Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 минути, Pandemonium said:

Някои шушукат

Вероятно и това е ваше ... "мнение"...

То като си формиран сред клюкавини и кръчми е трудно дори да се схване какво имат предвид сериозните хора, когато наричат нещо "обсъждане".

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 567
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

В тази тема след първа страница всичко вече е шизофрения! Някакви хора твърдят някакви неща, които не могат да докажат, но вярват в тях.

Хайде тези хора да ходят в радел Религия - там се обсъждат вярванията и суеверията. Тук говорим с факти. 

Ние сега част от НАТО и ЕС ли сме? - Да!

Ние подкрепяме ли Украйна? - Да!

Русия обявила ли е България за неприятелска държава? - Да!

Това какво общо имо с темата?

И по какъв начин фактите че сме част от НАТО, че подкрепяме Украйна, че Русия е обявила България за непрителска държава (въпреки че още от освобождението , а и преди него Русия действа като неприятелска държава на България), променя факта че Крим е под тотален руски контрол. И де факто в момента е руска територия?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 14 минути, Янков said:

Това какво общо имо с темата?

И по какъв начин фактите че сме част от НАТО, че подкрепяме Украйна, че Русия е обявила България за непрителска държава (въпреки че още от освобождението , а и преди него Русия действа като неприятелска държава на България), променя факта че Крим е под тотален руски контрол. И де факто в момента е руска територия?

Ти темата следиш ли я?

Последните няколко страници - брой ги 40-60 мнения се осъжда всичко друго, но не и основната тема и се изкривява истината такава каквато не е. Аз обобщих фактите, че се пишат какви не глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Р. Теодосиев said:

Ти темата следиш ли я?

Последните няколко страници - брой ги 40-60 мнения се осъжда всичко друго, но не и основната тема и се изкривява истината такава каквато не е. Аз обобщих фактите, че се пишат какви не глупости.

А ти следиш ли кой какво е писал? Темата е " Чий е Крим", Отговорих ти. Ако искаш да ти отговоря на въпроса - чий трябва да е Крим, смени името на темата. Въпреки че и на този въпрос вече съм отговорил. Заобиколно.

Какъвто въпрос, такъв отговор. Провери по-назад в темата и тогава критикувай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Янков said:

Крим в момента е руски. Това е факт. Независимо дали ми харесва, или не. Мога да си мрънкам колкото си искам, да не съм съгласен с това, да вея знамена, да протестирам колкото си искам. Но факта си остава факт. Независимо че не го подкрепям.

Така е, да.  Казусът обаче  не се изчерпва само с фактическата страна на въпроса, а има и правна и морално-ценностна.  Фактът може да се изкаже и по друг начин. Например:  Крим в момента е окупиран и анексиран от Русия.  Факт ли е това? - факт е. 

 

Преди 4 часа, Янков said:

В момента Крим е руски. Това е факт. Руснаците няма доброволно да напуснат Крим и да го предадат на някой друг. Това е факт. Могат само да бъдат прогонени от там. И това е факт.

И какво значение имат мераците на руснаците и техните намерения.   Длъжни ли сме да признаем тази окупация? - не сме.  Т.е. на въпроса "чий е Крим ?" отговорът е следния:

Крим в момента е окупиран и анексиран от Русия. Ние не признаваме тази анексия и за нас Крим е украински.  

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 15 минути, Янков said:

А ти следиш ли кой какво е писал? Темата е " Чий е Крим", Отговорих ти. Ако искаш да ти отговоря на въпроса - чий трябва да е Крим, смени името на темата. Въпреки че и на този въпрос вече съм отговорил. Заобиколно.

Какъвто въпрос, такъв отговор. Провери по-назад в темата и тогава критикувай.

Нещо не те разбирам.

Аз направих темата, аз първи отговорих на въпроса Чий е Крим, и аз следя темата да не се изкривява в посока много извън тази рамка.

