Отиди на
Форум "Наука"

Украйна от преди. Можеха ли да се предвидят преврата и войната?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 33 минути, resavsky said:

 имаше достатъчно други начини а не пълнокръвна агресия срещу независима държава.

Смешно е. Значи одобрявате "други начини" срещу независими държави. Прим. Сърбия.

А ето едно видео, за митинг на лвовски ученици и студенти, събуждащо ниски инстинкти за агресия

https://my.mail.ru/mail/valery_mir51/video/731/2135.html

И за да не помислите, че това е минало- свършено, ето коментари от съвсем скоро

адекватный русский 04.12.2022 At 16:50 Слава Украине! Смерть рашистам, путлеру, и администрации этого го*носайта Ответить Proslo 04.12.2022 At 17:48 Спасибо за пример, отмороженный нацист) Ответить Украинец 19.12.2022 At 01:29 Героям слава! Слава нации смерть врагам! Москаляку на Гиляку!
Источник: https://proslo.ru/kto-takie-ukronacisty/

Слоганът е работи и е добре имплантиран.

 

Редактирано от Втори след княза
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 125
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 43 минути, Втори след княза said:

Досега е известно, че Путин е разпоредил превантивна операция (СВО) по добита разузнавателна информация за планове на УВС да атакуват ЛДНР.

Пълни глупости и измислици на руската пропаганда.

Преди 57 минути, Втори след княза said:

„Mоскаляку на Гиляку“ или насаждане на омраза у украинците и страх у руснаците

Любопитно ми е, какво те "поразява" в този текст, като че ли падаш от Марс? Ми вземи една българска възрожденска песен, същият наратив ще намериш. И какво, българите които се борят за национално освобождение, са били нацисти? Толкова ли си ограничен?

Ето, първата попаднала, подчертал съм подобни стихчета, същото насаждане на омраза у българите:

Стани, стани, юнак балкански,
от сън дълбок се събуди.
Срещу тирана отомански
ти българите поведи.

Срещу тирана отомански
ти българите поведи.

Че сълзи кървави пролива
във робство милий наш народ.
Високо той ръце простира
да го избави вишни Бог.
Високо той ръце простира
да го избави вишни Бог.

Докле е мъничка змията,
елате да се съберем,
с крака да й строшим главата,
свободни да се назовем.

С крака да й строшим главата,
свободни да се назовем.

Да си развием знамената,
да светне нашата земя,
да си прославим имената,
да гинат вражи племена.

Да си прославим имената,
да гинат вражи племена.
 

Или тази:

Тих бял дунав се вълнува

...

Скоро турчин ще изпита
грозната ни мощ:

правдата е нам защита,
левът ни е вожд!
И по цяла околия
глас екна съгрян:
"Да живее България,
смърт на зли тиран!
"

Нацизмът тука? Това е стандартен похват, врагът да се стигматизира и  обезчовечава, за да се сплотява народът.


Знаеш ли какво ми прави впечатление, не само у тебе, у голяма маса народ? Преди няколко години срещнах американско проучване, при което се оказва, че средно от 100 анкетирани участника, само 16 могат що-годе да ползват и разбират аргументи. И това е устойчиво в различните популации. Останалата част разчитат основно на чувства в мисленето и изразяването си. А чувствата са базата, която сме наследили от животните. Аргументационното мислене е това, което ни прави хора.

А ти разчиташ само на текстове, които провокират някакви чувства, и толкова... Тъжно е.

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Любопитно ми е, какво те "поразява" в този текст, като че ли падаш от Марс?

Това с падането от Марс ми се вижда емоционален изблик. Не че имам против, но и ти, като всички хора, си склонен към емоционални изблици. Няма значение...

Смятам високо художествените текстове за различно от политическите слогани. В първите има "наратив", във вторите директно внушение.

Преди 1 час, scaner said:

от 100 анкетирани участника, само 16 могат що-годе да ползват и разбират аргументи.

