Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Just now, deaf said:

Шегуваш се,нали? 🙂 Хуните отдавна ги няма...

Влез в магазин с промоции да видиш.

А сега малко по-сериозно. Едните от наследниците на хуните сме ние, по данни на голяма част от историците. За това се опират на  именникът, както и на имената оногундури-на сборното хунугури и отделното утигири и котраги на кутригури. Двете български племена сравнени с двете хунски.

Другите са унгарците според местообитанието им, както нашето на траките.  Но то и СССР го няма нали? Та освен, че хуните ги няма, трябва и българите да ги няма, понеже е старата българска земя. И както хазарите са покорили Баян да им плаща данък. Така Русия покорява Украйна, дори им взем земя, не само да им плащат данък. Украйна някога да е убивала за тази земя? И да я е вземала насила от някой? Това е подобно, като да подариш апартамент на детето си, после да убиеш внуците си защото не искат да ти го връщат.

То и спогодба имаше да не се прекрояват граници в модерният свят. Явно всичко си е по старому. Няма закони има правото на  силният.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 567
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 5 минути, miroki said:

Влез в магазин с промоции да видиш.

А сега малко по-сериозно. Едните от наследниците на хуните сме ние, по данни на голяма част от историците. За това се опират на  именникът, както и на имената оногундури-на сборното хунугури и отделното утигири и котраги на кутригури. Двете български племена сравнени с двете хунски.

Другите са унгарците според местообитанието им, както нашето на траките.  Но то и СССР го няма нали? Та освен, че хуните ги няма, трябва и българите да ги няма, понеже е старата българска земя. И както хазарите са покорили Баян да им плаща данък. Така Русия покорява Украйна, дори им взем земя, не само да им плащат данък. Украйна някога да е убивала за тази земя? И да я е вземала насила от някой? Това е подобно, като да подариш апартамент на детето си, после да убиеш внуците си защото не искат да ти го връщат.

То и спогодба имаше да не се прекрояват граници в модерният свят. Явно всичко си е по старому. Няма закони има правото на  силният.

Русия няма как да успее с прекрояването на границите по отношение на Украйна. Може да успее единствено да се принуди да признае за независими значима част от федералните си субекти, така както през 1991 се съгласи да признае за независими съветските републики. Хайде сега Крамерчо, Кимончо и другите путинофили да слагат смеещи се човечета предвид липсата на аргументи срещу твърдението ми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, skorpion1980 said:

Русия няма как да успее с прекрояването на границите по отношение на Украйна. Може да успее единствено да се принуди да признае за независими значима част от федералните си субекти, така както през 1991 се съгласи да признае за независими съветските републики. Хайде сега Крамерчо, Кимончо и другите путинофили да слагат смеещи се човечета предвид липсата на аргументи срещу твърдението ми.

Жегата те е натиснала май.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, kramer said:

Жегата те е натиснала май.

Нищо не ме е натиснало, аз съм свободен човек със самостоятелно мислене за разлика както от путинофилите като теб, така и за разлика от съвременните либералболшевики, каквито са дебилите от администрацията на Байдън и всичките им марионетки навсякъде по света, включително управляващите у нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skorpion1980 said:

дебилите от администрацията на Байдън

Но пък Байдън ще остане в историята като президента поставил на колене Русия. Странно чувство за хумор има Историята.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, deaf said:

Но пък Байдън ще остане в историята като президента поставил на колене Русия. Странно чувство за хумор има Историята.

Не бих казал, защото той 99 % няма да бъде преизбран. Така че или Тръмп заради добрите си отношения с Бин Салман и смъкването на цените на саудитския петрол, което ще донесе колосални финансови загуби на Русия и ще я постави на колене, или Десантис с в пъти по-голяма военна помощ ще го направят. А войната е ясно, че няма как да свърши докато няма президент на САЩ републиканец.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Atom said:

Много се отплеснахте от темата, а тя е "Чий е Крим?".   Тук се дадоха много доводи от разно естество:

- Крим ще е на този, който е по-силен и може да го задържи.
- украинците проявяват спрямо руснаците национализъм, възродителен процес, преименуване, геноцид от мек и твърд тип (защото не им разрешават образование на руски) и т.н.
- исторически Крим е бил руски или поне е бил руски по-дълго, отколкото украински и т.н. и т.н.

