Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Масово българите кучкари не почистват ''творенията'' на домашните си любимци. Каква е причината? Нисък интелект, национална черта на характера, гордост, гнус или друга?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз като бях в Милано ми направи впечатление, че навсякъде имаше кучешки изпражнения. 

В един американски град пък станало модерно всички хора да акат на улицата и се появило специално приложение, в което да се отбелязват тези акита и да се заобикалят ;)

Така, че не знам колко това е българска черта ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Стефан Василев said:

Масово българите кучкари не почистват ''творенията'' на домашните си любимци. Каква е причината? Нисък интелект, национална черта на характера, гордост, гнус или друга?

Не прави генерални изводи.Аз лично ги чистя.И доста други.Това че никой не чисти на бездомните кучета е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това че въобще има бездомни кучета също е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разхождам с в Морската градина в Бургас миналото лято. Младо момиче – нямаше 18 години – разхождаше малко кученце,когато то спря,клекна и се изака. 🙂 Около нас нямаше други хора. Момичето много се притесни,но нищо не направи и продължиха забързано с кучето. Може би нямаше с какво да почисти изпражненията. Но притеснението и беше някакъв вид свенливост,тъй като аз имам (все още) излъчване на плейбой.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Стефан Василев said:

Каква е причината? Нисък интелект, национална черта на характера, гордост, гнус или друга?

По-скоро висок интелект. Като няма някакви съществени вреди и ущърб за обществото от тези действия на кучетата няма и смисъл да се харчат ресурси и време за почистване. Вятъра и дъжда ще свършат работата и след ден два пак ще е чисто. А и нали се стремим към екосъобразност и доближаване към природата. Какво по-естествено и природно от това животното сред дърветата в парка да си свърши природната работа. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Ако имаш крава ,ще отсраняваш ли изпражненията и от пасището.Това е наторяване особено полезно.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зъбите мият ли ги? Умиват ли си ръцете след малка, голяма нужда? Употребяват ли хартия след голяма нужда....Пускат ли вода или изчистват ли си следите след голяма нужда? Къпят ли се въобще? Това са всичките учени навици. Любимци обикновено гражданите имат. На село това са работни животни....Любимеца като се из...ре на тротоара само грижи създава....Едно време се е плащало за това да им събират изпражненията, но тогава кожата се е обработвала по-натурален начин...Сега от 100 кучкари 100 знаят, че след като любимецът го изнесе на свободно веднага ще си свърши до маркирането и голямата работа...Тоест от вкъщи може вече да се подготви с нейлонче и ако му е гнусно и с ръкавици за да събере резултата....И тук идва и общината. Когато по-парковете, алеите слагат специални кошчета и недай Боже даже и роло с черни нейлончета, че ако си забравил за да можеш да си откъснеш едно сакче....И след време свикват хората....поне голяма част от тях....

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...