Отиди на
Форум "Наука"

Ще се промени ли нещо след интервюто Карлсън- Путин?


Recommended Posts

  • Потребител

Аз не очаквам промени. Възгледите са здраво консервирани, но едно пропукване на информационната какавида е възможно. Не зная дали Карлсън има свои поддържници, които да се застъпят за него и го превърнат в икона за свободната журналистика или ще бъде заглушен чрез местни преразказвачи.

Какъв е са вашият поглед, разбира се от към вашата гледна точка?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 223
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 3 часа, Втори след княза said:

Аз не очаквам промени. Възгледите са здраво консервирани, но едно пропукване на информационната какавида е възможно. Не зная дали Карлсън има свои поддържници, които да се застъпят за него и го превърнат в икона за свободната журналистика или ще бъде заглушен чрез местни преразказвачи.

Какъв е са вашият поглед, разбира се от към вашата гледна точка?

Каква информационна какавида, какви пет лева? Най-много американците да разберат до къде е изперкал Путин...

Виж лицето на Тъкър Карлсон през повечето време на интервюто:

https://t.me/nexta_live/70795

--------

Основни тези на Путин в интервюто:

📍Теорията за украинците като отделна нация се заражда в Полша и е лансирана от австрийския генерален щаб преди Първата световна война. Украйна е изкуствена държава, създадена по волята на Сталин. (Преди това Путин твърдеше, че Ленин е създал Украйна. Начален Алцхаймер?).

📍Западните държави провалиха споразуменията между Киев и Москва в Истанбул, като убедиха Русия да изтегли войските си от Киев, след което Украйна "хвърли споразуменията в кошчето за боклук"

📍Хитлер е бил принуден от Полша да я нападне и започне войната, защото тя не искала доброволно да му отстъпи Гданск.

📍Съединените щати трябва да спрат доставките на оръжие за Украйна, за да започнат преговори. Путин призова Киев да вдигне забраната си за преговори с Кремъл и заяви, че преговорите трябва да бъдат с фиксиране на окупираните територии под руски контрол. Неутралният статут на Украйна, признаването на окупираните територии за владение на Москва и "денацификацията" на Украйна са основните искания на Кремъл.

📍"Володя (Зеленски), какво правиш? Защо днес подкрепяш неонацистите в Украйна, след като баща ти се е борил с фашизма? Той е бил войник на фронта. Няма да казвам какво е отговорил, това е отделна тема". (Бащата на Зеленски е роден през декември 1947 г. Две години след края на войната).

📍Путин намекна, че иска да размени американските "шпиони" Еван Хершкович и Пол Уилън за руския чекист Вадим Красиков, който уби чеченски главатар в Берлин.

📍Илон Мъск е новатор и умен човек.

📍 САЩ са отговорни за подкопаването на "Северен поток".

📍 Нямаме интереси в Полша, Латвия или където и да било другаде. Русия няма да воюва със Запада, това противоречи на здравия разум (същото твърдение по отношение на Украйна два дена преди нападението).

📍 Измамиха ни, когато казаха, че няма да има разширяване на НАТО на Изток.

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мен най-много ми направиха впечатление няколко неща:

1. Путин си кара монолога, за да печели време и по този начин да избегне голямо количество въпроси. 

2. Неразбирането или просто не искането да разбере как исторически се формират държави - чрез съюз или чрез разпад. Това са напълно нормални процеси. Германия и Италия колко пъти се разпадат и се обединяват отново? Колко нови държави са се създали след обединение или разпад на предишни такива? Ами много, през цялата човешка история.

3. Но е вярно казаното че "стигне ли се до война виновни са и двете страни". Американците не са по-малко виновни с техните интриги и мешане навсякъде и те. Но така са "великите сили" - винаги са били така и винаги ще бъдат, докато някой не им види сметката.

На големи държави вера никаква!!!

Редактирано от D3loFF
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 42 минути, scaner said:

📍Теорията за украинците като отделна нация се заражда в Полша и е лансирана от австрийския генерален щаб преди Първата световна война. Украйна е изкуствена държава, създадена по волята на Сталин. (Преди това Путин твърдеше, че Ленин е създал Украйна. Начален Алцхаймер?).

