Отиди на
Форум "Наука"

Паметника на съветската армия в София и Альоша с шмайзера в Пловдив.


Recommended Posts

  • Потребител
On 13.12.2023 г. at 12:17, Skubi said:

Лесно ще се разглоби. От Лего е направен....image.thumb.png.91b35ab61a7d5b23e9834e933ac2bc5f.png

Разглобяват и директно го пращат на Путлер в Ростов на Дон да си го поставя където ще.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Общо взето се почна и се видя  ,че не боли.Има си и начин червените бабички ,да бъдат отстранени от непосредствена близост  ,август месец  ,имаше ексцесии с футболни фенове  ,там и те още от тогава ,малко се постреснаха  и дръпнаха  ,назад  ,понеже не бяха се сблъсквали челно ,с хора мразещи символиката на тази грозотия.Не че съм наивник ,огромна  ,част и от т.н фенове  са били под команда   ,там и са им казали ,а бе   я идете уплашете едни бабички.И стана  ,една от идеалистките комунистки ,вместо с голи гърди ,да  брани монумента  ,крещеше ,че са и откраднали двата телефона  и крещеше ,да се вика полиция(победа на материалното ,над духовното ,тотал щета  ,тази лелка ,чак и с двата телефона отишла разбираш ли?) Понякога психолигическите процеси са тънко нещо.Най лошото ,което може  ,да се случи е Митрофанова ,да направи още по кисела физиономия ако има накъде ,но пък винаги ,може  ,да пратим Благой Георгиев  ,да и оправи настроението.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, todorg said:

Има си и начин червените бабички ,да бъдат отстранени

Поколението на червените бабички е в отвъдното... Естествен ход на Живота... Е,може все още да са живи няколко червени бабички на по 100+ години...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има се предвид хората, чиято младост е преминала през соца, поради което нищо няма да ги разубеди, че тогава е било по-хубаво и няма да спрат да гласуват за червените. На столетниците младостта им е минала по-скоро преди соца.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Warlord said:

Има се предвид хората, чиято младост е преминала през соца, поради което нищо няма да ги разубеди, че тогава е било по-хубаво и няма да спрат да гласуват за червените. На столетниците младостта им е минала по-скоро преди соца.

Какво го интересуват един бурократ хората? Той гледа шефа му да е доволен и да му даде 13. заплата или премия за добре изпълненият указ. Наредиха да се буне, ще го бунат. С оксиджен или болгарка все равно...До нова година и помен да няма.... 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:

Има се предвид хората, чиято младост е преминала през соца, поради което нищо няма да ги разубеди, че тогава е било по-хубаво и няма да спрат да гласуват за червените. На столетниците младостта им е минала по-скоро преди соца.

На всички хора над 50 годишна възраст младостта им е минала през соца. На столетниците детството им е минало през царско време. Но такива се броят на пръсти...

Само индоктринираните жалят за соца. А те също се броят на пръсти. Не слушайте какво ви говори Корнелия Нинова,а какво прави. Индоктриниран човек е този,който като дете баща му му е казвал,че шоколадът "Кума Лиса",който яде в момента го дължи на Партията-хранилница.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Освободен от фалшивата прегръдка"
Снимка: Николай Литов

411255320_10161535556232558_4152235880315486695_n.jpg

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да бъда откровен ,не вярвах ,че тази нелепост ,ще бъде демонтирана  ,в близкото десетилетие . Факта ,че се демонтира  ,мен ме прави спокоен  ,знаем  ,колко са страхливи българските политици от всички бои и се опитват  ,да се кланят от Ванкувър ,до Владивосток ,както се  изрази Агент Гоце. Явно има  ,някаква  информация свише  ,че обстановката ,ще се промени в скоро време коренно и този акт ,общо взето ,ще бъде безболезнен.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Warlord said:

Има се предвид хората, чиято младост е преминала през соца, поради което нищо няма да ги разубеди, че тогава е било по-хубаво и няма да спрат да гласуват за червените. На столетниците младостта им е минала по-скоро преди соца.