Хайде пак малко аналогия от нашите ширини. Ако заменим Крим с Родопите и Русия с Турция, то може да се получи следната интересна картина:

- Родопите ще се на този, който е по-силен и може да ги задържи
- българите проявяват спрямо турците  национализъм, възродителен процес, преименуване, геноцид от мек и твърд тип (защото не разрешават образование на турски)и т.н.
- исторически Родопите са били турски или поне са били по-дълго турски, отколкото български и т.н. и т.н.

От горното излиза, че ако утре Турция окупира Родопите, то половината българи ще подкрепят тази окупация и ще изтъкват същите тези доводи.  Разбира се това ще е така,  ако доводите им за Крим са мотивирани от принципна логическа рационалност, принципна грижа за човешките права, принципно съобразяване с историята  и т.н. 

Опазването на етническия мир в България беше много тънък и деликатен процес. Ако вместо всички политически компромиси и коалиционни управления в София се беше случило нещо а-ла Киев 2014-та, да речем с изгонването на Ахмет Доган, Родопите без съмнение щяха да бъдат изгубени.

Ако искаш да проведеш пълна аналогия и да разсъждаваме върху нея, трябва да включиш всички политически фактори. При това Родопите не са автономна република в рамките на България, което ликвидира цял твърде интересен пласт от този  паралел.

По принцип темата е интересна и има какво да се дискутира, но тук колегите нещо се отплесват :)  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Кухулин said:

Опазването на етническия мир в България беше много тънък и деликатен процес.

Никога през Прехода етническият мир не е бил заплашен. А Ахмед Доган е комунист,а не турчин. На когото Турция му забрани да влиза на нейна територия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Atom said:

Много се отплеснахте от темата, а тя е "Чий е Крим?".   Тук се дадоха много доводи от разно естество:

- Крим ще е на този, който е по-силен и може да го задържи.

От горното излиза, че ако утре Турция окупира Родопите, то половината българи ще подкрепят тази окупация и ще изтъкват същите тези доводи.  Разбира се това ще е така,  ако доводите им за Крим са мотивирани от принципна логическа рационалност, принципна грижа за човешките права, принципно съобразяване с историята  и т.н. 

Аз ли не се изразявам правилно, или някои хора четат по диагонал?

Крим в момента е руски. Това е факт. Независимо дали ми харесва, или не. Мога да си мрънкам колкото си искам, да не съм съгласен с това, да вея знамена, да протестирам колкото си искам. Но факта си остава факт. Независимо че не го подкрепям.

Ако утре турците завземат Родопите, това ще бъде факт. Независимо от моето несъгласие, независимо от това че ще трябва да напусна дома си защото живея в подножието на Родопите и ще трябва да си търся ново място от което да започне живота ми наново. Мога само да взема оръжие в ръката си и да воювам докато турците се изнесат, но докато това стане - факта си е факт. Родопите ще бъдат турски докато турците не се изнесат от там.

Северна Добруджа е Руманска. Това е факт. Не ми харесва, но е факт. РСМ е сръбска провинция отдавна. Не ми харесва, но е факт. Да продължавам ли с примерите, или това е достатъчно?

В момента Крим е руски. Това е факт. Руснаците няма доброволно да напуснат Крим и да го предадат на някой друг. Това е факт. Могат само да бъдат прогонени от там. И това е факт.

Заглавието на темата е "Чий е Крим". В момента Крим е руски. Това е факт. Ако искате друг отговор, сменете името на темата на нещо от рода "Чий трябва да е Крим". Тогава може и да получите и друг отговор, но с оглед на това което чета, едва ли бих си направил труда да продължавам да чета тази тема.

Има един много хубав израз - на такъв въпрос, такъв отговор.

Приятна вечер.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И да кажа нещо на администратора. Кой какви знамена вее, или дали изобщо вее знамена, няма нищо общо с гледната ми точка. Имам един съсед , който вее знамената на България и Украйна на терасата си. Аз не вея знамена. Но този съсед е такова лайно, че ме е срам че и той като мен е БЪЛГАРИН.

