Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител

Могат да се използват закопани в отбранителните линии или да натоварват вагнеровци-разходен материал ( от затворници и други с по-малки военни способности ) и да ги хвърлят в масовките.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 16 минути, deaf said:

Лаос ще даде на Русия танкове Т-34 произведени през 1944г. Без коментар.

Докъде го докараха от нямане на техника и възможности за производство. В един музей във Великобритания пък съхраняват единствения Тигър от ВСВ, който все още е в движение. Ще е голям купон ако го дадат на Украйна и той отново се бие с Т-34-ки там, като в доброто старо време :fx:

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По Вугледар.

Ето как рисува ситуацията Дийпстейт, т.е. има си придвижване откъм Микилске.

https://deepstatemap.live/#13/47.7615/37.2742

От снощи орките пускат разни победоносни сводки, че вече водели улични боеве, но засега потвърждение няма. Ето какво пише Ходаковски:

По Угледару пока критических изменений нет. Говорить о том, что мы уже на первых улицах города и ведём бои в городских условиях пока преждевременно, но постепенно подбираемся. Противник пытается выводить из города танки и обрабатывать наши передовые группы, но несмотря на наши беспилотные потери от РЭБ - действия противника мы видим и реагируем.
 
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Из нета:

 

#Словакия ще даде на #Украйна 30 танка Т-72, ако съюзниците й дадат други танкове за замяна. Освен това Словакия вече е готова да прехвърли изтребители МиГ-29. Това заяви министърът на отбраната на Словакия Ярослав Над по време на онлайн брифинг. Ми да благодарим на рЕзидента Радев, че българската армия застина в 1981 г.! Комунизмът съсипа българското офицерство! От друга страна компанията Lockheed Martin увеличава производството на F-16 и е готова да ги прехвърли на тези страни, които ще доставят своите самолети на Украйна. Решението за предоставяне на американски изтребители директно на Украйна все още не е взето от американското ръководство, но Киев потвърди, че са в ход преговори.
Русофилите са вредни за държавността! Справка - Борисов, Пеевски и Радев!
  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Щеше да е смешно ако не е трагично.

Ще почакаме още и Израел ще предложи на търг руските танкове плячкосани от арапите през миналите десетилетия....😂 

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:
#Словакия ще даде на #Украйна 30 танка Т-72, ако съюзниците й дадат други танкове за замяна. Освен това Словакия вече е готова да прехвърли изтребители МиГ-29. Това заяви министърът на отбраната на Словакия Ярослав Над по време на онлайн брифинг. Ми да благодарим на рЕзидента Радев, че българската армия застина в 1981 г.! Комунизмът съсипа българското офицерство! От друга страна компанията Lockheed Martin увеличава производството на F-16 и е готова да ги прехвърли на тези страни, които ще доставят своите самолети на Украйна. Решението за предоставяне на американски изтребители директно на Украйна все още не е взето от американското ръководство, но Киев потвърди, че са в ход преговори.
Русофилите са вредни за държавността! Справка - Борисов, Пеевски и Радев!

Ако Варлорд се беше кандидатирал за депутат, премиер или президет и народа го беше избрал сигурно щеше по друг начин да вървят нещата, но явно са дали власта на други и сега те решават. :)

Иначе това с даването на Украйна сега на самолетите и танковете с обещанието, че някога, някъде, някой си производител бил решил или щял да реши да увеличава производството на нещо, което ще ни обещаят да получим, е най-голямата идиотщина и тъпня. Докато чакаме 10-20 години да плучим нещо в замяна ще си седим без никакво оръжие и пилотите ще карат само фърчоплани от плат и дърво. Вече поръчаните и платени самолети не можем да получим толкова години, а какво остава ако са някакви дето няма да ги плащаме.

Ако дадем танкове и самолети най-вероятно ще чакаме 25 години Украйна да ни даде някакви пари за тях, а след това с добавяне на още много пари от бюджета ще си купим нови самолети и танкове, като и за тях ще чакаме още 10 години. 

Редактирано от makebulgar
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Warlord said:

Докъде го докараха от нямане на техника и възможности за производство. В един музей във Великобритания пък съхраняват единствения Тигър от ВСВ, който все още е в движение. Ще е голям купон ако го дадат на Украйна и той отново се бие с Т-34-ки там, като в доброто старо време :fx:

 понякога ми иде да ти се посмея в лицето, голяма грлупост е днес да повярваш на тази новина от преди 3 години . Наистина си  взеха Т34 назад и си ги качиха в музея. А пропо Т 34-85 участници във ВОВ. Тука русофобите сте от онези българи за които сърбите казват ".... в главата".

