Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Няма да е скоро. Зимата поне няма да е. Освен ако западняците не се юрнат да им пратят веднага танковете. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Билл Гейтс назвал власти Украины коррумпированными и одними из худших в мире

 
Основатель Microsoft, миллиардер Билл Гейтс (седьмое место в списке Forbes, состояние более $103 млрд) назвал правительство Украины до начала спецоперации «несчастьем для народа страны».
Далее Гейтс сказал, что Украина обладает лучшими сельскохозяйственными землями, чем Соединенные Штаты.
В конце 2022 года Гейтс сравнил мировую нестабильность с событиями 1960-х годов.
Западные политики неоднократно указывали на несостоятельность украинского правительства и распространенное среди местных чиновников взяточничество.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

Младежката организация на партията му до последно агитираше за ЕС. Никой не обича лъжците и върти-опашковците. 

Еми не съм запознат добре с младежката организация и с дейността й, но Партията на регионите, която го издига, и заради която печели се води партия на евроскептицизма и русофилска партия. Съмнява ме да е обещавала на някой присъединяване към ЕС и НАТО. Младежката формация също не пише, че е много евроориентирана, а е работила за развитието на регионите, тоест за даване на повече свободи на регионите. На изборите за президент Янукович е подкрепен и от разни други партии и младежки организации, но това не значи че Партията на регионите е трябвало да им изпълнява желанията. Между другото при преврата следващ Евромайдана е свален не само президента, а и правителството, което е водено от Партията на регионите. Решението да не се подписва споразумението с ЕС не е само на Янукович, а е на правителството и съответно на Партията на регионите, тоест на легитимната власт по онова време. За това и говорим за преврат. Не е истински преврат с избиване на правителството и президента, но е преврат, тъй като легитимното правителство и президент са принудени чрез площада, и под усилен западен натиск да правят промени в конституцията, да назначат предсрочни президентски избори и т.н. 

Редактирано от makebulgar
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

А да не би да е обещавал влизане в таможния союз и да са го избирали за това?

Изобщо можеш ли да на направиш временна връзка между избирането и членството в ЕС или просто така си пускаш фейк?!

Кога беше избран за президент за първи път и какво се получи?

Прави са сърбите, това русофобите сте .................. главата!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, makebulgar said:

Младежката формация също не пише, че е много евроориентирана, а е работила за развитието на регионите, тоест за даване на повече свободи на регионите.

Хайде хайде. Ето как "младите региони" агитират в Северодонецк за ЕС:

 

А тук младежката организация на Янукович агитира за ЕС в Лвов:

 

А това е акция на същата младежка организация в Киев:

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://dzen.ru/video/watch/63c252d0f3ffb20ceb1b0d93?t=6

 

цъкнете тука изключете си филтрите, послушайте какво ще ви каже разбиращият човек

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Изобщо можеш ли да на направиш временна връзка между избирането и членството в ЕС или просто така си пускаш фейк?!

И ти като Плашилото почна да се правиш на луд. Говорим си за "преврата".  Клиповете които качих в предния  пост са от 2013 -непосредствено преди това събитие. Агитацията за ЕС в тези клипове не се води от разни бандеровци, нацисти и т.н., а от Молодые регионы - молодёжное крыло Партии регионов.  

Ето чети: "Молодежка" "регионалов" агитировала за евроинтеграцию

"Молодежка" Партии регионов агитировала за евроинтеграцию.

Флешмобы прошли одновременно в разных регионах Украины, сообщает пресс-служба Партии регионов.  Акция называлась "YES ЕС".

В Киеве в мероприятии приняли участие более 200 человек. Активисты "Молодых регионов" раздавали информационные листовки, ленточки, ручки и значки с эмблемой "YES ЕС", подарки.  Затем молодые люди объединенили два огромных флага - Украины и ЕС - в знак стремления нашей страны к евроинтеграции.

Напомним, в ноябре ожидается подписание Соглашения об ассоциации Украины с ЕС.

Това е публикувано на 27 октомври 2013. Т.е. по-малко от месец от отказа на Янукович да подпише споразумението за асоцииране и началото на Евромайдана. 

