принадлежност.
  • организирани военни и паравоенни организации на лица от тези по- горе за незабавно действие из цялата страна при установяване противоречащи им възгледи
  • лица, които забраняват съществуването на партии, с различен поглед за бъдещето на страната

Поименно. И какво положение заемат във властта сега?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чудя се, та да попитам, как така украинците са нацисти след като Зеленски е евреин? Цялото световно еврейство го боготвори.

Има ли някакво обяснение или си е нормалния когнитивен дисонанс у Путинчетата?

 

:)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Втори след княза said:

Действително, много пъти ми се обяснява, че в Украйна няма нацисти. Не мога да се съглася. Отговарял съм докато ми втръсна. 

Бих сменил името и вместо нацисти бих ползвал друго, ако се разберем за такова. Основните факти, които влагам в понятието са такива:

  • лица, които смятат за идоли и герои персони, които са съдействали на хитлеровия режим.
  • лица, които смятат за идоли и герои персони, които са избивали конкретно лица за това, че принадлежат на друга народност- поляци, евреи.
  • лица, които татуират на телата си нацистка символика или преднамерено видоизменена, но сходна.
  • лица, които си поставят за цел  подтискането и малтретирането и дори военни действия срещу хора, които имат различни политически възгледи за пътя на страната
  • лица, които си поставят за цел подтискането и малтретирането на лица, различни от основния етнос и ограничаване правата им за ползване на майчин език и етническа принадлежност.
  • организирани военни и паравоенни организации на лица от тези по- горе за незабавно действие из цялата страна при установяване противоречащи им възгледи
  • лица, които забраняват съществуването на партии, с различен поглед за бъдещето на страната

Дай да уточним как да ги наричаме, може би "гълъбчета" или "носители на свободата" и ще имаме един език. Можем да наречем този език "новоговор" както в един роман против тоталитаризма.

Не намирам Франс прес и Дойче веле за журналисти, които смучат пръсти по цял ден. А ти? 

 

ПП. Уважаеми съфорумци. Ангажирал съм се да не пиша за войната. Ще си развивам темата, без да отговарям на въпроси. Моля ви, пишете по темата, ако смятате, че има какво да споделите, не тролствайте в нея.

По целия свят има хора с определени възгледи и татуировки. Включително и в самата Русия. Даже имаше и снимки от агресията на руски войници с нацистки татуировки. Ще рече, че в момента нацисти воюват срещу украинския народ. 

Кога в Украйна е забранен руския език? В същото време, в момента в окупираните територии, в които има български малцинство в момента не се провеждат часове по български език. А противно на русофилската пропаганда часовете по майчин език е бил част от учебната програма. Също така, както се видя покрай украинското настъпление под Харков окупаторите са пратили руски учители, които да промиват мозъците на украинските деца. Това е следване на директно прокламираната от руски публични фигури политика на премахване на каквото и да е украинско самосъзнание. А както знаем, самият Путин не признава съществуването на украинска нация, което както видяхме се подкрепя и от русофилите тук. Тоест по тази точка и сме покриване с това, което ти си написал.

И хубаво се отказа да наричаш това, което си изсмукал от пръстите нацизъм, защото не е. Но аз продължавам да наричам нацизъм и милитаризъм, случващото се в Русия.Но разбира се, ти ще примижиш и ще дълбаеш за да търсиш сламката в Украйна, вместо да видиш пушещия самолетоносач на руския нацизъм и империализъм

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Украинците били не знам си какви, ами за руската армия, която буквално разпространява еврогейска пропаганда от танковете си, какво да кажем?

