Отиди на
Форум "Наука"

Ще се промени ли нещо след интервюто Карлсън- Путин?


Recommended Posts

  • Мнения 223
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

От мненията по- горе става ясно, че интервюто не ще промени нищо в нагласите. Дори повтаряното, че СВО е руският отговор на АТО, бомбардираща Донецк.

Една лъжа колкото и да я повтаряш, истина тя няма да стане.

Ето какво казва твоят човек за ВСВ (превод от официалната страница на Кремъл) :

  • И така, преди Втората световна война, когато Полша си сътрудничи с Германия, тя отказва да
    изпълни исканията на Хитлер, но въпреки това участва с Хитлер в разделянето на Чехословакия,
    но тъй тя като не се отказа от Данцигския коридор, поляците се заиграха и принудиха Хитлер да
    започне Втората световна война започна с тях.
    Защо войната започна на 1 септември 1939 г. от
    Полша?
    Тя се оказа неподатлива. Хитлер не е имал избор да осъществи плановете си да започне
    с Полша.

Паралелът е очевиден: поляците на времето са принудили Хитлер да ги нападне, а сега украинците
принуждават Путин да ги нападне.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Институтът за изучаване на войната (ISW) коментира следното за интервюто:

Руската онлайн общност отбеляза, че руският президент Владимир Путин не е предложил никаква нова
информация в интервюто си с американската медийна личност Тъкър Карлсън и просто е повторил за
американската публика
отдавнашните тези на Кремъл за пълномащабното нахлуване на Русия в Украйна.

Известни руски военни блогъри (милблогъри) казват, че Путин не е казал нищо ново и очертаха интервюто
като опит на Русия да проникне в главните западни медии, вместо да направи някакви фундаментално нови
аргументи или да се обърне към руската публика.[1]
Един милблогър твърди, че интервюто на Путин е
имало за цел да популяризира руската външна политика пред американците, които са активно ангажирани
в социалните медии, и обясни повторението на Путин на уморените тези на Кремъл като обобщение на
оправданията на Русия за нейната инвазия в Украйна за пред американските избиратели [2].

Източници, близки до администрацията на руския президент, се изказаха по подобен начин пред руското
опозиционно издание Медуза, че интервюто на Путин не е предназначено за руска аудитория и че Кремъл
възнамерява да  генерира информационен ефект и истерия на Запад [3].
Един от събеседниците на Медуза
добави, че второстепенната цел на интервюто е да покаже на руската вътрешна публика, че Путин все още
може да формира глобалния дискурс въз основа на популярността на интервюто, но не предложи оценка
дали Путин е успял в това отношение.

--

Аз още не съм чел интервюто и причината е точно тази: това е циркова изява на Путин, с която той цели да
манипулира общесвтеното мнение на Запад и в Русия. Просто набор от нови опорки за русоробите.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  

Преди 18 минути, gmladenov said:

очертаха интервюто като опит на Русия да проникне в главните западни медии

Именно, но съдейки по нашия форум от това не следват промени. Засега.

Редактирано от Втори след княза
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Втори след княза said:

  Именно, но съдейки по нашия форум от това не следват промени. Засега.

Сериен убиец дава интервю, в което твърдо се застъпва за правата на човека. Всички, чули интервюто,
напълно му вярват и на часа си сменят мнението за него. В техните очи той вече не е сериен убиец, а
защитник на човешките права.

Каква промяна в мисленето от едно единствено интервю. Да не повярва човек. :rofl:

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Промяна има. През годините Путин си изгради образ на рационален играч, решен да запази властта си на всяка цена. В това интервю обаче се представи като  изпаткал фанатик,  който е изгубил връзка с реалността.  В представянето му нямаше и следа от  предишната негова рационалност. 

Според мен, ако интервюто все пак повлияе  на широката публика, то ефектът ще е точно обратен на планирания.

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руснаците поне  тези с ,които контактувам ,тези неща ги виждат все пак има и 200 000 загинали "войни" по бойните полета в Украйна всеки си задава въпроса "защо" ,но и всеки знае ,че изборите нищо няма да променят.На путин му е по трудно от Сталин ,сега има Интернет и свобода на мненията  ,но резултата е 80 процента ,а този  ,който много е оспорвал в Интернета му идват едни с качулки. 

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Надявах се ,че ще спомене ролята на България за покръстването и после през монголските нашествия  ,пак български монаси ,са поддържали християнството там.Ама не би.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отделно ,каква руска империя е имало 1654 година ,че аз не съм чувал за нея?А няколко пъти т.нар. президент се фокусира върху тази година  и бе допусната и математическа грешка ,ама хайде да не бъдем толкова дребнави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз разбрах ,че Полша и Нацистка Германия с а направили дяволски съюз  в който уж Германия напада Полша там с ценаат на няколкостотин хиляди жертви ,поляяци ,те за вторични не стават  и после от възмущение и СССР се вклюва в кампанията на Нацистка Германиоя и те избиватъ някоплкостотин хиляди поляци.Поляците са виновни ,че са ги избили.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интервюто е за хора със разум. А такива във Вашингтон има...