А това пък е вече СЛЕД отказа да се подпише споразумението с ЕС:

На Николаевщине «регионалы», в рамках всеукраинского проекта «YES ЕС», призванного поддержать подписания соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС, провели тематический круглый стол в поселке Врадиевка во время которого глава райорганизации «Партия регионов» В. Ростов «рассказал о целесообразности подписания соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС».

Об этом идет речь в сообщении, размещенном на сайте Николаевской областной организации Партии регионов 22 ноября.

Отметим, что 21 ноября Премьер-министр Украины Азаров отказался от Соглашения об ассоциации с ЕС, подписав соответствующее распоряжение правительства. После этого по всей стране люди принялись выходить на Майданы, выступая за сближение с Европой.

У Николаевских «регионалов», похоже, ничего не изменилось и они по прежнему продолжают думать, что Украина подпишет соглашение с Евросоюзом.

https://news.pn/ru/politics/91921

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Напразно се мъчиш да обясняваш. Има една особена порода същества, за които всеки, който не ги кефи е фашист и соросоид. Те са патологичен случай и няма как с логика и факти да им обясниш нещо, нито да ги промениш. Религиозният фанатизъм бледнее пред техните филми. 

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Capitainofmarine said:

https://dzen.ru/video/watch/63c252d0f3ffb20ceb1b0d93?t=6

 

цъкнете тука изключете си филтрите, послушайте какво ще ви каже разбиращият човек

А ти няма да е зле да си изключиш малко главата от кремълската пропаганда. Приличаш ми на някакъв бавноразвиващ се. 

Редактирано от Thiago
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, makebulgar said:

Еми не съм запознат добре с младежката организация и с дейността й, но Партията на регионите, която го издига, и заради която печели се води партия на евроскептицизма и русофилска партия. 

"Еми" като не си запознат с нещо чети бе, човек. Чети. Стига писа глупости ей така. Имаш гадния навик да се изказваш категорично като върховна инстанция по всякакви теми и въпроси, а после като ти резнат крилата заради поредната изтърсена глупост пишеш "Еми не съм запознат"... 

Затова чети. Аз нещо като не знам питам или ровя, чета, проверявам, ако съм сгрешил и ми дадат допълнителна информация преглеждам и нея. Хич не е сложно. 

И ти си бил учен и писател. Айде бе. 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 8
  • Благодаря! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 часа, Warlord said:

Те са патологичен случай и няма как с логика и факти да им обясниш нещо, нито да ги промениш.

Ето доказателство, че любимият им американски педофил е на копейки при архипропагандиста Соловьов. 

 

Screenshot 2023-01-27 081951.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно вчерашната ракетна атака, от Александър Коваленко:
 

Как и ожидалось, оккупанты согласно графику пополнения боекомплекта для ракетных ударов весьма предсказуемо осуществили сегодня очередную атаку по Украине. Если кто-то считал, что замена Суровикина, что-то поменяет в тактике геноцида украинцев, то вы, к сожалению, неоправданно чрезмерные оптимисты.

Но, в этом предсказуемом акте терроризма всё же есть моменты, которые следует подчеркнуть и которые, не скрою, ожидались.

В первую очередь, не смотря на среднестатистический двухнедельный стандарт накопления БК, его применённое количество было меньше среднестатистического.

Напомню, что у россии с октября 2022 по январь 2023 средний ресурс накопления БК для массированных ракетных ударов составлял 5-7 ракет в сутки. Но, сегодня было совершено 55 пусков, что явно не соответствует этому показателю накопления. Причём второй раз подряд.

Так, 14 января так же был совершен ограниченный пуск ракет, в 2 раза меньший среднестатистического, не смотря на достаточный период времени для накопления необходимого БК. То есть, второй раз подряд массированный ракетный удар, несколько смазанный по ударному потенциалу.

Это может быть связано с тем, что РОВ сейчас испытывают, куда большие проблемы с производством, снятием ракет с хранения и приведением их в боеспособное состояние, а так же логистикой, нежели предполагалось ранее. То есть, очень осторожно, но можно предположить, что накопительный потенциал уменьшился до 2-4 ракет в сутки.