и твоят аргумент е, "Пълни глупости и измислици на руската пропаганда", че аз съм ограничен и падам от Марс, (верно аргумент, ама към личността). Дай по същество, разкажи как се е развила народностната идея и народоосвободителната война на украинския народ. Темата е широка. Това са аргументи. Ама защо да те уча... 84% хм? :) 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Десет тезиса, които не съм компетентен да обсъждам, но съществуват. Те се отнасят до това, как разпадът на СССР и цветната революция са променили поведението на Украинската държава към Русия. Специално за унищожаването на оръжията, за да се отвори пазар за съответстващи на стандартите на НАТО още преди влизането, това ми е познато от у нас. Предполагам Русия е разбрала на къде вървят нещата. За другите не съм чел своевременно, но преди украински проблем или руски у нас не се е обсъждало. Нито за това там- да дойдат танковете и стрелят срещу сградата на правителството на Русия, нито за участието на Украйна в Осетинския конфликт.. имахме свои проблеми.

Цитирай

 

1)  Сразу после распада СССР украинцы принялись делить и отнимать у России Черноморский флот (корабли, базы, всю инфраструктуру). Который Украине нахер не сдался (почти все отнятое селюки просто сгноили), но видимо хотелось выслужиться перед США.  И хотелось хоть как-то нагадить России. Заодно попилили стратегические Ту-160-е, кучу ракет и т.п. стратегического оружия.

2) Сразу же принялись шантажировать Россию изгнанием остатков флота из Севастополя и благодаря этому получали газ за копейки, а часто даже их не оплачивали и просто воровали, накапливая долги и нагло пользуясь положением транзитного монополиста в самые тяжелые 90-е годы для России и вплоть до 2009 года.

3) Несмотря на газовые преференции - продолжали уничтожать наш флот любыми путями, включая запреты на его обновление, перевооружение и учения. Каждый писк требовали согласовывать и запрещали.

4) Когда началась война в Чечне в 1994 - радостно поехали туда воевать против России, а вернувшихся оттуда боевиков УНА-УНСО встречали как героев.

5) Когда Россия приняла на себя все долги СССР, вместе с его зарубежной собственностью - все республики согласились с этим. Кроме Украины, которая заблокировала эту схему, желая собственность поделить, но долги на себя не брать.

6) В 2003 Украина устроила на пустом месте конфликт у о-ва Тузла в Керченском проливе, желая получать повышенные пошлины за проход наших судов на том основании, что фарватер проходит якобы через ее акваторию, хотя всю работу по проводке судов выполняла Россия.

7) Украина поставила в 2008 году Грузии комплексы Бук вместе с расчетами и сбивала наши самолеты.

8 ) На улицах украинских городов радостно маршировали и скакали укронацисты с воплями "вешать русских", "режь русских" и никто им запрещал - причем все это было задолго до 2013 года. Но Ютуб все помнит.

9) Украина изо всех сил пыталась вступить в НАТО, де факто становясь их базой и лучшим союзником, тем самым приглашая на свою территорию врагов России и угрожая России их оружием.

10) В 2014 году Украина в конце концов перешла к прямому геноциду русского населения Донбасса, стреляя по городам, жилым кварталам заведомо неизбирательным оружием типа Градов или ракет с штурмовиков

 

 

Редактирано от Втори след княза
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:
Преди 3 часа, Втори след княза said:

Досега е известно, че Путин е разпоредил превантивна операция (СВО) по добита разузнавателна информация за планове на УВС да атакуват ЛДНР.

Пълни глупости и измислици на руската пропаганда.

Ето какво намерих

Цитирай

Как стало известно из захваченных уже в ходе спецоперации российскими военнослужащими оригиналов секретных шифротелеграмм, 22 января 2022 г. командующий национальной гвардией Украины генерал-полковник М. Балан отдал начальникам северного киевского, южного одесского и западного территориальных управлений нацгвардии Украины приказ о подготовке одной из ударных группировок для наступательных действий в зоне «операции объединённых сил» (ООС) на Донбассе. Все мероприятия боевого слаживания националистов предписано было завершить 28 февраля 2022 г., чтобы в дальнейшем приступить к выполнению боевых задач в составе украинской «операции объединённых сил» на Донбассе.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 55 минути, Втори след княза said:

Това с падането от Марс ми се вижда емоционален изблик. Не че имам против, но и ти, като всички хора, си склонен към емоционални изблици. Няма значение...

