Отиди на
Форум "Наука"

Паметника на съветската армия в София и Альоша с шмайзера в Пловдив.


Recommended Posts

Преди 56 минути, deaf said:

Това е лъжа,вероятно съчинена със задна дата от комунистите. Бащата и майката на Хрушчов са чистак-бърсак руснаци,които се преселват от Русия в Украйна. Хрушчов е роден в Украйна,но не е украинец.

Каква е разликата между руснак и украинец?
157631959413244752.webp

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 1.03.2023 г. at 9:34, todorg said:

Би ми било интересно да чуя мнение ,трябва ли да има такъв огромен монумент в София и в Пловдив ,на несъществуваща армия най малкото.Доколкото знам армията ,която ни окупира в разрез с всички международни договори и правила през септември 1944 е РККА работническо крестианская красная армия.Как и защо и на кой му е хрумнало да вдига монумент в София на съветската армия ,която е от по късни години ,не от 1944.И най странното ,този паметник ,много хора са му правили блестящи композиции номер 1  за мен е композицията "в крак с времето" .където работниците и селяните бяха изтипосани като супергерои ,от американските комикси.Дори и затова ,да е бил вдигнат този монумент ,да видим тази интерпретация си е заслужавало.Въпросът е докога.Съвремена Русия възкръсна ,като държава на руините на СССР.Всички помним августовският пуч 1991 и как дотогава неизвестният функционер Елцин ,се появи на сцената и говореше разпалено качен на танк пред тълпа размахваща бяло-синьо-червен флаг и освиркваща червеният на все още съществуващият СССР.

Имаме си музей за социзкуството и мястото на подобни паметници е там. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 часа, Absurde said:

Тук е момента да отбележим че ние имаме и едно от най-дълго съществуващите анти-комунистически движения - Горяните.

Тинтири-минтири. За горяните съм писал предостатъчно, но май ще трябва отново.
Горяните са преди всичко "николапетковисти", това са изгонени, репресирани симпатизанти на Никола Петков. Смея да твърдя, че и на самият Петков изобщо не му е читава работата, в другата тема развих тезата си, че в БЗНС едното крило има легелна опозиция (в негово лице), а другото крило около Гемето има нелегална опозиция... чрез въпросните горяни. Само да вметна, че е изключително жалко, ако тия хора са някакви "герои", понеже онова политическо недоразумение Росен Плевнелиев награждаваше техните правнуци преди няколко години. Това са чужди агенти, които се занимават с подривна дейност, като например това да се изтровят стадата на определено ТКЗС, позиви срещу БКП, агитации за САЩ или нещо подобно.
Стигаме и до същината на въпроса. У нас не е имало никаква кой знае каква съпротива срещу налагането на комунистическият режим. Дори ще стигна и по-далеко. Референдума за републиката (1946 г.) е легитимен, защото това е реалното желание на българският народ, а именно - да скъса вече монархическите окови. Ясно е, че процентите са манипулирани, но не и крайният резултат, крайното желание. При всички положения едни 60-65% си гласуват "За" обявяването на републиката с чиста съвест. Един от моите любими историци, професор Николай Поппетров от БАН отдава всичко това на:
- разочарованието след поредната загубена война;
- конформизма;
- русофилията;
- тежкото наследство на монархията особено в българското село или иначе казано мизерията там...
Кога се появяват горяните? В началото на петдесетте години, следователно не е и първата съпротива? Я се запитай защо се появяват точно тогава? Какво има тогава, какво се случва? Ами случва се, че има война в Корея и новият ни голям брат САЩ се надяват това да прерастне в нова световна война, затова им трябват хора, които да мътят водите в държавите от Източният блок. "Патриотите" влизат през турската или гръцката граница, а са щедро съпортвани с хамерикански долари. Войната приключва, парите секват... горяните изчезват. Дали е случайно, че Геме Димитров се укрива в онези години именно с помощта на хамериканското посолство? А Никола Петков във времето на сталинизма нарича Георги Димитров "подлога"... от трибуната на НС !?!?!??!?!?!?! Бая смелост ще се иска, не мислиш ли?
Бройката на горяните? Ми долу-горе, колкото са били и партизаните толкова са били и горяните. Чувам някакви глупости от поддръжници на жалкото предаване "История БГ", че били над 10 000 души, но това е за хора, които живеят в паралелен свят. Абсурдни неща...
Най-дълго съществуващата? Това също не е вярно. ДС се внедряват в самите им горянски организации и ги разбиват отвътре без особени проблеми. Я дай да я сравним с Естония например, където са към 20 000 души. В Латвия - 15 000 души, в Литва са към 30 000 души. В Украйна и армията на "украинският герой" Степан Бандера, която е огромна в сравнение с нашите "горяни". Ами "Армия Крайова" в Полша? Не може да има база за сравнения, тук съпротивата е изключително нищожна. В Гърция пък нещата ескалират до гражданска война дори...
Имаш ли представа, че когато тук върлуват "горяните", по времето на Вълко Червенков се отпускат изключително изгодни кредити за строителство на къщи. Статистиката показва, че няма друг такъв "бум" от строителство, хората масово се юрват да теглят от тези кредити. Или иначе казано... малко или много още тогава се вдига жизнения стандарт на обикновеният човек. За какво да вдига бунтове?