Так же следует обратить внимание на то, что в ходе нынешнего ракетного удара присутствовала разношёрстная номенклатура ракет, а вовсе не унифицированный ударный комплект. Это так же подтверждает сохраняющийся дефицит ракетного вооружения и сложности накопления унифицированного БК.

Отдельной темой для обсуждения является применение предельно дефицитной ракеты Х-47М2 «Кинжал». Буквально вчера я предупреждал, что эта ракета, так или иначе, но будет запущена, не смотря на то, что последние несколько месяцев она играла роль пугала.

Данный пуск россиянами был осуществлён из безвыходности положения, поскольку именно эту ракету ПВО Украины не может перехватывать, но поскольку использовать их массово из-за штучности РОВ не могут, то и применения – уникальны. В общем, пошли на крайний шаг, для повышения эффективности ударов.

Так или иначе, оккупанты должны были рано или поздно начать применять Х-47М2 «Кинжал» не только в рамках запугивания, но и для ударов, поскольку потенциала их ракетного вооружения не хватает для значительного повышения эффективности ударов.

Не исключено, что в ближайшие дни оккупантами будет произведена доразведка целей и нанесены ограниченные ракетные удары.

Отдельно хотелось бы отметить работу нашей ПВО, которая продолжает сохранять высокий уровень противодействия ракетным налётам и значительно снижает эффективность вражеских ударов. Украинская ПВО совершает невероятное в максимально экстремальных условиях при предельно ограниченных возможностях.
 
--------
Кстати, хочу сделать поправку на эффективность работы ПВО сегодня.

Многие почему-то считают исключительно ракетную компоненту РОВ, удар которой сегодня отражала наша ПВО и игнорируют в общем подсчёте ночную атаку дронами Shahed-131/136, хотя это было комплексный удар.

Фактически, за прошедшие сутки ПВО Украины уничтожила 71 цель из 79. То есть, эффективность отражения сегодняшней серии ударов по территории Украины в течение суток составила 90%.

Напомню, что этом были применены РОВ 2-е Х-47М2 "Кинжал" которые наша ПВО априори не может перехватывать.

То есть, 2 цели были достигнуты исключительно применению дефицитных, дорогих и в настоящее время не производящихся в рф из-за санкций ракет. Таким образом, условная эффективность сегодняшнего удара по Украине, может расцениваться как ниже 10%.
33.
 
Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От Константин Машовец:

В качестве бреда и "пропагандистских измышлений"

Как и ожидалось, вчера противник предпринял активные наступательные действия и в направлении Угледара. В частности:

- сводной тактической группой (до усиленной роты) из состава 155-й обр МП тоф по направлению Никольское – Угледар

- двумя взводами с бронетехникой по направлению Никольское - район северо-восточнее Павловки

- тактической группой (до усиленной роты) из состава 40-й обр МП тоф по направлению Шевченково - Новоукраинка, сумел продвинуться южнее развилки дорог Павловка - Пречистовка и Павловка - Новомайорское.

Очевидно, что командование противника продолжает реализацию первого этапа своей наступательной операции на Юге и Востоке, в рамках которой осуществляет серию активных тактических действий (атак) на определенных участках с целью сковывания сил и средств ВСУ на южном оперативном направлении и создании предварительных условий для начала реализации второго этапа своего общего плана наступления в восточной операционной зоне

Зачем...?

А для того, чтобы вскоре попытаться реализовать более крупный и амбициозный план, общие черты которого уже начали вырисовываться...

Сначала противник попытается окружить украинские войска в районах Бахмут и Авдеевка и блокировать Северск с юга. Затем, начнет очередное наступление на Лиманском направлении (думаю, одновременно со стороны Кременной и Сватово) и попытается срезать Угледарский "балкон"... одновременно продвигаясь по обе стороны дороги М04-Е50

В дальнейшем противник явно планирует прорваться к рубежу Лиман – Никифоровка – Часов Яр – Константиновка – Покровск (возможно, "ограничится" Селидово) и таким образом выйти на ближние подступы к Краматорско – Славянской агломерации с востока, северо и юго-востока. и собственно – юга.

