Отиди на
Форум "Наука"

Доказателство за украинският етнос...


Recommended Posts

Искам да се извиня предварително. Оказа се, че наистина има украински етнос... Всички се оказахте прави, за което искам да ви се поклоня до земята. Украинският етнос е факт ! Ето и малка част от съветската преса от средата на двадесетте години... Нищо чудно и Исус Христос да е бил украинец !?

photo-2023-01-09-09-08-04.jpg

photo-2023-01-09-09-08-04-2.jpg

photo-2023-01-09-09-08-04-3.jpg

photo-2023-01-16-16-45-32.jpg

photo-2023-01-09-09-08-05.jpg

photo-2023-01-09-09-08-04-4.jpg

photo-2023-01-09-09-08-04-5.jpg

photo-2023-01-09-09-08-05-3.jpg

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 157
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОПУЛЯРНИ ДНИ

  • Потребител

 А бихте ли предоставили ,доказателства  ,които ДОКАЗВАТ съществуването на руски етнос?А на германски ,на италиански ,на испански ,на инуитски?

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, todorg said:

 А бихте ли предоставили ,доказателства  ,които ДОКАЗВАТ съществуването на руски етнос?

Няма руски. Сите сме "бугари". И Господ е бил българин! Не случайно Петър Василев го беше казал след гола на Костадинов срещу петлите. Явно е бил прав! Той Василев по професия беше археолог май... ;)

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чета сега "Белая гвардия" на М. Булгаков. Според описаното от автора украински език вече е имало през 1918 г. Понякога диалозите са написани на такъв. Но има и тънка подигравателност с хора, които са си сменили наскоро имената с някакви украински окончания. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Warlord said:

Чета сега "Белая гвардия" на М. Булгаков. Според описаното от автора украински език вече е имало през 1918 г. Понякога диалозите са написани на такъв. Но има и тънка подигравателност с хора, които са си сменили наскоро имената с някакви украински окончания. 

Warlord, че е имало украински език през 1918-ма е без всякакво съмнение., понеже процесите отдавна вече протичат в тази посока. Но да се твърди, че е имало някакъв си украински етнос е смешно и крайно невярно. Не случайно поствам тия изрезки от съветски вестници, барем отворя очите на хора като Скорпион-а, ГМладенов и тем-подобните.
Пак казвам, процесите са изключително дълги за да се стигне до... Степан Бандера - национален герой.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И пак питам ,дайте ни писмено доказателство ,че съществува руски етнос ,кой е той ,как се е формирал и т.н.Не го ли е формирал московският княз Пьотр с леко насилствени методи?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пропуснали сте д акажете ,ч е през 1992 имаше дерусификация в Украйна ,всички съществителни имена ,дали на хора ,дали на населени места се измениха по украинска транскрипция още по времето на Кравчук , в България знаем футболиста Андрей Шевченко ,така е и записан сигурно ,като се  е родил официалното му име  е Андрий  и т.н

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това през двадесетте е аматьорска работа.  Няма по-добър начин за създаване на отделен етнос от това да почнеш да ги бомбиш и после да се провалиш с окупацията. За научно обоснован тест предлагам да се отиде в Киев и да се питат гражданите дали се смятат за руснаци.

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По-интересно е да питаме местните поддръжници на Самая Магучая дали се смятат за руснаци. Все си мисля, че в този форум има поне няколко индивида които възприемат себе си за русские. 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо руският Цар се е наричал Всеросийски и днес даже и патриарха им така се нарича.Самото име подсказва ,че е имало няколко России и един вид той ги обединява ,което си е исторически факт.Москва защо ,да е Русия ,а не по старата Киевска Рус.Днешните измислени според автора на темата украинци наричат северните си братя "орки" или " московци".Защо ли?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам? За мен се оказа парадокс, че сегашните стожери на Украйна - Волинска област и Галичина са смятали Украинския заедно с Руския език за еднакво чужди?

  Освен това се твърди, че двете области са коренно различни помежду си. По обичаи, манталитет, даже по външен облик на хората. Галичаните по ги оприличават на румънци?

   Някой може ли да осветли?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кимон Георгиев said:

Но да се твърди, че е имало някакъв си украински етнос е смешно и крайно невярно. Не случайно поствам тия изрезки от съветски вестници, барем отворя очите на хора като Скорпион-а, ГМладенов и тем-подобните.
Пак казвам, процесите са изключително дълги за да се стигне до... Степан Бандера - национален герой.

