Отиди на
Форум "Наука"

Ще се промени ли нещо след интервюто Карлсън- Путин?


Recommended Posts

  • Потребител

Има мнение, че нещо се е променило. У нас се е затегнала цензурата и медийното подмазвачество на налагания мейнстрийм.

Цитирай

 

И така: финално за ИНТЕРВЮТО…

Автор: dokito 

Това, че познах отново, че ще има една абсолютно просташка цензура у нас въобще не ме радва. Не ме радват и наблюденията, че лизачи от всички цветове на политическият спектър се надпреварваха да се доказват или пред себе си или пред по-висшестоящите от тях: то не бе като почнем от „Тишина когато говори Господарят на Света!“ 😊до „монолозите на една руска вагина“…

 

 

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 223
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 9 минути, Втори след княза said:

Има мнение, че нещо се е променило.

А в твоите лични възприятия промени ли се нещо след интервюто на Путин?  Или всичко си остава така, както си беше преди това интервю.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какво толкова може да се промени след тая двучасова словесна диария? Там се каза още много от същото, което слушахме досега и нищо ново. Русоробите очевидно ще продължат и занапред да се правят, че не забелязват колко болен изрод е идолът им. А тези, които го ненавиждат, освен да затвърдят и направо бетонират досегашното си мнение, и тук няма какво да се промени.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

А в твоите лични възприятия промени ли се нещо след интервюто на Путин?  Или всичко си остава така, както си беше преди това интервю.

Почти- не. То беше адресирано да пробие информационната завеса на Запада.

Благодарение на интернет и знаенето на руски аз нямам завеса. Още в анонса отбелязах, че очаквам втвърдяване на мненията. Това от предишния ми коментар също потвърждава, че има втвърдяване... не като за св. Валентин. :) 

В твоите възприятия нещо промени ли се?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Atom said:

Промени се разбира се. Писах за това някъде по-напред.  

Разбирам. Променило ти се е отношението към Путин

On 10.02.2024 г. at 21:57, Atom said:

Промяна има. През годините Путин си изгради образ на рационален играч, решен да запази властта си на всяка цена. В това интервю обаче се представи като  изпаткал фанатик,  който е изгубил връзка с реалността.  В представянето му нямаше и следа от  предишната негова рационалност. 

Според мен, ако интервюто все пак повлияе  на широката публика, то ефектът ще е точно обратен на планирания.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Има мнение, че нещо се е променило. У нас се е затегнала цензурата и медийното подмазвачество на налагания мейнстрийм.

Нищо не се е променило в медийното пространство и за никаква цензура не може да се говори.

Вие копейките явно сте се надявали, че Интервюто ще промени нагласите на управляващите и те
изведнъж ще прозрат "истината" за справедливата борба на Путин (моя борьба).

"Не ме гледайте какво правя, а ме слушайте какво говоря" казва демагогът и копейките се
строяват. Другите не са луди за връзване, обаче.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, gmladenov said:

Нищо не се е променило в медийното пространство и за никаква цензура не може да се говори.

Цензура има само за тези, които ползват много ограничен набор източници :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  

Преди 12 часа, deaf said:

Винаги по време на война се налага повече или по-малко цензура върху вражеската пропаганда...

Поставяте много съществени проблеми.

От кога България е във война? Как е влязла във война, без това да бъде по законния, конституционен ред? Кое продажно правителство, без съгласието на народа, вкара България във война? До каква степен някой има право да ограничава свободите, заобикаляйки суверена?

НЕ НА ВОЙНАТА. Кой продажник е виновен за това бедствие за България?

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, gmladenov said:

"Не ме гледайте какво правя, а ме слушайте какво говоря" казва демагогът и копейките се
строяват. Другите не са луди за връзване, обаче.

Орбан е на обратно. Точно противоположното каза преди години....И на истина е така....😂🤣😂

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 минути, Втори след княза said:

НЕ НА ВОЙНАТА. Кой продажник е виновен за това бедствие за България?

Отговорът на въпроса ти е: Путин - инициаторът на войната. Самият той ни обяви за вражеска държава, оттам нататък е все едно ние като какви ще се определим в случая.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Основната промяна е, че Путин се изложи като кифладжия и се доказа като завършен фашист, обвиняващ враговете си в Киев, ме изповядват неговата престъпна идеология, което няма общо с истината. И това са факти, а не мое лично мнение.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Warlord said:

Отговорът на въпроса ти е: Путин - инициаторът на войната. Самият той ни обяви за вражеска държава, оттам нататък е все едно ние като какви ще се определим в случая.

Кой ни вкара във война без мнението на суверена? Или народът ни не е суверенен?

НАТО е враждебно към Русия. Във война ли е НАТО с Русия?

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има едно много добро допитване в Безумни измислици за старата ни история.....

Според мен важи и за тук.😂🤣

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Втори след княза said:

От кога България е във война?

Какви войни, какви цензури, в какъв свят живееш че си стигнал това дъно?

Каква цензура при интернет? Очакваш някой нещо да ти сдъвче по негов си вкус, и като не ти го сдъвква или не съвпада с твоя вкус, ти се привиждат цензури? И лазиш по тоя форум да се хванеш за някоя дума за да си оправдаеш това жалко положение?

Мъкаааа....

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, scaner said:

Какви войни, какви цензури, в какъв свят живееш че си стигнал това дъно?