Это если очень схематично и коротко...

Но для того, чтобы реализовать все это, противнику нужно в первую очередь решить несколько неотложных текущих "проблем", которые имеют названия:


- Лиман (желательно в купе с Купянском)
- Белогоровка (верхняя) - Раздоловка
- Бахмут
– Авдеевка (в дальнейшем Покровск – Селидово)
- Угледар...

Без этого, любые "мечтания" о прорывах в сторону Краматорска - Дружковки и Славянска будут оставаться только "влажными мечтами"...

Причем следует сразу отметить, что реализация этого плана, особенно в контексте "насущных текущих проблем" сопровождается для противника целым рядом, скажем так, сложностей, преодоление которых, на сегодняшний день, особенно близким к выполнению не назовешь... Например, как-то избавиться очевидной угрозы падения Кременной, что может вообще "попутать все планы", или даже "чего-то неприятного" под Большой Новоселкой...

Таким образом, можно сделать определенные выводы относительно того, чего нам следует ожидать в краткосрочной перспективе действий противника...

- Очевидно, что смелый и еще более амбициозный план ВОЗМОЖНОЙ стратегической наступательной операции, с целью перехвата стратегической инициативы, связан с окружением всей Восточной ГВ ВСУ путем двух сводимых в тылу у него оперативных ударов, примерно в районе Кременчуг - Днепр - Павлоград был ПОКА ЧТО принесен командованием противника "в жертву" ради банального постепенного прогрызания обороны ВСУ на Донбассе и вытеснения их оттуда... Я так понимаю, Герасим и му-му сейчас считают, что это более "надежно и гарантированно", чем операция на глубокий прорыв и окружение стратегического масштаба...

- Очевидно, что в реализацию этого плана по "прогрызанию" определенные коррективы вносит также вполне реальная перспектива нанесения ВСУ, в свою очередь удара в сторону Мелитополя и Бердянска или в северной части Луганщины (или даже одновременные такие действия)... с вполне очевидными гипотетически-катастрофическими последствиями для противника, особенно того стада, что окопалось ныне "в углу" по левому берегу Днепра в Херсонской области. А вполне возможно, что именно по этой причине, российское командование вместо агрессивно-смелого плана "глубокой операции" выбрало такой "постепенно-осторожный" метод... И так, активность на Запорожском направлении, противника в этом контексте - явно не случайна... и оговаривается, судя по всему, именно этими соображениями

- Очевидно, что растянутая юго-восточная "подкова", которую в настоящее время занимают российские оккупационные войска на территории Украины, скажем так, не очень удобна для проведения какой-либо стратегической обороны, особенно в отношении ее юго-западного фланга. Ибо для того, чтобы обеспечить более или менее постоянную стабильность ее в этом смысле, нужно в любом случае обеспечить удержание ее центральной части и одного из флангов, в то время когда противник (Украина) может выбрать любое оперативно-стратегическое направление, для того чтобы начать ломать эту "подкову", отпиливая от нее крайние, фланговые части в любой удобной для себя последовательности.

И это, в свою очередь, накладывает определенный отпечаток на всю русскую стратегию ведения этой войны... ибо по классическим нормам "советско-российской военной школы", эта "подкова" как раз должна подталкивать российское командование именно к планированию и проведению глубоких операций "на окружение"... всего того, что находит внутри этой "подковы"... То есть, НАСТУПАТЬ... причем, активно, агрессивно и стремясь "окружить и разгромить", вместо этого пигдоги вынуждены осторожненько так пробовать "вытеснять"... почти по самому центру этой "подковы", потому что если они где-нибудь подставятся (как это было между Изюмом и Харьковом), то Залужный явно этого "не пропустит"...

– Думаю, ключевым вопросом реализации всей стратегии Кремля в этой войне на данном этапе является решение дилеммы – что имеет больший и реальный шанс на успешную практическую реализацию? Или способность россиян "успешно наступать на Донбассе" или "более глубже" способность украинцев "успешно прорваться к северному побережью Азова"...?