Един на друг си пускате фейкове и им се радвате и вярвате... Ти едно време имаше критично мислене. Добре си спомням, днес какво се е променило?!

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 27 минути, makebulgar said:

Вече поръчаните и платени самолети не можем да получим толкова години, а какво остава ако са някакви дето няма да ги плащаме.

Ако дадем танкове и самолети най-вероятно ще чакаме 25 години Украйна да ни даде някакви пари за тях, а след това с добавяне на още много пари от бюджета ще си купим нови самолети и танкове, като и за тях ще чакаме още 10 години. 

Ами така са го подписвали договора Тиквоний и Шкембий. За Ф-16-ките. Ако пак такива хора ще договарят и подписват евентуалната размяна на техника, може и да ни минат, да.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всъщност фейкнати са ура патриотите, които биха тъпан, че танковете се връщат у дома. Тези Т-34 са правени в Чехословакия, а не в раша. Поради което сега няма да могат да ги използват, нужно ще им бъде импортозамещение.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пригожин призовал Стрелков да се запише във Вагнер и да идва на фронта. Първо да докажел, че може изобщо да воюва, пък след това можело да му дадат и да командва. :ag:

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, Incorrectus said:

Вчера са изстреляли 24 Шахеди и всичките са свалени. Проблем са Х-22. Бързат, престъпниците, да изстрелят последните си запаси, докато не са заработили Patriot. Ако има нещо хубаво то е, че дупката вече е 2 седмици, а не една.

В интерес на истината, украинците по-късно уточниха, че не всички Шахеди са свалени. Някои оттях са ударили. Тактиката на орките е да пускат през нощта Шахеди, за да изтощат боеприпасите на украинското ПВО за ракетите, но както се разбра това не сработва.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между другото, военната операция, не е само заради езика и свалянето на президента, а е и заради свободния достъп до интернет на руски. До скоро близо 80% от интернет сайтовете в Украйна са на руски език. През 2017 г. в Украйна е приет закон забраняващ руските сайтове на територията на Украйна. Много световни организации твърдят, че това е дискриминация за украйнския народ, тъй като много от забранените сайтове нямат никакво отношение към сигурността на страната. Забранени са очевидно заради езика и заради стремежа да се украинизират рускоезичните украинци, които обаче често сами се смятат за руснаци. Тоест приетите закони са дискриминационни спрямо част от населението на Украйна и им отнемат някои права. 

 

Редактирано от makebulgar
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 20 минути, makebulgar said:

Между другото, военната операция, не е само заради езика и свалянето на президента, а е и заради свободния достъп до интернет на руски. До скоро близо 80% от интернет сайтовете в Украйна са на руски език. През 2017 г. в Украйна е приет закон забраняващ руските сайтове на територията на Украйна. Много световни организации твърдят, че това е дискриминация за украйнския народ, тъй като много от забранените сайтове нямат никакво отношение към сигурността на страната. Забранени са очевидно заради езика и заради стремежа да се украинизират рускоезичните украинци, които обаче често сами се смятат за руснаци. Тоест приетите закони са дискриминационни спрямо част от населението на Украйна и им отнемат някои права. 

Чудна работа тогава как така чета един куп украински сайтове за войната, написани на руски :bw:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно и Юри Бутусов е на едно мнение с мен за значението на Въгледар.  FnaQtqvXgAEdfyg?format=png&name=medium

Редактирано от новорегистриран3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 28 минути, makebulgar said:

Между другото, военната операция, не е само заради езика и свалянето на президента, а е и заради свободния достъп до интернет на руски. До скоро близо 80% от интернет сайтовете в Украйна са на руски език. През 2017 г. в Украйна е приет закон забраняващ руските сайтове на територията на Украйна. Много световни организации твърдят, че това е дискриминация за украйнския народ, тъй като много от забранените сайтове нямат никакво отношение към сигурността на страната. Забранени са очевидно заради езика и заради стремежа да се украинизират рускоезичните украинци, които обаче често сами се смятат за руснаци. Тоест приетите закони са дискриминационни спрямо част от населението на Украйна и им отнемат някои права. 

 

Според тебе ако на 23 февруари украинците бяха дигнали забраната за рускоезични сайтове / приемаме че има такава/ Путин щеше ли да нападне?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, resavsky said:

Според тебе ако на 23 февруари украинците бяха дигнали забраната за рускоезични сайтове / приемаме че има такава/ Путин щеше ли да нападне?

