Отиди на
Форум "Наука"

Паметника на съветската армия в София и Альоша с шмайзера в Пловдив.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 18 часа, Кимон Георгиев said:

Всичко хубаво, ама случилото се около Съединението, както и случилото се около Балканската война и Междусъюзническата, какво общо имат с въпросният паметник? Да не говорим, че и 3-ти март също не виждам, да има нещо общо с Паметника на РККА!?
И какъв е тоя украински етнос, за който говориш? Тая мантра няма ли да спрете най-после, да я преповтаряте до втръсване... Преди няколко месеца извадих черно на бяло изрезките от вестници от двадесетте години, където се вижда по какъв начин (насилствено имам предвид) се е украинизирал руският народ. Говорим за това, че са сменени дори и имената на руснаците. Някои определени хора, дори и след въпросните доказалства, пак продължиха по старому... Колкото има македонски етнос, толкова има и украински....

 

Щом няма украинци това дето трепе орки пак са руснаци, един вид гражданска специална операция. С малко муслимски примес от Чечня. Путин докара ислямисти да колят превославни християни, които според него са и руснаци.

Как би се квалифицирало такова чудовищно престъпление от православната църква? 

Редактирано от Кибик
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Кибик said:

Щом няма украинци това дето трепе орки пак са руснаци, един вид гражданска специална операция. С малко муслимски примес от Чечня. Путин докара ислямисти да колят превославни християни, които според него са и руснаци.

Как би се квалифицирало такова чудовищно престъпление от православната църква? 

Kакво ще рече "щом няма украинци"? То няма... Това са си руснаци. Ясно ми е, че много искате, да ги изкарате различен етнос от руският, ама това много трудно ще стане. Да не кажа, че си е направо невъзможно.
Що се отнася до въпроса, свързан с православната църква... нямам никаква идея, ама мога да ти цитирам папата на римокатолическата...

Цитирай

Войната в Украйна е движена от интересите на няколко "империи", а не само на Русия, каза папа Франциск в интервю, публикувано в петък и цитирано от Ройтерс.

Как мислиш? Тоя дали не е някакъв путинист? Или да му плаща другарката Митрофанова? Кой знае за кое проруско НПО се е закрепил проклетника му...

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, todorg said:

Колкото има и руски етнос толкова има  и украински бих казал аз.

Мхм... Е, хубаво е, че поне започна да правиш някаква връзка между тях. Има някакъв напредък...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, todorg said:

Колкото има и руски етнос толкова има  и украински бих казал аз.

Нито руска нация има, нито руски етнос. "Руснаците" са идеология. В смисъл - секта :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 часа, Кимон Георгиев said:

Kакво ще рече "щом няма украинци"? То няма... Това са си руснаци. Ясно ми е, че много искате, да ги изкарате различен етнос от руският, ама това много трудно ще стане. Да не кажа, че си е направо невъзможно.
Що се отнася до въпроса, свързан с православната църква... нямам никаква идея, ама мога да ти цитирам папата на римокатолическата...

Как мислиш? Тоя дали не е някакъв путинист? Или да му плаща другарката Митрофанова? Кой знае за кое проруско НПО се е закрепил проклетника му...

Не си ти, който да определяш кой какъв е. Колко пъти е ставало дума, че етническото самосъзнание се формира и променя в рамките на поколение и не зависи от гени и история. Отделно, че никой не пречи етнически руснаци, татари, българи, унгарци....да са част от украинската нация. По същия начин, по който чеченци, калмики, чукчи....са част от руската.

И да, в момента има достатъчно хора с македонско самосъзнание. И както не можеш тях да ги накараш да се приемат за българи, така не можеш и украинците да ги накараш да бъдат малоруси и новоруси, както е по официалната кремълска класификация.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам доколко тези форум е защитен против модерна политкоректност.Да го кажа така защо да няма младеж с по тъмен тен ,който защитава цветовете на Германия.Нима Германия не е имала африкански колонии до 1918.както има англичани ,такива французи ,американци ,руснаци даже знаеш ли ,че в гените на Пушкин има и африканска кръв?Цветът на кожата е природна адаптация в зависимост от климата.Ти сериозно ли смяташ ,че само защото някой има повече пигмент в кожата е втора категория човек?Да не би случайно  ,да си нацист?

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, todorg said:

Не знам доколко тези форум е защитен против модерна политкоректност.Да го кажа така защо да няма младеж с по тъмен тен ,който защитава цветовете на Германия.Нима Германия не е имала африкански колонии до 1918.както има англичани ,такива французи ,американци ,руснаци даже знаеш ли ,че в гените на Пушкин има и африканска кръв?Цветът на кожата е природна адаптация в зависимост от климата.Ти сериозно ли смяташ ,че само защото някой има повече пигмент в кожата е втора категория човек?Да не би случайно  ,да си нацист?