V - пречупена китка

Z - две пречупени китки

.  - екипажа не е минаван от украинците

о - екипажа малко е минаван от украинците 

О - ветерани

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За незнаещите какво означават цифрите 1488 да се допитат до гугъл. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Основните факти, които влагам в понятието са такива:

  • лица, които смятат за идоли и герои персони, които са съдействали на хитлеровия режим.
  • лица, които смятат за идоли и герои персони, които са избивали конкретно лица за това, че принадлежат на друга народност- поляци, евреи.
  • лица, които татуират на телата си нацистка символика или преднамерено видоизменена, но сходна.
  • лица, които си поставят за цел  подтискането и малтретирането и дори военни действия срещу хора, които имат различни политически възгледи за пътя на страната
  • лица, които си поставят за цел подтискането и малтретирането на лица, различни от основния етнос и ограничаване правата им за ползване на майчин език и етническа принадлежност.
  • организирани военни и паравоенни организации на лица от тези по- горе за незабавно действие из цялата страна при установяване противоречащи им възгледи
  • лица, които забраняват съществуването на партии, с различен поглед за бъдещето на страната

 

 

Втори, не усещаш ли, че като поддържаш Путин и неговия режим именно ти се явяваш поддръжник на нацистите и фашистите?  Що не се огледаш какво е положението в Русия и да сравниш с това в Украйна.  По всички тези точки които си описал, РФ бие Украйна и то с много. 

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както се оказва, прогнозите са прекалено сложно нещо. Все едно да прогнозираш от задната седалка накъде ще тръгне колата. Далеч по- добре е да си с достъп до волана и педалите. Пускам част от статия от 23.04.19 прогнозираща отношенията между Зеленски и Русия. Обърнете внимание, че за него е гласувал юго- изтокът на Украйна. 

Цитирай

 

Что известно о политике Зеленского относительно России

В ходе короткой пресс-конференции в ночь выборов (21-22 апреля) Владимир Зеленский дал брифинг, где, помимо прочего, косвенно высказался об отношениях с РФ. В частности, он анонсировал перезагрузку нормандского формата и выполнение Минских соглашений. Единственная конкретика — возвращение на родину всех украинских пленных.

Однако ранее и сам Зеленский, и представители его штаба высказывались за поиск подходов к решению проблем во взаимоотношениях Украины и России.

Смещение акцентов

В ходе агитационного периода ближе ко второму туру украинских президентских выборов в риторике предвыборной кампании Владимира Зеленского и его представителей произошла малозаметная смена акцентов в теме о России. В частности, от демонстрации лояльности к русскому языку и необходимости работать над отношениями с РФ тогда еще кандидат в президенты Украины Владимир Зеленский перешел к обтекаемым формулировкам, к ссылкам на Минский и нормандский форматы.

Это было сделано в ответ на жесткий прессинг со стороны команды конкурента Владимира Зеленского Петра Порошенко. Там Зеленского прямо связывали с «реваншем пророссийских сил», с «реваншем «регионалов», в частности.

Откуда тайны

Казалось бы, сейчас самое время Владимиру Зеленскому конкретизировать вопрос достижения мира на Донбассе и отношений с РФ. К этому буквально за несколько суток до даты голосования публично призывал его председатель политсовета партии «Оппозиционная платформа За жизнь!» Виктор Медведчук. В частности, сесть за стол переговоров и с РФ, и с представителями непризнанных формирований на территории Украины («ДНР», «ЛНР»).

Однако Зеленский молчит. Это молчание уже вызвало раздражение Медведчука. Но победитель президентской гонки не может по-иному.

Для понимания следует посмотреть результаты голосования во втором туре в региональном разрезе. Владимир Зеленский в первом туре, что называется, «сшил страну»: за него проголосовали как восток и юг, так и центр. Резко не поддержал его запад Украины. Во втором туре за Зеленского проголосовали очень неравномерно: явную и выраженную поддержку он получил на юге, востоке и даже на западе страны. В то же время, выросло количество регионов, где его отрыв от Порошенко был не трехкратным, как в целом по стране, а двукратным: Волынь, Винница, Тернополь, Ивано-Франковск и, что самое важное. Киев. Столица является стратегическим регионом для любого украинского президента.