Всички сме склонни на емоционални изблици, всички произлизаме от животните. Това обаче не оправдава използването им там, където са нужни аргументи. А за изреченото твърдение са нужни аргументи, а не само повтарянето му. Умишленото загърбване на тези аргументи е това, да се правиш че падаш от Марс. Което и наблюдавам.

Преди 55 минути, Втори след княза said:

Смятам високо художествените текстове за различно от политическите слогани. В първите има "наратив", във вторите директно внушение.

И защо? Политическите слогани са точно на база художествени текстове, притежаващи нужната рима и ритъм.  „Mоскаляку на Гиляку“ е много добро попадение в този смисъл. Пък и съвсем навременно, като се вземе пред вид политическото положение. А сега с последните събития се разкрива огромната необходимост, която то покрива. Руснаците страшно се обиждат от възгласи като "Слава Украине! Героям слава!", а защо ли? В текстовете които ти цитирах това е равносилно на "Да живее България! Смърт на тиранина!". Голям нацизъм, но само в обърканите глави...

 

Преди 55 минути, Втори след княза said:

и твоят аргумент е, "Пълни глупости и измислици на руската пропаганда", че аз съм ограничен и падам от Марс,

И моят аргумент е: след като сме видяли тонове лъжи в руската пропганда, нужно е доказателство за всяко такова твърдение. Защото без доказателства вярването в тях е глупост.

Ти май пак се плъзгаш само по чувствата и емоциите...

 

Преди 25 минути, Втори след княза said:

Как стало известно из захваченных уже в ходе спецоперации российскими военнослужащими оригиналов секретных шифротелеграмм, 22 января 2022 г. командующий национальной гвардией Украины генерал-полковник М. Балан отдал начальникам северного киевского, южного одесского и западного территориальных управлений нацгвардии Украины приказ о подготовке одной из ударных группировок для наступательных действий в зоне «операции объединённых сил» (ООС) на Донбассе. Все мероприятия боевого слаживания националистов предписано было завершить 28 февраля 2022 г., чтобы в дальнейшем приступить к выполнению боевых задач в составе украинской «операции объединённых сил» на Донбассе.

Ъхъ. И един мармот завива шоколади в станиол....

Поредните жалки конспиративни фантазии. Като за биолабораториите, бойните врабчета, гугутки и комари, заразен с вируса дето унищожавал само руските славяни...

Боже колко мъка има по тоя свят, не е за вярване направо...

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Можеше ли да се предвиди войната? Вероятно да.  Безграничната жажда за власт на престъпника Путин доведоха до това, което имаме сега.  

Ето какво казва Рижков през 2004. 

 

А ето и Немцов през 2014:

 

 

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Ъхъ. И един мармот завива шоколади в станиол....

Поредните жалки конспиративни фантазии. Като за биолабораториите, бойните врабчета, гугутки и комари, заразен с вируса дето унищожавал само руските славяни...

Да не попадна в някакъв приказен свят? Какви мармоти, какви врабчета, гугутки и комари? У мен такова няма. Откъде черпиш тия персонажи или си ги измисляш? Това ли са твоите аргументи? Ха- ха. Много несериозен взе да ставаш. 