А тук в момента ти ми държиш сметка, за нещо, което не разбирам. Какво точно искаш да ти кажа?

Ей то Атом го написа много хубаво:

Преди 3 минути, Atom said:

Крим в момента е окупиран и анексиран от Русия. Ние не признаваме тази анексия и за нас Крим е украински.  

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Ако правилно схващам, Крим е на този, който го владее. Този, който го е владял, го е владял, този, който ще го владее- ще го владее.

Подобно стои въпросът и с които да е вещи и пари. Примерно имаш 300 млрд в банка. Банката ти ги взима. На кого са парите? Твои или на банката? Били са твои, сега са на банката. В бъдеще може и така, и иначе.

Еволюционно погледнато приматите са развили най-основна интелигентност със способността да различават причина от следствие и така да развият абстрактно мислене като механизъм за оцеляване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Янков said:

Е, то преди 40-30-20 години, никой не оспорваше и статута на Крим. Можеш ли да ми гарантираш че след 40 години Турция няма да предяви права към Родопите? Вземи прочети изказванията на Ердоган и след това дрънкай глупости.

Глупости дрънкаш ти с хипотетични писания. Да има ратификация на турския парламент относно Родопите?! Защото иначе си е просто едно пропагандно негово изявление.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Pandemonium said:

Прочели сте какво съм написал, но не сте го разбрал. Нищо.

А днешният български министър на отбраната Тодор Тагарев призна, че е работил за украинската държава между 2005-а и 2013-а година. Сам си призна. Някои шушукат, че още работи за Украйна. Това брои ли се за украинско вмешателство в българското държавно управление или нямаме повод зс подозрения, че лицето Тагарев е двоен агент?

Няма как да има проблем, че някой е умен и е работил някъде. Проблем щеше да е, ако е крал някъде.  Не знам дали знаеш колко хора от нашите предни правителства са работили за Русия. Някои още работят.

Докато бяхме във Варшавският само за това, че го коментираме щяха да ни извикат на разпит. Да не казвам, по-сериозни неща, които щяха да се случат. Не знаете явно за какво ставаше въпрос, но коментирате. Дори не можеше да се говори за врагът. А да се изказваш че имаш връзки с него си беше директно за прибиране.

Сега си говорим свободно, благодарение, на това, че не сме там.

И знам, че никой не иска това време да се връща, а се говори политически. Да се събори правителството. Всички казаха, трябва да се направи правителство на всяка цена. Докато направиха такова. Сега обратното. Не става така, ден напред, ден назад с разноски на мой гръб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, miroki said:

Няма как да има проблем, че някой е умен и е работил някъде. Проблем щеше да е, ако е крал някъде.  Не знам дали знаеш колко хора от нашите предни правителства са работили за Русия. Някои още работят.

Докато бяхме във Варшавският само за това, че го коментираме щяха да ни извикат на разпит. Да не казвам, по-сериозни неща, които щяха да се случат. Не знаете явно за какво ставаше въпрос, но коментирате. Дори не можеше да се говори за врагът. А да се изказваш че имаш връзки с него си беше директно за прибиране.

Сега си говорим свободно, благодарение, на това, че не сме там.

И знам, че никой не иска това време да се връща, а се говори политически. Да се събори правителството. Всички казаха, трябва да се направи правителство на всяка цена. Докато направиха такова. Сега обратното. Не става така, ден напред, ден назад с разноски на мой гръб.

Значи когато някой работи за Украйна не е проблем, защото а приори приемаме, че е умен. Ако обаче работи за Русия има проблем, защото а приори приемаме, че краде. Разбрах.

Никъде не съм казвал, че искам да се връща Варшавският договор. Защото не искам.

Не знам кои всички сте искали правителство на всяка цена, но аз не съм от тези всички. Както и стотици хиляди други.

