Отиди на
Форум "Наука"

Паметника на съветската армия в София и Альоша с шмайзера в Пловдив.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

Всяка тема, която я обръщате към войната отива в раздела за войната  ;)

Ако искате да си дискутирате танковете си имаме раздел за това, даже и тема си имаме.

Също така се предполага, че в нито една тема, не би трябвало да има заблуждаващи твърдения.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 минута, cucumerario said:

Също така се предполага, че в нито една тема, не би трябвало да има заблуждаващи твърдения.

А небето е синьо  ;)

Ако няма какво да кажеш по темата няма нужда да пишеш  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

По повод темата за ползата и вредата от обеднения уран, която случайно възникна тук, една лекция от Марк Солонин:

Cнаряды с обедненным ураном, или фобия не лечится словами. Техникум Марка Солонина

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук за полза не може да се говори, само ако някой счита убийството на хора за "полза"! Дори самата дума "полза" в случая граничи с идиотизъм! Съжалявам модераторе!

Съществуването дори на минимална вероятност, замърсяването с радиоактивно вещество - обеднен уран, да води до тежки, трайни и необратими последствия, за здравето на хората, употребата му е неоправдана и недопустима!!!

Данни за вреди причинени от обеднен уран има достатъчно и който иска може да се информира.

А който го смята за безопасен и абсолютно безвреден, може да го сложи под възглавницата на детето си или просто да си го шмърка, за тонус и здраве! Успех!

Редактирано от cucumerario
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Кметът на "Триадица": Ограничават достъпа на граждани до Паметника на Съветската армия

Започва поставяне на строителна ограда при паметника и ще бъдат демонтирани опасните елементи, обяви кметът на столичния район "Триадица"

 

"Вчера експерти от район "Средец" изготвиха пореден констативен протокол за състоянието на т.нар. "Монумент паметник на съветската армия". Вече е изпратено на областния управител с предписание за незабавни мерки за ограничаване на достъпа на граждани в близост до съоръжението, чрез поставяне на строителна ограда и демонтиране на опасните елементи", написа Божилов.

"Имам уверението на г-жа Вяра Тодева, че поверената ѝ администрация ще реагира адекватно, за разлика от всички предишни случаи, когато подобни предписания, актове и заповеди са игнорирани или обжалвани по съдебен ред и не са изпълнявани, дори когато съдът е потвърждавал основателността им", написа кметът на район "Триадица".

Божилов обясни, че в писмо до дирекция Сигурност на Столична община е поискал да се предприемат мерки за спазване на условията в издаденото от тях съгласувателно писмо за провеждане на акцията пред съоръжението, които изрично забраняват поставянето на преместваеми обекти като шатри, палатки и други подобни

 
 
 
Областният управител Вяра Тодева уведомява столичани за изготвен План за безопасност и здраве относно Паметника на Съветската армия.

Планът е внесен незабавно за одобрение от компетентните органи на Столична община, предаде БНР.

Уверяваме гражданите, че въпросът за преместване на скулптурните фигури и барелефи се придвижва по възможно най-ускорения законов път, посочват от Областна администрация на област София.

https://www.vesti.bg/bulgaria/izgotven-e-plan-za-pametnika-na-syvetskata-armiia-6176024

Редактирано от makebulgar
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От тази нощ:

Паметникът на Съветската армия беше атакуван с димки, спрейове и чукове

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2023/08/18/4519191_pametnikut_na_suvetskata_armiia_beshe_atakuvan_s_dimki/

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

На тези които изпитват ужасна носталгия към онези славни времена, да им направят паркче с Иванци, Альошовци и други подобни монументи където привържениците  могат да си правят курбани за старите велики вождове, да си припомнят и да пият водка и пеят революционни песни развявайки червените байраци.... https://www.mementopark.hu/en/home/

 

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Ай карамба, на Моча му отрязали ... едната ръка.

Има жертви.

Днес е хубав ден за българската демокрация както се казваше едно време.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Не е демонтаж. Специална реставрационна операция е."
Явор Божанков

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Warlord said:

"Не е демонтаж. Специална реставрационна операция е."
Явор Божанков

Да ги пратят всичките в спец. цех за ресаврация....

https://www.mementopark.hu/en/home/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В този ред на мисли,защо лъвовете пред Съдебната палата след 1990г. са били премахнати,после отново върнати? Някой знае ли? (Преди 1990г. сградата беше към НИМ. )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, makebulgar said:

Къде четем за това?

Във фейса пуснаха снимка на Съдебната палата на която се вижда,че статуите на лъвовете са премахнати. Снимката е може би от началото на 90-те години.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Резнаха му и главата на ватника. Но докато не го видя в пещите на Стомана Перник няма да съм напълно доволен.

411196454_10227658796608582_8232465427960374361_n.jpg

  • Харесва ми! 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Warlord said:

Резнаха му и главата на ватника. Но докато не го видя в пещите на Стомана Перник няма да съм напълно доволен.

411196454_10227658796608582_8232465427960374361_n.jpg

Защо бре? Нямали културна стойност. Наверно е продукция на някой виден български скулптурист...Направете мемориален парк бре! Старите комунари да ходят да си правят пранзнинства, носталгия барбекю и подобни. Па и русофилите да поставят нови, например на Путин цар....

Не е редно заради късогледни политически цели да жертваме бизнисът. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От софийските музеи казаха, че нямали място. Помня че от Димитровград го искаха, за да си правят алея на соц изкуството. Не знам дали още го искат, но ако е така им го давам с удоволствие.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...