Второ призоваване за сериозен разговор- пиши за Украйна преди войната или нещо друго по темата. Как се стигна до това възродително движение? За мармотите ще забравя и няма да казвам на никого. :) 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Ето какво намерих

 

Забавно, няма да коментирам, това че източникът е руски, но трябва да отбележа, че часове преди агресията руските СМИ излязоха с ужасяващите новини за украинско нашестие, точно срещу случайно озовалите се там руски войски. Нашествия с един-два взвода на различни места.Имаше и едно БМП. Страшна работа. То така и поляците нападнаха хитлерова Германия. Не знам защо руската страна не извежда тези случки. Все пак УКРАЙНА НАПАДНА РУСИЯ. Русия е жертва, която се защитава. Та остави русофилите плтени и безплатни с такива нефелни опорки като спомената от теб.

А тя е нефелна, защото има една определена хронология на събитията. Доста преди 22 януари, от три месеца Русия трупаше най-добрите си войски край украинската граница. Явно си забравил. Продължаваш да не искаш да си спомниш и, че когато Путин обяви СВО с онази реч израз напомътнелия си разум, той дори не спомена някаква защита или изпреварващи действия срещу украинска атака. Той каза ще свалим "нацистите и наркоманите". Та опиттие за пренаписване на историята и измисляне на нови мотиви със задна дат не важат. Още повече, че дори официалните руски власти не ги използват, а явно служат за най-елементарна пропаганда, за който се закачи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, др-бр said:

часове преди агресията руските СМИ излязоха с ужасяващите новини за украинско нашестие, точно срещу случайно озовалите се там руски войски.

Има ли линк? Това е важно! Би било аргумент. 

Е, ако си го измисляш, не е чудо- голямо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Втори след княза said:

Има ли линк? Това е важно! Би било аргумент. 

Е, ако си го измисляш, не е чудо- голямо.

Ок,  нека пропуснем това. Но кажи ми тогава как така руските войски(около 200 000) бяха в района поне месец преди това "разкритие".  И не ми излизай с измислиците, че било учение. И защо, щом проблемът бил Донбас и руснаците реагирали превантивно, цяла руска армия се оказа в Беларус готова за настъпление срещу Киев.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Втори след княза said:

Да не попадна в някакъв приказен свят? Какви мармоти, какви врабчета, гугутки и комари? У мен такова няма. Откъде черпиш тия персонажи или си ги измисляш? Това ли са твоите аргументи? Ха- ха. Много несериозен взе да ставаш. 

Какво не разбра? Че цитираното от тебе ала-бала е от същият клас на приказните персонажи като бойни гугутки, врабчета и биолаборатории? Плач и празни приказки, дано някой се трогне и се хване?

Не са това моите аргументи. Просто не виждам твоите и изразявам сарказъм :)

Преди 13 минути, Втори след княза said:

Второ призоваване за сериозен разговор- пиши за Украйна преди войната или нещо друго по темата. Как се стигна до това възродително движение? За мармотите ще забравя и няма да казвам на никого.

Защото "нацистският" наратив във нашите възродителни песни и движение е същият, който ползват и украинците сега.  Едно към едно. Даже ние сме по-радикални, директно призоваваме в прав текст за смърт на тираните и турците :) Ако попадаш в споменатите 16%, ще схванеш идеята.


Айде по-сериозно. Пий една студена вода и се успокой.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 7.01.2023 г. at 10:50, Втори след княза said:

През 2019 г. в Конституцията на Украйна са направени такива промени

"підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України,"

Машинен превод:

 утвърждава европейската идентичност на украинския народ и необратимостта на европейския и евроатлантическия курс на Украйна...

Тази промяна трябва да се разбира като анти-педеРуската промяна в конституцията.

Ако в Украйна дойде на власт следващ Янукович, който се изпедеРусти (обърне резбата
и стане русороб), украинците няма нужда да правят нов Майдан. Вместо това по закон ще
могат да го свалят от власт и изхвърлят в кофата за боклук. 

Подобна поправка също така показва, че Украйна официално ... по закон ... не иска да има
нищо общо с Москва. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

„Mоскаляку на Гиляку“ или насаждане на омраза у украинците и страх у руснаците

Ами да. Ти какво отношение очакваш да се насажда срещу руските получовеци ?!?
И защо не те скандализира анексията на Крим, а те скандализират украинските песни?