П.С.
Спрете да гледате предаването "История БГ", то е вредно !
Аз нямам никакви проблеми човек да си бъде антикомунист, американофил и т.н. Имам проблеми, когато се говорят неверни неща. У нас не е имало никаква кой знае каква съпротива срещу налагането на комунизма, това е. Просто монархията у нас... изказвам своето мнение е абсолютен провал. Колко войни загубихме заради Кобургите?

Редактирано от Кимон Георгиев
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Преди няколко години бях на една презентация + дискусия с директора на държавния архив. Питах го лично колко са били горяните, отговори нещо от сорта на 6-7000 и движението е утихнало към края на 50-те. Докато в Румъния да кажем тези движения са били доста по-мащабни и чак до 70-те продължават, явно ДС е работела доста по-добре от Секуритате, но там има много повече хора, а и много повече територия и пущинаци, където да се крият.
Но ако броят на горяните е понякога малко преувеличаван, то броят на партизаните винаги е бил преувеличаван в пъти и порядъци. Истината е, че и в двата случая активистите и борците за някаква промяна (без да коментираме хубава или лоша) в нашето общество са били около 1 промил от цялото население. Включително и при Априлското въстание, включително и сега, предвид размера на протестите против всевъзможните безобразия в държавата.
Доста тъжно.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, Warlord said:

Но ако броят на горяните е понякога малко преувеличаван, то броят на партизаните винаги е бил преувеличаван в пъти и порядъци.

A когато кажеш в публичното пространство, чрез ефира на държавната телевизия, че "горяните били най-дългото антикомунистическо движение", не е ли преувеличение? Това се случи точно във въпросното предаване "История БГ". Между другото, онзи ден... на 3-ти март слушах изказването и на Горан Благоев, и на оня другият, който се хили като ряпа всеки път... И двамата бяха на мнение, че 3-ти март не трябвало да се празнува, понеже руснаците били много лоши и т.н. Оня, дето се хили като ряпа го направи май по радиото, но Благоев го направи от ефира на Евроком, та зрителите изляха солидна доза помия по него. Естествено, заслужена... Абсолютно недопустимо е, да водиш историческо предаване по националната телевизия и да си толкова пристрастен, да не кажа зависим/съпортван.
Колкото до партизаните... Малко преди 9-ти септември Антон Югов се среща с Дамян Велчев. Велчев директно го пита: "С колко души разполагате, на кой ще разчитаме?" Отговора на Югов е: "Ние разполагаме с около 14 000 души!" Предполагам, че е визирал партизани и ятаци, следователно цифрата на партизаните е неясна, вероятно някъде към 6-7000 души.
Чел съм доста от изследванията на голямата Евгения Калинова, тя е изследвала доста добре партизанското движение. Оказва се, че царската полиция е била безпомощна срещу партизаните, та армията е трябвало да помага. Създава се и жандармерията, за да се бори с партизанското движение. Има дори план на Форийн офис, който заради лошото време (зимата на 1944-та) не е реализиран напълно за оказване на помощ към нашите партизани (ако не ме лъже паметта около Трънско). Британците спускат от самолетите сандъци с оръжия, боеприпаси, лекарства, дрехи.
Калинова дори се е срещала лично с радиста на Майор Томпсън, който се казва Кенет Скот, от когото вероятно е получила и въпросната информация. Идвал е през деветдесетте години в България. Томпсън е заловен от нацистите, но спасява радиста си.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 13 минути, Кимон Георгиев said:

