Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 6 часа, Tomata said:

Това е само мнима „модерност“, поставените цели са съвсем други.

Рептили-сатанисти идват да ни го натопорчат отзад, за да ни направят на джендъри и така да ни
контролират съзнанието. Ужас! 🙄

Хубаво, ненавиждате неолиберализма. Разбираемо. Но как решихте, че шайка корумпирани гангстери
от Кремъл са решението на проблема? Значи Путьо-капута като заграби Украйна, неолиберализмът ще
бъде победен, така ли.

Твоето съзнание вече е контролирано от Кремъл ... но ти си борец срещу неолибералния контрол на
съзнанието. Евалата, батка, ти си голям мъж.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 567
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Рептили-сатанисти идват да ни го натопорчат отзад, за да ни направят на джендъри и така да ни
контролират съзнанието. Ужас! 🙄

Хубаво, ненавиждате неолиберализма. Разбираемо. Но как решихте, че шайка корумпирани гангстери
от Кремъл са решението на проблема? Значи Путин като заграби Украйна, неолиберализмът ще бъде
победен, така ли.

Твоето съзнание вече е контролирано от Кремъл ... но ти си борец срещу неолибералния контрол на
съзнанието. Евалата, батка, ти си голям мъж.

Темата с комиксите не е тук струва ми се...Или?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Tomata said:

Темата с комиксите не е тук струва ми се...Или?

Ами ти отвори темата как "Русия да се превърне в икона на съпротивата срещу западната демагогия".
На кой продаваш тези евтини опорки, майна?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Tomata said:

Затова аз се чувствам свободен либерал по убеждения, за теб не знам. 

Значи и ти си либерал-фашист. Няма свободен, несвободен. За традиционалистите всички либерали са едно. Или пък не си либерал?

Във връзка с темата за Крим и Русия. Ако РФ беше някаква по-нормална държава, спокойно бих се определил като русофил. Харесва ми руската литература, руската музика.  Сега съм на вълна  Шостакович и съм подкарал наред симфониите му.  Всяка от тях вече съм я слушал по няколко пъти и  всеки път откривам по нещо ново. 

Разбира се в съвременната политическа среда всичко е обратно.  Путинофилите приватизираха понятието русофил и в момента то е натоварено  изключително с политически смисъл. Путин унищожи Русия и я превърна в Путинланд, а путинистите като негови следовници унищожават руската култура. 

Цитирай

Имаше и Америка на „Елвис“ и Британия на „Битълс“. И Русия на мечока с балалайката и ушанката също я помним. Къде е всичко това днес можеш сам да си отговориш. 

На това му се вика смяна на поколенията. По времето на Елвис и Бийтълс е било същото. По-старото поколение са се чудили какво става и са въздишали по отминали епохи и времето на своите младини. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Ами ти отвори темата как "Русия да се превърне в икона на съпротивата срещу западната демагогия".
На кой продаваш тези евтини опорки, майна?

Еми, майна, опитах се да ги „светна“ колегите, та белкем спрат да търсят под вола теле.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Tomata said:

Еми, майна, опитах се да ги „светна“ колегите, та белкем спрат да търсят под вола теле.. 

Дойдоха активните борци срещу сатанизма и рептилизма. 🙄 Значи е време @Р. Теодосиев да заключва темата.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Atom said:

Значи и ти си либерал-фашист. Няма свободен, несвободен. За традиционалистите всички либерали са едно. Или пък не си либерал?

Във връзка с темата за Крим и Русия. Ако РФ беше някаква по-нормална държава, спокойно бих се определил като русофил. Харесва ми руската литература, руската музика.  Сега съм на вълна  Шостакович и съм подкарал наред симфониите му.  Всяка от тях вече съм я слушал по няколко пъти и  всеки път откривам по нещо ново. 

Разбира се в съвременната политическа среда всичко е обратно.  Путинофилите приватизираха понятието русофил и в момента то е натоварено  изключително с политически смисъл. Путин унищожи Русия и я превърна в Путинланд, а путинистите като негови следовници унищожават руската култура. 

На това му се вика смяна на поколенията. По времето на Елвис и Бийтълс е било същото. По-старото поколение са се чудили какво става и са въздишали по отминали епохи и времето на своите младини. 

Напротив, има. Нямам намерение да си променям нагласите преди да видя основателни аргументи за това. Либерал от свободен, обратното на роб. Фашистът робува на манията от собственото си величие, а западът западна, за мен е мъртвец. RIP ELVIS PRESLEY, RIP BEATLES!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, Tomata said:

Напротив, има. Нямам намерение да си променям нагласите преди да видя основателни аргументи за това. Либерал от свободен, обратното на роб. Фашистът робува на манията от собственото си величие, а западът западна, за мен е мъртвец. RIP ELVIS PRESLEY, RIP BEATLES!

 

Чакай сега. Нали идеята беше либерализъм VS традиционни ценности.  Ще си позволя да те цитирам:

Цитирай

Според мен либералният фашизъм не е доктрина, а инструмент за демонтаж на традиционните ценности. Това е само мнима „модерност“, поставените цели са съвсем други.