Одновременное решение этих проблем сегодня россиянам пока не под силу... Придется выбирать что-то одно... Вполне возможно, когда они "мобилизуют" еще больше тушек... такая возможность у них появится... но пока, ее нет... Поэтому, пока придется "грызть" украинскую "крепость Донбасс"...пытаясь на Юге демонстрировать свою готовность "перейти в решительное и решающее наступление"... с целью заставить ВСУ готовиться к обороне на Запорожском направлении...


То есть они будут пробовать наступать...

- Или "только на Донбассе"
- Или пробовать и там, и на Юге (что выглядит менее реалистично и сложнее)

Если же они решатся на "глубокую стратегическую операцию", то выглядеть это будет, мягко говоря, немного по-другому... и так, в Беларуси тогда "обстановочка резко поменяется"

 
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Димитър Йорданов said:

"Еми" като не си запознат с нещо чети бе, човек. Чети. Стига писа глупости ей така. Имаш гадния навик да се изказваш категорично като върховна инстанция по всякакви теми и въпроси, а после като ти резнат крилата заради поредната изтърсена глупост пишеш "Еми не съм запознат"... 

Затова чети. Аз нещо като не знам питам или ровя, чета, проверявам, ако съм сгрешил и ми дадат допълнителна информация преглеждам и нея. Хич не е сложно. 

И ти си бил учен и писател. Айде бе. 

Еми Йорданов, още по гаднен номер от това някой да се изказва неподготвен е това някой да не може да мисли. На руснаците и на Партията на регионите не съм им адвокат и не се интересувам от тях чак толкова, че да им чета цялата история и да знам разните там фракции какви мнения са изказвали и какви политики са защитавали и прокламирали. Фактът, че младежката организация на Партията на регионите е издигала такива лозунги и е ходила по такива митинги свързани с ЕС може да покаже някой неща, но на първо време трябва да накара човек да мисли с главата си. Със сигурност няма мисъл в това да се твърди, че щом младежката формация е ходила на митинги за ЕС, то цялата Партия на регионите е проевропейска, пронатовска, русофобска и т.н. Тук правите подобни заключения без да мислите и после обвинявате останалите, че не били чели. Партията никога не е била с подобни европейски ориентации и е русофилска, като за нея гласуват основно руснаците в онези територии, за които днес се воюва. Голямо малоумие е човек да не го осъзнава това и да твърди, че Партията на регионите е русофобска и евроориентирана. 

Вече въпросът защо младежката организация е ходила по такива митинги е съвсем друг въпрос. Вътрешно партиен или като цяло политически. Единият вариант е младежката организация от партията просто да са я изтървали и да е станала неконтролируема с разрастване на партията в Киев и другите региони в Централна Украйна, а в последствие да са я оставили да си води митингите с идеята, че в крайна сметка ще се съобразяват с решенията на партията, парламента, правителството и президента. Друг по-вероятен вариант обаче е самата партия да е провокирала младежката организация за такива митинги, които съответно в един момент да доведат до дестабилизация при развитието, което наблюдаваме от 2013 година насам. Ако е верен втория вариант то тогава това е политика на руснаците в Украйна за дестабилизация, която е водена малко по малко дълги години, така, че в един момент да доведе до конфликт. Да не забравяме, че още Елцин говори за това, че границите трябва да се преначертаят, и това за руснаците в Украйна явно е идея, която е живяла постоянно през годините след 1991 г.  

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Относно въпроса с оставащите им запаси от ракети. Няма информация колко от изстреляните ракети падат някъде на рашка територия, например старите Х-22. По Юлия Латинина има сведения за Х-101, които първоначално са стреляни опитно от прикаспието и някои са падали на техните глави. Т.е. оставащият им запас вероятно е по-малък, отколкото се предполага.