A когато кажеш в публичното пространство, чрез ефира на държавната телевизия, че "горяните били най-дългото антикомунистическо движение", не е ли преувеличение? Това се случи точно във въпросното предаване "История БГ". Между другото, онзи ден... на 3-ти март слушах изказването и на Горан Благоев, и на оня другият, който се хили като ряпа всеки път... И двамата бяха на мнение, че 3-ти март не трябвало да се празнува, понеже руснаците били много лоши и т.н. Оня, дето се хили като ряпа го направи май по радиото, но Благоев го направи от ефира на Евроком, та зрителите изляха солидна доза помия по него. Естествено, заслужена... Абсолютно недопустимо е, да водиш историческо предаване по националната телевизия и да си толкова пристрастен, да не кажа зависим/съпортван.
Колкото до партизаните... Малко преди 9-ти септември Антон Югов се среща с Дамян Велчев. Велчев директно го пита: "С колко души разполагате, на кой ще разчитаме?" Отговора на Югов е: "Ние разполагаме с около 14 000 души!" Предполагам, че е визирал партизани и ятаци, следователно цифрата на партизаните е неясна, вероятно някъде към 6-7000 души.
Чел съм доста от изследванията на голямата Евгения Калинова, тя е изследвала доста добре партизанското движение. Оказва се, че царската полиция е била безпомощна срещу партизаните, та армията е трябвало да помага. Създава се и жандармерията, за да се бори с партизанското движение. Има дори план на Форийн офис, който заради лошото време (зимата на 1944-та) не е реализиран напълно за оказване на помощ към нашите партизани (ако не ме лъже паметта около Трънско). Британците спускат от самолетите сандъци с оръжия, боеприпаси, лекарства, дрехи.
Калинова дори се е срещала лично с радиста на Майор Томпсън, който се казва Кенет Скот, от когото вероятно е получила и въпросната информация. Идвал е през деветдесетте години в България. Томпсън е заловен от нацистите, но спасява радиста си.

Горяните се бият с години за една кауза която е било ясно че е обречена на неуспех.Едва ли има горянин който да си е правил илюзии че могат да влязат като победители в София.Но се включват в Съпротивата защото добре разбират какво зло е комунизма. И за разлика от партизаните не получават никакви пари за тази си дейност  . 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, resavsky said:

Горяните се бият с години за една кауза която е било ясно че е обречена на неуспех.Едва ли има горянин който да си е правил илюзии че могат да влязат като победители в София.Но се включват в Съпротивата защото добре разбират какво зло е комунизма. И за разлика от партизаните не получават никакви пари за тази си дейност  . 