Т.е. не става въпрос за "мерене" на различен тип либарализми - класически, срещу нео-либерализъм,  пост-либерализъм и т.н. а между два съвсем различни подхода и начини на мислене - либерализъм VS традиционализъм.  Или си либерал ИЛИ си традиционалист.  Ако си традиционалист, всички либерали за теб са един дол дренки. Ако си либерал, чак тогава може да си такъв, онакъв или трети тип либерал.  Ти от една страна се определяш като либерал, а от друга ми говориш за традиционни ценности.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 51 минути, Tomata said:

Напротив, има. Нямам намерение да си променям нагласите преди да видя основателни аргументи за това. Либерал от свободен, обратното на роб. Фашистът робува на манията от собственото си величие, а западът западна, за мен е мъртвец. RIP ELVIS PRESLEY, RIP BEATLES!

Вашата работа стана - Крадецът вика – дръжте крадеца!

Ти може и да не можеш да видиш какво къде се случва, ама хайде да помислиш.

От самото начало на студената война тоя запад умира, a тая Русия все печели. Виж данните, виж данните на Русия за Русия - къде е рублата в момента и къде е долара, къде е еврото, кои са двете най-големи валути в света? Къде бягат всички и къде учат и развиват наука? Все едни празни думи без никаква идея и смисъл. После се сърдите, че ви ограничават, че ви цензурират и т.н. Демокрацията не е свободия, демокрацията е управление, в което управлява мнозинството. 

Крим е Украински!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, gmladenov said:

Дойдоха активните борци срещу сатанизма и рептилизма. 🙄 Значи е време @Р. Теодосиев да заключва темата.

Давам още малко живот на темата и ако се продължават с глупостите и тази тема се затваря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Atom said:

различни подхода и начини на мислене - либерализъм VS традиционализъм

Това е твоя теза. Показах ти с „дългите цитати“ , че според мен бъркаш относно Славейков. Сам да го прочетеш, защото когато аз го резюмирам ти рефлексивно го отхвърляш. Както пише там, Славейков чифт по чифт е събирал потурите по всички кътчета на България. Къде ги прочете тези османски рудименти не ми стана ясно. Така, че примерът ти е неуместен. На всичко отгоре той хем е бил либерал в политиката, хем ревностен традиционалист в творчеството си. Това „VS“ спокойно можем да го изхвърлим в кофата.

Нищо няма тук за мерене. Самопровъзласилите днешни  либерали действат с фашистки методи. Това е подмяна на концепта. Измама. Затова съм натъртил на „либерален фашизъм“, не на либерални идеи. Ако държиш на това, нека отворим тема във философския раздел да доуточним детайлите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Atom said:

 

Чакай сега. Нали идеята беше либерализъм VS традиционни ценности.  Ще си позволя да те цитирам:

Т.е. не става въпрос за "мерене" на различен тип либарализми - класически, срещу нео-либерализъм,  пост-либерализъм и т.н. а между два съвсем различни подхода и начини на мислене - либерализъм VS традиционализъм.

Това ми звучи като някакъв анахронизъм. Либералните ценности отдавна са традиционни. Днес времето тече бързо, животът е динамичен. Либералите се борят да задържат статуквото, а тяхната бивша ниша на "прогресисти" че е доста мътна - мътна е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Р. Теодосиев said:

Вашата работа стана - Крадецът вика – дръжте крадеца!

Ти може и да не можеш да видиш какво къде се случва, ама хайде да помислиш.

От самото начало на студената война тоя запад умира, a тая Русия все печели. Виж данните, виж данните на Русия за Русия - къде е рублата в момента и къде е долара, къде е еврото, кои са двете най-големи валути в света? Къде бягат всички и къде учат и развиват наука? Все едни празни думи без никаква идея и смисъл. После се сърдите, че ви ограничават, че ви цензурират и т.н. Демокрацията не е свободия, демокрацията е управление, в което управлява мнозинството. 

Крим е Украински!

Крим е украински и това не променя факта, че западните ценности вече никого не привличат. Един Елвис направи повече за имиджа на САЩ, отколкото всички президенти през последните 30год. Защо непрекъснато трябва да политизираме очевадни неща, не ми е ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз имам роднини както в Америка така и в Русия. От всичко, което гледам и си говоря с тези хора, стигам до извода, че хората в Америка спазват повече традиционни ценности, много по-културни и образовани са от колкото тези в Русия. Тези в Русия не празнуват празници или не така както в Америка. Няма я тази семейна среда, за която ни обясняват, че запада иска да ни отнеме. В Америка я виждам, хората там се събират, празнуват и възпитават децата си на ценности, която тук само пропагандираме, но не виждаме на практика в ежедневието.

Ценностите в реалния живот се виждат много ясно.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Tomata said:

Защо непрекъснато трябва да политизираме очевадни неща, не ми е ясно.

Защото рецитираш партийна линия ... докато броиш себе си за независим мислител.

Каква алтернатива предлага Русия на изчерпания (според теб) западен неолиберализъм?