Това същото, отново според Юлия Латинина, означава, че ПВО на Украйна понякога отчита като свалени ракети, каквито намират някъде паднали. Заради прословутата неточност на рашките ракети, те падат, където си искат, а дали са свалени или сами са паднали, никой не знае и украинците ги отчитат като свалени. А един путински гений наскоро обясняваше, че рашките ракети, разбира се аналогов нет, те са свръхточни, но американците ги отклоняват далеч от целта чрез GPS.:ag:

Теоретично за Х-22 дават точност до 600 метра, но на практика те целят в радиус до 2 км. Тези ракети са правени като ядрени носители за борба с американски самолетоносачи и се е предполагало, че ще могат приблизително да улучат желязо с размера на 2 футболни игрища. Освен това свидетели казват, че при взривяване разпръсват някакъв много токсичен газ.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно е сега, като дадат на Украйна 50-100 модерни западни танка, по какъв начин с тях ще спечелят войната, ако срещу тях изпратят 1 000 руски танка. Дали един американски или германски танк може да се справя с по 10 руски и дали руснаците са толкова закъсали, че всичките им 13 000 танка да са само скрап без никаква оперативна годност, така че да не могат да изпратят 1 000 танка. 

И още по-интересно е дали САЩ имат информация от сателитите какви танкови единици са преместени от Русия в Източна и Южна Украйна. Ако имат информация че там няма никакви танкове то сигурно е оправдан съвета им украинците да насочат атака на юг към Крим. Ако обаче имат информация, че там има танкове, то съветите украинците да се насочат на юг може и да са провокация за разпалване на още по-голям конфликт. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, makebulgar said:

Интересно е сега, като дадат на Украйна 50-100 модерни западни танка, по какъв начин с тях ще спечелят войната, ако срещу тях изпратят 1 000 руски танка. Дали един американски или германски танк може да се справя с по 10 руски и дали руснаците са толкова закъсали, че всичките им 13 000 танка да са само скрап без никаква оперативна годност, така че да не могат да изпратят 1 000 танка. 

По интересен е въпросът защо руснаците не спечелиха досега войната с тези 13 000 танка ?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, makebulgar said:

Фактът, че младежката организация на Партията на регионите е издигала такива лозунги и е ходила по такива митинги свързани с ЕС може да покаже някой неща, но на първо време трябва да накара човек да мисли с главата си. Със сигурност няма мисъл в това да се твърди, че щом младежката формация е ходила на митинги за ЕС, то цялата Партия на регионите е проевропейска, пронатовска, русофобска и т.н. Тук правите подобни заключения без да мислите и после обвинявате останалите, че не били чели. Партията никога не е била с подобни европейски ориентации и е русофилска, като за нея гласуват основно руснаците в онези територии, за които днес се воюва. Голямо малоумие е човек да не го осъзнава това и да твърди, че Партията на регионите е русофобска и евроориентирана. 

Вече въпросът защо младежката организация е ходила по такива митинги е съвсем друг въпрос. Вътрешно партиен или като цяло политически. Единият вариант е младежката организация от партията просто да са я изтървали и да е станала неконтролируема с разрастване на партията в Киев и другите региони в Централна Украйна, а в последствие да са я оставили да си води митингите с идеята, че в крайна сметка ще се съобразяват с решенията на партията, парламента, правителството и президента. Друг по-вероятен вариант обаче е самата партия да е провокирала младежката организация за такива митинги, които съответно в един момент да доведат до дестабилизация при развитието, което наблюдаваме от 2013 година насам. Ако е верен втория вариант то тогава това е политика на руснаците в Украйна за дестабилизация, която е водена малко по малко дълги години, така, че в един момент да доведе до конфликт. Да не забравяме, че още Елцин говори за това, че границите трябва да се преначертаят, и това за руснаците в Украйна явно идея, която е живяла постоянно през годините след 1991 г.  

"Пенчо бре, чети! Пенчо не чете. "....

Маке, ама поинтересувай се от събитията които се случиха тогава, стига с това гадаене. Гадаеш, ама не ти се получава. Не е сериозно това.