Не ми отговаряйте. Разбрахме се.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, miroki said:

Няма как да има проблем, че някой е умен и е работил някъде. Проблем щеше да е, ако е крал някъде.  Не знам дали знаеш колко хора от нашите предни правителства са работили за Русия. Някои още работят.

Докато бяхме във Варшавският само за това, че го коментираме щяха да ни извикат на разпит. Да не казвам, по-сериозни неща, които щяха да се случат. Не знаете явно за какво ставаше въпрос, но коментирате. Дори не можеше да се говори за врагът. А да се изказваш че имаш връзки с него си беше директно за прибиране.

Сега си говорим свободно, благодарение, на това, че не сме там.

И знам, че никой не иска това време да се връща, а се говори политически. Да се събори правителството. Всички казаха, трябва да се направи правителство на всяка цена. Докато направиха такова. Сега обратното. Не става така, ден напред, ден назад с разноски на мой гръб.

Говорим си свободно, но някои искат да го забранят. Като гледам в една от темите се цитираше един известен съфорумец, който даже и за емотикони искаше да се търси сметка :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, kramer said:

Говорим си свободно

Това е проблемът - за някои "свободно" означава тяхното си "свободно"... А ние сме твърде различни тук и за да се минимизира резултата от големите "разлики" си има правила - както общо на форума, така и отделно в затворените групи. Авторът на сайта има правата допълнително да дефинира или ограничава правилата по които ще се "интерпретира свободата"...

Който има проблеми с това - също има свободата да не ползва този форум.

Който му е толкова важно "да си говори свободно, по неговия си начин" има други места по виртуала, в които това е основна особеност, но дори и там... също има "граници".

Отделно от това всеки има 'свободата' да си направи свое виртуално място за 'своята свобода' вкл и да си направи форум, с неговото разбиране за същата. Въпреки това, от личен опит мога да заявя, че дори и на "своето място" се налагат дефиниции и правила... и ограничения, дори и на собственика му.

И мен ми се ще понякога да си дефекирам свободно по улицата или където ми падне... Все пак - нали е "свобода" и била "раздадена по право".

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, ramus said:

Който му е толкова важно "да си говори свободно, по неговия си начин" има други места по виртуала, в които това е основна особеност, но дори и там... също има "граници".

"Свободата не е възможността да правиш това, което поискаш, а да не правиш това, което не искаш" - Русо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Pandemonium said:

Значи когато някой работи за Украйна не е проблем, защото а приори приемаме, че е умен. Ако обаче работи за Русия има проблем, защото а приори приемаме, че краде. Разбрах.

Никъде не съм казвал, че искам да се връща Варшавският договор. Защото не искам.

Не знам кои всички сте искали правителство на всяка цена, но аз не съм от тези всички. Както и стотици хиляди други.

Не ми отговаряйте. Разбрахме се.

Явно не сте разбрали.

Щом един човек са го търсили и са му предлагали престижна работа значи, че не е прост. Както не са прости, тези дето са работили за Русия и за която и друга страна да е на ръководен пост. Не деля хората според страната им на работа. Защото ти ги раздели.

...

Всичи 240 в парламента заявяваха постоянно, че трябва да се направи правителство, дори да е на всяка цена. Справка парламентът, следих внимателно какво си хортуваха. Но след като направиха правителство, някои разбраха, че няма да съберат достатъчно гласове за  n- тото избиране. Тогава се започна война срещу правителството.

...

Всички чинно си седяха през временните кабинети. И когато едни от временните кабинети направи правителство всички почнаха да протестират за заплати и каквото се сетите. Въпреки, че точно то вдигна доходите на хората с пъти спрямо предишни правителства. Имат 9м. Мандат и всички им вадят душата по поръчка на някого.

Те (месеците) скоро ще свършат и безвремието ще започне отново.

Тогава отидете да гласувате и дано изберат някого когото на Вас ви харесва. Докато ходят 30% на избори все ще е така. Това си е само партийният вот. Гражданите липсват. Присъстват само когато става дума за лапане.