 

 

Е това вече е върха.Поляците били създали украинската нация.Полша която се създава чак 1919 година   А през 19 век е жестоко руско робство и вдига въстание след въстание.Едни от най активното в тяхното потушаване са между другото точно украинските казаци.Поляци и украинци в исторически план са кръвни врагове поне от 16 век - и точно поляците през 19 век ще измислят украинска нация.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имаше ли смисъл да се отговаря на поредната тема създадена, за да се дъвче едно и също? Защото усещам, че ще се изроди в обсъждане на тезите на Путин, които всички знаем, че са без връзка с реалността.  Би била интересна в някой американски форум, за да се види какво биха отговорили МАГ-аджиите, за които тоя тъпунгер е някаква журналистическа икона на консерватизма. 

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Путин и Тръмп - миротворци. Това ще обявят. Нали това интервю трябваше да покаже на американците истината за раша. А приказките за Рюрик, печенегите и Хмелницки ще добавят каша в главата на американците, каквато е и в путинската глава.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, D3loFF said:

3. Но е вярно казаното че "стигне ли се до война виновни са и двете страни".

Ако аз вляза с автомат във вас и почна да стрелям, ти също си виновен, нал тъй.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

Ако аз вляза с автомат във вас и почна да стрелям, ти също си виновен, нал тъй.

Еми да, че съм спал и съм допуснал да стане и ти да стигнеш толкова близо, да кажем. Но дори да приемем че е така, той не може да си защити тезата. Вместо да разправя какво се е случило от Големия Взрив насам защо не каза нещо от сорта:

"Ленин начерта границите на Украйна през 1921 г. и после след разпада на СССР същите граници бяха използвани за образуването на Украйна като самостоятелна държава. Западната част полска, части унгарски и източната руска. САЩ с натиск над европейските държави прокараха интересите си на няколко международни срещи за евентуалното допускане на Украйна в НАТО. Украинците под натиск на Запада смениха правителството и започнаха репресии спрямо руското население използвайки радикални групи и военни средства. Ние след като изчерпахме всички мирни средства бяхме принудени да отговорим военно. По време на военната операция искахме да кацнем на Хостомел, но украиниците взривиха пистата и военно-транспортните самолети не можаха да се приземят. Бяхме принудени да тръгнем пеша и въпреки това стигнахме Киев за ден-два. После обаче по време на преговорите в Истанбул бяхме притиснати да оттеглим войската от Киев с очакванията, че ще подпишем мирен договор, но украиниците отново под натиска на Борис Джонсън и като видяха, че се оттегляме изхвърлиха предложението в кофата за боклук. Съответно сме там където сме и войната продължава."

Е това да беше казал по-разширено с повече реални детайли от преговорите и международните срещи щеше да му мине номера на 100%. Нали малко така дай реални детайли, изкарай нещата на светло как се вика, признай някакви грешки, направи се и ти на жертва. Ебати 20 г. е президент не може една теза да защити. Това е или арогантност или просто една много често срещана черта на съвременните политици - липса на дар слово, а може и възрастта вече да му идва в повече. Хитростта за съжаление не им е особено развита черта на руснаците, не са като нас.

Ето и малко да се посмеете:

GF4ZWJYXEAAQJ6z.jpg.d49471a9916d2faed6389b1d593c9d17.jpg

Редактирано от D3loFF
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЕК за интервюто: Съжаляваме, че Путин получи възможност да повтори лъжи
https://dnes.dir.bg/svyat/ek-za-intervyuto-na-karlsan-sazhalyavame-che-putin-poluchi-vazmozhnost-da-povtori-lazhi

С последното интервю на руския президент Владимир Путин бе дадена отново възможност да повтори
стари лъжи, довели до човешко страдание и военни престъпления. Това заяви говорител на Европейската
комисия, попитан за оценка на думите на руския държавен глава по повод нападението срещу Украйна.

Не видяхме нищо ново в това интервю, Путин повтори стари лъжи и манипулации, изкривява фактите,
прояви враждебност към Запада, обобщи говорителят. Съжаляваме, че получи възможност да
разпространява пропаганда, добави той.