Предполагам Путин има братовчед някъде в Донецк или в Мариопул, и тъй като братовчед му не е успял да му изпрати писмо на 23 февруари по мейл.ру, че са добре, Путин е решил да отиде да им оправи нета. 

Дискриминацията спрямо украинците с руски произход в Украйна е по много параграфи и в много направления. Най-фрапиращата беше в това, че легитимно избраният от тях президент в Украйна беше свален с преврат. С този акт там реално на украинците с руски произход им беше забранено и отнето правото да имат глас и да избират на челни места в държавата украинци с руски произход и самосъзнание. За това и започна войната. 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, makebulgar said:

Предполагам Путин има братовчед някъде в Донецк или в Мариопул, и тъй като братовчед му не е успял да му изпрати писмо на 23 февруари по мейл.ру, че са добре, Путин е решил да отиде да им оправи нета. 

Дискриминацията спрямо украинците с руски произход в Украйна е по много параграфи и в много направления. Най-фрапиращата беше в това, че легитимно избраният от тях президент в Украйна беше свален с преврат. С този акт там реално на украинците с руски произход им беше забранено и отнето правото да имат глас и да избират на челни места в държавата украинци с руски произход и самосъзнание. За това и започна войната. 

А дали не го свалиха понеже излъга своите избиратели, извъртя се като фурнаджийска лопата вместо да получат бъдеще в Европа и с Европа? Президента им въпреки своите обещания с които е избран решава да закопава украинците и да ги вкара в съюз с държавите от Азия под ръководството на Русия. Същата тази Русия, която върви все по-надолу и все повече се отдалечава от понятието "цивилизован държава". 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Димитър Йорданов said:

А дали не го свалиха понеже излъга своите избиратели, извъртя се като фурнаджийска лопата вместо да получат бъдеще в Европа и с Европа? Президента им въпреки своите обещания с които е избран решава да закопава украинците и да ги вкара в съюз с държавите от Азия под ръководството на Русия. Същата тази Русия, която върви все по-надолу и все повече се отдалечава от понятието "цивилизован държава". 

За сваления чрез преврат президент са гласувли основно руснаците и рускоезичните от Източна и Южна Украйна. Съмнява ме да са го избрали специално заради обещанията му за влизане в Европа. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Пригожин призовал Стрелков да се запише във Вагнер и да идва на фронта. Първо да докажел, че може изобщо да воюва, пък след това можело да му дадат и да командва. :ag:

Благодаря! Това ме кефи! Време му е на този самозабравил се псих,сержант от тилови войски-архивар, да го натикат в окопите. Той навремето така и не успя нито веднъж да стрелне, нищо че си прие името стрелков! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное в вечерней сводке украинского Генштаба:

1. Армия РФ продолжает наступление на Бахмутском и Новопавловском (это Угледар) направлениях. На Лиманском и Авдеевском направлениях безуспешно пытается улучшить тактическое положение. На остальных направлениях – обороняется.

2. Россияне нанесли 37 авиаударов, 17 из них – с использованием БпЛА Shahed-136. Все дроны были сбиты. Осуществлено 59 пусков ракет, 47 из которых – уничтожены. Также произвено 53 обстрела из РСЗО.

3. На Бахмутском направлении среди обстрелянных россиянами населенных пунктов по-прежнему Клещеевка.

4. Авиация ВСУ нанесла 9 ударов. ПВО сбила 3 разведывательных БПЛА россиян.

-------

"Гибридный" удар по энергетике, битва за Угледар, "Азов" идет на Бахмут. Итоги

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, makebulgar said:

За сваления чрез преврат президент са гласувли основно руснаците и рускоезичните от Източна и Южна Украйна. Съмнява ме да са го избрали специално заради обещанията му за влизане в Европа. 

А да не би да е обещавал влизане в таможния союз и да са го избирали за това?   Младежката организация на партията му до последно агитираше за ЕС. Никой не обича лъжците и върти-опашковците. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За мен е очевидна приликата между отбраната на Северодонецк-Лисичанськ и сегашната отбрана на Соледар-Бахмут! Украинците се отбраняват люто и жертвоготовно срещу най-боеспособните руски части, явно с цел да осигурят време за подготовка на мащабна контраофанзива! Тогава в Харковска и Херсонска области, а сега - явно в Херсонска и Запорожка. Поне не вярвам да натиснат в Луганска, но знае ли човек...?

Та въпросът е: кога и къде?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...