Порошенко, несмотря на явные просчеты его кампании, удалось сместить конкурента Зеленского на юго-восток, закрепив за собой достаточно надежно Львовскую область. Порошенко остается? Тем самым Порошенко вынуждает Зеленского действовать «или или»: или победитель будет опираться на юго-восток и, в частности, пойдет на прямые переговоры с ОРДЛО и РФ, снимет напряженность языкового вопроса, или он попытается вернуть себе статус «сшивателя страны», что крайне необходимо для получения большинства на парламентских выборах.

Петр Порошенко

Если второе (вероятнее всего), Зеленский постарается, насколько возможно, лавировать и не конкретизировать свои шаги в отношениях с РФ, делая авансы центру и западу страны. В то же время, чтобы не растерять сторонников в базовых регионах, он будет предпринимать такие шаги, которые не вызовут раздражения у правых и особенно у ультраправых, но будут понятны и приняты юго-востоком. А это значит оттянуть любые прямые переговоры с Москвой и тем более с «ЛДНР» до завершения парламентской гонки.

Что ждать России от Зеленского? Слепое пятно

Вся эта неопределенность не может не вызвать раздражения Кремля, и в Киеве это понимают. Внешние партнеры Украины прекрасно подготовились к этим президентским выборам: поправки в Конституцию Украины о ЕС и НАТО, ощутимая консолидация и мобилизация (агрессивная, подчеркиваю это!) сторонников Порошенко, то есть, правых и ультраправых, особенно в армии!), доминирование агрессивных правых в Верховной Раде текущего созыва, все это существенно ограничивает поле для деятельности нового президента именно в вопросе отношений Украины и РФ, а особенно урегулирования конфликта на Донбассе.

Даже если Зеленскому удастся поменять кадры (например, в ТКГ), он вынужден будет действовать в заданной не им системе координат и ценностей. Например, вопрос Крыма: что бы ни говорил кандидат Зеленский, президент Зеленский руководствуется законодательством и многочисленными международными резолюциями и коммюнике, в соответствии с которыми, Крым — это Украина. Ему остается только отшучиваться, что Зеленский делать умеет.

Поэтому я не ожидаю, да и не стоит ожидать, каких-то существенных подвижек Владимира Зеленского в обозначенных вопросах, по крайней мере, до завершения парламентских выборов. Если не будет экстренных факторов, которые вынудят его, как некогда Виктора Ющенко (газовая война), ехать в Москву.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Промените в Конституцията на Украйна като евентуален маркер, какво ще последва.

През 2019 г. в Конституцията на Украйна са направени такива промени

"підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України,"

Машинен превод:

 утвърждава европейската идентичност на украинския народ и необратимостта на европейския и евроатлантическия курс на Украйна...

По нататък са задълженията на президента и правителството по отношение на тази  незворотність курсу України.

Дори аз не съм съгласен с такава обвързаност с политика, която на практика трябва да се решава от суверена. ... но в коя Конституция го има това страната  да е обвързана с Евроатлантически курс?

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Дори аз не съм съгласен с такава обвързаност с политика, която на практика трябва да се решава от суверена. ... но в коя Конституция го има това страната  да е обвързана с Евроатлантически курс?

В нашата. Например в чл.4 ал.3 от Конституцията на РБ се уточнява, че "Република България участва в изграждането и развитието на Европейския съюз."
В чл.42, ал.3 пише, че "Изборите за членове на Европейския парламент и участието на граждани на Европейския съюз в избори за местни органи се уреждат със закон." и т.н.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Atom said:

 

 

Втори, не усещаш ли, че като поддържаш Путин и неговия режим именно ти се явяваш поддръжник на нацистите и фашистите?  Що не се огледаш какво е положението в Русия и да сравниш с това в Украйна.  По всички тези точки които си описал, РФ бие Украйна и то с много. 