Ще наливаме пари за хеликоптерни площадки, другите ще ги закриват, после отново ще ги откриваме и така ще ни цедят докато не остане жив българин. Понеже сме разиденени.

Сметката я плащаш Ти българино. Точно Ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Pandemonium said:

Значи когато някой работи за Украйна не е проблем, защото а приори приемаме, че е умен. Ако обаче работи за Русия има проблем, защото а приори приемаме, че

е глупав. Да вземе за пример президента Радев. Той наистина е върл русофил (и комунист) на думи,но на практика продава оръжия на Украйна. Как да определим това му действие,ако не като глупост?! Глупост защото си е поставил утопичната идея да върже България за "братска" Русия. Но Реалността не му позволява това. Но той въпреки Реалността,продължава като някое инатливо и разглезено дете да се опитва да вкара България в руската орбита. Е,това не е ли глупост,пак питам?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, deaf said:

е глупав. Да вземе за пример президента Радев. Той наистина е върл русофил (и комунист) на думи,но на практика продава оръжия на Украйна. Как да определим това му действие,ако не като глупост?! Глупост защото си е поставил утопичната идея да върже България за "братска" Русия. Но Реалността не му позволява това. Но той въпреки Реалността,продължава като някое инатливо и разглезено дете да се опитва да вкара България в руската орбита. Е,това не е ли глупост,пак питам?

Не знам какво води Радев, но в момента на центристите примерно, се гледа като на хора с раздвоение на личността. И то от хора с черно-бяло мислене, като излезли от черно-бял телевизор "Опера".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, kramer said:

Не знам какво води Радев, но в момента на центристите примерно, се гледа като на хора с раздвоение на личността. И то от хора с черно-бяло мислене, като излезли от черно-бял телевизор "Опера".

Защото живеем във време,когато всеки трябва да определи от коя страна на барикадата е. Няма мърдане. Цар Борис Трети се е опитал да бъде неутрален,но знаем какво се е получило... Просто България е на такова географско място,че не може и не трябва да бъде неутрална. Геополитика,какво да се прави. Всеки пък,когато България е била неутрална (спрямо османските турци,например),после си е патила жестоко...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, deaf said:

Защото живеем във време,когато всеки трябва да определи от коя страна на барикадата е. Няма мърдане. Цар Борис Трети се е опитал да бъде неутрален,но знаем какво се е получило... Просто България е на такова географско място,че не може и не трябва да бъде неутрална. Геополитика,какво да се прави. Всеки пък,когато България е била неутрална (спрямо османските турци,например),после си е патила жестоко...

Да, ама фанатиците най-лесно се пребандират...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Амм, осмелявам се да напомня очевидното. Определянето на страната е факт от доста време. Това като че ли се забравя или премълчава по някакви причини. За да има избор отново, би трябвало да се върнем 20 години назад с катастрофални последици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, miroki said:


Всичи 240 в парламента заявяваха постоянно, че трябва да се направи правителство, дори да е на всяка цена.

Всички чинно си седяха през временните кабинети. И когато едни от временните кабинети направи правителство всички почнаха да протестират за заплати и каквото се сетите. Въпреки, че точно то вдигна доходите на хората с пъти спрямо предишни правителства. Имат 9м. Мандат и всички им вадят душата по поръчка на някого.

Не е вярно, че всички 240 депутати са искали правителство.

Предното редовно правителство вдигна доходите със заеми. Така всеки може. Номерът е да ги вдигнеш с производство, а те направиха ПВУ, който закрива производства като ТЕЦ-овете.

И никаква ротация няма да има след 9 месеца, така както нямаше ротация между Росен Желязков и Никола Минчев, когато трите месеца на първия изтекоха. Така както нямаше ротация и в Румъния, откъде уж взехме примера.