Един друг българин изразяващ националната си идентичност с татуировки на Ботев и Левски по тялото си, накълца едно младо момиче за удоволствие. Аз нямам татуировки на Ботев и Левски по тялото си, но заради него ме е срам че съм БЪЛГАРИН. Да продължавам ли?

Това че се правиш на някакъв, не означава че си такъв.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Янков said:

Аз ли не се изразявам правилно, или някои хора четат по диагонал?

Ти каза буквално следното:

  • Крим е на този, който може да го задържи. Той е стратегическа точка за контролиране на
    Черно море. Руснаците ще се откажат от Крим, когато американците се откажат от Хаваите.

От твоите думи се подразбира, че от международни договори и спогодби няма нужда. Просто
по-силният идва и си взема своето.

Подобно мислене е цинично и неизменно ще предизвика реакции, защото по твоята логика няма
проблем по-силният да се налага над по-слабите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, gmladenov said:

Ти каза буквално следното:

  • Крим е на този, който може да го задържи. Той е стратегическа точка за контролиране на
    Черно море. Руснаците ще се откажат от Крим, когато американците се откажат от Хаваите.

От твоите думи се подразбира, че от международни договори и спогодби няма нужда. Просто
по-силният идва и си взема своето.

Подобно мислене е цинично и неизменно ще предизвика реакции, защото по твоята логика няма
проблем по-силният да се налага над по-слабите.

То Сан-Стефанският договор, и той е договор. Берлинският и той. Ньойският, и той също. Всичко търпи развитие. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, gmladenov said:

Ти каза буквално следното:

  • Крим е на този, който може да го задържи. Той е стратегическа точка за контролиране на
    Черно море. Руснаците ще се откажат от Крим, когато американците се откажат от Хаваите.

От твоите думи се подразбира, че от международни договори и спогодби няма нужда. Просто
по-силният идва и си взема своето.

Подобно мислене е цинично и неизменно ще предизвика реакции, защото по твоята логика няма
проблем по-силният да се налага над по-слабите.

Дойдох неразбран, тръгнах си неразбран, само един човек ме разбра и то погрешно.

По-силните идват и си вземат своето. Факт. Международните договори се спазват, докато по-силните имат изгода от тях. Факт. Огледай се и виж какво става.

Преди 32 минути, gmladenov said:

Подобно мислене е цинично и неизменно ще предизвика реакции, защото по твоята логика няма

проблем по-силният да се налага над по-слабите.

Има проблем и то огромен според мен. Това не си разбрал. Но отричането на фактите, няма ди ни помогне да решим проблема.  Те си остават, независимо дали ги признаваме, или отричаме. Може мисленето да ми е цинично, но нямам намерение да си заравям главата в пясъка и да твърдя че всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Янков said:

Дойдох неразбран, тръгнах си неразбран, само един човек ме разбра и то погрешно.

По-силните идват и си вземат своето. Факт. Международните договори се спазват, докато по-силните имат изгода от тях. Факт. Огледай се и виж какво става.

Има проблем и то огромен според мен. Това не си разбрал. Но отричането на фактите, няма ди ни помогне да решим проблема.  Те си остават, независимо дали ги признаваме, или отричаме. Може мисленето да ми е цинично, но нямам намерение да си заравям главата в пясъка и да твърдя че всичко е наред.

Абе то хубаво е да се изясни кой какво разбира по "чий", само че аргументите бяха не: "Крим е руски понеже Путин реши да покаже на света колко е висок и силен".

Аргументите бяха:"Крим е руски понеже през не знам си коя година царицата направила не знам си какво".

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, kramer said:

То Сан-Стефанският договор, и той е договор. Берлинският и той. Ньойският, и той също. Всичко търпи развитие. 

Само че Путин наруши един договор подписан чак преди седемдесет години! Нещата бяха улегнали,хората бяха заживели заедно от различни етноси мирно,но той зверски разчовърка стари отдавна зараснали рани. Кому беше нужно това? Минали бяха цели четири поколения. Хората в Крим например,бяха забравили кой е Хрушчов и дори кой е Елцин. Но Путин тръгна да ги връща в Русия.