"Отде толкова акъл"

Ур-фашизма (фашизъм, и национал-социализъм): Месианство; избирателен популизъм и говорене от името на "народа"; култ към традицията; търсене и посочване на врагове; вманиаченост по конспирациите

Всичко без "култа към традицията и миналото" се отнасяше за комунистическия (т.н, социалистически) режим..


В България отново се ражда фашизъм  - първият беше внесения съветски, днес се привнася  новоруски:

Копейките   са  приготвили "балтия" или "тричане" (съдилища, малтретиране, интерниране или концентриране,   или изгонване от България) за всички прозападни хора и антипутинисти 
Това  вече се казва директно  от привържениците..

 

ПС

Време настава да мислим за хунта и технократично управление. Демокрацията не е опозиция  на фашизма и популизма, те са изродената  демокрация. Опозиция е технокрацията, която по принцип не е демократична (тя изключва "народа" от езимането на решенията)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Втори след княза said:

Действително, много пъти ми се обяснява, че в Украйна няма нацисти. Не мога да се съглася

ОК.  Да допуснем, че си прав:
- ако в една страна не се допуска образование на малцинствените езици, а само на официалния език, това е проява на нацизъм.
- ако в една страна не се дава възможност на малцинствата да се организират в собствени политически партии, това е проява на нацизъм
- ако в една страна не се разрешава на малцинствата да имат собствена политическа, образователна и културна автономия, това е проява на нацизъм.

Ако всичко по-горе е нацизъм, то истинският борец срещу "нацизма" би трябвало да подходи принципно и обективно и да се бори с проявленията на нацизма във всяка една държава, която води подобни политики.  Например ако един българин смята, че подобни политики са неправилни и са проява на нацизъм, то би трябвало  на първо място да се бори срещу проявленията на "нацизма" в  собствената ни държава. Тук той ще има много по-големи възможности да се пребори с това явление.  Ако е руснак ще го прави в Русия и т.н. 

Един българин трудно може да направи нещо за премахването на нацизма в Украйна, но в България има един куп възможности. Може да организира или подкрепя разни движения за разрешаването на политически партии на  етническа или  религиозна основа. Сега  турците, циганите и македонците в България нямат тази възможност - конституцията им го забранява.  Може да се организират масови движения, стачки и т.н. за въвеждането на образование, което да се провежда на турски, цигански, македонски и т.н. Може да се агитира за политическа автономия на турците в Родопите и Делиормана, за политическа автономия на македонците в Благоевградско и на циганите в Сливенско.  Всеки който смята горните политики за нацизъм има огромно поле да изявява своята анти-нацистка същност. 

В Русия е същата работа.  Етническите и религиозните партии там са забранени.  Регионалните - също. Ако кримчаните имаха свои партии когато Крим беше в Украйна, сега вече нямат и няма как да имат тази възможност, или поне няма да имат докато Крим е окупиран от Русия.  Парадоксът е, че до 2014 в Крим имаше "русская партия"  В Русия една партия може да е "российская", но не и "русская". Партиите на етническа или религиозна основа там са забранени. 

Самият аз не споделям горните дефиниции на нацизъм, но бих разбрал някой ако има подобни виждания.  Хората са разни и всеки може да има някакви негови си принципи и виждания.  Ако обаче "борецът срещу нацизма" не е обективен и принципен и вижда тези неща само в Украйна, но не и в останалите страни и особено в собствената си страна или в Русия, то не става въпрос за никаква "борба срещу нацизма".  В този случай избирателните критики на някакъв "нацизъм" само и единствено в Украйна, сами по себе си са проява на  "российски" нацизъм и фашизъм. 

 

  • Харесва ми! 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Една особеност на украинския нацизъм е т. нар. "Мусорна лустрация" при която инакомислещи биват публично унизени, като ги хвърлят в контейнери за боклук. Това е по принцип хулиганска проява и се наказва леко, ако изобщо стигне до съд, защото освен потърпевшия няма друг възмутен, а пък той не знае имената на извършителите, а пък полицията е политизирана и на страната на хулиганите, пък и казва, че е претоварена с по- сериозни престъпления.