Искаш да ми кажеш, че горянските групи влизат през гръцката и турската граница, получават инструкции чрез западни радиостанции... но не получват пари за тази си дейност? И с какво се издържат? Откъде пари за западни оръжия? Как така получават точни инструкции от радио "Горянин" (край Атина) и кой стои зад това радио? Гърците? Тц...
1959-ds1.jpg

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В България "10-ти" се провежда няколко дена преди аналога му в Чехословакия... Живеещ и учещ в Прага български студент ми каза,че чехите били учудени "Как е възможно,вие българите ни изпреварихте!" :ag:

През "турското робство" мнозинството от българите просто е нямало от какво да бъдат чак толкова недоволни,за разлика от гърците и сърбите... Явно българите и турците някак си са си допаднали и са се спогодили да живеят заедно без да си правят мизерии... Това се вижда и днес в Родопите,например...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Повече от ясно е, че паметникът трябва да се разкара оттам.

Ето елементарен пример за аналогия:

Да си представим, че в един двор има дърво, което според някои от обитателите е прекрасно, но други обитатели получават от неговите "цъфтежи" непоносими алергии. Е? Трябва ли това дърво да бъде отсечено? Или да бъде оставено въпреки че е вредно за голяма част от обитателите?

За нормалните хора отговорът е безспорен.

 

 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кимон Георгиев said:

Искаш да ми кажеш, че горянските групи влизат през гръцката и турската граница, получават инструкции чрез западни радиостанции... но не получват пари за тази си дейност? И с какво се издържат? Откъде пари за западни оръжия? Как така получават точни инструкции от радио "Горянин" (край Атина) и кой стои зад това радио? Гърците? Тц...
1959-ds1.jpg

Честотите не каза, чожум честотите на които предават и кога....

 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, Skubi said:

Честотите не каза, чожум честотите на които предават и кога....

 

 

Честотите ли? Ми сигурно са тия, на които в момента се слуша "Планета Пайнер"... Кондьо дали е бил горянин? А Тони Стораро?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да не местим паметника! За да не остава празно място за паркинг като пред Двореца. Пък и да не се налага да слагаме там паметник на Шеф- повара, дето бие професионални генерали, въоръжени с най- модерно оръжие.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

3-и март трябва ,да е официален празник и да се преклоним пред всички войни загубили живота си от най различни националности ,жители на Руската империя дали по тяхна воля дошли тук ,дали по задължение ,както и на българите опълченци.Въпросът е дали тази дата ,която почти нищо не решава за нас България трябва,да ни е национален празник.За мен има една дата и тя е 6.09.

Редактирано от todorg
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, todorg said:

3-и март трябва ,да е официален празник и да се преклоним пред всички войни загубили живота си от най различни националности ,жители на Руската империя дали по тяхна воля дошли тук ,дали по задължение ,както и на българите опълченци.Въпросът е дали тази дата ,която почти нищо не решава за нас България трябва,да ни е национален празник.За мен има една дата и тя е 6.09.

Какво му е смущаващото на 03.03? Чрез него става възможно българите да съберат Велико народно събрание, да създадат Конституция, да я има ТРЕТАТА БЪЛГАРСКА ДЪРЖАВА. Според  една от разпоредбите на Санстефанския мирния договор- за пръв път се споменава, че се създава българска държава, чиято територията обхваща населените с българи земи от Черно море до Охридското езеро и от Дунав до Бяло море, без Нишко и Северна Добруджа до устието на Дунав, които Александър II дава съответно на Сърбия и на Румъния. Наистина, Берлинският конгрес осакати България, та се наложиха Съединението, Преображение и Илинден, но всички правителства, вкл. "елита" осъден от Народния съд, одобряват 03.03 като празник. След Десети се върна като празник благодарение на СДС, от една страна като форма на реставрация- връща се неотбелязван през социализма официален празник, а от друга страна, защото беше рожден ден на Ж. Желев. Някакви ирационални възгледи. БСП беше за 24. 05.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Русия за или против Съединението 1885 е с една дума?Кой подтиква сърбите ,да ни нападнат в гръб ,когато скромната тогава Българска армия е концентрирана на южната граница ,тъй ,като този акт е директно насочен срещу Османската империя?Кой е очаквал ,че уж братята сърби ,ще се възмутят ,че чак и война ,ще ни обявят резултат го знаем.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Втори след княза said:

Да не местим паметника! За да не остава празно място за паркинг като пред Двореца. Пък и да не се налага да слагаме там паметник на Шеф- повара, дето бие професионални генерали, въоръжени с най- модерно оръжие.