Щом намесихме и расизма, работата не е добре... 😆 Да не пушиш разни боклуци? Поне дай насам, ако имаш нещо...
Нацяга не съм, не съм и фашага. Нямам общо с хората на Боян Расате, дето пред плочата на Венгел вият на умряло "Зиг хайл!"... Просто смятам, че "кръвта вода не става". Попитах, дали този баскетболист ви прилича на немец, казва се Денис Шрьодер между другото? Защото на мен ми прилича, да е по-скоро от Гана или от Камерун. Ариец-чернилка... деа знам.
Попитах, понеже някои хора вярват в правото на самоопределение. Ей тоя с очилата примерно, искрено вярва, че е от "помашкият етнос"...

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Кимон Георгиев said:

Играч, етническото самосъзнание е една огромна простотия... Тоя да ти прилича на "баварец"? Aууу, какъв страхотен целогодишен баварски тен има това момче!
1243283690.jpeg

 

 

Бащата е германец майката от гана, роден и израснал в Брауншвайг. Германец та дрънка, само разни долни расистчета се опитавт да се заиграват с долни инстинкти. ама тук са все културни хора. Такими номерами на Възражденци може и да минат.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 часа, Кибик said:

Бащата е германец майката от гана, роден и израснал в Брауншвайг. Германец та дрънка, само разни долни расистчета се опитавт да се заиграват с долни инстинкти. ама тук са все културни хора. Такими номерами на Възражденци може и да минат.

Сигурен ли си? Да не е украинец? От украинският "етнос"...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
On 14.03.2023 г. at 20:04, Кимон Георгиев said:


И какъв е тоя украински етнос, за който говориш? 

Този същия дето от година и нещо бие прочутата руска армия където я хване.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 часа, resavsky said:

Този същия дето от година и нещо бие прочутата руска армия където я хване.

Интересна гледна точка за война, където армията която биела "руската, където я хване"... не спира да мобилизира още и още пушечно месо. Интересно, що мобилизира като "бие където хване"? Нещо не намирам никаква логика, но... така се получава, като четем Свободна Европа и Дойче Веле...

Ей тоя... от украинският "етнос е голям късметлия? Що? Ми щото "мобилизаторите" го размазали от бой, в резултат на което му е счупена китката и не може да бъде "отзован" да се бие за зелената прахосмукачка.
nfeC6pvYBzM2KPGbf06r_XVD0RLrjy5Zkl66-UM2
5gWSkAaqBXgxTSoazdFh0iH45owTUh8ZLcNAQjtJ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 18.03.2023 г. at 16:57, Кимон Георгиев said:

Ей тоя... от украинският "етнос е голям късметлия? Що? Ми щото "мобилизаторите" го размазали от бой, в резултат на което му е счупена китката и не може да бъде "отзован" да се бие за зелената прахосмукачка.

И какво всъщност искаш да кажеш с това? Някакво обобщение  се пънеш да направиш ксто гледсм, ама се срамуваш да го изкажеш? Или просто си заработваш дневната норма?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 27 минути, scaner said:

И какво всъщност искаш да кажеш с това? Някакво обобщение  се пънеш да направиш ксто гледсм, ама се срамуваш да го изкажеш? Или просто си заработваш дневната норма?

Аз съм го написал по-горе, това което "искам да кажа". Ако не си го разбрал, не е моя вината. Но няма да ти е за първи път. Наскоро си писахме на лични съобщения... В интерес на истината, изпитвах сериозни затруднения в опита си за диалог с теб.

Редактирано от Кимон Георгиев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цитат от вестник "Стършел" от пътепис за Туркменистан:

"Другата забележителност на Ашхабад (столицата) са множеството паметници – мемориал на независимостта,на конституцията,на неутралитета (!),(първата държава в ООН обявила вечен неутралитет)."

Този мемориал на неутралитета в Туркменистан е толкова нелеп,колкото МОЧА у нас...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 16.03.2023 г. at 23:21, Кимон Георгиев said:

Щом намесихме и расизма, работата не е добре... 😆 Да не пушиш разни боклуци? Поне дай насам, ако имаш нещо...
Нацяга не съм, не съм и фашага. Нямам общо с хората на Боян Расате, дето пред плочата на Венгел вият на умряло "Зиг хайл!"... Просто смятам, че "кръвта вода не става". Попитах, дали този баскетболист ви прилича на немец, казва се Денис Шрьодер между другото? Защото на мен ми прилича, да е по-скоро от Гана или от Камерун. Ариец-чернилка... деа знам.
Попитах, понеже някои хора вярват в правото на самоопределение. Ей тоя с очилата примерно, искрено вярва, че е от "помашкият етнос"...