Имам  предвид и личност  ,като Мая Манолова и подобни на нея(а и по възраст вече си е баба ,не знам дали има внуци).Беше при комунистите отдели се от тях уж стана евролява ,видя се колко е Евро.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съвсем друг ефект върху народопсихологията щеше да има свалянето на паметника с въже на врата на статуите и изтегляне с багер.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 9 часа, makebulgar said:

Съвсем друг ефект върху народопсихологията щеше да има свалянето на паметника с въже на врата на статуите и изтегляне с багер.

Да, а в момента се разглобява, а го изкараха сякаш колят истински хора ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, deaf said:

Министерството на културата се опитва да сложи прът в колелата на демонтирането на ПСА...

само че монументът не е в ресора му.

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

В Пловдив обмислят бъдещето на Альоша

И в дневния ред на Пловдив влиза премахването на паметник – този на Альоша. Трансформация на пространството следва да има задължително. Това обаче как да се трансформира това пространство, е въпрос на дебат сред пловдивчани, каза пред БНР Веселина Александрова, общински съветник от ДБ.

Паралелно ще се обследват юридическите и технически възможности това да се случи, обясни тя.

"В Пловдив също е полярна тема от години. Затова и тези действия някои ги наричат закъснели. Всички политици по време на избори не повдигаме тази тема", коментира Александрова.

Според нея Альоша символизира разединението в Пловдив, който всъщност е мултиетнически град на толерантността. Общинската съветничка смята, че не може това да е символът на Пловдив и да заема най-високото място в града.

Всички промени, които се случват рязко, винаги разединяват хората, подчерта Веселина Александрова. Затова и според нея дебатите трябва да се случат по-бавно.

"Не говорим категорично за демонтаж. Говорим за трансформация на пространството. През годините има най-различни идеи за това какво може да се случи на мястото на Альоша. Има идеи за промяна на статуята, така че тя да изобразява Васил Левски."

"Има данни, има слухове, говори се, че е обявен за паметник от национално значение и че собствеността е държавна, което вече малко изкривява компетентния орган, който трябва да вземе решение", заяви Александрова.

https://www.vesti.bg/bulgaria/v-plovdiv-obmisliat-bydeshteto-na-aliosha-6187349

 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по късно...
  • Потребител

И в Шумен паметника на окупаторите или на комунистите, наричан "Разперко", е превзел пейзажа и загрозява паметника на създателите на България. Паметника е сложен в началото на стълбите водещи към паметника на платото. Вчера бях там и при  паметника на платото гида, водещ беседа за паметника, не спря да описва комунистическите паметници в града, с които сме били свикнали и не сме можели без тях, и че били паметници за антифашистите, без да говори за това, че сме били окупирани от армията на СССР. На забележката, че паметниците са комунистически и са издигнати от БКП, която е комунистическа партия зависима от Москва, а комунистическия режим е обявен със закон за престъпен, не успя да отговори смислено, като единствено каза, че всъщност реално комунизъм не сме успели да достигнем.

099dd944-7e55-4e16-92bc-5e39d88112cf.jpg

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно Альоша съм забелязъл във ФБ, че русофилите никога не отговарят на конкретния въпрос защо на най-високото място в Пловдив се извисява този паметник вместо да има такъв на Левски или друг български национален герой, чието  дело е пряко свързано с града под тепетата. Да видим дали Втори след Княза ще отговори конкретно на този въпрос тук.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

ВАС отмени спирането на демонтажа на Паметника на съветската армия

Върховният административен съд (ВАС) обезсили разпореждане на Административния съд в София, с
което по жалба на Сдружение „Изправи се.БГ“ и група физически лица бе наредено да се преустанови
демонтиранането на паметника на Съветската армия, съобщиха от съда.

ВАС приема, че разпореждането на първоинстанционния съд е недопустимо, тъй като Сдружение
„Изправи се.БГ“ и физическите лица нямат правен интерес от обжалването. Действията по демонтиране
и нарязване на бронзовите фигури на „Паметника на Съветската армия“ не засягат правната сфера на
искателите и не накърняват техни субективни права и интереси.

https://euronewsbulgaria.com/news/26546/vas-otmeni-spiraneto-na-demontazha-na-pametnika-na-suvetskata-armiya

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...