Младежката отганизация беше просто инструментът, с който да се рекламира европейският път.  Както тук, по социалистическо време, Комсомолът проповядваше линията на Партията. То това и е работата на младежката организация де. Присъединяването към ЕС беше държавна политика, до края на 2013 г. Какво се случи тогава, ей ТУК в главата за присъединяване към ЕС.

Това за преначертаване на границите са глупости, явно пиянски изцепки на Елцин. Границите са застопорени с международни договори, последният от които беше Будапещенският меморандум от 1994 г., при който срещо това, че Украйна се отказва от ядрено оръжие, тя получава гаранции и от Русия за непроменимост на границите. Ха сега съпостави думите на Елцин с това, което е подписано официално, кое има по-голяма тежест?

И по такива исторически въпроси не разсъждавакй чрез вероятности. Събитията вече са се случили, и не са някакви апокрифи.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

По интересен е въпросът защо руснаците не спечелиха досега войната с тези 13 000 танка ?

Сигурно ги пазят за някаква бъдеща евентуална война срещу НАТО или Китай, а не ги хабят за малки военни операции, за които могат да наемат военни компании. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Incorrectus said:

Теоретично за Х-22 дават точност до 600 метра, но на практика те целят в радиус до 2 км. Тези ракети са правени като ядрени носители за борба с американски самолетоносачи и се е предполагало, че ще могат приблизително да улучат желязо с размера на 2 футболни игрища. Освен това свидетели казват, че при взривяване разпръсват някакъв много токсичен газ.

Само малко уточнение. Това число, точност до 600 метра (в други източници до 300 метра) се определя на база това, че половината изстреляни ракети се вместват в тази граница. Останалата половина е извън нея. Тук има нормално разпределение по отклонението, но граница 1/2 от всички е добър ориентир.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, makebulgar said:

Сигурно ги пазят за някаква бъдеща евентуална война срещу НАТО или Китай, а не ги хабят за малки военни операции, за които могат да наемат военни компании. 

Е според тебе евентуална война между Русия и НАТО ще се води с танкове?

П.П.Искрено се надявам да се шегуваш че това в Украйна е малка военна операция.Грозно е на фона на стотиците хиляди убити и ранени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, makebulgar said:

Със сигурност няма мисъл в това да се твърди, че щом младежката формация е ходила на митинги за ЕС, то цялата Партия на регионите е проевропейска, пронатовска, русофобска и т.н.

Кой твърди, че партията на регионите е била пронатовска или русофобска? Янукович идва на власт с обещание руският език да стане втори официален и Украйна да стане официално извънблокова и неутрална държава. Това не е нито "пронатовска" политика, нито русофобска.  Това не означава обаче, че  Янукович е обещавал Украйна да влиза в някакви таможни или военни съюзи  заедно с Русия или партията му е агитирала за подобно нещо.

Не става въпрос, че младежката формация ходи на митинги, а за това, че тя е тази която ги ОРГАНИЗИРА, при това с пълната подкрепа и съдействия на самата Партия на регионите.  Едно и да се присъединиш към някаква инициатива, а съвсем друго ти самият да си инициатор, основен организатор и пропагандатор на същата инициатива. 

При това  акциите не се изчерпват само с митинги, а са съпроводени с активна и мощна разяснителна кампания по градове и паланки, ВУЗ-ове, училища и т.н. за ползите от присъединяването на Украйна към ЕС, при пряко сравнение с алтернативата на "таможния съюз". Виж например тук:

С 11 по 14 ноября Днепропетровская областная организация «Молодые регионы» при поддержке областной организации Партии регионов в рамках всеукраинского проекта «YES ЕС» проводит заседания дебатных клубов на базе четырех вузов Днепропетровска: ДНУ, ДРИГУ НАГУ, ДНУЖТ и НГУ.
https://most-dnepr.info/news/society/95203_dnepropetrovskih_vuzah_obsuzhdayut.htm

Кой  измисли  лозунга «YES ЕС», да не би да бяха нациките и бадеровците? Не - измислиха го, прокламираха го и го направиха популярен точно активистите на Партията на регионите. Същият лозунг «YES ЕС» стана водещия девиз в първите дни на Евромайдана и се върна като бумеранг върху тези които го измислиха и агитираха за него.  Никой не прощава лъжите.