 

Боян Расате просто е прост момък ,който вика Зиг Хайл навсякъде ,на всички избори ,дето е участвал ,за него са гласували само роднините му и то не всичките.Но ти си хитряга ,като Копейкин ,хем си антифашист хем русофоб хем подкрепяш най новото управление на могучая сторона огромная ,което хем е фашистко хем русофобско.К

 

олко млади животи пропиляха в безмислената война с Украйна?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.03.2023 г. at 23:00, Кимон Георгиев said:

Аз съм го написал по-горе, това което "искам да кажа". Ако не си го разбрал, не е моя вината. Но няма да ти е за първи път. Наскоро си писахме на лични съобщения... В интерес на истината, изпитвах сериозни затруднения в опита си за диалог с теб.

Няма какво да се разбира. Това "по-горе" е плясната някаква снимка, съпроводена със свободни съчинения по картинка, за да се вмени някаква пропагандна теза за лошите украинци. Нарича се спам.

А за диалога, времето е пред теб, може и да се научиш... :) Някои хора се учат и помъдряват  натрупвайки опит с времето, други не. Зависи как човек си е подковал невронната мрежа...

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, scaner said:

Няма какво да се разбира. Това "по-горе" е плясната някаква снимка, съпроводена със свободни съчинения по картинка, за да се вмени някаква пропагандна теза за лошите украинци. Нарича се спам.

Ако не ме лъже паметта, пак с теб бяхме спорили за престъпленията на украинската армия? Ти беше убеден доста в правотата й... до момента, в който не ти постнах цитати от "правилните" медии, че няма особена разлика между това, което върши едната армия и това което върши другата. Но като е станало въпрос. От вчера има новина, че за изкуственията ще бъдат доставени снаряди с обеднен уран. Та, като човек, дето е мега компетентен... (понеже аз съм пропагандиста, както твърдиш), да взема, да те питам... тия снаряди за какво му са на зелената прахосмукачка? Има няколко варианта... едната е, че вече тотално са за*бали старите си територии, понеже тия снаряди водят до разпространението на обеднен уран в почвата, водите и т.н. Това е единият вариант. А другият е, че го правят от хуманност. Нека да не забравяме, че покрай оная свинщина в Югославия на американските солджъри има същински бум на ракови образувания у нашата западна съседка...

Цитирай

Използването на боеприпаси, съдържащи обеднен уран, от силите на НАТО във войната в Косово и съседните области през 1999 г., е благоприятствало за драматичния скок на заболеваемостта от рак в централните части на Сърбия. Доклад по въпроса разкрива значителен ръст в броя на пациентите със злокачествени тумори, подчертава Слободан Секарич, шеф на сръбското дружество за борба с рака, цитиран от руски медии

 

On 21.03.2023 г. at 13:08, korto said:

За пушечното месо за коя армия става въпрос?

На Зимбабве...

Преди 4 часа, todorg said:

Но ти си хитряга ,като Копейкин ,хем си антифашист хем русофоб хем подкрепяш най новото управление на могучая сторона огромная ,което хем е фашистко, хем русофобско.

За първи път чувам, че съм бил "русофоб" и "антифашист"... Хубаво е, че чета такива неща от хора, които през живота си не са ме виждали, та да ми отворят очите.

On 21.03.2023 г. at 12:30, deaf said:

Този мемориал на неутралитета в Туркменистан е толкова нелеп,колкото МОЧА у нас...

По-нелеп от този на хамериканските летци, надали съществува...

Редактирано от Кимон Георгиев
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кимон Георгиев said:

Ако не ме лъже паметта, пак с теб бяхме спорили за престъпленията на украинската армия?

Говорим за конкретната новина, не за някакви други неща. Конкретната новина освен от снимка се състои от измислен наратив, насочен в определена посока.  И ти не се замисляш за това а пишеш, щото ти пасва на -филията.

Преди 1 час, Кимон Георгиев said:

От вчера има новина, че за изкуственията ще бъдат доставени снаряди с обеднен уран. Та, като човек, дето е мега компетентен... (понеже аз съм пропагандиста, както твърдиш), да взема, да те питам... тия снаряди за какво му са на зелената прахосмукачка? Има няколко варианта... едната е, че вече тотално са за*бали старите си територии, понеже тия снаряди водят до разпространението на обеднен уран в почвата, водите и т.н. Това е единият вариант. А другият е, че го правят от хуманност. Нека да не забравяме, че покрай оная свинщина в Югославия на американските солджъри има същински бум на ракови образувания у нашата западна съседка...