--

Путин е умел манипулатор и използва всяка обществена проява за манипулиране на общественото мнение.
В тази война Русия естествено е невинното агънце, нападнато от вероломния Запад. Как иначе. 🙄

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, resavsky said:

Е това вече е върха.Поляците били създали украинската нация.Полша която се създава чак 1919 година   А през 19 век е жестоко руско робство и вдига въстание след въстание.Едни от най активното в тяхното потушаване са между другото точно украинските казаци.Поляци и украинци в исторически план са кръвни врагове поне от 16 век - и точно поляците през 19 век ще измислят украинска нация.

e точно затова де, да внесат разкол в руския народ. Нещо като ролята на сърбите за създаването на македонска нация ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Путин в интервю за Тъкър Карлсън: Над два часа още от същото

zx860y484_4586187.jpg?v=1707454305

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 минути, Last roman said:

e точно затова де, да внесат разкол в руския народ. Нещо като ролята на сърбите за създаването на македонска нация ;)

Така де но сърбите тогава са владеели Македония. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 20 минути, resavsky said:

Така де но сърбите тогава са владеели Македония. 

виждаш ли колко са подли поляците, м?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Путин в интервю за Тъкър Карлсън: Над два часа още от същото

zx860y484_4586187.jpg?v=1707454305

Първото след нападението срещу Украйна интервю на Владимир Путин за американец бе разпространено тази нощ и то се оказа повече от два часа от същото, което той повтаря за започнатата от него най-голяма война в Европа от 1945 г. насам, за Запада, НАТО, разпадането на бившия СССР...

 

Записът е направен във вторник малко повече от месец преди гласуване, на което руснаците са призовани да го задържат в Кремъл до 2030 г. Разговорът е с Тъкър Карлсън, бивш водещ от популярния сред републиканците канал "Фокс нюз", когото в чужбина дори не наричат "журналист", а "медийна личност".

Цялата статия: https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata_v_ukraina/2024/02/09/4586186_putin_v_intervju_za_tukur_karlsun_nad_dva_chasa_oshte/?ref=home_layer2

Интервюто на този когото в чужбина дори не наричат "журналист", а "медийна личност" е гледано от 5млн души в първите 30 минути и вероятно са го гледали вече всички идиоти в световен мащаб...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От английската Уикипедия:

Тъкър Карлсън (роден на 16 май 1969 г.) е американски консервативен политически коментатор и
автор, водещ на вечерното политическо токшоу "Тази вечер с Тъкър Карлсън" по Фокс Нюз от 2016
до 2023 г. Тъй като договорът му с Фокс Нюз беше прекратен, той
е домакин на Тъкър на X.

Защитник на бившия президент на САЩ Доналд Тръмп, Карлсън е описан като „може би най-известният
привърженик на „тръмпизма““ [5] и като „най-влиятелния глас в десните медии, на практика без
конкуренция
".

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Last roman said:

виждаш ли колко са подли поляците, м?

Гениална стратегия.Да предизвикат война между руснаци и руснаци...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чак сега намерих време да го пусна. Над два часа алабализми, ще трябва първо да ходя за пуканки. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Путин се затвърди, като олигофрен. А тоя Карлсън в Редит го спрягат за един от най-мразените хора в САЩ. Това е резултата от интервюто. Мен ме притеснява Путин - чак толкова да е скъсал с реалността, че да оправдава Хитлер е опасно. 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От мненията по- горе става ясно, че интервюто не ще промени нищо в нагласите. Дори повтаряното, че СВО е руският отговор на АТО, бомбардираща Донецк. Какавидата не се разпука.

Лозето не ще молитва, а мотика. 

Редактирано от Втори след княза
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Втори след княза said:

От мненията по- горе става ясно, че интервюто не ще промени нищо в нагласите. Дори повтаряното, че СВО е руският отговор на АТО, бомбардираща Донецк. Какавидата не се разпука.

Лозето не ще молитва, а мотика. 

Взимай мотиката , бегай при Тъкър като ководещ и действай...Втори след...

https://stihi.ru/2016/01/15/5953

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...