Да,България в крайна сметка анулира Ньойския договор,но това е станало бързо – само след 25 години – и затова не е причинило болка на хората. Същото важи и за Берлинският договор – бързо е бил поправен със Съединението,извършено светкавично и без жертви. Реално със съгласието на всички,(без Сърбия)...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Аз ли не се изразявам правилно, или някои хора четат по диагонал?

Крим в момента е руски. Това е факт. Независимо дали ми харесва, или не. Мога да си мрънкам колкото си искам, да не съм съгласен с това, да вея знамена, да протестирам колкото си искам. Но факта си остава факт. Независимо че не го подкрепям.

Ако утре турците завземат Родопите, това ще бъде факт. Независимо от моето несъгласие, независимо от това че ще трябва да напусна дома си защото живея в подножието на Родопите и ще трябва да си търся ново място от което да започне живота ми наново. Мога само да взема оръжие в ръката си и да воювам докато турците се изнесат, но докато това стане - факта си е факт. Родопите ще бъдат турски докато турците не се изнесат от там.

Северна Добруджа е Руманска. Това е факт. Не ми харесва, но е факт. РСМ е сръбска провинция отдавна. Не ми харесва, но е факт. Да продължавам ли с примерите, или това е достатъчно?

В момента Крим е руски. Това е факт. Руснаците няма доброволно да напуснат Крим и да го предадат на някой друг. Това е факт. Могат само да бъдат прогонени от там. И това е факт.

Заглавието на темата е "Чий е Крим". В момента Крим е руски. Това е факт. Ако искате друг отговор, сменете името на темата на нещо от рода "Чий трябва да е Крим". Тогава може и да получите и друг отговор, но с оглед на това което чета, едва ли бих си направил труда да продължавам да чета тази тема.

Има един много хубав израз - на такъв въпрос, такъв отговор.

Приятна вечер.

Има една разлика - на Северна Добруджа, на Родопите никой не им оспорва сегашния статут. Руският контрол в Крим е постигнат по престъпен начин и е нелегитимен от гледна точка на международното право.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, kramer said:

То Сан-Стефанският договор, и той е договор. Берлинският и той. Ньойският, и той също. Всичко търпи развитие. 

Да де, но после русоробите реват с крокодилски сълзи, че краварите влезли тук или там със сила
и колко са гадни. Но като Русия нападне Украйна, ами то правото било на страната на по-силния.

Щом ще се действа по закона на джунглата, значи не трябва да има реване за краварите и за това,
че помагат на Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 8 часа, Pandemonium said:

Не може ли да си останем българи, които подкрепят Украйна, а не да превръщаме държавата в Република Южна Украйна?

Явно не схващаш основната концепция защо хората развяват украински знамена и автоматично ги приравняваш на утайките дето развяват руски, само защото и двата флага са чужди.

Утайките развяват руски знамена, защото са боклуци и искат рашистите да дойдат да ни управляват. Докато хората развяват украински знамена защото утайките са боклуци и искат рашисти да ни управляват!

Надявам се схващаш разликата, която си е от земята до небето? Безмозъчни русофили има у тая клета територия колкото искаш. Обаче такова животно като "украинофил", дето да иска украинците да ни управляват просто няма!

Ако не схващаш тая гигантска и елементрна разлика - кофти...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, skorpion1980 said:

Има една разлика - на Северна Добруджа, на Родопите никой не им оспорва сегашния статут. Руският контрол в Крим е постигнат по престъпен начин и е нелегитимен от гледна точка на международното право.

Е, то преди 40-30-20 години, никой не оспорваше и статута на Крим. Можеш ли да ми гарантираш че след 40 години Турция няма да предяви права към Родопите? Вземи прочети изказванията на Ердоган и след това дрънкай глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Warlord said:

Явно не схващаш основната концепция защо хората развяват украински знамена и автоматично ги приравняваш на утайките дето развяват руски, само защото и двата флага са чужди.

Утайките развяват руски знамена, защото са боклуци и искат рашистите да дойдат да ни управляват. Докато хората развяват украински знамена защото утайките са боклуци и искат рашисти да ни управляват!