Я питай сега нашата съседка, колко обеднен уран намира в почвата си? Нула. Няма доказана връзка на ракови заболявания от обеднен уран. Всичко е само предположения.

Замърсяването с обеднен уран е сходно със замърсяването с оловото, както и с другите тежки метали. Навремето куршумите са се пълнели с олово, и сега в някои случаи. Я колко войни са се случили, колко замърсяване станало с олово в почвата и водите и навсякъде... А какъв е проблемът и доколко има такъв? Те специалистите не могат да измерят и преценят, ама пропагандата гръмна с новините. Щото плиткоумието свързва веднага уран = радиоактивност. А в случая няма никаква радиоактивност, и за цяр, за това и се нарича "обеднен".

Можеш да бъдеш сигурен, че един строшен и захвърлен оловен акумулатор ще нанесе много повече щети и ще отрови много повече околната среда от един изстрелян снаряд с обеднен уран, на който ядрото на практика остава цяло и компактно. Ама давай, пропагандата да върви, нали ти плащат :)

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кимон Георгиев said:

Използването на боеприпаси, съдържащи обеднен уран, от силите на НАТО във войната в Косово и съседните области през 1999 г., е благоприятствало за драматичния скок на заболеваемостта от рак в централните части на Сърбия. Доклад по въпроса разкрива значителен ръст в броя на пациентите със злокачествени тумори, подчертава Слободан Секарич, шеф на сръбското дружество за борба с рака, цитиран от руски медии

Господ здраве да дава на Слободан Секарич(и на тебе също). Обаче Унгария без да бомбена е на две места по заболеваемост от рак преди Сърбия. А пък Словакия има почти същата заболеваемост. https://www.worldlifeexpectancy.com/cause-of-death/all-cancers/by-country/

"от 2009 г. смъртността, причинена от рак в Сърбия, намалява с приблизително 0,9 процента годишно. https://borgenproject.org/5-facts-about-cancer-in-serbia/

П.П.  Нали не си забравил, каквото те учих, че украински етнос има и как се смятат военните загуби.Сега дойде ред да те ограмотя и за обеднения уран.

 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, vvarbanov said:

Сега дойде ред да те ограмотя и за обеднения уран...

Тоя е уникален. За такива като него се слагат упътвания по шампоаните... Че стават сакатлъци!
В самата статистика (колко е обективна и това подреждане по какъв начин се изчислява е отделен въпрос), Сърбия е на седмо място в целият свят! При което титана на мисълта, отново вади умопомрачителни заключения, че видиш ли Унгария била пред тях... та следователно обеднения уран не бил вреден.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Говорим за конкретната новина, не за някакви други неща. Конкретната новина освен от снимка се състои от измислен наратив, насочен в определена посока.  И ти не се замисляш за това а пишеш, щото ти пасва на -филията.

Я питай сега нашата съседка, колко обеднен уран намира в почвата си? Нула. Няма доказана връзка на ракови заболявания от обеднен уран. Всичко е само предположения.

Замърсяването с обеднен уран е сходно със замърсяването с оловото, както и с другите тежки метали. Навремето куршумите са се пълнели с олово, и сега в някои случаи. Я колко войни са се случили, колко замърсяване станало с олово в почвата и водите и навсякъде... А какъв е проблемът и доколко има такъв? Те специалистите не могат да измерят и преценят, ама пропагандата гръмна с новините. Щото плиткоумието свързва веднага уран = радиоактивност. А в случая няма никаква радиоактивност, и за цяр, за това и се нарича "обеднен".

Можеш да бъдеш сигурен, че един строшен и захвърлен оловен акумулатор ще нанесе много повече щети и ще отрови много повече околната среда от един изстрелян снаряд с обеднен уран, на който ядрото на практика остава цяло и компактно. Ама давай, пропагандата да върви, нали ти плащат :)

 

Харвардци трудно биха могли да бъдат изкарани за руски пропагандисти, обаче ето на:

 

https://hir.harvard.edu/depleted-uranium-devastated-health-military-operations-and-environmental-injustice-in-the-middle-east/

Цитирай

The depleted uranium left over from the Gulf Wars should be a cause for concern. Although it is only 60 percent as radioactive as natural uranium, depleted uranium is still chemically and radiologically toxic.

 

ДигнАхме шум до небесата за един полезен за растенията газ като СО2, а за обеднения уран търсим извинения.

Един Чернобил е достатъчен според мене. Да си стрелят с нормални снаряди.

 

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...