Така. Да се преустрои в нов култ. Култът за увеличаване продуктивноста....Kanamara Matsuri  Kanamara Matsuri is a controversial festival celebrating sexuality in all forms

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Кимон Георгиев said:

Искаш да ми кажеш, че горянските групи влизат през гръцката и турската граница, получават инструкции чрез западни радиостанции... но не получват пари за тази си дейност? И с какво се издържат? Откъде пари за западни оръжия? Как така получават точни инструкции от радио "Горянин" (край Атина) и кой стои зад това радио? Гърците? Тц...
1959-ds1.jpg

Очевидно си комуняга.. Само ще ти кажа, че далеч не всички горяни са финансирани (каквото и да разбираш под това), повечето са хора, които са си бранели собствеността от отнемане

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 35 минути, kall said:

Очевидно си комуняга.. Само ще ти кажа, че далеч не всички горяни са финансирани (каквото и да разбираш под това), повечето са хора, които са си бранели собствеността от отнемане

Да съм писал нещо подобно? Просто основните "горяни" са тия, които съм описал или по мои сметки... към 75-80% от общата съпротива срещу налагането на социалистическият режим у нас. То дори и името им "горяни" е иззето отвън. Става дума за "Горски братя" от Прибалтика.
Тук е и ролята на Корейската война, за която говорих. Тя отключва всички тези антикомунистически сили и реалната съпротива е след началото на въпросната война като броят на горяните вече започва да расте, понеже "външните сили" ще се възползват от това. В момента гледам статистиката от ДС: (от 1945 г. са 173 души, а през 1950 г. са 1520 души)
Има из медийното пространство някои елементарни частици като Даниела Горчева (естествено работи в "Дойче Веле" и "Свободна Европа"), които се опитват да "буустнат" горянското движение. Та, Горчева в своите писания е на мнение, че горянското движение било подготвяло "всенародно въстание". Интересно ми е, как горяните ще "вдигат народа", при положение, че говорим за групи от по...
1945 г. група "Г.М. Димитров" - 11 души (после нараства до 29 души)
1947 г. група "НХК" - 28 души
1948 г. група "Светиврачката" - 41 души (води се за най-многобройната)
1948 г. група "ПСЗГ "Никола Петков"" - 7 души и т.н.

Извинявайте, ама аз лично на рожденият си ден събирам повече алкохолици... "Всенародно въстание", както твърди Даниела Горчева звучи смешно и жалко.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.03.2023 г. at 22:56, Втори след княза said:

Какво му е смущаващото на 03.03? Чрез него става възможно българите да съберат Велико народно събрание, да създадат Конституция, да я има ТРЕТАТА БЪЛГАРСКА ДЪРЖАВА. Според  една от разпоредбите на Санстефанския мирния договор- за пръв път се споменава, че се създава българска държава, чиято територията обхваща населените с българи земи от Черно море до Охридското езеро и от Дунав до Бяло море, без Нишко и Северна Добруджа до устието на Дунав, които Александър II дава съответно на Сърбия и на Румъния. Наистина, Берлинският конгрес осакати България, та се наложиха Съединението, Преображение и Илинден, но всички правителства, вкл. "елита" осъден от Народния съд, одобряват 03.03 като празник. След Десети се върна като празник благодарение на СДС, от една страна като форма на реставрация- връща се неотбелязван през социализма официален празник, а от друга страна, защото беше рожден ден на Ж. Желев. Някакви ирационални възгледи. БСП беше за 24. 05.