Надявам се схващаш разликата, която си е от земята до небето? Безмозъчни русофили има у тая клета територия колкото искаш. Обаче такова животно като "украинофил", дето да иска украинците да ни управляват просто няма!

Ако не схващаш тая гигантска и елементрна разлика - кофти...

"Утайките", развяващи руски знамена са ясни. Не са тук от днес.

Утайките, развяващи украински знамена, обаче са по-ново животно. Те масово гласуват за ППДБ, които ясно заявиха в онзи запис, че съгласуват всичко с американците, че са тук за няколко години и после ще бягат на някой остров, че цялата истерия с протести срещу Бойко е само маркетингов ход и т.н. Утайките, развяващи украински знамена, не искат да ни управлява Украйна, а САЩ. Да развяваш американско знаме обаче не е добър маркетингов ход и затова развяват украински. А не е добър маркетингов ход, защото политически причини да обичаме САЩ няма, но политически причини да мразим Русия има доста. Ако не схващаш тази гигантска и елементарна очевидност - кофти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Янков said:

Е, то преди 40-30-20 години, никой не оспорваше и статута на Крим. Можеш ли да ми гарантираш че след 40 години Турция няма да предяви права към Родопите? Вземи прочети изказванията на Ердоган и след това дрънкай глупости.

Най-добрия начин да се обезкуражат такива престъпни агресии в бъдеще е да се разгроми и унищожи напълно сегашния незаконен окупатор.

 

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако правилно схващам, Крим е на този, който го владее. Този, който го е владял, го е владял, този, който ще го владее- ще го владее.

Подобно стои въпросът и с които да е вещи и пари. Примерно имаш 300 млрд в банка. Банката ти ги взима. На кого са парите? Твои или на банката? Били са твои, сега са на банката. В бъдеще може и така, и иначе.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 5 минути, Pandemonium said:

Утайките, развяващи украински знамена, не искат да ни управлява Украйна, а САЩ. Да развяваш американско знаме обаче не е добър маркетингов ход и затова развяват украински. А не е добър маркетингов ход, защото политически причини да обичаме САЩ няма, но политически причини да мразим Русия има доста. Ако не схващаш тази гигантска и елементарна очевидност - кофти.

Верно кофти, щото никак не я схващам. Значи "утайките, развяващи украински знамена" мразят американски знамена, нямат и никаква политическа причина да обичат САЩ, но всъщност искат американците да дойдат да ни управляват?!!

Сори, че висшата математика и квантовата физика не са ми на достатъчно добро ниво, но ще ми трябват допълнителни разяснения за тая чудесия.

П.п. и едно допълнително въпросче, това, че "политически причини да мразим Русия има доста", защо ли ще да е така? Дали някакси е паднало от небето или пък си има някакви причини за това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Warlord said:

Верно кофти, щото никак не я схващам. Значи "утайките, развяващи украински знамена" мразят американски знамена, нямат и никаква политическа причина да обичат САЩ, но всъщност искат американците да дойдат да ни управляват?!!

Сори, че висшата математика и квантовата физика не са ми на достатъчно добро ниво, но ще ми трябват допълнителни разяснения за тая чудесия.

П.п. и едно допълнително въпросче, това, че "политически причини да мразим Русия има доста", защо ли ще да е така? Дали някакси е паднало от небето или пък си има някакви причини за това?

Прочели сте какво съм написал, но не сте го разбрал. Нищо.

А днешният български министър на отбраната Тодор Тагарев призна, че е работил за украинската държава между 2005-а и 2013-а година. Сам си призна. Някои шушукат, че още работи за Украйна. Това брои ли се за украинско вмешателство в българското държавно управление или нямаме повод зс подозрения, че лицето Тагарев е двоен агент?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

В тази тема след първа страница всичко вече е шизофрения! Някакви хора твърдят някакви неща, които не могат да докажат, но вярват в тях.

Хайде тези хора да ходят в радел Религия - там се обсъждат вярванията и суеверията. Тук говорим с факти. 

Ние сега част от НАТО и ЕС ли сме? - Да!

Ние подкрепяме ли Украйна? - Да!

Русия обявила ли е България за неприятелска държава? - Да!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...