Значи идват некви варвари в твоята страна и анексират твои територии ... а такива като
теб се чудят защо има омраза срещу агресорите. Ти добре ли си ?!?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

Ами да. Ти какво отношение очакваш да се насажда срещу руските получовеци ?!?
И защо не те скандализира анексията на Крим, а те скандализират украинските песни?

Значи идват некви варвари в твоята страна и анексират твои територии ... а такива като
теб се чудят защо има омраза срещу агресорите. Ти добре ли си ?!?

Обърни внимание, няма етнос или раса по света от получовеци. Това не пречи на ограничените нацисти да нарочат някого за такъв. Ти защо мислиш като тях? Да не би да ти харесва нацистката идеология?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, др-бр said:

 кажи ми тогава как така руските войски(около 200 000) бяха в района поне месец преди това "разкритие".  И не ми излизай с измислиците, че било учение. И защо, щом проблемът бил Донбас и руснаците реагирали превантивно, цяла руска армия се оказа в Беларус готова за настъпление срещу Киев.

Предполагам, че поради постъпилите разузнавателни сведения, Русия е подготвяла сили, за противодействаща или за изпреварваща операция при нападение на УВС срещу ЛДНР. Друг е въпросът, че струпването на сили беше маскирано като учения. Такова струпване и изграждане на фортификация има и в Украйна. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Не са това моите аргументи. Просто не виждам твоите и изразявам сарказъм

Разбира се, че това не са твои аргументи. Това не са никакви аргументи. :) 

Надявам се, че ще  аргументираш теза, примерно, че възраждането на Украйна е свързано с еди кои си лица и те стават активисти в хитлеристката армия и изтребват евреи и поляци и заслужават почит днес. Би ли защитил такава теза? Я по- добре друга. А най- добре със сарказъм и без аргументи. Але!

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Втори след княза said:

Надявам се, че ще  аргументираш теза, примерно, че възраждането на Украйна е свързано с еди кои си лица и те стават активисти в хитлеристката армия и изтребват евреи и поляци и заслужават почит днес. Би ли защитил такава теза? Я по- добре друга. А най- добре със сарказъм и без аргументи. Але!

Ти нещо съвсем изперка?

Ти сам подхвана темата за нацизма, че в Украйна имало сега нацисти. Дадох ти пример как призоваването за смърт на турците в българските възрожденски песни кореспондира със някои скандирания на украинците сега. Ти виждаш в украинското поведение някакъв нацизъм. Защо си затваряш очите на възрожденският "нацизъм" тогава? Не си способен да хванеш прилика или разлика? Но си способен да повтаряш чуждата пропаганда без да се замисляш?

Способен ли си сам да разсъждаваш?

Възраждането на Украйна не опира до Степан Бандера. И дали ще му се отдава почит или не, си е вътрешен украински въпрос.  Украинците го почитат не защото е убивал поляци, а защото се е борил против комунистите, това му дейнствие за тях отмива останалите му грехове. Но това са си техни приоритети и проблеми. За тебе може да е неприемливо, това си е твой проблем.

В момента става дума за сега - какви нацисти има във властта?  Попитах те някъде по-горе, замлъкна като настъпена хлебарка... Ще ги посочиш ли поименно, и какви са им нацистските грехове?

 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, Atom said:

Можеше ли да се предвиди войната? Вероятно да.  Безграничната жажда за власт на престъпника Путин доведоха до това, което имаме сега.  

Ето какво казва Рижков през 2004. 

 

А ето и Немцов през 2014:

 

 

 

Той Кисинджър предвиди мноооого преди това войната, както и достатъчно много анализатори...

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Втори след княза said:

Предполагам, че поради постъпилите разузнавателни сведения, Русия е подготвяла сили, за противодействаща или за изпреварваща операция при нападение на УВС срещу ЛДНР. Друг е въпросът, че струпването на сили беше маскирано като учения. Такова струпване и изграждане на фортификация има и в Украйна. 