Още при Петър Младенов ,бе върнат 3.03 като национален празник ,още 1990 го отбелязахме. ФАКТ. Желю Желев нищо общо няма с това. Пореден пример с измисляне на събития. Аз съм очевидец на тези събития не съм на 20 години ,да ми разправяш небивалици като Киро Брейка.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.03.2023 г. at 22:56, Втори след княза said:

Какво му е смущаващото на 03.03? Чрез него става възможно българите да съберат Велико народно събрание, да създадат Конституция, да я има ТРЕТАТА БЪЛГАРСКА ДЪРЖАВА. Според  една от разпоредбите на Санстефанския мирния договор- за пръв път се споменава, че се създава българска държава, чиято територията обхваща населените с българи земи от Черно море до Охридското езеро и от Дунав до Бяло море, без Нишко и Северна Добруджа до устието на Дунав, които Александър II дава съответно на Сърбия и на Румъния. Наистина, Берлинският конгрес осакати България, та се наложиха Съединението, Преображение и Илинден, но всички правителства, вкл. "елита" осъден от Народния съд, одобряват 03.03 като празник. След Десети се върна като празник благодарение на СДС, от една страна като форма на реставрация- връща се неотбелязван през социализма официален празник, а от друга страна, защото беше рожден ден на Ж. Желев. Някакви ирационални възгледи. БСП беше за 24. 05.

През социализма 3.03 бе официален празник ,но не и национален.Схващаш ли разликата.Националният ни бе 9.09 най злокобната дата.Ти въобще бил ли си на съзнателни години до 1989.В Панорамата в Плевен не са ли те водили?За да избегнем бъдещи спорове Официалните празници (неработни дни в т.нар. Народна Република България ) ,бяха 1 .01.3.03 .1 .05 ,24.05 .9.09(НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК) ,10.09 (ДЕН НА НАРОДНАТА МИЛИЦИЯ),7.11 и дотук.Нито Коледа нито великден.За дати като 6.09 и 22.9 ,не се и  споменаваше даже.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.03.2023 г. at 23:13, todorg said:

Русия за или против Съединението 1885 е с една дума?Кой подтиква сърбите ,да ни нападнат в гръб ,когато скромната тогава Българска армия е концентрирана на южната граница ,тъй ,като този акт е директно насочен срещу Османската империя?Кой е очаквал ,че уж братята сърби ,ще се възмутят ,че чак и война ,ще ни обявят резултат го знаем.

Нали друг е въпросът ,ако все пак османците ни бяха нападнали след Сърбия ,щеше ,да се случи същото ,като 1913 с разходката на "неутрална Румъния".Но има и разлика Симеон Радев ,добре го е описал в своите произведения ,агите на Босфора ,докато са си пиели кафетата с одобрение са чели военните сводки за войната  между българи и сърби и са хвалели българите "евала на нашите българи ,как бият кератата" ,реално Османската империя още 1878 се отказва от всякакви илюзии за тези 2 области Мизия и Тракия ,тази област Източна Румелия си е Франкенщайн и Османската империя на практика нито веднъж ,не  се възползва от правата си на книга.Но ,за Македония и Одринско там са показвали все пак ,някаква твърдост.

Link to comment
Share on other sites

Всичко хубаво, ама случилото се около Съединението, както и случилото се около Балканската война и Междусъюзническата, какво общо имат с въпросният паметник? Да не говорим, че и 3-ти март също не виждам, да има нещо общо с Паметника на РККА!?
И какъв е тоя украински етнос, за който говориш? Тая мантра няма ли да спрете най-после, да я преповтаряте до втръсване... Преди няколко месеца извадих черно на бяло изрезките от вестници от двадесетте години, където се вижда по какъв начин (насилствено имам предвид) се е украинизирал руският народ. Говорим за това, че са сменени дори и имената на руснаците. Някои определени хора, дори и след въпросните доказалства, пак продължиха по старому... Колкото има македонски етнос, толкова има и украински....

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...