Ето случаи

В Одесской области депутата от "Оппоблока" бросили в мусорный бак РИА Новости Украина: https://rian.com.ua/incidents/20161028/1018190655.html

или Люстрация мусорным баком РИА Новости Украина: https://rian.com.ua/trend/beating_Shufrich/

Сред тези страници има около 40 случая.

У нас за същото бяха ползвани непълнолетни фенове, прим. при побоя над Асен Кисимов- Бате Асен. Общо взето, насилие на границата на престъплението.

Този тормоз и публично унижение насажда страх и нерешителност, както сред жертвите, така и сред гражданите, просторно уведомени от медиите.  При това положение мнозинството от гражданите и избирателите престават да са сигурни в живота си и се примиряват със съдбата на стадо. Естествено, тези, които запазят достойнство и не са съгласни с налаганата политика, биват притиснати по- силно, вкл. физическо насилие или фабрикувани съдебни дела, както срещу Медведчук или срещу Георги Димитров в Германия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

ако един българин смята, че подобни политики са неправилни и са проява на нацизъм, то би трябвало  на първо място да се бори срещу проявленията на "нацизма" в  собствената ни държава.

Отбелязах коментара ти с емотикон "неясен", защото няма "изпитва недоверие". Вероятно е много трудна борбата срещу нацизма, щом са я загубили не само големи интелектуалци в Германия, но и всички опозиционни организации и партии там. Дори Отечественият фронт в България не е надвил без помощта на Червената армия.

Като става дума за Украйна, виждаме как бе унищожена парламентарната опозиция- със закон. Край! Има само партии, които са съгласни и са полепнали като мухи на мърша (Трябва да се прочете "Повелителят на мухите")

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Втори след княза said:

Отбелязах коментара ти с емотикон "неясен", защото няма "изпитва недоверие". Вероятно е много трудна борбата срещу нацизма, щом са я загубили не само големи интелектуалци в Германия, но и всички опозиционни организации и партии там. Дори Отечественият фронт в България не е надвил без помощта на Червената армия.

Остави червената армия. Кажи как се отнасяш към правата на турците, македонците и другите малцинства в България. Имат ли право на политически партии, на образование на турски и македонски? А на политическа автономия? Или пък как се отнасяш към закона за политическите партии в Русия. Защо по този закон не може да има нито местна Кримска регионална партия, нито етническа партия на руснаците, татарите или украинците в Крим.  Този закон нацистки ли е, фашистки ли е или си е съвсем нормален. 

Какво си се вторачил само в Украйна. Нали си принципен и обективен.  Ако някакво явление или забрана е "нацизъм", то е такова, независимо от това къде се проявява явлението или къде са наложени забраните. 

 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, Atom said:

Какво си се вторачил само в Украйна.

Ами темата, която разглеждам е такава. Защо ме насочваш да разглеждам твоя тема?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Втори след княза said:

Ами темата, която разглеждам е такава. Защо ме насочваш да разглеждам твоя тема?

Просто е. Ако в Украйна има някакъв нацизъм, обективното и принципно отношение е да се разгледа това явление като се тръгне от  универсалните му характеристики, през сравнителната политология и чак тогава се стигне до частния случай.  В противен случай, ако обвиняваме украинците, но без универсален поглед и без сравнителна политология не правим нищо друго освен да пригласяме на российския нацизъм и фашизъм.  

Все пак ти записа принципите си като "универсални", а не като частни.  Ако ще са частни, поне ги запиши в частния им случай. Например не "лица, които си поставят за цел подтискането и малтретирането на лица, различни от основния етнос и ограничаване правата им за ползване на майчин език и етническа принадлежност", а нещо от сорта "украинци,  които си поставят за цел подтискането и малтретирането на лица, различни от украинския етнос и ограничаване правата им за ползване на  руски език и руска етническа принадлежност."