Е, и?  Какво значение има дали ще се наричат малороси, русини, украинци или нещо друго? Важното е, че тези хора се възприемат за нещо различно от други хора - тези в "Московията". Ето няколко мнения на Любен Каравелов, изказани доста преди мненията в твоите съветски вестници:

"Между руссинът и мало-руссинът съществува по-голямо разстояние, нежели между сърбинът и словенецът"

"Всекиму е известно, че в Русия има три славянски народности: руска, украинска (малоруска) и полска, които петербургското правителство, попщината и присноблажените славянофили гледат по всякакъв начин да обединят и слеят в един народ: но досега ние не виждаме никакъв резултат.

Ако великорусите бяха свободен и прогресивен народ, каквито са англичаните в Америка, тези три народности можеха да се обединят; но те действуват с нож, със секира и кръст и поради това се натъкнаха на силна опозиция и вместо желаното обединение се повдигат бунтове и скоро трите народности ще се разделят. Нищо не става насила!"

Руската империя е действала с нож, със секира (насилие) и кръст (религия/идеология).  СССР действа със същите инструменти - насилие и идеология. Днес даже  нямате кръст или идеология,  а само ножове и секири. Сиреч - едно голо насилие. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кимон Георгиев said:

Warlord, че е имало украински език през 1918-ма е без всякакво съмнение., понеже процесите отдавна вече протичат в тази посока. Но да се твърди, че е имало някакъв си украински етнос е смешно и крайно невярно. Не случайно поствам тия изрезки от съветски вестници, барем отворя очите на хора като Скорпион-а, ГМладенов и тем-подобните.
Пак казвам, процесите са изключително дълги за да се стигне до... Степан Бандера - национален герой.

Има ли език, това АВТОМАТИЧНО означава, че има и етнос. Украинският език е отделен от руския, както ти сам признаваш, следователно има украински етнос, отделен от руския. Два езика и един етнос е нещо невъзможно и изключено. Това какво пишат съветските вестници през 20те години не ме интересува, но например написаното от проф. Иван Шишманов през 1918 година е нещо напълно обосновано и изследвано.

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, todorg said:

Защо руският Цар се е наричал Всеросийски и днес даже и патриарха им така се нарича.Самото име подсказва ,че е имало няколко России и един вид той ги обединява ,което си е исторически факт.Москва защо ,да е Русия ,а не по старата Киевска Рус.Днешните измислени според автора на темата украинци наричат северните си братя "орки" или " московци".Защо ли?

Московското княжество дори след като става царство по времето на Иван Грозни продължава да се нарича Московия, а не Русия и така чак до 1721 година.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Аз за пореден път се убеждавам, че когато един човек много иска нещо да бъде "така", то няма как да не бъде "иначе". Доколкото си спомням... поствам изрезки от вестници от двадесетте години на миналият век, които са публикувани около 10 години след създаването на СССР. Доколкото си спомням... поствам изрезки от вестници от двадесетте години на миналият век, където черно на бяло е публикуван метода, по който се създава украинският етнос. Не знам някой от вас, да не би да има проблеми с очите, та не го вижда.
Я дай да анализираме снимка по снимка, интересно ми е как ще го извъртите ОТНОВО...


Ще се "украинизираме" ли? В Мариупол вървят слухове, че града ще бъде предаден в състава на РСФСР и украинизацията ще спре. Комисията по "украинизация" заявява, това не е вярно, слуховете се разпространяват от противниците на украинизацията, същата ще се провежда сериозно и за дълго.
photo-2023-01-09-09-08-04-2.jpg


Отново Мариупол, за незнание на украински ще следва уволнение от работа, наказателна отговорност за неподчинение на комисията по украинизация.
Украинизацията на Бердянските профсъюзи, едва 3 са минали успешно процедурата, решено е да се организират кръжоци по изучаване на украински език, за да се забърза процеса. Скорпион, тия хора, дето УЖ са украинци, как може да не знаят собственият си украински език !? Я да те питам...

photo-2023-01-09-09-08-04-3.jpg

 

В Одеса плана за украинизация бил много труден, понеже хората не поддавали.

photo-2023-01-16-16-45-32.jpg

 

Отново Одеса, прието е да се украинизират руските имена, както и частично да се сменят, Николаев ще стане Миколаев, Желзняк - Зализняк, Афанасенко - Опанасенко.

photo-2023-01-09-09-08-05.jpg

 