Жалко, че тука няма.  В този форум българският инерес не се защитава.

А Путин призна някои факти, които може да се отиграят в наш интерес.

Не злобейте а слушайте, ако българският интерес е и ваш интерес.

Жокер:  при поляците има сходна ситуация и съм сигурен, че те ще се опитат да я отиграят с максимална настървеност.

Е, чакам някой да разгадае гатанката ?  :)

 

 

  • ХаХа 4
  • Неясен 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Exhemus said:

Интервюто е за хора със разум. А такива във Вашингтон има...

Жалко, че тука няма.  В този форум българският инерес не се защитава.

А Путин призна някои факти, които може да се отиграят в наш интерес.

Не злобейте а слушайте, ако българският интерес е и ваш интерес.

Жокер:  при поляците има сходна ситуация и съм сигурен, че те ще се опитат да я отиграят с максимална настървеност.

Е, чакам някой да разгадае гатанката ?  :)

 

 

Простотия на търкалета...

Путин плаща на този нещастник за да получи внимание в предизборната кампания в САЩ. Който това не вижда си заслужава съдбата. Дали от Господ или от алкохол са скомните постижения на разума му е безражлично...

Българският интерес е в НАТО това всеки полово узрял и средно IQ може да усъзнае....Смърт на путинофашистите.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Skubi said:

всеки полово узрял и средно IQ може да усъзнае....Смърт на путинофашистите.

Скуби дядов,

какво пиеш посред нощ?  :)

Това лозунги на унгарското ОФ ли са ? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Exhemus said:

Скуби дядов,

какво пиеш посред нощ?  :)

Това лозунги на унгарското ОФ ли са ? 

 

Чожум. Първо си преведи какво е подпитвал /толкова не си наивен, че да вярвяш в спонтанноста на въпросите и отговорите, нали?/Карлсон и виж отговора на Путин спрямо един от най-големите му фенове, 5. колона в ЕС Орбан...

"В един момент от разговора Карлсон попита Путин дали някога е казвал на Виктор Орбан дали Унгария може да получи част от Украйна - atv.hu прегледа статията на Telex.

Никога не съм казал, нито дума. Никога дори не съм говорил за това. Но знам, че унгарците, които живеят там, искат да се върнат в историческите области"

https://naphire.hu/cikk/putyin-orban-viktor-tucker-carlson-magyarok-interju

Ако въпреки това не схващаш смисълът и намерението на думите на Путлер, ИСКАЙ ПОМОЩ. ТУК НА ФОРУМА  ИМА ДОСТА ОТ МЕН ПО-ГРАМОНТИ КОИТО МОГАТ ДА ТИ РАЗНИЩЯТ И ПОКАЖАТ ЗАДНАТА СМИСАЛ НА ВСЯКО ИЗКАЗАНО ИЗРЕЧЕНИЕ НА ТОЗИ МЕРЗАВЕЦ. 

Една чаша чилийско кабернет савинйон.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Не може хем да мислиш за България и българският национален интерес и да смяташ, че Русия, а камо ли Путин ще го защитят.

Видя се как защитават националните интереси на своите съседи. Те своите интереси не защитават - народа е по-беден от преди войната. Народа там тоалетни нямат, вие национални интереси разглеждате ;)

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Не може хем да мислиш за България и българският национален интерес и да смяташ, че Русия, а камо ли Путин ще го защитят.

Видя се как защитават националните интереси на своите съседи. Те своите интереси не защитават - народа е по-беден от преди войната. Народа там тоалетни нямат, вие национални интереси разглеждате ;)

-Не! В грешка си. Разгадавам гатанката:

- Путин се съгласи, че западноукраинските земи са взети от Полша, но на Полша са придадени исконно немски земи - Данциг.

- Подобно каза и за Румъния. И там е нашият интерес:  Едно време руският цар е казал на румънците: - Трябва да оправим границите. Трябва да разменим територии.  Дайте Бесарабия.  А румънците питат: -А вие какво давате? -Ами вземайте северна Добруджа!  

- Ето къде ни е интереса. Не може на Румъния да се върне, без да се върне на нас. 

- Както не може да се върне на Полша, без да се върне на Германия.

Путин декларира, че справедливост трябва да има. Това е доста мъгляво и един господ знае как ще се осъществи...

Атовете ще спрат да се ритат в един момент и тогава става възможна известна подялба. Умните магарета ще отнесат своето, а глупавите - пак ритник.  Това е.  Ще ли защити Путин нашия интерес?  Ако сме мека Гана - няма. Ако имаме хъса на поляците, може да откачим нещо. 

  Разбрахте ли дядови пуделчета?  :)

Сега вземете тон за песен от професорите от Йейлския университет:  https://www.youtube.com/watch?v=BGtoL41XWEg

:)  :)

  • ХаХа 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Exhemus said:

- Подобно каза и за Румъния. И там е нашият интерес:  Едно време руският цар е казал на румънците: - Трябва да оправим границите. Трябва да разменим територии.  Дайте Бесарабия.  А румънците питат: -А вие какво давате? -Ами вземайте северна Добруджа!  