 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Маке, ама поинтересувай се от събитията които се случиха тогава, стига с това гадаене. Гадаеш, ама не ти се получава. Не е сериозно това.

Младежката отганизация беше просто инструментът, с който да се рекламира европейският път.  Както тук, по социалистическо време, Комсомолът проповядваше линията на Партията. То това и е работата на младежката организация де. Присъединяването към ЕС беше държавна политика, до края на 2013 г. Какво се случи тогава, ей ТУК в главата за присъединяване към ЕС.

Тоест според теб Партията на регионите е проевропейска партия, руфофобска партия, и целта и не е била да се дадат повече права и автономност на руснаците в Източна и Южна Украйна, а целта й е била отдалечаване на тези руснаци от Русия и приемането им в ЕС. Ако тази гениална мисъл е вярна е чудно защо отцепилите се републики не се присъединиха директно към ЕС, а решиха да влизат в Руската федерация. Сигурно са нямали думата или от Русия са ги заплашили?! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Atom said:

Кой твърди, че партията на регионите е била пронатовска или русофобска? Янукович идва на власт с обещание руският език да стане втори официален и Украйна да стане официално извънблокова и неутрална държава. Това не е нито "пронатовска" политика, нито русофобска.  Това не означава обаче, че е Янукович е обещавал да влиза в някакви таможни или военни съюзи  заедно с Русия или партията му е агитирала за подобно нещо.

Не става въпрос, че младежката формация ходи на митинги, а за това, че тя е тази която ги ги ОРГАНИЗИРА, при това с пълната подкрепа и съдействия на самата Партия на регионите.  Едно и да се присъединиш към някаква инициатива, а съвсем друго ти самият да си инициатор, основен организатор и пропагандатор на същата инициатива. 

При това  акциите не се изчерпват само с митинги, а са съпроводени с активна и мощна разяснителна кампания по градове и паланки, ВУЗ-ове, училища и т.н. за ползите от присъединяването на Украйна към ЕС, при пряко сравнение с алтернативата на "таможния съюз". Виж например тук:

С 11 по 14 ноября Днепропетровская областная организация «Молодые регионы» при поддержке областной организации Партии регионов в рамках всеукраинского проекта «YES ЕС» проводит заседания дебатных клубов на базе четырех вузов Днепропетровска: ДНУ, ДРИГУ НАГУ, ДНУЖТ и НГУ.
https://most-dnepr.info/news/society/95203_dnepropetrovskih_vuzah_obsuzhdayut.htm

Кой  измисли  лозунга «YES ЕС», да не би да бяха нациките и бадеровците? Не - измислиха го, прокламираха го и го направиха популярен точно активистите на Партията на регионите. Същият лозунг «YES ЕС» стана водещия девиз в първите дни на Евромайдана и се върна като бумеранг върху тези които го измислиха и агитираха за него.  Никой не прощава лъжите.

Значи е верен втория вариант - Партията на регионите и руснаците са провокирали Евромайдана. Целенасочено, за да се стигне до конфликт. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, makebulgar said:

Тоест според теб Партията на регионите е проевропейска партия, руфофобска партия, и целта и не е била да се дадат повече права и автономност на руснаците в Източна и Южна Украйна, а целта й е била отдалечаване на тези руснаци от Русия и приемането им в ЕС. Ако тази гениална мисъл е вярна е чудно защо отцепилите се републики не се присъединиха директно към ЕС, а решиха да влизат в Руската федерация. Сигурно са нямали думата или от Русия са ги заплашили?! 

Човек, пак продължаваш с глупостите. Официалната политиката на Янукович и на Партията на регионите до края на 2013г. е против членството на Украйна в НАТО и каквито е да е други военни организации, включително и на такава под егидата на РФ.  В същото време Партията на регионите води политика ЗА присъединяване на Украйна към ЕС. 

Това е същото като днешната политика на Сърбия - не на НАТО и да на ЕС.  Какви русофоби, какви пет лева? 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...