Изпити по украински език, тези, които са били отрицателно настроени към украинизацията ще бъдат уволнени, тези, които не са успели да научат украински заради обстоятелства, независещи от тях, ще получат още 3 месеца, тези, които не са научили езика достатъчно добре без извинителна причина, ще бъдат уволнени за 3 месеца, докато се поправят. Скорпион, украински етнос па не знае украински ? Кво става тука !? :))))

photo-2023-01-09-09-08-04-4.jpg

 

Харков - не си научил украински навреме? Ще те изгонят от работа.

photo-2023-01-09-09-08-04-5.jpg

 

Отново Мариупол, критикува се системата по украинизация, не е достатъчно ефективна, учители по украински за всички села, и разбира се - не знаеш украински, няма да работиш.

photo-2023-01-09-09-08-05-2.jpg

 

 

Да не забравите пак да споменете за Шевченко, за Хмелницки, за руският цар и т.н.
Това изключително много отговаря на най-простичкият въпрос, който се задава с въпросните изрезки от вестници... А той е "След като имало украински етнос, украински език, украинска култура, украинско самоопределение, украинско съзнание и тем-подобни щуротии в главите ви, та...
Щом има всичко това, тогава каква е логиката на Ленин/Сталин/КПСС да провежда политика по "украинизация", по "силово изучаване на украински език" и т.н. !? Нещо не ми се връзва !? Уж го има едно нещо, а трябва да се провежда подобна политика, чрез силови средства. Щото те са точно "силови", има хора, които нямат право на работа, ако не знаят "украински". Тук по-долу е и доказателството... Такава "ударна кампания" нямаше ли и по време на "македонизацията" !? Хм... 🤔

photo-2023-01-09-09-08-04.jpg

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кимон Георгиев said:

Това изключително много отговаря на най-простичкият въпрос, който се задава с въпросните изрезки от вестници... А той е "След като имало украински етнос, украински език, украинска култура, украинско самоопределение, украинско съзнание и тем-подобни щуротии в главите ви, та...
Щом има всичко това, тогава каква е логиката на Ленин/Сталин/КПСС да провежда политика по "украинизация", по "силово изучаване на украински език" и т.н. !? Нещо не ми се връзва !? Уж го има едно нещо, а трябва да се провежда подобна политика, чрез силови средства. Щото те са точно "силови", има хора, които нямат право на работа, ако не знаят "украински". Тук по-долу е и доказателството...

Какво не ти е ясно?  Ако по времето на Империята е имало насилствена  русификация, след революцията махалото се обръща и има украинизация.  Какво общо има това с етносите?  Има ли хора от турския етнос в България? - има.  Няма обаче образование на турски, съдопроизводство на турски,  няма деловодство на турски в общинските и държавни учреждения и т.н. 

Ти правиш ли разлика между книжовен или  служебен език и език, като континуум от диалекти, без книжовна норма или с книжовна норма, но без тя да се изучава в училище или използването и да е забранено.   Като няма украински етнос и украински език,  за какъв чеп Александър ΙΙ издава Емския указ:

"Эмский указ — традиционное наименование выводов Особого совещания, подписанных императором Александром II, 18 (30) мая 1876 года в германском городе Бад-Эмс (нем. Bad Ems). Направлен на ограничение использования (запрет на преподавание, ведение документов, использования в музыке и церкви во время проповедей) украинского языка (по терминологии того времени — «малороссийского наречия») в Российской империи. Также указ запрещал как печать на территории империи, так и ввоз из-за границы книг, напечатанных на украинском языке, равно как и постановку украиноязычных театральных представлений и концертов" - https://ru.wikipedia.org/wiki/Эмский_указ 

При това, този указ не е първия, а просто поредният документ който ограничава ползването на малоруския.

Виж и преброяването от 1897г.:  По родному языку население распределилось так: 44,31% — великороссы, 17,81% — малороссы, 6,31% — поляки, 4,68% — белорусы, 4,0 % — семиты, 14,06 % — урало-алтайцы, 1,97 % — изолированные по языку народности, 0,07 % — культурные народы крайнего востока.  - https://ru.wikipedia.org/wiki/Перепись_населения_Российской_империи_(1897)

Ти ако искаш си се чувствай руснак. Никой не те ограничава. Защо обаче налагаш твоите разбирания на другите и лишаваш цял един народ от правото му да съществува?  

  

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 27 минути, Atom said:

 Защо обаче налагаш твоите разбирания на другите и лишаваш цял един народ от правото му да съществува? 