Явно за теб понятието нацизъм се изчерпва само и единствено с ограничаването на правата на руснаците. Подобна постановка обаче си е 100% руски нацизъм, защото поставя руския етнос като нещо специално и НАД останалите етноси. 

 

 

 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

нещо от сорта "украинци,  които си поставят за цел подтискането и малтретирането на лица, различни от украинския етнос и ограничаване правата им за ползване на  руски език и руска етническа принадлежност."

Две неща.

  • Критикуемо е, темата за украинския слон да започва с братската връзка между българския и съветския слон, поради това, съвсем монографично (отнасящо се до моно- предмет) ще разглеждам само Украйна, а само един от частните подвъпроси е за нацизма. Скоро ще го отмина и то не под натиск, а защото е изчерпан.
  • Примерите за "мусорната лустрация" отбелязаха, че не става дума за потискане по етнически принцип, а по принцип инакомислие. Хвърлен в кофата депутат от Оппоблок, украинец.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

„Mоскаляку на Гиляку“ или насаждане на омраза у украинците и страх у руснаците

Този лозунг тук и песен тук добиват популярност и формират младежкото отношение към нарочени хора като природно престъпни и подлежащи на екзекуция. Римуваната реплика, слоган съответства на простички и вулгарни изрази от песента. Примитивното и хулиганско в нея лесно внушава съответни действия. Според споменатата препратка към wikireality съществува алтернативно мнение, че клипа, набрал за три дни милион и половина гледания, е сниман още в 2013 г. в Лвовска област. 

Смята се също, че това е част от четиристишие, написано от украински емигрант в САЩ и то звучи така

"На словя'н вести атаку

в США придумали давно:

москаляку на гіляку,

а потім хохла в г..но!"

 

Общо взето, омраза, насаждаща и съответни рефлекси за действие срещу москаляка и хохла. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, Втори след княза said:

„Mоскаляку на Гиляку“ или насаждане на омраза у украинците и страх у руснаците

Този лозунг тук и песен тук добиват популярност и формират младежкото отношение към нарочени хора като природно престъпни и подлежащи на екзекуция. Римуваната реплика, слоган съответства на простички и вулгарни изрази от песента. Примитивното и хулиганско в нея лесно внушава съответни действия. Според споменатата препратка към wikireality съществува алтернативно мнение, че клипа, набрал за три дни милион и половина гледания, е сниман още в 2013 г. в Лвовска област. 

Смята се също, че това е част от четиристишие, написано от украински емигрант в САЩ и то звучи така

"На словя'н вести атаку

в США придумали давно:

москаляку на гіляку,

а потім хохла в г..но!"

 

Общо взето, омраза, насаждаща и съответни рефлекси за действие срещу москаляка и хохла. 

Е и?Путин нападна Украйна защото в Лвов пеят обидни песни срещу руснаците...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, resavsky said:

Е и?Путин нападна Украйна защото в Лвов пеят обидни песни срещу руснаците...

Пишейки за времето "преди", отразявам насаждането на ненавист у младите украинци и страх у руснаците в Украйна. Много късосъединително е, от едното да скочиш в другото, макар че пърхането на пеперудата също води до последици, но има много последващи събития. Досега е известно, че Путин е разпоредил превантивна операция (СВО) по добита разузнавателна информация за планове на УВС да атакуват ЛДНР.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, Втори след княза said:

 Досега е известно, че Путин е разпоредил превантивна операция (СВО) по добита разузнавателна информация за планове на УВС да атакуват ЛДНР.

На мене такова нещо не ми е известно.На никой даже.Това е оправдателна версия на Путин.Това незаконно образование ако трябваше да бъде защитавано имаше достатъчно други начини а не пълнокръвна агресия срещу независима държава.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...