Няма наш интерес в тая игра. Ние не сме на хорото с промяна на граници. Още повече, по идея на Путин? Това здравомислещ човек не може да го мисли...

Преди 20 минути, Exhemus said:

- Ето къде ни е интереса. Не може на Румъния да се върне, без да се върне на нас. 

Човече, пий повече вода, и мисленето ти ще се нареди :) Зарежи такива фантазии, много са опасни, най-вече за нас на сегашното ни дередже...

Руската пропаганда е вредна за психичното здраве, а опитите да се намери смисъл в нея са направо пагубни. Зареди се с повече пуканки, това може да направиш най-разумно. Поне докато оня не лудне съвсем, тогава ще трябва да си припомняме устройството на АК... Няма какво да му подакваш на псевдоисторическите упражнения. Справедливост от Путин, боже опази...

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, scaner said:

Няма наш интерес в тая игра. Ние не сме на хорото с промяна на граници. Още повече, по идея на Путин? Това здравомислещ човек не може да го мисли...

Човече, пий повече вода, и мисленето ти ще се нареди :) Зарежи такива фантазии, много са опасни, най-вече за нас на сегашното ни дередже...

Руската пропаганда е вредна за психичното здраве, а опитите да се намери смисъл в нея са направо пагубни. Зареди се с повече пуканки, това може да направиш най-разумно. Поне докато оня не лудне съвсем, тогава ще трябва да си припомняме устройството на АК... Няма какво да му подакваш на псевдоисторическите упражнения. Справедливост от Путин, боже опази...

Не се притеснявай - знам, че руската пропаганда е къде къде по-калпава от американската  :)  Границите? - това е теоретично упражнение! Засега...

Питай поляците?

....

ПС

Оня не е луд. Луди са тези, дето го изкарват луд.  Оня обясни за простия человечец по-назапад за какво и е на Русия да напада примерно Австрия. Нима Русия не и стига територия? Нима не и стигат природни богатства? За какво да си връзва здрав пръст, да управлява население, което ще я мрази?

 

Редактирано от Exhemus
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Разбрахте ли дядови пуделчета?  :)

Не се виждаш отстрани какво си лапни-шаранче. Путин точно вас манипулира с небивалиците за
исторически несправедливости и тем подобни.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Не се притеснявай - знам, че руската пропаганда е къде къде по-калпава от американската  :)  Границите? - това е теоретично упражнение! Засега...

Питай поляците?

Какво да ги питам поляците?

Историята ни учи, че всякакви придобивки в краткосрочен план после сме изплащали в дългосрочен, с лихвите...

Преди 1 час, Exhemus said:

Оня не е луд. Луди са тези, дето го изкарват луд.  Оня обясни за простия человечец по-назапад за какво и е на Русия да напада примерно Австрия.

Остави го простият човечец на запад. На нас ни разправяше, че няма причини да напада Украйна една седмица преди да я нападне. На запад може и да му се върже някой прост човечец, но защо ние да се правим на такива?

Русия си има територии, даже не може да ги управлява. Няма си хора, за това са и нужни Беларус и Украйна. Хората са ценният ресурс в тази война, не териториите. А това, че населението ще я мрази, е неочакван бонус от тази война. Преди нея го нямаш, явно никой не е очаквал да се появи. Но стар 70-годишен маразматик не гледа такива дреболии, няма време да им мисли последствията...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Нима Русия не и стига територия? Нима не и стигат природни богатства?

По твоята логика Русия защо нападна Украйна. Като че ли няма достатъчно територия.

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, gmladenov said:

По твоята логика защо Русия нападна Украйна. Като че ли няма достатъчно територия.

Оня ти го обясни ясно и стегнато. Алергия ли имаш, та не можеш да го слушаш?

Мен ме питай само, когато не намираш логика в него или пък  си намерил фактите да са други.

Преди 27 минути, scaner said:

Русия си има територии, даже не може да ги управлява. Няма си хора, за това са и нужни Беларус и Украйна. Хората са ценният ресурс в тази война, не териториите. А това, че населението ще я мрази, е неочакван бонус от тази война.

Това обяснение на нормален човек ли е? То и лудите не си пъхат таралеж в гащите, а ти ни баеш, че руснаците ще го направят. Глупости!

Редактирано от Exhemus
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Exhemus said:

Това обяснение на нормален човек ли е? То и лудите не си пъхат таралеж в гащите, а ти ни баеш, че руснаците ще го направят. Глупости!

Да. Какво друго обяснение можеш да предложиш? При наличие на огромни територии, които Русия е неспособна да управлява, за какво са и още“

Прост въпрос :)

Ей ти карта на населеността на руските територии:

60deba2d15e9f9644834e296.jpg

Забележи, в централната част има територии с население под 1 човек на квадратен километър.

Не са и нужни територии, нужно е да демонстрира гордост в своето население  и страх в околните. С тая спадаща демография няма никакви други цели освен приток на население.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...