Защото се държите като шепа безмозъчници, затова. Няма такова нещо като украински етнос, няма... Това е абсолютно същата изродщина както с Косово, Босна, Македония и т.н. плодове на манипулацията. Толкова тия "методики" от вестниците, да приличат на насилваната македонизация срещу нашите сънародници в югозападна България, та чак е фрапиращо. Налагал съм разбирания... Нищо не налагам, дразня се на постояното ви увъртане.

Преди 27 минути, Atom said:

Ако по времето на Империята е имало насилствена  русификация, след революцията махалото се обръща и има украинизация.  Какво общо има това с етносите?

Атом, ти можеш ли да четеш, ве, брато !? Тука говорим даже за преименуване на хора, на техните фамилии и т.н. Това си направо като един цял "Възродителен процес", бе... Нещо, което направо се изкоренява. Кво ще ми кажеш, че хората не са си помнили и имената ли ?

Преди 27 минути, Atom said:

Виж и преброяването от 1897г.:  По родному языку население распределилось так: 44,31% — великороссы, 17,81% — малороссы, 6,31% — поляки, 4,68% — белорусы, 4,0 % — семиты, 14,06 % — урало-алтайцы, 1,97 % — изолированные по языку народности, 0,07 % — культурные народы крайнего востока.  - https://ru.wikipedia.org/wiki/Перепись_населения_Российской_империи_(1897)

Атом, това преброяване е много, ама много след Жечпосполита и процесите, които протичат след това. Това "доказателство" не е никакво доказателство, просто защото не доказва абсолютно нищо. Нали по това време Александър забранява издаването на "украински"...

Преди 27 минути, Atom said:

Като няма украински етнос и украински език,  за какъв чеп Александър ΙΙ издава Емския указ

Издава го, защото пропагандата достига чудовищни размери. Ти не би ли забранил изучаването на македонски език след Втората световна война ?

----------------------------------------
Много интересна работа. Уж украинците били много репресирани от комунистическият режим, а в същото време... днес разбирам, че те фактически им връщат имената, връщат им езика, връщат им дори етническото самосъзнание. Само да поясня, че... тия изрезки от вестници са от периода 1926-1928 г. И тук идва вече и мега куриоза... Степан Бандера, легендата на украинският национализъм се присъединява към ОУН през... 1929-та, тоест година след всичко това. Много интересно, при положение, че по това време се възстановява украинският етнос (по думите на защитниците му), за какво се е борил тоя бъдещ национален герой на Украйна.



Толкова много се оплетохте в лъжи, че стана доста забавно... :)


-------------------------------------
И за финал... Какво пише в учебниците по История на Украйна и не напомнят ли много на учебниците на нашата югозападна съседка ?

Цитирай

„Най-мащабна корекция са претърпели програмите по история и география“, каза Небензя. Той демонстрира пред публиката учебник по география за 8 клас под редакцията на Масляк и Капирулин. "Ако му вярвате, излиза, че предците на французите, испанците, португалците, турците и дори евреите идват от Украйна. Искам да се обърна към моя френски колега: Никола, знаеш ли, че всъщност си украинец? Не ми вярваш? „Прочетете учебника“, каза Небензя, цитиран от чуждестранните медии.

Авторите на пособието обясняват това с факта, че предците на французите, галите, произхождат от Галиция.

Дипломатът посочи тази подробност като пример за тоталната украинизация на учебния процес, с който се занимава Министерството на образованието и науката на Украйна. Той допълни, че през 2016 г. това ведомство, „отчитайки историческите събития от последните години“, е одобрило 25 програми за обучение.

Небензя също попита присъстващите дали знаят, че според авторите на учебника украинците и поляците са от славянски произход, а руснаците са от „угро-финландски“. Беларусите в този учебник са приписани на балтийските народи.

„Учебникът по история на Украйна за 7 клас, под редакцията Лях и Темирова, казва, че формирането на украинския народ наброява 140 000 години. В учебника по история за 9 клас, под редакцията на Турченко и Мороко, се казва, че до края на 18-ти век украинците в са били една от най-големите нации в Европа“, каза дипломатът.

Той отбеляза, че авторът на книгата „Украинска нация“ Микола Галичанец като цяло е убеден, че „населението на Източна Европа е навлязло в първото хилядолетие на нова ера под името украинци“.