Днешна Русия е клептократична олигархия, водена от абсолютен монарх и в която всякакви
граждански права и свободи са потъпкани. Олигарсите имат яхти за милиарди (от заграбените
руски природни богатства), докато обикновените хора извън Москва и Ст. Петербург тънат в
мизерия. И ако кажеш "война" вместо "СВО", те пращат за 15г в Сибир.

И ние сега трябва да се съгласим с теб, че Русия е защитник на традиционни ценности, а
Западът са рептили-сатанисти. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Р. Теодосиев said:

Аз имам роднини както в Америка така и в Русия. От всичко, което гледам и си говоря с тези хора, стигам до извода, че хората в Америка спазват повече традиционни ценности, много по-културни и образовани са от колкото тези в Русия. Тези в Русия не празнуват празници или не така както в Америка. Няма я тази семейна среда, за която ни обясняват, че запада иска да ни отнеме. В Америка я виждам, хората там се събират, празнуват и възспитават децата си на ценности, която тук само пропагандираме, но не виждаме на практика в ежедневието.

Ценностите в реалния живот се виждат много ясно.  

Все пак е важно да се проследят тенденциите в гол. градове и прованса. Тръмпистите са основно реднекове. В Русия подобно, това е и успеха на Путин. Обеща на народа  да го освободи от унижението на което го бяха подложили  неоконите и олигарсите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Tomata said:

В Русия подобно, това е и успеха на Путин. Обеща на народа  да го освободи от унижението на което го бяха подложили  неоконите и олигарсите.

Путин е олицетворението на клептократичната олигархия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Каква алтернатива предлага Русия на изчерпания (според теб) западен неолиберализъм?

Брикс например, и по-важното многополюсен модел, а не един самозабравил се световен диктатор. Това много им хареса на Африканците и Азиатците. Имаме дори и нови геополитически определения, като “глобален Юг“, н.пр.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Tomata said:

Брикс например, и по-важното многополюсен модел, а не един самозабравил се световен диктатор.

А Путин, който сравнява себе си с Петър Велики и през ден заплашва света с ядрена война, въобще не е самозбравил се дикатор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

А Путин, който сравнява себе си с Петър Велики и през ден заплашва света с ядрена война, въобще не е самозбравил се дикатор.

Ми пусни нова тема, че човек не може да ти смогне на продуктивноста..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Р. Теодосиев said:

Изключително умни хора около мен с на много високи социални и професионални позиции са изключително духовно свързани с Русия. Тези хора не са прости и не са умствено повредени, но вярват сляпо в руската пропаганда и не разбират защо американската пропаганда е завладяла всички нас. Аз нямам конкретно обяснение защо тези хора вярват на всичко руско, но виждам, че когато става въпрос за каквото и да не освен Русия те са много аналитични и последователно. 

Това съм го виждал само в религията, там хората нямат нужда от доказателства, там хората вярват - вярват на един там далече, който казва и ще казва как ще бъде! И то е! Такова, каквото този там далече каже! А тук тези хора ще го посрещнат с всичко, което имат.

Аз за това не веднъж казвам, че нещата свързани с руската пропаганда минават границата с религията и директно се преплитат. Та в този ред на мисли - ето какво мисли православната църква в Русия по въпроса:

https://news.bg/int-politics/patsifizmat-nesavmestim-s-pravoslavieto-na-ruskata-tsarkva.html

Интересно, поповете от Киевско-Печорската лавра, и те ли са агенти на Путин?

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Tomata said:

Брикс например, и по-важното многополюсен модел, а не един самозабравил се световен диктатор.

Нека да ти съобщя ... защото явно не се усещаш ... че ти идеално се вписваш в профила на русоробите:
разочарован западофоб, който мрази Запада до мозъка на костите си, и който възприема Путин и Русия
като спасители от западното иго. И за капак се смятате за независми/обективни мислители, отхвърлили
западната пропаганда.

Всичките сте един дол дренки, завалиите. Няма да ви се отвори парашута.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, kramer said:

Интересно, поповете от Киевско-Печорската лавра, и те ли са агенти на Путин?

Руската църква: Пацифизмът е несъвместим с православието:
https://www.dnes.bg/rusia/2023/06/17/ruskata-cyrkva-pacifizmyt-e-nesyvmestim-s-pravoslavieto.573446

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Кухулин said:

Това ми звучи като някакъв анахронизъм. Либералните ценности отдавна са традиционни. Днес времето тече бързо, животът е динамичен. Либералите се борят да задържат статуквото, а тяхната бивша ниша на "прогресисти" че е доста мътна - мътна е.

Хубаво, но не се атакуват някакви мътни прогресисти, а либерализма. А либерализмът е противопоставен на някакви мътни традиционни ценности за които главен застъпник е посочена Русия. Сега според теб излиза, че мътните традиционни ценности които защитава Русия всъщност са либерализъм, а либерализмът който се атакува всъщност не е либерализъм, а мътен прогресизъм.  Така ли да разбирам становището ти?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 24 минути, kramer said:

Интересно, поповете от Киевско-Печорската лавра, и те ли са агенти на Путин?

Интересно за мен е твоето изкривено усещане за интересно ;)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...