Преди 6 часа, deaf said:

Да вземе за пример президента Радев. Той наистина е върл русофил (и комунист) на думи,но на практика продава оръжия на Украйна. Как да определим това му действие,ако не като глупост?! Глупост защото си е поставил утопичната идея да върже България за "братска" Русия. Но Реалността не му позволява това. Но той въпреки Реалността,продължава като някое инатливо и разглезено дете да се опитва да вкара България в руската орбита. Е,това не е ли глупост,пак питам?

Радев е натовски генерал, който умело влиза в ролята на новия "маркетингов враг". Борисов и ДПС вече са коалиционни партньори и не стават за тази роля. Затова активираха Радев.

Какво русофилско е направил той? Направил, а не говорил. И износа на оръжие не спря, нито санкции свали, прие международни бойни групи на българска територия. Всичко, което му поискаха, включително изстрелването с ала-бала на Петков и Василев в политиката.

Не очаквайте да го видите да брани ПСА, когато започне демонтажа. Може да даде интервю, но няма да го брани наистина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Кибик said:

Амм, осмелявам се да напомня очевидното. Определянето на страната е факт от доста време. Това като че ли се забравя или премълчава по някакви причини. За да има избор отново, би трябвало да се върнем 20 години назад с катастрофални последици.

Има обаче критична маса хора, на които това не им харесва и хитри политици като Костадинов се възползват, за да трупат електорат. Че и лъже, че едва ли не догодина ей така спокойно можем  да си излезем от НАТО.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Кибик said:

Амм, осмелявам се да напомня очевидното. Определянето на страната е факт от доста време. Това като че ли се забравя или премълчава по някакви причини. За да има избор отново, би трябвало да се върнем 20 години назад с катастрофални последици.

Фердинанд и Гешов определиха страната като съюзник на Гърция и Сърбия в русофилски съюз, но на следващата година воюваха срещу тях. Определиха и Османската империя за враг, но 3 години по-късно заедно воюваха в Добруджа срещу... Русия.

Определянето на страна не е еднократен акт и завинаги.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Pandemonium said:

Фердинанд и Гешов определиха страната като съюзник на Гърция и Сърбия в русофилски съюз, но на следващата година воюваха срещу тях. Определиха и Османската империя за враг, но 3 години по-късно заедно воюваха в Добруджа срещу... Русия.

Определянето на страна не е еднократен акт и завинаги.

Така де, трябва да нарушим всички договори, после да видим кой би могъл евентуално да ни гарантира сигурността, икономиката, визите и всеки друг аспект на съществуванието. както е казал другаря: Дружбата с НАТО е като слънцето и въздуха за всяко живо същество.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Pandemonium said:

Фердинанд и Гешов определиха страната като съюзник на Гърция и Сърбия в русофилски съюз, но на следващата година воюваха срещу тях. Определиха и Османската империя за враг, но 3 години по-късно заедно воюваха в Добруджа срещу... Русия.

Определянето на страна не е еднократен акт и завинаги.

Единственото сигурно е, че икономически инвалид като Русия, която не е в състояние да си оползотвори несметните ресурси за решаване на вътрешните си проблеми, не може да бъде алтернатива на ЕС и НАТО нито по отношение на сигурността, нито в социално-икономически план. За сигурността питайте арменците и руската "помощ" относно Нагорни Карабах, а за икономиката и социалната политика освен далавери за тесен кръг проруски субекти от скъпи доставки на суровини и рязък спад на жизнения ни стандарт друго не можем да видим, ако да не дава Господ отново се озовем в руската сфера на влияние. Тогава основната промяна би била, че за разлика от сега, средностатистическият българин би заживял по-зле от средностатистическия руснак. И тъй като руска победа в Украйна би увеличила шансовете да плуваме отново в руската орбита, националният ни интерес диктува Русия да загуби тази война, което значи напълно да загуби контрол над окупираните в момента украински територии. Който не е съгласен да представи моля контрааргументи, а не смеещи се човечета.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...