Аха, ти предполагаш! Само че ни даваш някаква твърдение за прихваната радио комуникации от 20 януари, не от 20 октомври. От там насетне си натъманяваш действителността. Украински войски, както и аз отбелязах в друго свое мнение имаше точно по линията на съприкосновение-в Донбас. Но такива нямаше в Суми например.И да, районите на Славянск-Краматорск и Лисичанск-Сиверодинецк бяха изключително силно укрепени. Като според теб укрепването значи нападателни намерения ли? Интересна логика. Е, руските войски, които се събираха няколко месеца край границата и ЛЪЖЕХА, че няма да атакуват явно са били там за отбрана, след като всъщност не са изграждали фортификации 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, scaner said:

Възраждането на Украйна не опира до Степан Бандера.

Ама моля ти се, за да обясниш едно явление с това, какво НЕ Е е трудна работа. Обясни го с това, какво Е. Разкажи, моля.

Преди 50 минути, scaner said:

В момента става дума за сега - какви нацисти има във властта?  

Не, това е твоя тема. Моята е за Украйна преди. 

За обидите, намирам ги за примитивни. Възпитаните деца не правят така. Поне в моето семейство и среда.... Наистина, в каква среда си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

Ама моля ти се, за да обясниш едно явление с това, какво НЕ Е е трудна работа. Обясни го с това, какво Е. Разкажи, моля.

Това че Бандера се е борил с комунизма не обяснява ли с "Е" каквото и да питаш?

Преди 6 минути, Втори след княза said:

Не, това е твоя тема. Моята е за Украйна преди. 

За обидите, намирам ги за примитивни. Възпитаните деца не правят така. Поне в моето семейство и среда.... Наистина, в каква среда си?

Ами отговаряй на въпросите, които темата ти повдига.

Стигнахме до това твое твърдение:

Действително, много пъти ми се обяснява, че в Украйна няма нацисти. Не мога да се съглася. Отговарял съм докато ми втръсна. 

И тъй като не съм срещал твой отговор, кои са нацистите в Украйна, освен абстрактни дефиниции за нацизъм по принцип, питам:

Кои са те? Поименно, и кое ги прави нацисти.

 

Ето, аз харесвам Хитлер защото бързо е стегнал страната, построил е автомагистралите с което вдига и икономиката, премахнал е безработицата, дал е социална сигурност на работниците. Това прави ли ме нацист?


За обидите - държиш се като ол*****рен. И емоционалната ми страна реагира. Питам те конкретни въпроси, усукваш се като мокра връв.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Ето, аз харесвам Хитлер защото бързо е стегнал страната, построил е автомагистралите с което вдига и икономиката, премахнал е безработицата, дал е социална сигурност на работниците. Това прави ли ме нацист?

Да.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Да.

Така. Друг пример: Ванче Михаайлов. Въпреки че се ползва с доверието на Хитлер, сътрудничи с шефа на СС Химлер за създаване на охранителни батальони под немско командване, сега в София има улица на неговото име. И това е, защото никой не  разчита на сбърканата ти оценка кой бил нацист.

Така че ще трябва да си преоцениш ценностите :) Иначе когнитивния дисонанс не ти мърда, при такива фантазии.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата не е създадена нито за Украйна, нито за нацизма. Темата е създадена да оправдае руската агресия.  Руската агресия обаче не може да се оправдае. Ако можеше, авторът на темата щеше да има отговори на поставените му въпроси, а отговори няма. 

Иронията е, че поддържането и оправданието на руската агресия всъщност е проява на нацизъм.  Путин и кликата му не признават цяла една нация и правото и на съществуване и искат да я унищожат.  В началото на т.н. спец операция руските медии си го писаха в прав текст, че планираната денацификация всъщност е програма за денационализация на украинците.  В края на краищата украинците са "виновни" единствено за това, че не искат да са руснаци и да живеят в "русский мир", а сами да си определят как да живеят. 

 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...