„Това се прави е въпреки факта, че както е известно никой не е наричал украинци жителите на териториите, които са част от съвременна Украйна. Дори в произведенията на поета Тарас Шевченко, живял в средата на 19 век, терминът „украинци” напълно липсва. Жителите на всички тези земи са наричани русини, руснаци или, в краен случай, от малоруси“, отбеляза Небензя.

Той цитира и други абсурдни теории от образователната програма на Украйна.

„В Украйна има, например, такъв историк Валерий Бебик (и той не е единственият). Той твърди, че Константинопол е бил колония на Херсонес на територията на съвременен Севастопол, а прародителят на скитите е Херкулес, родом от Крим, чиито корени идват от остров Хортица на Днепър“, посочи постоянният руски представител пред членовете на Съвета за сигурност на ООН.

„Оказва се, че името на град Мена в Черниговска област е дало името на първия египетски фараон Менес, а самата украинска държава, според неговите изчисления, съществува над 7500 години“, добави Небензя.

Според него известният монголски завоевател Чингис хан, живял през 12-13 век, според Бебик, всъщност се е казвал Богдан.

„Не ми вярвате? Тогава авторът ви съветва да се запознаете с тайната история на монголите, където Чингис хан се нарича Богдихан. Е, и от това става ясно, че той не е монголец, а истински украинец. Освен това, той е воювал, както уверява Бебик, с украинския тризъбец. И накрая, основният му извод е, че Украйна като цяло е люлката на световната цивилизация и дори Исус Христос, не изключва Бебик в едно от интервютата си, може да е бил от Галиция“, изтъкна Небензя.

Както посочи русикят постоянен представител, Бебик „не е обикновен, а заслужил луд“. През 2015 г. той е назначен за временен председател на обществения съвет към Министерството на информационната политика в Украйна.

Това как ще го коментираме ? :)

Редактирано от Кимон Георгиев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 часа, Кимон Георгиев said:

Warlord, че е имало украински език през 1918-ма е без всякакво съмнение

Ти изглежда не правиш разлика между книжовна норма и език

Освен това - не е вярно, че преди 1918 няма украински/малоруски книжовен  език. 

https://www.google.com/search?q=[1876]+-+министерство+внутренних+дел+России+запретило+печатать+книги+на+украинском+языке&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 8 часа, Кимон Георгиев said:

Защото се държите като шепа безмозъчници, затова. Няма такова нещо като украински етнос, няма... Това е абсолютно същата изродщина както с Косово, Босна, Македония и т.н. плодове на манипулацията. Толкова тия "методики" от вестниците, да приличат на насилваната македонизация срещу нашите сънародници в югозападна България, та чак е фрапиращо. Налагал съм разбирания... Нищо не налагам, дразня се на постояното ви увъртане.

 

Босненски народ /различен от хърватския и сръбския / винаги си е имало.А косовски народ няма но има косовски албанци.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо за украинците не започва от съветско време, имам предвид от етническа и езикова гледна точка. Да повторя - език без етнос няма. И да потретя - език без етнос няма! Иле хайде да го кажа в детайли - говорим език от милиони хора без наличен етнос на дадена територия няма!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 часа, Кимон Георгиев said:

Няма такова нещо като украински етнос, няма... Това е абсолютно същата изродщина както с Косово, Босна, Македония и т.н. плодове на манипулацията. Толкова тия "методики" от вестниците, да приличат на насилваната македонизация срещу нашите сънародници в югозападна България, та чак е фрапиращо.

Съществуването на украинския етнос е не просто безспорен факт, то се вижда от космоса. Милиони украинци в момента си дават животите за да може тяхната нация и държава да продължат да съществуват. 

Това кога и как се е появил този етнос в момента няма никакво значение. Да, има много сходства с появата на македонската нация. И какво от това? С бомби няма да им промениш самосъзнанието - само ще го бетонираш. Точно това и наблюдаваме в момента. 

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е да, доста са смесени украинците открай време. И както се вижда на тяхната територия са протичали освен украинизация/и, русификация, полонизация, татаро-туркизация и още зации от разни съседи. Подобни -зации са протичали и в момента също вървят из целия свят, може би не толкова интензивно както някога.

И като погледнем грубо, близо половината граждани на Украйна са от руски, полски, унгарски, румънски, български и още произходи и /или самосъзнания. Само че остава другата половина, която се е оформила като украинци ( и продължава да се консолидира около това и да прибавя още хора към нея), и държи на това.

Така че ситуацията е такава в момента. Случвалите се в миналото бурни припетии на тази територия, в крайна сметка доведоха дотук. Сега боравим със наличното.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...