Каква цензура при интернет? Очакваш някой нещо да ти сдъвче по негов си вкус, и като не ти го сдъвква или не съвпада с твоя вкус, ти се привиждат цензури? И лазиш по тоя форум да се хванеш за някоя дума за да си оправдаеш това жалко положение?

Мъкаааа....

Какво е мнението ти по следния коментар

Преди 13 часа, deaf said:

Винаги по време на война се налага повече или по-малко цензура върху вражеската пропаганда...

във връзка с

Преди 23 часа, Втори след княза said:

Има мнение, че нещо се е променило. У нас се е затегнала цензурата и медийното подмазвачество на налагания мейнстрийм.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Втори след княза said:

Какво е мнението ти по следния коментар

Ще дам един пример,който ако не се лъжа го дадох и тук,но не съм сигурен.

През 1940г. царската полиция и нейният началник прословутият Гешев арестуват четирима комунисти – Антон Югов,Трайчо Костов и другите двама не си спомням имената им. Причината. Писали са с боя призиви по стени на сгради в София с които призовават Царство България да се присъедини към Тристранният пакт. На разпита присъства и (уж) страховитият Гешев и казва на комунистите,цитирам свободно:"Колко пъти ви казах,да престанете да драскате тези призиви по сградите!". Тоест,Гешев преди ги е задържал няколко пъти,но ги е пускал само с предупреждение. Този път обаче ги наказва "страшно" изпращайки ги на заточение в някакво село в Северна България,където те свободно и шляейки се дочакват "9-ти септември". Защо обаче Цар Борис и държавата са налагали цензура в такива случаи? Защото тогава България официално е водела политика на неутралитет,но комунистите искали и пропагандирали противоположното – българите да се съюзят с нацистка Германия и Третият пакт,(по заповед на Сталин,впрочем).

Същото положение е и днес. Официално България е на страната на Украйна и всячески и помага,включително и с оръжие. Следователно всеки,който пропагандира обратна на официалната политика,подлежи на цензура,докато трае войната.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, Втори след княза said:

У нас се е затегнала цензурата...

Може би не различаваш понятието "цензура" от действието "разчистване на словесен боклук".

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Какво е мнението ти по следния коментар

Мнението ми е, че става дума за различни видове цензура. По време на война държавата се стреми да пресече всички канали за инфоормация за да наложи своят наратив.

Само че сега сме 21-ви век, и това на практика е невъзможно, и не се случва. Има интернет, има VPN, има автоматични преводачи - всеки може да научи всичко, което е в публичната сфера.  Срамно е да разчиташ само на информацията която ТЕ ти дават :) Като мислиш че има цензура у нас, гледай навън, колко да е трудно? Това да разчиташ ТЕ да ти дадат (кола, жилище, работа, информация) е умрялата работа на социализма. Пораствай, няма го вече, и нещата не работят така.

Сега цензурата се определя от нежелание да се информираш, от самохипнотизиране в някаква гледна точка. Единствената спирачка е собственото нежелание на субекта да се информира и обработва информацията. Но там спасение няма, и всеки сам си е виновен, не ТЕ.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Шпага said:

Може би не различаваш понятието "цензура" от действието "разчистване на словесен боклук".

Мнението, което съм копирал и цитирал съдържа именно думата "цензура". По него е коментарът на колегата, който свързва думата "цензура" с думата "война". Нямам основание да влагам друг смисъл освен речниковия.

Как мислите, дали сме във война?

Преди 46 минути, deaf said:

Официално България е на страната на Украйна и всячески и помага,включително и с оръжие. Следователно всеки,който пропагандира обратна на официалната политика,подлежи на цензура,докато трае войната.

Това не е вярно. Всяко отнемане на конституционни свободи подлежи на някакъв консттуционен ред. Всеки има право на мнение и възгледи, които могат да не съвпадат с официалните. 

Преди 2 минути, scaner said:

Мнението ми е, че става дума за различни видове цензура.

Сега цензурата се определя от нежелание да се информираш, от самохипнотизиране в някаква гледна точка.

Отбелязах, че нямам основание да променям съдържанието на думите война и цензура. 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Втори след княза said:

Отбелязах, че нямам основание да променям съдържанието на думите война и цензура. 

Не сме във война. Следователно, смисълът на някаква цензура във военен аспект липсва. Следователно, длъжен си да промениш съдържанието на тази дума :)

Както виждаш, основания да искаш...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Какви войни, какви цензури, в какъв свят живееш че си стигнал това дъно?

Каква цензура при интернет? Очакваш някой нещо да ти сдъвче по негов си вкус, и като не ти го сдъвква или не съвпада с твоя вкус, ти се привиждат цензури? И лазиш по тоя форум да се хванеш за някоя дума за да си оправдаеш това жалко положение?

Мъкаааа....

Напомняш за един цитат от Джо Коломбо:

"Мафия ли? Какво е това мафия? Няма такова нещо." :)

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, cucumerario said:

Напомняш за един цитат от Джо Коломбо:

"Мафия ли? Какво е това мафия? Няма такова нещо."

Аналогията ти се мержелее само поради неразбиране същността на проблема :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

 Всеки има право на мнение и възгледи, които могат да не съвпадат с официалните.

Пропускаш нещо много важно, и то е да е законно, да не е противоправно, противоконституционно...

Другото шпага ти го е казала, това че си успял да вържеш изречение, не означава че имаш мнение, словесна дришня ги наричам аз.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...